DIGI (DSL) - Info, novinky, skúsenosti

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1643
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: DIGI (DSL) - Info, novinky, skúsenosti

Príspevok od používateľa MaxMan »

Odpoveď DIGI na zvyšovanie rýchlosti a zrušenie FUP:
"momentalne neplanujeme zvysenie rychlosti a zrusenie FUP. V pripade zmeny by sme nasich zakaznikov informovali na nasej stranke https://www.digislovakia.sk/"

Síce je DIGI dcérou Slovak Telekom, ale zmeny nepreberá :( Dosť na pytel...
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
Používateľov profilový obrázok
JHUNTED
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 96
Dátum registrácie: Št 08. Nov, 2012, 17:18

Re: DIGI (DSL) - Info, novinky, skúsenosti

Príspevok od používateľa JHUNTED »

Tak došlo k tomu čoho som sa obával.. Včera okolo 9 tej do obeda došlo v výpadku VDSL . Poruchu som nahlásil niekedy po obede na ich digi linku..
Dnes ráno skúšam, internet stále nejde. Zas som zavolal na ich technickú podporu, na technickej podpore po overení mojich údajov som zostal zaskočený, že nahlásenie poruchy zo včera vôbec neevidujú a že spíše nahlásenie výpadku znova a že na odstránenie poruchy majú 3 dni...
To už aj Orange bol v tom promtnejší..

Mimo toho by som sa opýtal či my niekto vie poradiť,ak by som chcel navýšenie rýchlosti ako sa to dá vyriešiť, nakoľko som sa minule na zákazníckej podpore na to spýtal a dostal som odpoveď, že pokiaľ my beží viazanosť tak to nie je možné..
supportsat.cz - CZ a SK fórum pro fandy satelitního příjmu. CZ and SK forum for fans of satellite tv and satellite boxes.
Používateľov profilový obrázok
JHUNTED
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 96
Dátum registrácie: Št 08. Nov, 2012, 17:18

Re: DIGI (DSL) - Info, novinky, skúsenosti

Príspevok od používateľa JHUNTED »

Tak konečne.. Po nekonečných vyjednávaniach o navýšení rýchlosti som dospel k výsledku.

Profil linky upravený.. balík Internet PREMIUM. :good:

Obrázok
supportsat.cz - CZ a SK fórum pro fandy satelitního příjmu. CZ and SK forum for fans of satellite tv and satellite boxes.
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1643
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: DIGI (DSL) - Info, novinky, skúsenosti

Príspevok od používateľa MaxMan »

Nevieš či stále aplikujú FUP? Mne končí viazanosť, tak zisťujem čo a ako.
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
Používateľov profilový obrázok
JHUNTED
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 96
Dátum registrácie: Št 08. Nov, 2012, 17:18

Re: DIGI (DSL) - Info, novinky, skúsenosti

Príspevok od používateľa JHUNTED »

Idú podľa podmienok T-Com. Mne ani v minulosti žiadne FUP neaplikovali. Podľa nového už nemám ani viazanosť.Tuším do konca mája tam majú takú akciu.
supportsat.cz - CZ a SK fórum pro fandy satelitního příjmu. CZ and SK forum for fans of satellite tv and satellite boxes.
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1643
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: DIGI (DSL) - Info, novinky, skúsenosti

Príspevok od používateľa MaxMan »

Neskutočný bordel majú v tom DIGI...

FUP vraj stále aplikujú:
Hranica FUP je stanovená na 300 GB a predstavuje súčet prijatých a odoslaných dát. Do preneseného objemu dát sa započítava aj prenos
nevyžiadaných dát. Negarantovaná rýchlosť po prekročení hranice FUP je 20% z maximálnej rýchlosti Účastníkom využívaného balíka (prípadne v
danom Profile). Po znížení rýchlosti môže dôjsť k sťaženiu využívania dátovo náročnejších internetových stránok a aplikácií, sťahovania dátovo náročnejších obsahov a prehliadania a sťahovania dátovo náročnejších multimediálnych súborov.
V rovnakom maile mi oznámili, že po viazanosti mi dvihnú cenu o 4€ na 18€ (za 30/3). Keď som sa ohradil na callcentre, že ich cenník hovorí stále o 14€ za ten program, tak mi ešte tresli, že 1,5€ mesačne za router (nepotrebujem, mám vlastný a fungujem, aj keď tvrdia, že môžem mať problémy - neviem aké). No nakoniec mi po preverovaní oznámili, že majú nejakú akciu (neviem akú, keďže teraz vraj nič nemajú) a budem to mať bez viazanosti za 14€ a už bez prenájmu routera.

Takže banánistán ako vyšitý... Keby som mal alternatívu k DSL, idem hneď preč. Lenže optika v nedohľadne a WiFi je u nás ako za trest.
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
Používateľov profilový obrázok
JHUNTED
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 96
Dátum registrácie: Št 08. Nov, 2012, 17:18

Re: DIGI (DSL) - Info, novinky, skúsenosti

Príspevok od používateľa JHUNTED »

Zdravím

Viete si to si to odskúšať či máte obmedzené rýchlosti sťahovania dát z filehosting , napr. fastshare ??. Posledné dni registrujem obmedzenie sťahovania súborov na 1MB/sec. , nezávisle na počte pripojení v uvedený čas.
supportsat.cz - CZ a SK fórum pro fandy satelitního příjmu. CZ and SK forum for fans of satellite tv and satellite boxes.
FEAR1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Št 10. Jún, 2021, 23:48

Re: DIGI (DSL) - Info, novinky, skúsenosti

Príspevok od používateľa FEAR1 »

skus v prvom rade ist cez VPN na svojom pripojeni.
Používateľov profilový obrázok
JHUNTED
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 96
Dátum registrácie: Št 08. Nov, 2012, 17:18

Re: DIGI (DSL) - Info, novinky, skúsenosti

Príspevok od používateľa JHUNTED »

FEAR1 napísal: Po 14. Jún, 2021, 17:49 skus v prvom rade ist cez VPN na svojom pripojeni.
Vďaka za radu,vidíš to ma nenapadlo.Ale stejne by to nemali obmedzovať. Pri 30/3to išlo bez obmedzenia, ale odkedy nasadili Vectoring pri programe "Premium" tak to mám obmedzené.

S VPN to ide cca 5-6 MB/sec.
supportsat.cz - CZ a SK fórum pro fandy satelitního příjmu. CZ and SK forum for fans of satellite tv and satellite boxes.
matuskorv
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 258
Dátum registrácie: Po 16. Júl, 2012, 17:19
Bydlisko: Rožňava

Re: DIGI (DSL) - Info, novinky, skúsenosti

Príspevok od používateľa matuskorv »

Caute, rozmyslam ze by som dal tento net rodicom...maju zaujimavu cenu spolu televiziou cez satelit... v minulosti sme mali digi satelit islo to v pohode... momentalne tam je telekom + magio cez kabel ale tam balicek vychadza drahsie...viete mi povedat vase skusenosti?

Návrat na "Siete"