TP-Link Archer C6, AC1200 vysiela skrytú sieť

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
matuskorv
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 258
Dátum registrácie: Po 16. Júl, 2012, 17:19
Bydlisko: Rožňava

TP-Link Archer C6, AC1200 vysiela skrytú sieť

Príspevok od používateľa matuskorv »

Ahojte, mám problém s mojím routrom. Sám od seba vysiela skrytú sieť. Vysiela ju spolu s mojou sieťou, ktorú používame... guest siete sú zakázané. Vysiela len v 2,4 ghz pásme. V 5 ghz to funguje korektne. Nestretol sa s tým niekto už? Fimware je najnovší možný.
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7251
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: TP-Link Archer C6, AC1200 vysiela skrytú sieť

Príspevok od používateľa Kyselinka »

Ako si to zistil?
matuskorv
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 258
Dátum registrácie: Po 16. Júl, 2012, 17:19
Bydlisko: Rožňava

Re: TP-Link Archer C6, AC1200 vysiela skrytú sieť

Príspevok od používateľa matuskorv »

bývam na dedine a objavilo sa to len teraz ak som zapojil ten nový router... ak mu vypnem 2,4 ghz pásmo skrytú sieť vypne....
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15044
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: TP-Link Archer C6, AC1200 vysiela skrytú sieť

Príspevok od používateľa faugusztin »

matuskorv
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 258
Dátum registrácie: Po 16. Júl, 2012, 17:19
Bydlisko: Rožňava

Re: TP-Link Archer C6, AC1200 vysiela skrytú sieť

Príspevok od používateľa matuskorv »

faugusztin napísal: Pi 08. Jan, 2021, 20:47 https://community.tp-link.com/en/home/f ... pic/170160

Je to mesh network funkcia.
vieš mi to prosím ťa kus vysvetliť, čo to znamená. ďakujem pekne.
matuskorv
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 258
Dátum registrácie: Po 16. Júl, 2012, 17:19
Bydlisko: Rožňava

Re: TP-Link Archer C6, AC1200 vysiela skrytú sieť

Príspevok od používateľa matuskorv »

tá beta verzia problém vyriešila, čo tam niekto zverejnil... takže bolo to fimwarom a tou "mensh funkciou" aj keď celkom to nechápem, čo to znamená...
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15044
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: TP-Link Archer C6, AC1200 vysiela skrytú sieť

Príspevok od používateľa faugusztin »

Mesh Wi-Fi siete su o tom, ze mozes mat viacero AP co vysiela jednu siet, a oni si koncove zariadenia podla signalu ci inych parametrov prehadzuju medzi sebou, aby si mal najlepsi prijem.
matuskorv
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 258
Dátum registrácie: Po 16. Júl, 2012, 17:19
Bydlisko: Rožňava

Re: TP-Link Archer C6, AC1200 vysiela skrytú sieť

Príspevok od používateľa matuskorv »

ja to teraz mám tak nakoľko v dome bývam, že vysielam jednou sieťou z 3 routroch... pripája na tú, ktorá je najbližšie... kúpil som tento router, lebo som vysielal len s 2,4 ghz sieťou... a chcel som už tam kde sme najviac aj 5 ghz vysielať...
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15044
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: TP-Link Archer C6, AC1200 vysiela skrytú sieť

Príspevok od používateľa faugusztin »

Ano, ale mesh funkciou to funguje efektivnejsie, kedze vzajomne tie routre/AP komunikuju. A to robia cez tu 'skrytu siet'
matuskorv
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 258
Dátum registrácie: Po 16. Júl, 2012, 17:19
Bydlisko: Rožňava

Re: TP-Link Archer C6, AC1200 vysiela skrytú sieť

Príspevok od používateľa matuskorv »

to znie celkom zaujimavo... nakolko pri tom ako to mam teraz su mikrovypadky ak to prepaja na inu siet... dakujem za info... zas som sa nieco nove naucil.... a o tej funkcii mu-mimo nevies nieco viac?
Používateľov profilový obrázok
Hexaris
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 781
Dátum registrácie: Št 11. Júl, 2019, 19:35
Bydlisko: Nekde na zahori

Re: TP-Link Archer C6, AC1200 vysiela skrytú sieť

Príspevok od používateľa Hexaris »

