Asus dsl n17u a splitter

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
feri33
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Št 26. Apr, 2018, 10:01

Asus dsl n17u a splitter

Príspevok od používateľa feri33 »

Pouzivam router asus dsl n17u s pripojenim adsl a zo dna na den mi tento router prestal fungovat cez splitter. Pokial ho pripojim cez splitter, hlada adsl spojenie a dookola sa inicializuje, co je mozne sledovat cez jeho web interface, ked ho ale pripojim bez splittra, pripoji sa hned. Router predtym normalne fungoval cez splitter spolu s pevnou linkou a na tej istej linke mam testnuty aj stary microcom ad 2706 a ten sa cez splitter pekne pripoji aj teraz. Stretol sa niekto s tymto problemom? Ako ho riesit? Dakujem
Kaper

Re: Asus dsl n17u a splitter

Príspevok od používateľa Kaper »

To je divné, nemenili ti profil linky alebo niečo také? Ten splitter asi robí nejaký "útlm" a nedokáže ten modem spraviť sync s dslamom.
Postni sem parametre linky z asus ui.
feri33
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Št 26. Apr, 2018, 10:01

Re: Asus dsl n17u a splitter

Príspevok od používateľa feri33 »

Dik za odpoved, po dlhodobejsom hladani chyby sa problem podarilo vyriesit, zrejme doslo k nejakej zmene zo strany telekomu, lebo skusal som aj uplne novy este zabaleny rovnaky splitter ako povodny a nechodilo to. Aj ten microcom ad2706 sa sice chytil, ale net s nim nechodil. Dnes som teda testol splitter dodavany k ich routru zte 2 a net na asus dsl n17u nabehol bez najmensich problemov. Dokonca mam pri upstreame silnejsi snr ako bez splittra. Bez splittra sa net chytil ako annex J, s tymto ich splittrom ako annex B.
Kaper

Re: Asus dsl n17u a splitter

Príspevok od používateľa Kaper »

Postni screeny z DSL stat tabu z asusu so splitrom a bez splitra. Zaujíma ma to, najlepšie pri annex B.
filipec12
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 197
Dátum registrácie: Št 21. Júl, 2016, 23:37

Re: Asus dsl n17u a splitter

Príspevok od používateľa filipec12 »

bez zapojeneho splittera je SNR margin vzdy o nieco vyssie ...ten rozdiel moze byt aj 2 az 3 db
Kaper

Re: Asus dsl n17u a splitter

Príspevok od používateľa Kaper »

ale on píše presný opak
feri33
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Št 26. Apr, 2018, 10:01

Re: Asus dsl n17u a splitter

Príspevok od používateľa feri33 »

Kaper napísal: Po 07. Máj, 2018, 20:53 Postni screeny z DSL stat tabu z asusu so splitrom a bez splitra. Zaujíma ma to, najlepšie pri annex B.
filipec12
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 197
Dátum registrácie: Št 21. Júl, 2016, 23:37

Re: Asus dsl n17u a splitter

Príspevok od používateľa filipec12 »

a ked mas zapojeny splitter ?
feri33
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Št 26. Apr, 2018, 10:01

Re: Asus dsl n17u a splitter

Príspevok od používateľa feri33 »

A skusim este raz pridat aj foto so splittrom, ktore predtym nepresli :)
Kaper

Re: Asus dsl n17u a splitter

Príspevok od používateľa Kaper »

obe sú ANNEX B ? Vie to niekto nejako vysvetliť prečo je so splitrom menší útlm? To je nejaká záhada..
feri33
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Št 26. Apr, 2018, 10:01

Re: Asus dsl n17u a splitter

Príspevok od používateľa feri33 »

Kaper napísal: Ut 08. Máj, 2018, 16:17 obe sú ANNEX B ? Vie to niekto nejako vysvetliť prečo je so splitrom menší útlm? To je nejaká záhada..
Bez splitra sa pripoji len ako ANNEX J a so splitrom ako ANNEX B.
Co sa tyka toho zvyseneho upstreamoveho SNR o cca 3.5 dB, tiez ma to prekvapilo a nikde na nete sa mi nepodarilo najst info o tom, v com je spliter dodavany k routru zte 2 po technickej stranke iny ako povodny stary spliter. Kazdopadne jeden rozdiel je isty, funkcny spliter je oznaceny ako "VDSL splitter"
Kaper

Re: Asus dsl n17u a splitter

Príspevok od používateľa Kaper »

Ok nevermind... písal som že nech nastavíš ANNEX B, takto porovnávaš hrušky s jablkami.
feri33
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Št 26. Apr, 2018, 10:01

Re: Asus dsl n17u a splitter

Príspevok od používateľa feri33 »

Kaper napísal: St 09. Máj, 2018, 08:31 Ok nevermind... písal som že nech nastavíš ANNEX B, takto porovnávaš hrušky s jablkami.
Vsak pisal som, ze ANNEX B sa mi bez splitra nepripoji..
Bez splitra len ANNEX J.. nic ine, so splitrom len ANNEX B

Návrat na "Siete"