Nastavenie WiFi WA-2204A-TX

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
sladekml
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Št 31. Aug, 2006, 02:00

Nastavenie WiFi WA-2204A-TX

Príspevok od používateľa sladekml »

Kupil som router WA-2204A-TX. Pri pokuse nastavit zabezpecenie podla prirucky cez WEB rozharnie (192.168.1.254) mi Firefox hlasi chybu - vyprsal casovy limit.
To iste hlasi, aj keD vypnem Firewall a NOD. Internet mam pripojeny cez Microcom ADSL USB AD2622. Siet ma IP: 192.168.1.1
Ma niekto riesenie?
Používateľov profilový obrázok
ess
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 80
Dátum registrácie: Pi 22. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Plymouth

Príspevok od používateľa ess »

tak ta hlaska je jasna......neznama IP

nechapem ako to mas teraz zapojene....ale je to uplne easy

1. zahod ten modem do kosa
2. zapoj router do el. siete
3. do routera zapoj kabel z tel. linky
4. prihlas sa na router cez webove rozhranie
a. pred tym sa ale uisti (nenasiel som na ich webe ziadnu dokumentaciu bez prihlasenia, tak to musis najst v navode sam), aku ma implicitne nastavenu IP adresu.... niektore maju podsiet 192.168.0.x nie 192.168.1.x..... a nastav rucne na svojom PC adresu aku potrebujes tj podsiet.2 , branu mozes na podsiet.1 alebo nemusis nastavovat vobec
b. v prehliadaci nastav nevytacat pripojenie + nenastavuj ziaden proxy server
5. po prihlaseni si uz mozes nastavit svoju vlastnu podsiet, prip DHCP atd, pokial chces internetovat, samozrejme musis nastavit prihlasovacie udaje a DNS servery od providera
Epox 8RDA3G *** Athlon 2400 xp+ @2110 MHz *** 512 MB RAM 2.5-3-3-6 *** MSI NX6800GT 256MB @ 425/1170 arcticICE cooler *** 40 + 80 GB WD PATA HDD
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

ess inac ako lampa ti neviem povedat, ako do wifi routra zapoji dsl linku? jedine zeby mal kablovy dsl modem.

pre domaceho modem nevyhadzuj, bude sa ti este hodit, skus si nastavit dns adresu, a router by mal mat dhcp zapnute cize ti navodi hned nejaku, pozry aku mas podsiet (start-spusit-napis cmd- a potom donho ipconfig). pokial to pojde standardne tak ti to da adresu 192.168.1.100 a to by si sa mal uz pripojit donho. dalej pokracuj ako tu uz niekde okolo aspon 10 krat som pisal
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
ess
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 80
Dátum registrácie: Pi 22. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Plymouth

Príspevok od používateľa ess »

jararak napísal:ess inac ako lampa ti neviem povedat, ako do wifi routra zapoji dsl linku? jedine zeby mal kablovy dsl modem.

pre domaceho modem nevyhadzuj, bude sa ti este hodit, skus si nastavit dns adresu, a router by mal mat dhcp zapnute cize ti navodi hned nejaku, pozry aku mas podsiet (start-spusit-napis cmd- a potom donho ipconfig). pokial to pojde standardne tak ti to da adresu 192.168.1.100 a to by si sa mal uz pripojit donho. dalej pokracuj ako tu uz niekde okolo aspon 10 krat som pisal
hmm..som to pochopil ako DSL wi-fi router :) som ja lampa teda
Epox 8RDA3G *** Athlon 2400 xp+ @2110 MHz *** 512 MB RAM 2.5-3-3-6 *** MSI NX6800GT 256MB @ 425/1170 arcticICE cooler *** 40 + 80 GB WD PATA HDD
Používateľov profilový obrázok
sladekml
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Št 31. Aug, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa sladekml »

zdravim chlapi, mam este jednu informaciu. IP adresu mam na PC nastavenu na 192.168.0.1. Pri tejto "konfiguracii" mi funguje pripojenie na internet so vsetkych pocitacov. Nefunguje klasicka siet, cize prepojenie pocitacov. Pri pokuse nakonfigurovat siet sa syn pripojil na WEB rozhranie bez problemov (toto som nevedel pri pisani prispevku). Pokusal sa nastavit router podla prirucky. Zrejme nieco nenastavil standartne a od vtedy sa nemozem z tohto pocitaca na WEB rozhranie pripojit. Z ostatnych pocitacov funguje pripojenie na WEB rozhranie bez problemov.
Pri zmene na inu IP adresu zrusim pripojenie ostatnych pocitaco s internetom. Myslim si, ze tato adresa je bloknuta v tomto pocitaci, lenze neviem ako to zmenit. Nepomohlo ani preinstalovanie Firefoxu.
Zrejme bude treba ist do registru......
Používateľov profilový obrázok
ess
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 80
Dátum registrácie: Pi 22. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Plymouth

