DIGI (DSL) - Info, novinky, skúsenosti

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
JHUNTED
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 96
Dátum registrácie: Št 08. Nov, 2012, 17:18

DIGI (DSL) - Info, novinky, skúsenosti

Príspevok od používateľa JHUNTED »

Založil som túto tému za účelom prehľadu o aktuálnych skúsenostiach v poskytovaní internetu po metalickej linke od spoločnosť DIGI SK .

Nie je na to ešte nejaká masívna reklama, ale spoločnosť už uvedený produkt ponúka svojim klientom satelitnej služby v emailovej komunikácií,
ako samostatný produkt , nie je možné ho objednať..
supportsat.cz - CZ a SK fórum pro fandy satelitního příjmu. CZ and SK forum for fans of satellite tv and satellite boxes.
Sugyi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 480
Dátum registrácie: Št 24. Nov, 2011, 15:17

Re: DIGI (DSL) - Info, novinky, skúsenosti

Príspevok od používateľa Sugyi »

Bude to imho to iste DSL ako ine (na 99%). Akurat ostatni operatori sa im hrabu do zakaznikov satelitnej TV tak sa im ide aj on hrabat do zakaznikov internetu. Dnes uz vela ludi pri nakupe spaja internet+TV dokopy.
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1643
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: DIGI (DSL) - Info, novinky, skúsenosti

Príspevok od používateľa MaxMan »

Má niekto už tento DSL? Nejalé skúsenosti? Nejak sa mi nezdá tá rýchlosť 30/15. Je to reálne?
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
Používateľov profilový obrázok
Memnon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3911
Dátum registrácie: Po 11. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: DIGI (DSL) - Info, novinky, skúsenosti

Príspevok od používateľa Memnon »

Tak keďže Digi už daky čas patrí pod Telekom, tak ten.nenasilne ponúka dsl medzi satelitných zákazníkov
MB:ASUS Maximus XI Hero / CPU:i9 9900k@5.1(4.8cache)@1.234V / CPUcooler:AC Liquid Freezer II 240 + CM Maker Gel / RAM:4x8GB Patriot Viper 4133Mhz@4oooCL18 / GPU:Gigabyte RTX 4070ti Eagle@0.925V/2670/24600 / SSD:Samsung 970 Evo Plus 2TB / HeadSet:Steelseries Arctis 7 / mouse:Steelseries Rival 650 / keyboard:Fnatic Streak RGB / PSU:Seasonic Focus Plus 850 gold / case:Fractal Design Define R6 Black + Noctua NF-A14 PWM / monitor:Acer Predator XB323UGP
matuskorv
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 258
Dátum registrácie: Po 16. Júl, 2012, 17:19
Bydlisko: Rožňava

Re: DIGI (DSL) - Info, novinky, skúsenosti

Príspevok od používateľa matuskorv »

Nepáči sa mi ako to majú napísané v tých obchodných podmienkach... že nedeklarujú rýchlosť dsl internetu a poruchu riešia len pod pokles na úrove 10% rýchlosti pripojenia a nižšie...
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1643
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: DIGI (DSL) - Info, novinky, skúsenosti

Príspevok od používateľa MaxMan »

Hoď prosím link, kde píšu o tej úrovni 10%. Neviem to nikde nájsť.
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
matuskorv
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 258
Dátum registrácie: Po 16. Júl, 2012, 17:19
Bydlisko: Rožňava

Re: DIGI (DSL) - Info, novinky, skúsenosti

Príspevok od používateľa matuskorv »

preštuduj si toto.. sorry 20% je tam napísané... https://www.digislovakia.sk/wp-content/ ... 1_2018.pdf
Používateľov profilový obrázok
JHUNTED
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 96
Dátum registrácie: Št 08. Nov, 2012, 17:18

Re: DIGI (DSL) - Info, novinky, skúsenosti

Príspevok od používateľa JHUNTED »

MaxMan napísal: So 23. Mar, 2019, 08:11 Má niekto už tento DSL? Nejalé skúsenosti? Nejak sa mi nezdá tá rýchlosť 30/15. Je to reálne?
Kde si sa dočítal, že ponúkajú rýchlosť 30/15. Mne ponúkali iba 30/3.. :-(
supportsat.cz - CZ a SK fórum pro fandy satelitního příjmu. CZ and SK forum for fans of satellite tv and satellite boxes.
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1643
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: DIGI (DSL) - Info, novinky, skúsenosti

Príspevok od používateľa MaxMan »

matuskorv:
Trochu to máš pomýlené. 20% sa nevzťahuje na hodnotu rýchlosti, kedy to berú ako poruchu:

Minimálna rýchlosť – rýchlosť potrebná na to, aby Služba internetového prístupu mohla byť Účastníkovi zriadená. Hodnota minimálnej rýchlosti jednotlivých balíkov, zodpovedá 20% z ich maximálnej rýchlosti uvedenej vyššie pre jednotlivé balíky, a prípadne aj Profily.
Čiže nezriadia Ti net, ak linka nedá aspoň 20% rýchlosti programu - aspoň tak som to pochopil.
Inak BEŽNE DOSTUPNÁ RÝCHLOSŤ ADSL/VDSL je 50% (čiže pri programe 30/3 by to bolo 15/1,5 - len tíško dúfam, že to je viac)

Teraz som tam volal, ale natrafil som na, mierne povedané, neznalého problematiky. Nechápal čo je FUP, plietol si Mbit s MiB a pod. Totálne nezaučený, nezvládal položené základné otázky (FUP, aplikovanie DUP, postup prenostu a pod.), len ma odkázal, aby som napísal mail.

