Zistenie histórie cez wifi router

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
pr3t4kt0v4n13
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Ut 02. Feb, 2021, 22:03

Zistenie histórie cez wifi router

Príspevok od používateľa pr3t4kt0v4n13 »

Pekný večer prajem, mal by som takú otázku. Na chate má sused router na internet, kde mu platíme mesačne polovičku z ceny. Otázka by bola, je schopný zistiť históriu prehliadania web stránok, keď sa pripojíme s mobilom alebo tabletom? Myslím tým napr. heslá na stránky kde sa prihlasujeme, fotky posielané, sťahované, aplikácie atď. Prístup do nastavenia router-u má iba on. Ďakujem
Používateľov profilový obrázok
Jerry
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2731
Dátum registrácie: Ut 22. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trenčín

Re: Zistenie histórie cez wifi router

Príspevok od používateľa Jerry »

Ahoj.

Nie je to take jednoduche, ako si kazdy mysli, cize nemyslim si ze by sused mal vybavenie a hw nato, aby mohol spominane veci robit.
Da sa jednoduchsie zistit, ze napriklad co si pozeral, alebo kedy to bolo ... Napr. Alza, Facebook atd ... ale to je asi tak vsetko ...
Dnes 90% stranok ma sifrovanie, cize je velmi tazke tieto data rozlamat a tiskat z toho udaje ...
Spoiler: ukázať
Intel i7 11700 • Asus ROG Strix RTX 3080 OC • Gigabyte B560 AORUS PRO AX • 32GB DDR4 HyperX Predator • 1 TB M.2 WD SN850 • Corsair RM850 (2018) • Creative I-Trigue L3800 • Win 11 • Dell Gaming S2721 DGF • Logitech G513 + G403
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6646
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Zistenie histórie cez wifi router

Príspevok od používateľa molnart »

moze. napr. ja som roky pouzival routre s tomato firmwareom, kde sa da zapnut webmonitor ktory ukazuje historiu navstivenych stranok a google vyhladavani podla internej ip adresy. vyzera to nejako takto https://setuprouter.com/router/asus/tom ... -large.htm
aj v pripade akehokolvek ineho routra nie je problem aby prevadzkoval nejaky interny DNS server cez ktory moze nasmerovat vsetok traffic a tam ho logovat. moze si spustit aj wireshark a priamo sniffovat pakety ktore odosielaju a prijimaju tvoje zariadenia a ak pouzivas nejaku stranku bez SSL/TLS sifrovania tak si vycita tvoj login v plaintexte. samozrejme dnes je SSL uz samozrejmost, ale vynimky sa najdu, napr. u nas v robote je stranka s GPS monitoringom aut bez SSL :facepalm: Taketo heslo ked vycita tak ho moze zacat skusat na inych strankach kde podla DNS vidi ze chodis.

takze heslo k internetbankingu ti nezisti (lebo SSL), ale zisti v ktorej banke mas ucet, aj to ako casto a v akych casoch do internetbankingu chodis, tvoje tel. cislo urcite ma, takze napr. by vedel zistit v akom case sa oplati citat tvoje smsky pre TOTP tokeny (ak ma na to nejaku vhodnu vybavu) a hlavne z routra zisti kedy si na chatu prisiel, kolko si sa tam zdrziaval, kolki ste tam boli apod. ja mam napr. doma nastavene ze v momente ako manzelkyn telefon sa prihlasi doma na wifinu (=prisla domov) tak mi pride na telefon notifikacia na signal a takto podla telefonu si viem na dialku monitorovat ci je prave niekto doma, kedy prisiel apod.

jednoduche riesenie ktore mozes urobit je nastavit v tvojich zariadeniach aby nepouzivali jeho DNS, ale napr. google alebo cloudflare
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12172
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Zistenie histórie cez wifi router

Príspevok od používateľa HellAngel »

Alebo pouzivaj VPN. Ak nie je tvoj sused hacker, alebo nieco podobne, kradezi hesiel sa bat nemusis. Na to je lepsie do konkretneho zariadenia nainstalovat virus
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3659
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Zistenie histórie cez wifi router

Príspevok od používateľa dendroid »

molnart napísal: Pi 26. Feb, 2021, 23:58 moze. napr. ja som roky pouzival routre s tomato firmwareom, kde sa da zapnut webmonitor ktory ukazuje historiu navstivenych stranok a google vyhladavani podla internej ip adresy. vyzera to nejako takto https://setuprouter.com/router/asus/tom ... -large.htm
aj v pripade akehokolvek ineho routra nie je problem aby prevadzkoval nejaky interny DNS server cez ktory moze nasmerovat vsetok traffic a tam ho logovat. moze si spustit aj wireshark a priamo sniffovat pakety ktore odosielaju a prijimaju tvoje zariadenia a ak pouzivas nejaku stranku bez SSL/TLS sifrovania tak si vycita tvoj login v plaintexte. samozrejme dnes je SSL uz samozrejmost, ale vynimky sa najdu, napr. u nas v robote je stranka s GPS monitoringom aut bez SSL :facepalm: Taketo heslo ked vycita tak ho moze zacat skusat na inych strankach kde podla DNS vidi ze chodis.