Príspevok od používateľa ess »

sladekml napísal:zdravim chlapi, mam este jednu informaciu. IP adresu mam na PC nastavenu na 192.168.0.1. Pri tejto "konfiguracii" mi funguje pripojenie na internet so vsetkych pocitacov. Nefunguje klasicka siet, cize prepojenie pocitacov. Pri pokuse nakonfigurovat siet sa syn pripojil na WEB rozhranie bez problemov (toto som nevedel pri pisani prispevku). Pokusal sa nastavit router podla prirucky. Zrejme nieco nenastavil standartne a od vtedy sa nemozem z tohto pocitaca na WEB rozhranie pripojit. Z ostatnych pocitacov funguje pripojenie na WEB rozhranie bez problemov.
Pri zmene na inu IP adresu zrusim pripojenie ostatnych pocitaco s internetom. Myslim si, ze tato adresa je bloknuta v tomto pocitaci, lenze neviem ako to zmenit. Nepomohlo ani preinstalovanie Firefoxu.
Zrejme bude treba ist do registru......
to je to o com som pisal v prvom prispevku

na svojom PC mas nastavenu IP 192.168.0.1
na routeri je adresa 192.168.1.254 (ako bolo pisane v prvom prispevku od teba)

z toho vypliva ze miesas jablka s hruskami

pokial sa chces pripojit na ten router...treba si prekonfiguarovat adresu na podsiet 192.168.1.x .... cize napr 192.168.1.1

takze moja rada.....
na tom PC kde je modem resp pripojenie na internet nastav IP adresu 192.168.1.1
router ma IPcku 192.168.1.254 - tu menit nemusis
na vsetkych ostatnych PC nastav adresy v rozhrani od 192.168.1.2 az po 192.168.1.253 a tu istu pracovnu skupinu

potom by ti malo vsetko fungovat bez problemov ..... internet aj pristup z PC na PC ..... s ohladom na pristupove prava samozrejme

pokial by si mal problem s nastavenim pracovnej skupiny - musi byt na vsetkych PC ta ista:
vo WIN 98 - pravy klik na okolne PC + vlastnosti
vo WIN xp - pravy klik na tento PC + vlastnosti
Epox 8RDA3G *** Athlon 2400 xp+ @2110 MHz *** 512 MB RAM 2.5-3-3-6 *** MSI NX6800GT 256MB @ 425/1170 arcticICE cooler *** 40 + 80 GB WD PATA HDD
Používateľov profilový obrázok
sladekml
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Št 31. Aug, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa sladekml »

ess, dik za radu. zial nefunguje to. Pri nastaveni IP 192.168.1.xx prestane fungovat internet na ostatnych pocitacoch, na tomto PC funguje Dalej. Aj napriek tomu sa nemozem pripojit na adresu: http://192.168.1.254.
Je to divne, ale internet je pre vsetky pocitace pristupny len pri nastaveni IP na tomto pocitaci na 192.168.0.1 .
Pri kontrole IPscanerom vidim len IP pocitaca, ale IP routru nie je viditelna. Je jedno ako nastavim IP pocitaca. Nechapem preco je na ostatnych pocitacoch po zadani http://192.168.1.254 pristupna tabulka pre nastavenie parametrov pre router bez ohladu na nastavenie IP. IP sa nastavuje na ostatnych PC dynamicky.
Ako som napisal skorej http://192.168.1.254 bola pristupna na tomto PC (IP bola 192.168.0.1), pokial syn nieco nezmenil v tabulke na nete. zial nevie mi povedat, co vsetko pomenil v tabulke nastavenia na nete. Uz mam z toho debku.
Používateľov profilový obrázok
ess
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 80
Dátum registrácie: Pi 22. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Plymouth

Príspevok od používateľa ess »

OK

tak este skus toto....

kedze pises ze pri zmene tvojej IP zrusis pripojenie ostatnych PC na net .... ten modem je teda asi pripojeny na tento PC ..... tak skus toto ...... zmen adresu na tom PC na nejaku 192.168.1.100 napriklad .....
potom sadni za nejaky druhy PC. ...napoj sa na to webove rozhranie a nastav branu (po anglicky gateway) na tu adresu ktoru si nastavil na tom PC..... cize v nasom pripade 192.168.1.100
maska podsiete 255.255.255.0

tato brana vlastne funguje takto:

poziadavka od nejakeho PC na sieti -------------------------------- hub ------------------------------------------- brana ------------------------ internet
(a opacne)

hub = hub (alebo router v jednom v tvojom pripade)
brana = PC alebo ine zariadenie pripojene priamo na internet (v tvojom pripade samozrejme PC ....kedze mas iba nan pripojeny modem)

to by malo zabezpecit...ze pri tej zmene na adresu 192.168.1.xxx by malo fungovat pripojenie na net aj z ostatnych pocitacov.....lebo ty si mozes v podstate zmenit adresu na hociaku ....na tom PC kde mas pripojeny modem ti net bude bezat stale

zatial tolko...dakujem za pozornost :) a napis ako to dopadlo

ak to nefunguje.....uz len drasticke riesenie ...... zaloha konfiguracneho suboru routera (pre istotu) a re-set do tovarenskeho nastavenia.....

