Problém s DrayTek Vigor 2700 VGST pripojenie PC-ROUTER

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
alienn
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 109
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2005, 20:00

Problém s DrayTek Vigor 2700 VGST pripojenie PC-ROUTER

Príspevok od používateľa alienn »

Router: DrayTek Vigor 2700 VGST
Poskytovateľ služby: T-COM
Služba: MAGIO
OS: VISTA
Pripojenie: kabel

Problém: pripojenie PC na internet
Popis: Môj známy si sám spojazdnil tento router (ani sám nevedel presne ako) cca hodinu mu to šlo úplne v poho následne mu to padlo (MAGIO+INTERNET) a pokúšal sa to opraviť sám (nevedel ani čo všetko škúšal a čo všetko zmenil a vlastne ani čo robí). Na druhý deň ma zavolal k nemu tak som sa to pokušal spojazdniť ale výsledok negativny a po 2 hodkách ma to prestalo baviť a nasledoval telefonát na T-COM a oni si nevedeli vysvetliť prečo stále na routeri bliká ADSL2 (označuje synchronizáciu routera) nasledovalo prepojenie na technické centrum a stoho vyplynulo že poslali na tretí deň technika nech to vyrieši - technik prišiel ze vraj menil kábel (router-zasuvka) a nieco robil v ústredni a v dotyčnom paneláku ako príčinu problému označil kolísanie ich siete spôsobené ich vinnou. Podarilo sa mu vyriešiť problém s blikaním ADSL2 a tým pádom už ide aj MAGIO lenže sa chcel pokúsiť opraviť aj pripojenie PC na internet a keď uvidel ze užívateľ má OS VISTA tak radšej povedal že sa do toho nebude vŕtať (osobne by odpovedal to isté keby to nebol môj kamarát :D ) že s vistou nemá skúsenosti a nechal to tak. Pripojenie PC-internet je stále nefunkčné a problém bude v tom že vo VISTE je zrejme niečo nastavené alebo zmené tak že to pripojenie proste nefunguje a rad by som vedel čo všetko to môže byť. Určite to nejsu IP tie sú pre lokálnu sieť nastavené na automatické zisťovanie tým jediným som si istý :wallbash: .

Moja otázka znie tak čo všetko môže spôsobiť to že sieťové pripojenie pc-router vo VISTE nefunguje spravne. :?:
AMD barton 2500+@ 208*11 1.800V Thermatlake pipe101+thermaltake silent cat 9cm / MSI K7N2 delta / Leadtek 6600GT / 512mb Apacer 400MHz / Maxtor 250GB / DVD-RW NEC 3520A /
Používateľov profilový obrázok
Cvacho
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 341
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2004, 14:00
Bydlisko: Pieštany

Re: Problém s DrayTek Vigor 2700 VGST pripojenie PC-ROUTER

Príspevok od používateľa Cvacho »

skus ping na router Vigor ma tusim IPcku default 10.0.0.2 ak ti pojde ping siet funguje problem ze nejde Internet by som videl v DNSoch skus nastavit IPcku, Masku, Branu a DNS manualne uvidis ako sa to zachova
CPU:Intel Core 2 Duo E7200 @ 3,04GHz, ,COOLER:Noctua NH-U12 + Papst 4412F/2GLL, MB:Gigabyte EP35-DS4, RAM:2 x Apacer Gold 2GB 800MHz, GPU:Gainward nVIDIA 8800GT 512MB Golden Sample, HDD:Samsung Spinpoint F1 640GB S-ATA, DVD-RW:NEC AD-7203S, PSU:Fortron 350-60 THN, SOUND: SoundBlaster Live! Player 5.1Digital, LCD:Samsung 740B, CASE:Lian-Li PC-7B Plus, KEYBOARD:Genius KB-109e, MOUSE:Logitech MX518, MOUSEPAD:SteelPad QcK,REPRO:Creative Labs Inspire P580
Používateľov profilový obrázok
alienn
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 109
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2005, 20:00

Re: Problém s DrayTek Vigor 2700 VGST pripojenie PC-ROUTER

Príspevok od používateľa alienn »

vďaka poobede vyskúšam (až vtedy idem ku kamarátovi)
takže prvá varianta: cmd->ping
druhá vyskušať lokálnu sieť nastaviť
IP 192.168.1.10
MASKA 255.255.255.0
BRANA 192.168.1.1
DNS 168.95.1.1
(podľa manualu vyrobcu co ma na stranke)
alebo tretia nastavit tieto udaje pri prihlasovany na router ked sa nastavuje pripojenie


- ale aj tak by som bol rad aj za dalsie reakcie co okrem tohto moze pomoct alebo sposobovat problem nakolko pouzivatelom VISTY som minimalne a neviem co vsetko mohol zmenit kamarat :-(
AMD barton 2500+@ 208*11 1.800V Thermatlake pipe101+thermaltake silent cat 9cm / MSI K7N2 delta / Leadtek 6600GT / 512mb Apacer 400MHz / Maxtor 250GB / DVD-RW NEC 3520A /
Používateľov profilový obrázok
matopd
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: St 16. Jan, 2008, 14:00

Re: Problém s DrayTek Vigor 2700 VGST pripojenie PC-ROUTER

Príspevok od používateľa matopd »

No ja by som to riesil nasledovne:

- v prvom rade zistit IP lan karty (ipconfig), ak je v rozsahu 192.168.1.10 - 50 je to OK
- ak je to v poriadku, otvor net prehliadac a do adresy napis 192.168.1.1, meno user heslo user a klikni na "online stav", ak tam mas IP nie-lokalneho formatu si ok
- ak nie, zozadu je tl. RESET, stlac na viac ako 10s, a nahod hesla na net nanovo...

Skus a daj vediet

M

Návrat na "Siete"