Websupport + IMAP + Outlook 2016 = Vytvaranie duplicitnych ENG priecinkov v Outlooku

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Googler1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 422
Dátum registrácie: So 22. Jan, 2011, 23:19

Websupport + IMAP + Outlook 2016 = Vytvaranie duplicitnych ENG priecinkov v Outlooku

Príspevok od používateľa Googler1 »

Caute ide o to, ze ak napriklad odoslem mail tak outlook ju ôneulozi do priecinka "Odoslana posta" ale ten mail ulozi do priecinka "sent" ktory sa automaticky vytvori v Outlooku po nastaveni IMAP konta. Rovnaka situacia sa opakuje napr. aj s konceptami kedy sa neukladaju do priecinka "koncepty" ale ukladaju sa do priecinka "Drafts".
Viete mi poradit co mam nastavit aby sa posta ukladala spravne do priecinkov s SK nazvami?

Helpdesk Websupportu v tomto poradit nevie.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Websupport + IMAP + Outlook 2016 = Vytvaranie duplicitnych ENG priecinkov v Outlooku

Príspevok od používateľa Snake »

Outlook.exe /resetfoldernames





.
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Websupport + IMAP + Outlook 2016 = Vytvaranie duplicitnych ENG priecinkov v Outlooku

Príspevok od používateľa Leon »

Googler1 napísal: So 07. Sep, 2019, 22:08Helpdesk Websupportu v tomto poradit nevie.
LOL
.
Googler1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 422
Dátum registrácie: So 22. Jan, 2011, 23:19

Re: Websupport + IMAP + Outlook 2016 = Vytvaranie duplicitnych ENG priecinkov v Outlooku

Príspevok od používateľa Googler1 »

Snake napísal: So 07. Sep, 2019, 22:30 Outlook.exe /resetfoldernames
este som to neskusal ale podla toho prikazu by som povedal ze to resetuje nazvy predvolenych outlook priecinkov do defaultu ale ja som nemenil nazvy defaultnych priecinkov - tie tam su stale ale problem je v tom ze sa do nich neuklada posta. Namiesto toho si Outlook k tym defaultnym SK priecinkom vytvara dalsie s eng nazvami a postu uklada do nich

To Leon: nastavoval som IMAPy uz od vela mail hosterov ale na tento problem som narazil iba u nich tzn. nie som si isty ze to nie je vec nejakeho nastavenia u nich.
po druhe outlook je najpouzivanejsi desktop mail klient takze tiez by som cakal ze k takemuto problemu budu schopny dat aspon nejake stanovisko/radu a nie odbitie typu " Outlook nie je nas produkt neposkytujeme k nemu podporu" aj ked samozrejme chapem ze po "papierovej" stranke je to legitimne tak v suvislosti s prvou vetou v tomto prispevku sa mi zda toto ich vyjadrenie zvlastne.
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2704
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: Websupport + IMAP + Outlook 2016 = Vytvaranie duplicitnych ENG priecinkov v Outlooku

Príspevok od používateľa lepermessiah »

Prihlas sa do roundcube a tam zmen prednastavene priecinky pre IMAP, podobny problem moze robit aj hocijaky iny klient, aj Thunderbird ma uz takto potrapil
Spoiler: ukázať
[Home]
[NAS]
Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]
Lenovo Yoga X1 gen.2 / 20JES0AJ00 + Samsung 970 EVO 1TB
[LCD]
Dell U2913WM
[Peripherals]
Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[Laptop]
Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[LCD]
Dell U4320Q + blink(1)
[Peripherals]
Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
Googler1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 422
Dátum registrácie: So 22. Jan, 2011, 23:19

Re: Websupport + IMAP + Outlook 2016 = Vytvaranie duplicitnych ENG priecinkov v Outlooku

Príspevok od používateľa Googler1 »

skusim to diky zatial
Googler1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 422
Dátum registrácie: So 22. Jan, 2011, 23:19

