Sietove otazky

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Sietove otazky

Príspevok od používateľa Blackhawk »

Caute, mal by som zopar sietovych otazok, asi primitivnych, na ktore budete urcite vediet viaceri odpovedat.

Doma nam zapojili konecne optiku (600/60), pripojenie mam vyriesene takto:

Opticky kabel - Router od Telekomu (Wifi vypnuta) - Switch (zo switchu idu natahane kable po dome do zasuviek)- TP-Link Deco M4.

Hlavny Desktop mam pichnuty v zasuvke, rychlosti 590mB/s (ping cca 7).

Wifi pri hlavnom Deco-u cca 480mB/s. Pri druhom meshovom iba max 200mB/s.

Notebook pichnuty taktiez v zasuvke dava ale tiez iba max cca 490mB/s (ping cca 30).

Otazka c. 1 - wifi rychlosti z Deco-a su ok kvoli kvalite daneho zariadenia?
Otazka c. 2 - PC aj Notebook pichnute v zasuvke maju ine rychlosti, je to dane hardverom daneho zariadenia?
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Sugyi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 480
Dátum registrácie: Št 24. Nov, 2011, 15:17

Re: Sietove otazky

Príspevok od používateľa Sugyi »

Otazka c. 2 - je to mozne. Merias to s notebookom v zasuvke alebo na bateriu? Setrenie baterie dokaze ovplyvnit vykon CPU.

Otazka c. 1 - podla tohto testu to vyzera v cajku. Aj ked cakal by som viac od AC1200
https://www.pcmag.com/reviews/tp-link-deco-m4-3-pack
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Sietove otazky

Príspevok od používateľa Blackhawk »

Notebook je na baterii, toto ma nenapadlo.
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Sugyi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 480
Dátum registrácie: Št 24. Nov, 2011, 15:17

Re: Sietove otazky

Príspevok od používateľa Sugyi »

Inak je mozne, ze tie klientske deca nevyuzivaju vyhodu, ze su zapojene cez kabel.
Pozrel som si manual a tam to moc nespominaju, nakres tam nie je urcite.
Ale skusil by som to zapojit telekom router -> hlavne deco -> switch -> klientske deco. To hlavne deco sa tvari ako router a ked su tie klientske na jeho wan strane asi s nimi nevie komunikovat po kabli. Teoreticky ten switch vynechat pre test uplne.
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Sietove otazky

Príspevok od používateľa Blackhawk »

Slave Deco nie je na kabli, pokial sa mi zda moje M4 nevedia byt obe na kabli, myslim, ze to vie iba vyssia rada.

Skusim este presunut blizsie Slave k hlavnemu Decu, teraz su od seba cca 15 metrov, co by nemal byt sice problem, ale clovek nikdy nevie.
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Sugyi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 480
Dátum registrácie: Št 24. Nov, 2011, 15:17

Re: Sietove otazky

Príspevok od používateľa Sugyi »

Ah sooo. Pochopil som, ze su.

Ale podla obrazka tu https://www.tp-link.com/us/deco-mesh-wi ... y/deco-m4/
aj slave-y sa daju pripojit na kabel.
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Sietove otazky

Príspevok od používateľa Blackhawk »

Daju ale musel by som ich mat zapojene tak ako si pisal ty, teda pred switchom dat hlavny a slave dat potom kablom zo switchu.
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD

Návrat na "Siete"