wifi nastavenie

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12226
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

wifi nastavenie

Príspevok od používateľa HellAngel »

Ahojte, potreboval by som poradit,

mam 16ks wifi avaya wap9102. Wifi budu rozmiestnene po poschodiach, napicham ich do jedneho switchu. Potrebujem poradit, ako nastavit wifi tak, aby vysielali spolocnu siet.
Vysvetlim, chcem nakonfigurovat siet Test, kazda wifi bude vysielat siet pod tymto ssid. Ide mi o to, aby som nevidel v zobrazeni dostupnych sifi (napriklad v NB) niekolko sieti Test, ale vzdy len jednu, a ako budem chodit po poschodiach, vzdy sa to prepne na ten najsilnejsi signal.

Dakujem za kazdu radu ;)
NB: Asus ROG Zephyrus G14
matuskorv
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 258
Dátum registrácie: Po 16. Júl, 2012, 17:19
Bydlisko: Rožňava

Re: wifi nastavenie

Príspevok od používateľa matuskorv »

nastavil by som to asi tak, že by som dal rovnaký názor, rovnaký kód na každé jedno zariadenie. Tie wifiny by som zapojil do lan portu a vypol dhcp. Hlavný router by som dal kvalitnejší, prípadne nejaký serverík. Tým 12 routrom by som nastavil adresy mimo rozsahz dhcp.. napríklad rozsah dhcp by bol od 192.168.1.1 do 192.168.1.240 Od 192.168.1.241 bo 192.168.1.255 by boli jednotlivé routre. Wifi kanály by som rozdelil, napríklad, že jedno poschodie by malo kanál 1 potom ďalšie kanál 4 potom ďalšie kanál 8 s potom by som zas dal 1. Alebo nechať tam automatiku, nech si každý router vyberie ten najsprávnejší kanál. Teoreticky tie routre môžeš prepojiť tak že jeden pôjde cez druhý a potom tretí atď (stále v lan portoch). Nemusíš riešiť switch a zbytočné ťahanie káblov až na 12 miest. Hlavne je dôležitý silný hlavný router, ktorý ti bude hádzať dhcp rozsah. Určite by som to neriešil ako dhcpčko každého routra zvlášť. Takto budeš stále s jednou ipčkou a keď ťa prehodí aj na iný router stále budeš s tou istou ipčkou.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12226
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: wifi nastavenie

Príspevok od používateľa HellAngel »

router je dost silny, a uz nieco podobne na nom bezi, len teraz to robim ja lebo firma ....
dakujem za radu, skusim toto nastavenie
NB: Asus ROG Zephyrus G14

Návrat na "Siete"