V zaklade mas wifi koliznu metodu, ak do toho nepocitam vlastne riesenia tdma a pod., takze prvy pride prvy bere. Nakolko sa pouziva dnes viac anten tak sa prislo s tym, ze kazda by sa mohla pouzit pre separe stream pre jednotliveho klienta. Ide hlavne o latenciu. Vyzaduje to vsak stabilny signal medzi ap-klient, ccq a hlavne rozdielne vzdialenosti medzi sebou (klientske jednotky)... Toto sa v domacnosti obcas dost tazko realizuje, takze neviem ci prinos nejak spoznas, ale na skodu by to nemalo byt.
Your value does not decrease because of someone's inability to see your worth.
BOOK: MB Air M1 2020 AMP: Topping DX3Pro+ HEADPHONES: HiFiMAN HE400SE
matuskorv
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 258
Dátum registrácie: Po 16. Júl, 2012, 17:19
Bydlisko: Rožňava

Re: TP-Link Archer C6, AC1200 vysiela skrytú sieť

Príspevok od používateľa matuskorv »

dakujem vam vsetkym za uzrejmenie.... este mi neviete niektory povedat ci je mozne repeater tp link tiez nastavit tak aby si nedaval vlastne mac adresy, ale zdielal mac adresy zariadeni... alebo toto nie je mozne???
Používateľov profilový obrázok
Jerry
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2731
Dátum registrácie: Ut 22. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trenčín

Re: TP-Link Archer C6, AC1200 vysiela skrytú sieť

Príspevok od používateľa Jerry »

Kedze su to vsetko zariadenia primarne urcene ako router, tak sa to da od neho ocakavat, ze za prekladom bude len jedna MAC. Mozno je tam funkcia bridge, to by mohlo pomoct. Alebo nastavenie (ale to neviem ci sa da vypnut) DHCP OFF a pripajat iba na lan porty, potom by jeden centralny router na ktorom bude DHCP mal vydiet adresy MAC skutocne. Neviem presne ci to pojde na tych zariadeniach, ja ich moc nemusim. Ja som mikrotik pozitov a asi aj forewer ...
Mikrotik ma tiez podobnu funkciu ako mesh, ale ma aj sofitikovanejsiu ktoru pouzivam ja, vola sa Capsman. Ja mam doma tusim 5x wifi vratane dvora, vsade chodis a signal na wifi stale plny, nepostrehnes ani kedy ta prehodil na ine AP. Latencia uzasna, video hovor tak isto mozes behat po celom dome vratane vonka a vsetko bez vypadku ... Ale je to zlozitejsie na nastavenie, pre bezneho uzivatela je asi lepsia funkcia mesh, ktoru tiez mikrotik podporuje.
Spoiler: ukázať
Intel i7 11700 • Asus ROG Strix RTX 3080 OC • Gigabyte B560 AORUS PRO AX • 32GB DDR4 HyperX Predator • 1 TB M.2 WD SN850 • Corsair RM850 (2018) • Creative I-Trigue L3800 • Win 11 • Dell Gaming S2721 DGF • Logitech G513 + G403
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9949
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: TP-Link Archer C6, AC1200 vysiela skrytú sieť

Príspevok od používateľa stiv »

To uz vie kde co a ako bonus nemas k tomu win 98 gui a uz len mikrotik by som radil ludom co o tom nic nevedia (bez urazky).
.
Používateľov profilový obrázok
Jerry
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2731
Dátum registrácie: Ut 22. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trenčín

Re: TP-Link Archer C6, AC1200 vysiela skrytú sieť

Príspevok od používateľa Jerry »

Viem ze mikrotik nie je jednoduchy, ale je namakany a ked sa do toho clovek dostane, dokaze s tym urobit cokolvek. Tak isto mikrotik robi uz jednoduche nastavenia aj pre normalnych ludi, aj ked je to podla mna este dost zlozite. Ja som len chcel naznacit, ze existuju aj ine riesenia a vela ludi by to tak chcelo, aby im to fungovalo, len nemaju predstavu ze je to vobec mozne ... ;)
Spoiler: ukázať
Intel i7 11700 • Asus ROG Strix RTX 3080 OC • Gigabyte B560 AORUS PRO AX • 32GB DDR4 HyperX Predator • 1 TB M.2 WD SN850 • Corsair RM850 (2018) • Creative I-Trigue L3800 • Win 11 • Dell Gaming S2721 DGF • Logitech G513 + G403

Návrat na "Siete"