Foilded vs Shielded

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12226
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Foilded vs Shielded

Príspevok od používateľa HellAngel »

NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
Hexaris
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 788
Dátum registrácie: Št 11. Júl, 2019, 19:35
Bydlisko: Nekde na zahori

Re: Foilded vs Shielded

Príspevok od používateľa Hexaris »

https://www.tesshop.sk/sietove-prvky-la ... c2021.html solarix pvc+pe je vonku roky a drzi vyborne.
Your value does not decrease because of someone's inability to see your worth.
BOOK: MB Air M1 2020 AMP: Topping DX3Pro+ HEADPHONES: HiFiMAN HE400SE
Používateľov profilový obrázok
Jerry
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2743
Dátum registrácie: Ut 22. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trenčín

Re: Foilded vs Shielded

Príspevok od používateľa Jerry »

Oba káble ti pôjdu roky ... Do 100 metrov uplne bez problémov, ja mám také aj 150 metrov a fungujú gigovo len taký rachot ...
Spoiler: ukázať
Intel i7 11700 • Asus ROG Strix RTX 3080 OC • Gigabyte B560 AORUS PRO AX • 32GB DDR4 HyperX Predator • 1 TB M.2 WD SN850 • Corsair RM850 (2018) • Creative I-Trigue L3800 • Win 11 • Dell Gaming S2721 DGF • Logitech G513 + G403
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Foilded vs Shielded

Príspevok od používateľa mp3turbo »

chaloši, toto je kabel do vonkajsieho prostredia : https://www.tesshop.sk/commscope-d-036- ... d8100.html

ked ti zhoria aktivne prvky (switche atd), tak si spomen na moje slova. Teda vlastne pismenka.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Jerry
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2743
Dátum registrácie: Ut 22. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trenčín

Re: Foilded vs Shielded

Príspevok od používateľa Jerry »

Bavíme sa o metalike, samozrejme že keď dáš optiku, tak všetko spojené s búrkou, prepätim, zemetrasenim, slnečnou erupciou, pôvodnami, radiácia, vymretie obyvateľstva atď. odpadá ... Na optiku ale potrebuješ ďalšie prvky, ktoré musí niekto zaplatiť. Natiahnutá metalika je len cvak cvak konektor a všetko funguje.
Áno, switche aj iné zariadenia horia keď sa vyskytne nejaká pohroma popísaná vyššie a keď sa zadarí, tak to aj celkom bolí peňaženku ...
Spoiler: ukázať
Intel i7 11700 • Asus ROG Strix RTX 3080 OC • Gigabyte B560 AORUS PRO AX • 32GB DDR4 HyperX Predator • 1 TB M.2 WD SN850 • Corsair RM850 (2018) • Creative I-Trigue L3800 • Win 11 • Dell Gaming S2721 DGF • Logitech G513 + G403
Používateľov profilový obrázok
Hexaris
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 788
Dátum registrácie: Št 11. Júl, 2019, 19:35
Bydlisko: Nekde na zahori

Re: Foilded vs Shielded

Príspevok od používateľa Hexaris »

Ano aj nie, ak mas full ODU tak ci tak k nej musis dostat 48V. Aby sme si rozumeli ak ide o prepojenie switchov ktore ale nie su vonku (pripadne su v outdoor racku a el. privod nejde subezne) je to podstatny rozdiel. A suhlasim, ze dat von je lepsie vlakno. Ako na uroven koaxu u gsm kde je grounded chranicka s med. opletom to nema :D a cena samozrejme je uplne mimo ...

Juraj vlastne tusim ani nepovedal na co to planuje ...

edit: patrilo pre turba
edit c.2 a skusenosti mame bohate s bleskom a niekedy zistis, ze financne je lacnejsie aj po pohrome to vymenit. To neni navod setrit, ale obcas to tak je :)
Your value does not decrease because of someone's inability to see your worth.
BOOK: MB Air M1 2020 AMP: Topping DX3Pro+ HEADPHONES: HiFiMAN HE400SE
Používateľov profilový obrázok
Jerry
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2743
Dátum registrácie: Ut 22. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trenčín

Re: Foilded vs Shielded

Príspevok od používateľa Jerry »

Krásna debata by bola niekde pri ohníku v kruhu ... Už to vidím, len kopec ľudí by ani nemalo páru o čom sa tam bavíme ... Zážitkov máme každý asi dosť, aj s burkami, aj s indukovaným bordelom, aj všeličím ...

Inak dobrá zmienka o tom koaxe, nerobil som to veľa krát, ale videl xy krát a tam keď príde vážne hoci čo, tak proste spoj, alebo rádio ide bez výpadku a ani nevie že do stožiara si uľavil blesk :D
Samozrejme za predpokladu, že sú dodržané všetky inštalačné postupy, tienenia do správnej dĺžky od konektoru atd. ... Je to krása.

Edit: Juraj nám nakoniec povie, že si robí prepoj z domu do garáže ... :laugh:
Samozrejme v dobrom myslené ;)
Spoiler: ukázať
Intel i7 11700 • Asus ROG Strix RTX 3080 OC • Gigabyte B560 AORUS PRO AX • 32GB DDR4 HyperX Predator • 1 TB M.2 WD SN850 • Corsair RM850 (2018) • Creative I-Trigue L3800 • Win 11 • Dell Gaming S2721 DGF • Logitech G513 + G403
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Foilded vs Shielded

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ved prave preto ze my co mame zazitky... my uz vieme. A ti ostatni bud si nechaju poradit alebo...
Nie, tema zdaleka nie je natolko jednoducha ako "uzemnit len jednu stranu a vyriesene navzdy".

Z mojej strany asi uz bude šicko... ta ňe ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Hexaris
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 788
Dátum registrácie: Št 11. Júl, 2019, 19:35
Bydlisko: Nekde na zahori

Re: Foilded vs Shielded

Príspevok od používateľa Hexaris »

Jasne ze to neni vselek, ale skrz rusenie a potencial to vie pomoct. Uz mam ale pocit, ze kradneme temu a breptame si pre seba ... :D
Your value does not decrease because of someone's inability to see your worth.
BOOK: MB Air M1 2020 AMP: Topping DX3Pro+ HEADPHONES: HiFiMAN HE400SE

Návrat na "Siete"