Obecné siete (poskytovateľ)

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
cobr4in
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 438
Dátum registrácie: St 04. Apr, 2012, 18:00

Obecné siete (poskytovateľ)

Príspevok od používateľa cobr4in »

Nazdar,

chcem varovať pred týmto poskytovateľom http://www.obecnesiete.sk/
Mal som u nich zmluvu, Wi-Fi s tarifom do sto mega ( :D ), reálna rýchlosť 2, podal som výpoveď, ktorá koncom mesiaca nadobudne platnosť, tak som im teraz volal, že nech si prídu odmontovať zariadenie. Hovoril som s nejakým pánom, ktorý sa mi ani nepredstavil. Povedal mi, že podľa zmluvy im musím zariadenie priniesť, a že si ho prídu odmontovať jedine za 30 eur. Neochotne som súhlasil. Potom som však vyhrabal zmluvu, na ktorej sa píše presne toto - "Po vypovedaní zmluvy používateľ umožní poskytovateľovi demontáž zariadenia.". Takže žiadna mnou vykonaná demontáž, ale nimi. Tak som mu volal naspäť, a keď som mu túto vetu prečítal, povedal mi, že ho mám prestať otravovať, že chce ísť spať (volal som o 17:30), a že bol dnes u piatich doktorov. :D ...a zložil. Tak som volal na iné číslo, na ktorom mi zdvihla nejaká pani, inak veľmi milá, že sa chcem sťažovať na pána, ktorý berie telefóny na danom čísle, na čo mi povedala, že je to jeden z majiteľov. :D

Tých negatívnych skúseností s nimi je oveľa viac, ale toto by som vypichol.

Takže sa im oblúkom vyhnite.
Naposledy upravil/-a cobr4in v Ut 27. Feb, 2018, 21:16, upravené celkom 1 krát.
Spoiler: ukázať
ASUS Z170-A
Intel Core i7-6700K
Noctua NH-D15
Kingston HyperX Fury Black Series 16GB 2133MHz
Samsung 850 EVO 500GB
Western Digital Red 3T
EVGA SuperNOVA 750 G2 750W
Fractal Design R5
Kaper

Re: Obecné siete (poskytovateľ)

Príspevok od používateľa Kaper »

Stačí sa oblúkom vyhýbať všetkým Wi-Fi "poskytovateľom" a je po probléme. ;)
Používateľov profilový obrázok
cobr4in
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 438
Dátum registrácie: St 04. Apr, 2012, 18:00

Re: Obecné siete (poskytovateľ)

Príspevok od používateľa cobr4in »

Vtedy som inú možnosť než Wi-Fi nemal, DSL, 4G alebo nebodaj optika tu v tom čase nebola, a oni poskytovali najlepšie rýchlosti. Veď spočiatku som mal u nich reálne aj 50 Mbps, ale časom sa to začalo postupne kurviť, až som skončil na dvoch mega. Ale viac než to mi vadí ich neuveriteľne arogantný prístup, ten ma dokáže vytočiť vždy.
Spoiler: ukázať
ASUS Z170-A
Intel Core i7-6700K
Noctua NH-D15
Kingston HyperX Fury Black Series 16GB 2133MHz
Samsung 850 EVO 500GB
Western Digital Red 3T
EVGA SuperNOVA 750 G2 750W
Fractal Design R5
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: Obecné siete (poskytovateľ)

Príspevok od používateľa spencer »

asi sa časom zvišila agregacia na tvojom pásme , viac ľudi . tým pádom ti virazne klesla rychlosť a hlavne v špičke .
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430
Kaper

Re: Obecné siete (poskytovateľ)

Príspevok od používateľa Kaper »

To je tak, všetci by chceli 100Mbit najlepšie za 1€ :D... Smutné, dnes sa predáva len na čísla nie na kvalitu.

Ak nie je iná možnosť, tak to je smutné žiaľ, Slovensko. A ani teraz nemáš DSL? Ak to nie je úplna diera to je divné... aj keby 2Mbit DSL tak lepšie ako nejaká mikrovlna.
Používateľov profilový obrázok
cobr4in
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 438
Dátum registrácie: St 04. Apr, 2012, 18:00

Re: Obecné siete (poskytovateľ)

Príspevok od používateľa cobr4in »

Teraz mám domáci 4G od Orange s tarifom 30/2, a zatiaľ spokojnosť. Cena je vyššia (20 eur oproti 15,90 eur za to moje nepodarené Wi-Fi), ale rýchlosť 25 - 30 na down, 2 na up, ping 21 stabilne. Ale mám ho len krátko, takže sa uvidí časom. Ale keď už nič iné, tak furt považujem Orange za úplne inú ligu než nejaké Obecné siete, takže sa spolieham aj na serióznejšie jednanie s klientom a vôbec vyššiu mieru korektnosti ako takej. Aj keď, samozrejme, na internete sa aj na Orange dajú nájsť referencie, že sú to úplní šmejdi. :D Lenže úprimne, na koho nie?

BTW mal som možnosť aj DSL od Orange s tarifom 20/2, ale viac ľudí z Orange, a to vrátane technika, ma od toho odhováralo, lebo že v našej lokalite je kvalita 4G pokrytia ako málokde, a že vôbec zákazníci, ktorí prešli z DSL na 4G sú väčšinou so 4G spokojnejší, takže ma prekecali. Navyše, obdobie online hrania mám už za sebou, takže je otázka, či vlastne potrebujem stabilitu na úkor rýchlosti.
Spoiler: ukázať
ASUS Z170-A
Intel Core i7-6700K
Noctua NH-D15
Kingston HyperX Fury Black Series 16GB 2133MHz
Samsung 850 EVO 500GB
Western Digital Red 3T
EVGA SuperNOVA 750 G2 750W
Fractal Design R5
Mumaq
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2776
Dátum registrácie: Št 21. Aug, 2008, 17:34
Bydlisko: Sp.Nová Ves

Re: Obecné siete (poskytovateľ)

Príspevok od používateľa Mumaq »

Kaper napísal: Ut 27. Feb, 2018, 19:47 Stačí sa oblúkom vyhýbať všetkým Wi-Fi "poskytovateľom" a je po probléme. ;)
Vsetkym, ako vsetkym :) Nasa spolocnost ma v danej lokalite viac zakaznikov na wifi, ako trebarz telekom na optike a problemy ziadne, takze nejak by som to nebagatelizoval :) samozrejme nepracujem vo firme z popisu :D
Asus TUF B650+, AMD Ryzen 7800X3D @ NZXT Kraken 360, G.Skill 32GB 6200 CL28, Sapphire RX 7900XTX Nitro+, Samsung 980PRO 2TB & 990PRO 4TB, Asus Strix Aura 850W, NZXT H6i Flow + 7x Noctua A12X25 + 2x NF-A14, Acer Predator Z35, Repro Mission M32 @ SB Z @ Marantz NR1710, Logitech G15, Roccat KoneAir @ HyperX Fury Ultra. Samsung Note24 Ultra & Galaxy Watch6 Classic LTE

Návrat na "Siete"