Skusenosti s lan cez el.rozvod ?

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
skill3r
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 808
Dátum registrácie: Ut 20. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Skusenosti s lan cez el.rozvod ?

Príspevok od používateľa skill3r »

Potrebujem bezkablovo poprejat nejake veci v styroch miestnostiach. Tak aby medzi miestnostami nemuseli byt tahane kable. V troch bude 2xPc + ip telefon a v stvrtej velka sietova tlaciaren. Zatial som sa rozhodl ze to budem riesit prepojenim tych troch veci do switchu a zo switchu do elektriky.To iste aj v druhej.A v tretej miestnosti bude router na ktorom bude net.Sietova tlaciaren v stvrtej miestnosti tak isto do elektriky. Chcem pouzit nejake lacne riesenie. Napriklad 2x toto Budu medzi sebou fungovat 4 ks ?
Spoiler: ukázať
Intel Core I9 - 11900K chladený pomocou Noctua NH-D15S chromax.black//MSI MPG Z590 Gaming Carbon WIFI//2x 16GB DDR4 3600Mhz CL16 G.Skill TridentZ neo//SAMSUNG SSD 980 Pro 256GB M2 PCIe + Corsair BX500 2TB SSD pre data + Western Digital Red 3TB 5400RPM 64MB SATA III pre databackup//MSI GeForce RTX 4080 Super SUPRIM X 16G//PSU FSP Fortron Hydro Ti PRO 1000W//Creative Sound Blaster Z@Creative Inspire 5.1 5100//MSI MAG 322CQR
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: Skusenosti s lan cez el.rozvod ?

Príspevok od používateľa galen »

... nemali hentie zariadenia limit na jeden elejtr. okruh/poistku?
lava, prava, lava, prava ...
Používateľov profilový obrázok
pepe-flash
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 308
Dátum registrácie: So 04. Dec, 2004, 14:00
Bydlisko: Komárno

Re: Skusenosti s lan cez el.rozvod ?

Príspevok od používateľa pepe-flash »

Ja mám skúsenosť, takú, že ten LAN adaptér nevdrží a dosť rýchlo sa pokazí. Už u dvoch známych som to musel riešiť klasicky káblom. Vždy totiž niektorý adaptér umrel a bolo po sieti. Dokonca jeden mal inú značku ako druhý. Výsledok , kábel je istejší a bezproblémový.
Používateľov profilový obrázok
skill3r
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 808
Dátum registrácie: Ut 20. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Skusenosti s lan cez el.rozvod ?

Príspevok od používateľa skill3r »

podla popisu myslim ze pokryt vecsi kancel dokazu. a zaruka je dva roky. takuto haluz som este neskusal , neviem co mam od nich ocakavat. Hlavne by som bol rad aby to po zapojeni slo hned bez nejakych nastavovaciek tak aby komunikovali medzi sebou 4 take. Alebo skor sa mi naskytuje otazka ci sa bude dat sparovat toto s tymto
Spoiler: ukázať
Intel Core I9 - 11900K chladený pomocou Noctua NH-D15S chromax.black//MSI MPG Z590 Gaming Carbon WIFI//2x 16GB DDR4 3600Mhz CL16 G.Skill TridentZ neo//SAMSUNG SSD 980 Pro 256GB M2 PCIe + Corsair BX500 2TB SSD pre data + Western Digital Red 3TB 5400RPM 64MB SATA III pre databackup//MSI GeForce RTX 4080 Super SUPRIM X 16G//PSU FSP Fortron Hydro Ti PRO 1000W//Creative Sound Blaster Z@Creative Inspire 5.1 5100//MSI MAG 322CQR

Návrat na "Siete"