Z toho všetkého mixu čo mi povedal som pochopil nasledovné:
U mňa sa nedá dať 30/15, keďže to je asi ich optika, či čo. U mňa "len" VDSL 30/3 (mám aj teraz). Bez viazanosti 18€ mesačne, s 24 mesačnou viazanosťou 10€ (parádna cena) - v cene ich VDSL modem/router (nevedel aký, vraj tieto info nemajú na call centre - WTF???). Nevedel ani povedať, či mi pôjde môj terajší router ZTE (používam u Orange v bridge móde).
Prenos DSL k nim nie je možný. Vraj len výpoveď u Orange a následne objednať u DIGI - nevedel ani povedať, či mi vedia zaručiť port v ústredni...

Inak postreh: na drzovku povedal, že to je Telekom a všetko okolo toho :D (viem, že Telekom má v tom prsty, ale ako bežný zákazník by som bol mimo, keď volám DIGI a on začne mlieť o Telekome). Samozrejme hneď na začiatku tlačil na pílu, aby som si zobral ich TV a budem to mať lacnejšie - to určite... :D

Mám z toho veľmi zmiešané pocity...
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1643
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: DIGI (DSL) - Info, novinky, skúsenosti

Príspevok od používateľa MaxMan »

JHUNTED: https://www.digislovakia.sk/internet/
Tam je Štandard PLUS 30/15 - je to ako u Telekomu "až do". Ak máš možnosť VDSL, tak max. je 30/3, ak máš možnosť optiky či čo to oni majú, tak 30/15

Ten ich DSL 30/3 si aj zobral? Ak áno, daj skúsenosti.
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
matuskorv
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 258
Dátum registrácie: Po 16. Júl, 2012, 17:19
Bydlisko: Rožňava

Re: DIGI (DSL) - Info, novinky, skúsenosti

Príspevok od používateľa matuskorv »

Maxman: aha takže tak to je... trošku som sa toho zľakol... Neviem, ja ak som zisťoval veci ohľadne tohto internetu som nakoniec ani nezistil, lebo mi volali raz len a vtedy som nedzvihol a potom mi už nevolal nikto... a tá agregácia je v pohode? tak to je aj pri telekome?
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1643
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: DIGI (DSL) - Info, novinky, skúsenosti

Príspevok od používateľa MaxMan »

Agregáciu majú všetci. Vo väčšine prípadov sa ale neprejavuje. Mňa skôr odrádza to, že nemusím dostať linku v ústredni po zrušení DSL u konkurencie... Inak tých 10€ za net 30/3 je fakt super.
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
matuskorv
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 258
Dátum registrácie: Po 16. Júl, 2012, 17:19
Bydlisko: Rožňava

Re: DIGI (DSL) - Info, novinky, skúsenosti

Príspevok od používateľa matuskorv »

MaxMAN: tak to bude pri tom istom ak by si šiel od toho Orange do telekomu... ale fakt tá cena je super... ja pri telekome platím 13,90 s digi zľavou za net vdsl 30/3 mbit... Neviem v akej huste osídlenej obci bývaš ale ja som tak prechádzal od orange do telekomu... Daj v orange výpoveď a vo výpovednej lehote daj požiadavku (zhruba v 15 dni mesiaca výpovede) na telekom internet novú požiadavku... väčšinou do 7 dní ti to prídú zriadiť... A prepoja ťa len v ústredni... Ak ti telekom zamietne novú prípojku stiahneš výpoveď v orange.... Jedine takto to vieš docieliť.... To isté aj pri digi internete...
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1643
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: DIGI (DSL) - Info, novinky, skúsenosti

Príspevok od používateľa MaxMan »

Mám to teda chápať tak, že po výpovedi mi plynie výpovedná doba, ale stále mám net od Orange a pri požiadavke na DIGI net mi natiahnu nový kábel? Čiže je možné že budem mať nejaký čas 2 linky? Nejde mi o tie €, že napr. mesiac zaplatím aj Orange aj DIGI, len bude obtiažne ku mne dotiahnuť ďalší kábel...
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
matuskorv
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 258
Dátum registrácie: Po 16. Júl, 2012, 17:19
Bydlisko: Rožňava

Re: DIGI (DSL) - Info, novinky, skúsenosti

Príspevok od používateľa matuskorv »

mne to urobili tak, že som mal kvázy 2 linky v ústredni ale pôvodný kábel mi napojili už na novú linku (vymenili do druhého portu), starú linku odpojili.... neťahali mi žiaden nový kábel do domu.... pol mesiac som mal teoreticky 2 internety, ale prakticky už len nový internet. Neostal som ani deň bez netu a keby náhodou zamietli mi novú prípojku vdsl, tak len stiahneš výpoveď. Počas výpovednej lehoty ti ide internet.... Napríklad keby dáš výpoveď dneska, tak ťa odpoja až 31. mája. Vždy ku poslednému dňu v mesiaci. Jedine týmto spôsobom sa to dá plynulo. Ono fyzicky nebudeš mať 2 prípojky v dome... Len ono to s tými prípojkami je tak, že časť v ústredni má vyhradené telekom a časť je vyhradené pre alternatívnych poskytovateľov.

Návrat na "Siete"