takze heslo k internetbankingu ti nezisti (lebo SSL), ale zisti v ktorej banke mas ucet, aj to ako casto a v akych casoch do internetbankingu chodis, tvoje tel. cislo urcite ma, takze napr. by vedel zistit v akom case sa oplati citat tvoje smsky pre TOTP tokeny (ak ma na to nejaku vhodnu vybavu) a hlavne z routra zisti kedy si na chatu prisiel, kolko si sa tam zdrziaval, kolki ste tam boli apod. ja mam napr. doma nastavene ze v momente ako manzelkyn telefon sa prihlasi doma na wifinu (=prisla domov) tak mi pride na telefon notifikacia na signal a takto podla telefonu si viem na dialku monitorovat ci je prave niekto doma, kedy prisiel apod.

jednoduche riesenie ktore mozes urobit je nastavit v tvojich zariadeniach aby nepouzivali jeho DNS, ale napr. google alebo cloudflare
A teraz uprimne, aka je sanca, ze by nieco podobne niekto skusal na 5 milionovom Slovensku ? Naco by mu bolo vediet, kedy prisiel na chatu a kolki tam boli ? Komu by sa chcelo hrabat sa v historii niekoho prehliadania ? Pokial nemas nejake nechutne chutky :D , nevenujes sa kriminalnej cinnosti a suseda poznas ako tak a nie je to nejake hovado uplne, tak by som to neriesil. Jedine, ze by fakt mohol nieco z toho, co na tom webe na chate robis niekedy pouzit proti tebe. Hesla nedostane, pochybujem, ze sa prihlasujes na nejaku stranku bez SSL, fotky tiez neuvidi. Jedine ta historia webov, ktore si navstivil.
Používateľov profilový obrázok
Jerry
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2731
Dátum registrácie: Ut 22. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trenčín

Re: Zistenie histórie cez wifi router

Príspevok od používateľa Jerry »

@molnart napisal v podstate temer vsetky moznosti, keby sa naozaj sused chcel snazit, ale to je maximum co vlastne moze ziskat. Viac informacii proste nedostane.
A ako napisal @dendroid aka je sanca, ze by to niekto robil a za akym ucelom?? Kazdy ti nato kasle ... Mozno prvych 5 minut, ze aha ja som super, co som dokazal ... a potom ta to prestane bavit, lebo je to len kvantum dat, ktore k nicomu nevedu ...
Spoiler: ukázať
Intel i7 11700 • Asus ROG Strix RTX 3080 OC • Gigabyte B560 AORUS PRO AX • 32GB DDR4 HyperX Predator • 1 TB M.2 WD SN850 • Corsair RM850 (2018) • Creative I-Trigue L3800 • Win 11 • Dell Gaming S2721 DGF • Logitech G513 + G403
pr3t4kt0v4n13
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Ut 02. Feb, 2021, 22:03

Re: Zistenie histórie cez wifi router

Príspevok od používateľa pr3t4kt0v4n13 »

Ďakujem pekne za odpovede, mne išlo hlavne o to, že či vidí dajaké konkrétne informácie, heslá, prihlasovacie mená, fotky, aplikácie atď. To mi nevadí, že vidí navštívené stránky, nemám tam nič také. Suseda samozrejme poznám, ale vieme aký je človek zvedavý a už len kvôli tomu som chcel vedieť o tomto :) VPN by bolo asi zbytočné platiť kvôli tomu, lebo inde nepoužívame wifi siete, iba vlastné doma a na cestách mobilné dáta. :) Ak nemá nikto nič už k tomu tak môžeme locknúť tému. Pekný deň
Sugyi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 480
Dátum registrácie: Št 24. Nov, 2011, 15:17

Re: Zistenie histórie cez wifi router

Príspevok od používateľa Sugyi »

Velka haluz, ze tato otazka sem prisla teraz ked som piatok klikol na toto video
https://www.youtube.com/watch?v=E03gh1huvW4
a osviezil si co vsetko sa da ked sa chce.

Ale chalani maju pravdu, chce to dost velke usilie a dost vedomosti sa k niecomu dostat. Sused by musel mat naozaj velku motivaciu. Na par klikov nejde zistit hesla ani vidiet fotky.
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7682
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Zistenie histórie cez wifi router

Príspevok od používateľa newmi »

Skus Tor browser ;) :D
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438

Návrat na "Siete"