Telekom DSL - problém so streamami

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Telekom DSL - problém so streamami

Príspevok od používateľa CageJ »

Ahojte,

rodičia už asi 2 mesiace zaznamenávajú problémy so streamami - sekajú. Bez problémov ide iba Youtube. Ale IPTV - Antik, Skylink, RTVS online atd. všetko seká.. problém s bufferom.. cez PC sa to správa tak, že načítava vysokou rýchlosťou a potom pár kilo.. ale probém je všade NB, mobil i TV. Reset routra nepomohol... zmena prehliadača na Chrome v PC pomohla, ale čo TV, tablet a mobily..

Ak som urobil mobilný hotspot s LTE-A žiaden problém... ale po prepnutí na DSL zase seká...
Používateľov profilový obrázok
BiFino
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1803
Dátum registrácie: So 19. Jan, 2013, 18:24
Bydlisko: Bratislava

Re: Telekom DSL - problém so streamami

Príspevok od používateľa BiFino »

Ahoj Janči, ak máš iný DSL router, tak by som vyskúšal, že či to nie je práve routrom, alebo rovno im zavolaj nech ti to kuknú/resetnú linku...
Spoiler: ukázať
CPU: AMD RYZEN 9 5900X
MB: ASUS ROG CROSSHAIR VIII DARK HERO
RAM: G.SKILL F4-4000C19D-32GTZKK @ 3800 MHz CL16
VGA: ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING 10G
SSD: Samsung 970 PRO 512 GB
SSD 2: Samsung 960 EVO 1 TB
SSD 3: HDD: 2x 4 TB Samsung 870 EVO raid0
PSU: Seasonic Prime Ultra 850 W Titanium
Case: Fractal Design Define 7 Black – TG + 6x Noiseblocker NB-eLoop Fan B14-PS Black Edition
CPU cooler: Be quiet! DARK ROCK PRO 4
Monitor: LG 34GN850
Myš: Logitech G Pro Wireless
Klávesnica: Fnatic RUSH Pro Silent, Red MX Cherry Switches
Podložka: SteelSeries QcK Edge, XL
DAC: SMSL M3
Slúchadlá: Beyerdynamic MMX-300 2. Generation
b1gLoRD
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 57
Dátum registrácie: Pi 04. Feb, 2011, 11:47

Re: Telekom DSL - problém so streamami

Príspevok od používateľa b1gLoRD »

Klasicke spravanie u Telekomu uz niekolko mesiacov. Dlhodobo uz aplikuju Traffic shaping na rozne CDN ,vacsinou to je vidiet na video streamoch, twitch no casto vidno dlhy loading na aliexpres cdn kde su obrazky a pod. Nakolko je to aplikovane na medzinarodnej urovni (rovnake spravanie hlasene z telekomu v madarsku, nemecku, turecku atd.) technicka podpora na slovensku s tym nic nevyriesi. Bohuzial rovnake spravanie mam potvrdene aj od inych ISP napr dsl od Slovanet no co je zvlastne telekom to aplikuje aj na optiku.
Najednoduchsie riesenie je pouzivat VPN. Najlepsie nejake platene (nordvpn, pia, a pod). Dlhodobo uz porovnavam spravanie bez a s VPN a zatial to vzdy problem vyriesilo. V rannych hodinach je to vacsinou v lepsom stave a najhorsie je to pocas spicky v casoch od 18-22.
Richard_12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 293
Dátum registrácie: Ut 11. Aug, 2009, 22:29

Re: Telekom DSL - problém so streamami

Príspevok od používateľa Richard_12 »

Tiež som mal s tým problém. Používam Magio Go TV box. Príliš často som videl otáčajúce sa koliesko. Asi pred týždňom začalo všetko fungovať. Evidentne s tým niečo spravili. Mám VDSL 80/8 MB/s.
josa
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 350
Dátum registrácie: So 04. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Telekom DSL - problém so streamami

Príspevok od používateľa josa »

Ja bezim na ADSL orange a Antik box ma zaseky. Ked som pozeral traffic tak chvilu ide download antiku stabilne a potom prepad na 0 a potom zas na chvolu ok. Budem sa musiet skusit v antik boxe s bufferom :(
CPU: Intel Core i5 9600k, MB: Gigabyte Z390 Aorus Elite,GPU: EVGA GeForce GTX 1070 SC GAMING ACX 3.0, RAM: HyperX FURY 16GB 3200MHz DDR4 CL18, SSD1: Samsung 250GB, SSD2: Crucial MX500 m.2 1000GB, SSD3:Crucial MX500 m.2 500GB, Zdroj: ENERMAX MaxPro EMP700AGT 700W, Chladič: SCYTHE SCKTT-1000 Kotetsu
b1gLoRD
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 57
Dátum registrácie: Pi 04. Feb, 2011, 11:47

Re: Telekom DSL - problém so streamami

Príspevok od používateľa b1gLoRD »

tu mate odbornejsie o tejto problematike. nie je to len moj vymysel. https://edri.org/ngos-and-academics-war ... nspection/
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Telekom DSL - problém so streamami

Príspevok od používateľa CageJ »

len pre info, preslo to asi po mesiaci a pol
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1620
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: Telekom DSL - problém so streamami

Príspevok od používateľa d3Xter »

toto nebol problem telekomu ako tekeho, ale to ze nemci v DT sa proste rozhodli priskrtit zahranicnu konektivitu do sveta o par 100gbps, tym padom to tam proste sekalo v grafe jednu rovnu ciaru takmer nonstop v strope, preto tie sluzby nefungovali, hlavne zahranicne
a kedze velke mnozstvo lokalnych ISP ma connect od telekomu tak problem sa siril dalej
politicke rozhodnutie je ze kazdy clen DT musi ist primarne cez DT tak tento stav trval dlhodobo, samozrejme po preliati trafficu inde problem prestal ale tam sa to rychlo prelialo a cena bola privysoka

Návrat na "Siete"