Re: Websupport + IMAP + Outlook 2016 = Vytvaranie duplicitnych ENG priecinkov v Outlooku

Príspevok od používateľa Googler1 »

defaultne to je u mna v roundcube nastavene takto https://i.imgur.com/lkgcEVj.png (SK priecinky/nazvy v tych zoznamoch ani nevidim). Je tam jediny rozdiel: ze v mojom pripade som doteraz nemal zakliknute "Pri osobitných priečinkoch zobrazovať skutočné názvy " tak som to zaklikol a uvidime co to spravi...ale nemyslim si ze sa to vyriesi tym checkboxom, napisem potom
Používateľov profilový obrázok
Hexaris
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 782
Dátum registrácie: Št 11. Júl, 2019, 19:35
Bydlisko: Nekde na zahori

Re: Websupport + IMAP + Outlook 2016 = Vytvaranie duplicitnych ENG priecinkov v Outlooku

Príspevok od používateľa Hexaris »

Outlook jedine s exchange, 2007-2010 bola moznost nastavit ktory priecinok je ktory. Od 2013 uz toto nefunguje a jedine cez XLIST. Ani to nie je zaruka, ze to bude fungovat. V MS si povedali, ze kazda verzia sa bude chovat inak. Je bezne, ze maldir je plny SK, CZ a lang mutacii priecinkov podla toho ako menis updatujes outlook. Zlaty thunderbird, the bat, em client ...

btw: zaklad je, Drafts, Sent, Archive, Junk, Trash
Your value does not decrease because of someone's inability to see your worth.
BOOK: MB Air M1 2020 AMP: Topping DX3Pro+ HEADPHONES: HiFiMAN HE400SE
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2704
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: Websupport + IMAP + Outlook 2016 = Vytvaranie duplicitnych ENG priecinkov v Outlooku

Príspevok od používateľa lepermessiah »

@Googler1 no a tie specialne ked priradis tym, ktore ti nanutil Outlook? Nasledne presunies z povodnych priecinkov postu do tych Outlookovych a mas po probleme
Spoiler: ukázať
[Home]
[NAS]
Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]
Lenovo Yoga X1 gen.2 / 20JES0AJ00 + Samsung 970 EVO 1TB
[LCD]
Dell U2913WM
[Peripherals]
Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[Laptop]
Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[LCD]
Dell U4320Q + blink(1)
[Peripherals]
Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
Googler1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 422
Dátum registrácie: So 22. Jan, 2011, 23:19

Re: Websupport + IMAP + Outlook 2016 = Vytvaranie duplicitnych ENG priecinkov v Outlooku

Príspevok od používateľa Googler1 »

@lepermessiah no predtym som v specialnych videl len tie eng ale teraz ked som sa prihlasil do roundcube uz vidim aj tie SK priecinky takze ich skusim priradit podla typu posty a uvidime ale uz to asi bude fungovat normalne. Diky zatial
Používateľov profilový obrázok
Hexaris
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 782
Dátum registrácie: Št 11. Júl, 2019, 19:35
Bydlisko: Nekde na zahori

Re: Websupport + IMAP + Outlook 2016 = Vytvaranie duplicitnych ENG priecinkov v Outlooku

Príspevok od používateľa Hexaris »

Zneužijem túto tému, čo presne znamená priečinok "zachytené položky" ? Videl som to len na 2 pc a nikde sa nemôžem dopátrať k nejakému info. Potrebujem na serveroch nastaviť alias pre tento priečinok aby sa nevytváral anglický ekvivalent. Najprv ma napadol SPAM, ale boh vie čo tým prekladatelia mysleli. Arigatoooo
Your value does not decrease because of someone's inability to see your worth.
BOOK: MB Air M1 2020 AMP: Topping DX3Pro+ HEADPHONES: HiFiMAN HE400SE

Návrat na "Siete"