tak zatial
Epox 8RDA3G *** Athlon 2400 xp+ @2110 MHz *** 512 MB RAM 2.5-3-3-6 *** MSI NX6800GT 256MB @ 425/1170 arcticICE cooler *** 40 + 80 GB WD PATA HDD
Používateľov profilový obrázok
sladekml
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Št 31. Aug, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa sladekml »

rozhodol som sa najprv preinstalovat okna. PC uz to potreboval.
Potom som skusil to, co si mi radil. V okamihu ako nastavim na tomto PC (kde je pripojeny modem) IP na 192.168.1.xxx prestane fungovat internet na ostatnych pocitacoch, takze akakolvek zmena nastavenia routru je nemozna.
Používateľov profilový obrázok
Comby
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 336
Dátum registrácie: Ut 01. Jún, 2004, 14:00
Bydlisko: Kramáre

Príspevok od používateľa Comby »

A nastavit IP adresu automaticky na vsetkych pocitacoch si neskusal? Ako mas vlastne zapojene ostatne pocitace v sieti? Priamo na router?
Ak to nepojde tak potom jedine resetovat router a nastavit IP/ automaticky.
-TAMY-
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1115
Dátum registrácie: St 20. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Zliechov+ Bratislava (25)

Príspevok od používateľa -TAMY- »

par APciek, routrov ma zjavne psichycky problem sa dostat do configu ked mas pevnu ip na pc, (rucne nastavenu)..

napr mne doma musim nehat APckom, nech mi priradi adresu a iba vtedy sa donho dostanem.. Cize, resetni ho ak sa da, daj si na pc ze zistit ip adresu automaticky a potom skus..

Mne to tak ide..

a ak ti nejde net, vypni v routri DHCPcko, len potom akonahle nastavenia ulozis, sa donho uz nedostanes, nakolko automaticky ti adresu neprideli.. Cize to rob ako posledne nastavenie.. :wink:


EDIT: Na tvojom pc je preto adresa 192.168.0.1 kedze win bezi ako GATEWAY, cize sluzba ICS (internet connection sharing).. Zdiela net na sietovku.. to je cele.. Ak si zmenis ip, sluzbu tym vypnes a net na ostatnych PC nepojde.. Cize ako som pisal na zaciatku, podla toho si to cele nastav..

a ak chces mat funkcnu aj siet, v nastaveniach windowsu si daj nastavit siet pre domacnost a male firmy (napravo v menu) a vyber podla moznosti.. uplne jednoducha klikacka..
Používateľov profilový obrázok
sladekml
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Št 31. Aug, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa sladekml »

siahol som k poslednemu rieseniu a resetoval som router do tovarenskeho nastavenia (stlacenim tl. RESET na zadnej strane na 5-10 sec. ako uvadza manual)
Po resete mi prestala svietit LED dioda signalizujuca prenos a uz nefunguje nic. Ani opakovany RESET uz nepomaha.
co teraz. Prestavam mat v ten vyrobok doveru.
Používateľov profilový obrázok
Comby
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 336
Dátum registrácie: Ut 01. Jún, 2004, 14:00
Bydlisko: Kramáre

Príspevok od používateľa Comby »

Tak asi by som ho reklamoval s pravom na odstupenie od zmluvy a vratenim penazi a kupil iny.
Používateľov profilový obrázok
ess
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 80
Dátum registrácie: Pi 22. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Plymouth

Príspevok od používateľa ess »

ako napisal COMBY......pokial ten router ani nepipne...tak je jednoznacne vadny...a to koniec koncov moze vysvetlovat par pricin...preco sa ti stavalo to co sa stavalo.....ja osobne som takto restartoval x-krat x routerov a taketo nieco ako sa tebe stalo sa s funkcnym routerom jednoducho stat nemoze.....
takze pokial mas ten router v zaruke...co dufam este mas....nabehni do obchodu a sprav poriadok... :) nech jednoducho skusia zapojit ten router do el. siete......nefunguje....
a ja osobne odporucam (pokial teda rozmyslas o zmene tak) D-Link
Epox 8RDA3G *** Athlon 2400 xp+ @2110 MHz *** 512 MB RAM 2.5-3-3-6 *** MSI NX6800GT 256MB @ 425/1170 arcticICE cooler *** 40 + 80 GB WD PATA HDD
lipka

WA-2204A-TX

Príspevok od používateľa lipka »

No zdravim vsetkych,ktori pouzivaju tento router,mne to spojazdnil kamarat,ale islo mi to len jeden den,potom sa to samo od seba zrusilo.na routeri blika vsetko ako ma,ale na notebooku mi napise,ze sa nenasla ziadna siet ,tak neviem ,co s tym..
Pomozte,please..ale tak polopate..lebo ja sa teda moc do toho nerozumiem..dakujem.

Návrat na "Siete"