Drop od momentu zmeny operatora (pricina neznama)

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
kubonko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 218
Dátum registrácie: Ne 06. Feb, 2011, 10:13
Bydlisko: Bratislava

Drop od momentu zmeny operatora (pricina neznama)

Príspevok od používateľa kubonko »

Zdravim, priblizne pred rokom a pol sme doma vymenili internet z orange-u na magio od t-comu, a odkedy sa to zmenilo mi v podstate prestal ist internet na desktope.

K internetu bol zte router ( tento: https://www.amazon.co.uk/Telekom-402820 ... B00XIPHZ8Y )

Ked som to prepajal cez lan (the most obvious way), tak pocitac mi v podstate ukazoval ten sign ze kabel nieje pripojeny https://i.stack.imgur.com/pJkMz.jpg
Potom chvilku ze sa pripaja (hlada) ale vzdy to skoncilo ako nepripojene.

Vyskusal som to riesit kupou wifi prijimaca, nainstaloval som drivery atd. a to obcas funguje, ze asi z 10 pokusov sa to mozno na tu wi-fi pripoji 2-3 krat, ale aj ked to ide, tak je to neuveritelne pomale a pada to...

Rozmyslam, ze ci je to software-ova chyba, niekde v nastaveniach toho routra (aj ked s tym som sa uz skusal hrat), alebo hardware, ze mi jednoducho odisla sietova karta na desktope (co mi ale pride ako blbost, kedze to by ten usb prijimac zrejme eliminoval), alebo je to nejaka uplne neznama pricina. Podotykam, ze vsetky chybajuce drivery na dosku som doinstaloval

volal som aj na customer service do tcomu, ale ti mi nepovedali dokopy nic okremtoho, ze pripojenie je z ich strany v poriadku
(duh)...

na vsetkych ostatnych zariadeniach ten net ide bez problemov

tym, ze som bol velmi malo doma, a tym padom som desktop pc az tak nepouzival, tak som nemal nejaku urgentnu potrebu to riesit, ale zacima ma to celkom dost iritovat

ocenim hociake rady ohladom riesenia

dakujem
MB: MSi P67A-C45 B3, CPU: Intel Core i5 2500K 3,3 GHz, CPU Cooler: Noctua NH-U12P, RAM: Kingston 8GB Kit(2x4GB) 1333MHz CL9, GPU: MSi GTX 570 OC, PSU: Seasonic M12II-620W Bronze, HDD: Seagate Barracuda 1TB 7200 ot. SATA III, CASE: CM Dominator 690 Lite II Black, Mouse: MS IntelliMouse 1.1 Black, Keyboard Razer Lycosa, Headphones: Razer Barracuda, Mouse Pad: Razer Goliathus Alpha Speed
Používateľov profilový obrázok
16cmfan
VIP
VIP
Príspevky: 3591
Dátum registrácie: Ne 12. Júl, 2009, 09:31
Bydlisko: Bardejov

Re: Drop od momentu zmeny operatora (pricina neznama)

Príspevok od používateľa 16cmfan »

Ok takze ak ostatne zariadenia nemaju problem, vieme kde je chyba...

1. skus live ubuntu ci tam bude fungovat LAN
2. odinstaluj ovladace uplne a nechaj windows nech sa o to postara (ak mas win 10)
3. cekni bios ci tam nemas nejaku blbost nastavenu
4. skus iny LAN kabel, iny port na routri
5. skus notebook pripojit kablom
Mobo Asus PRIME B450 Plus CPU Ryzen 7 5800X3D (Noctua NH-U12S + dual fan Noctua NF-A12) GPU MSI GeForce RTX 3070 Ventus 3X RAM G.Skill Ripjaws V F4-4000C18D-32GVK SSD Silicon Power P34A80 CASE Lancool 205 PSU Corsair RM550x case cooling: exhaust 2x Noctua F12, in-take 2x Lian Li 120mm

NB: Dell E7470 Skylake Core i5 + 8GB RAM + FHD IPS Foun: Oppo Reno 5Z
Main server: Asus PRIME A320M-K + Ryzen 5 2600 + GTX 1660Ti + 32GB Ram
NAS: QNAP TS-128 - 2TB Seagate Iron Wolf + MikroTik RB952
Peripherals: Dual monas setup 27" Samsung Odyssey G5 and AOC I2470Sw + Steelseries Apex 5 + Steelseries Rival 3 + QcK + Logitech G435

Návrat na "Siete"