Telekom prepojenie wifi routra

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
grepii
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 304
Dátum registrácie: So 28. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Telekom prepojenie wifi routra

Príspevok od používateľa grepii »

Ahojte,

chcel by som sa opýtať či by mi vedel niekto poradiť so zapojením routra na wifi od telekomu.

Skrinka na pripojenie s internetom je vonku s bytu kde musím mať pripojený router na optiku a tam je prepojený cez sietovy kabel , ktorý mi vedie do sietovej zasuvky v byte. Tam som pripojil magio Tv. Problem je v tom ,ze by som chcel ten wifi router mat v byte alebo aspon by som chcel vedieť či by sa to dalo prepojiť cez další router, ktorý by som zapojil do sietovej zasuvky ako predlzovacku a cez to by som zase prepojil magio TV . ide mi o to ,ze ten router je celkom daleko a je za celkom hrubymi stenami takze nie na kazdom mieste je dobry signal. Chcel by som vediet ci je nieco take mozne alebo nejaku alternativu co by ste mi poradili.

A este dotaz ak internet ma rychlost 300/30Mb/s a dám speedmeter na internete tak mi zmeria len 100 Mb/s download a 30Mb/s upload. , môže to byť pomalým routrom alebo pomolym wifi modul v notebooku ? Ale kedze mam ten router vonku z bytu tak aj keby som chcel plnu rychlost co si myslim ,ze by sa dalo cez kabel tak nemozem . Preto by som chcel zistit ci by sa dal vyriesit ten prvy problem.

Ďakujem . Dufam ,ze som to napisal ako tak zrozumitelne :D
Používateľov profilový obrázok
Hexaris
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 789
Dátum registrácie: Št 11. Júl, 2019, 19:35
Bydlisko: Nekde na zahori

Re: Telekom prepojenie wifi routra

Príspevok od používateľa Hexaris »

No mozes tak ako popisujes. Dalsiu wifi si mozes dat do AP modu aka bridge. Neviem ci dobre citam, ale mas router vonku mimo byt ? Najlepsie by bolo zasuvku vymenit za opticku. A potom optickym patchom do gponu ont na miesto kde to chces po novom.
Your value does not decrease because of someone's inability to see your worth.
BOOK: MB Air M1 2020 AMP: Topping DX3Pro+ HEADPHONES: HiFiMAN HE400SE

Návrat na "Siete"