WIFI Pomoc

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Koopaboy

WIFI Pomoc

Príspevok od používateľa Koopaboy »

Mam takyto problem.Chcel by som moj notebook pouzit ako hotspot pre moje 2 herne konzole(obe podporuju wifi pripojenie).Vytvoril som hotspot na pc a ked som sa pokusal pripojit z konzole,tak mi ten hotspot naslo ale nedalo sa nan pripojit.Najprv mi ukazalo ze je dobry signal a ked sa pripajalo tak ze ziadny.V com moze byt chyba?
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

najprv je chyba v originalnom nadpise

podla mojich davnejsich info ziadnu sietovku nerozchodis pod windovsom ako apcko, jedine ad-host a s tym sa mi nepodarilo zdielat net, aj ked data ako tak.

riesenie - router alebo apcko, tak by to malo uz ist, ale som uz davnejsie z brandze cize mohlo nieco noveho vyjst
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
KikoKK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 871
Dátum registrácie: St 18. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Rosenheim (DE) / Nitra (SK)

Príspevok od používateľa KikoKK »

... su WiFi karty aj niktore noteboky maju utilitu, kde mozes prepnut zariadenie na AP
... problem je ale v tom, ze pocitac nema DHCP, takze IP treba zadat manualne na kozole
NOVY KOMP DOMA BEZI AKO HODINKY - thx lok2 || CPU: C2Q Q8600 @ 3.2GHz|| ZALMAN VODNE CHLADENIE || MB: Gigabyte X38-DS4 || CASE: Chieftec CA-01B-B-SL-OP Mesh Big Black/Silver || PSU: Chill Inovation 510A || RAM: 4 x 2GB Kingston DDR2 1066MHz HyperX || GPU: Sapphire HD6850 1GB || zatial integrovany zvuk || Harman/Kardon CineQ || HDD: 320GB Hitachi @ SilentMax || DVD+/-RW Samsung SH-S203P || LCD: Samsung SyncMaster 225BW || KEY + MOUSE Logitech MX5000 BlueTooth Desktop || Joystick: Logitech Extreme 3d PRO || vrrm-vrrrm-volantos Logitech RacingWheel G25 || Spytaj sa ma kde kupujem moj HW ||
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Príspevok od používateľa galen »

... tak ako pise jararak a kikoKK

rozbehanie WiFikarty na PC je vecou konkretnej implementacie driveru *ano, zvlada to kazda sietova karta, len pod windowsami maloktore drivery zvladaju APmod*

Vratme sa vsak k tvojmu problemu:
Vytvoril si HotSpot, ktory konzoly nasli *ano, neriesime ako, preco a jak, jednoducho berieme fakt, ze si vytvoril Cosi, na co sa vedia pripojit*
Dalej berieme do uvahy fakt, ze akonahle sa Ti konzoly pripoja, spadne signal, a mozu sa pripajat znova.
Takto sa mi spravala jedna AsusKarta vo windows. Pod linuxom bezala v poriadku. Pomohlo nainstalovanie druhych ovladacov. Kedtak skus pohladat ine drivery, a skusit, ci sa ti to bude spravat podobne/obdobne... a to ze bude padat signal.

Pripadne sa skus pripojit na ten HotSpot z ineho zariadenia, ako je konzola (napriklad PC, PDA...)

Pripadne skus skontrolovat kontakty anteny v noteboooku...
Alebo ak je to USB-WiFi, strcit do ineho USBslotu...
lava, prava, lava, prava ...

Návrat na "Siete"