Router ako switch za main routerom - nemá NET

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
schyzoy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: Pi 14. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Router ako switch za main routerom - nemá NET

Príspevok od používateľa schyzoy »

Ahojte, prosím o radu so zapojením routeru za routerom.

Ako hlavný router mám TPLink s n-kovým wifi a gigabitovými LAN portami (4ks). Tento router je v technickej miestnosti a odtiaľ ide jediný kábel do obývačky, kde potrebujem napojiť na sieť 3 zariadenia.

Nemám doma switch, ale našiel som postarší D-Link router, ktorý som chcel použiť ako dočasný switch - vypol som teda na ňom Wifi, zapojil. Dosť som sa musel vyhrať s nastaveniami, aby ten D-Link vôbec dostal IP-čku od toho hlavného TP-Linku a bol pre neho "viditeľný". Konečne ho v DHCP liste vidím, je tam.

Problém ale je, že ten DLink nedáva internet ďalej (ani neviem, či je aspoň "v ňom", ale TPLink ho vidí). Je na ňom napojená telka, receiver a HTPC. všetky zariadenia sú na D-Linku OK, aj sa vidia navzájom, ale nemajú "internet", pretože im ho Dlink nedáva.

Keď tú "šťavu" z DLinku vytiahnem a napojím priamo do HTPC alebo do receivera, tak internet v nich ide.

Skúsil som aj obmedziť rozsah pridelovaných IP v DHCP na oboch routeroch, neviem či to môže mať na to vpliv, už som skúšal "všetko" čo mňa ako amatéra napadne... (Na hlavnom TPLinku som dal od .100 do .149 a na sekundárnom DLinku od .150 do .199) - nepomohlo.

Viac krát som reštartoval aj hlavný aj sekundárny router, bez zmeny.

Je nejaké nastavenie, ktoré proste treba zmeniť, aby to šlapalo, alebo ten Dlink proste je "mimo" a musím počkať na switch?

Ďakujem
...the most important is justice...
Spoiler: ukázať
PC
MB: Asus TUF Gaming B550M-PLUS CPU: AMD Ryzen 3 3100 RAM: Patriot Viper 4 Steel Series DDR4-3000 16 GB GPU: Sapphire AMD Radeon RX580 4GB PSU: SilverStone Strider Essential 80Plus ST50F-ES230 500W

NB
Acer Aspire S3
hubula
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 156
Dátum registrácie: Pi 10. Okt, 2014, 10:14

Re: Router ako switch za main routerom - nemá NET

Príspevok od používateľa hubula »

Vypni dhcp na sekundarnom routri, a kabel pripoj do LAN portu namiesto WAN.
Používateľov profilový obrázok
schyzoy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: Pi 14. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Router ako switch za main routerom - nemá NET

Príspevok od používateľa schyzoy »

hubula - ďakujem! Ide to :good:

Chvíľu akoby sa ten sekundárny spamätával, ale nakoniec to vyzerá stabilne.
...the most important is justice...
Spoiler: ukázať
PC
MB: Asus TUF Gaming B550M-PLUS CPU: AMD Ryzen 3 3100 RAM: Patriot Viper 4 Steel Series DDR4-3000 16 GB GPU: Sapphire AMD Radeon RX580 4GB PSU: SilverStone Strider Essential 80Plus ST50F-ES230 500W

NB
Acer Aspire S3

Návrat na "Siete"