Slovanet - pevný LTE Internet (skúsenosti)

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
JHUNTED
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 96
Dátum registrácie: Št 08. Nov, 2012, 17:18

Slovanet - pevný LTE Internet (skúsenosti)

Príspevok od používateľa JHUNTED »

Otváram tému na rady a skúsenosti so Slovanet - pevný LTE Internet..
supportsat.cz - CZ a SK fórum pro fandy satelitního příjmu. CZ and SK forum for fans of satellite tv and satellite boxes.
Používateľov profilový obrázok
butcher
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 42
Dátum registrácie: Po 17. Jún, 2013, 13:04
Bydlisko: Trebišov

Re: Slovanet - pevný LTE Internet (skúsenosti)

Príspevok od používateľa butcher »

skusim este raz, lebo zjavne prispevok nejako zmizol :)

dnes chlapci odpojili, lebo bol slaby signal
ten problem pretrvaval este z cias WiMaxu, kvoli pokrytiu
kym to slo, tak nebol problem, spokojnost

mozno vo vacsich mestach to pojde lepsie, blizsie k vysielacom
Používateľov profilový obrázok
JHUNTED
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 96
Dátum registrácie: Št 08. Nov, 2012, 17:18

Re: Slovanet - pevný LTE Internet (skúsenosti)

Príspevok od používateľa JHUNTED »

Ak môžem vedieť akého regiónu sa to týka ?
supportsat.cz - CZ a SK fórum pro fandy satelitního příjmu. CZ and SK forum for fans of satellite tv and satellite boxes.
Používateľov profilový obrázok
JHUNTED
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 96
Dátum registrácie: Št 08. Nov, 2012, 17:18

Re: Slovanet - pevný LTE Internet (skúsenosti)

Príspevok od používateľa JHUNTED »

U nás v regióne na jeseň spustil SLOVANET novú sieť LTE pevný internet. Môžem potvrdiť, že sa dá v plnej miere porovnať s pevným DSL pripojením. Mám objednaný balík 30/3 za 23,50,-EUR pred tým som mal DSL pripojenie od ORANGE , čo sa týka odozvy a stability, agregácie je to to isté ,niekedy aj prevyšuje parametre VDSL. Dosiahnuté rýchlosti, ktoré som nameral na DSL linke sú niekedy aj nad limit predplateného balíka, cez deň som nameral aj 34/4,2 Mbps..
supportsat.cz - CZ a SK fórum pro fandy satelitního příjmu. CZ and SK forum for fans of satellite tv and satellite boxes.
Používateľov profilový obrázok
JHUNTED
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 96
Dátum registrácie: Št 08. Nov, 2012, 17:18

Re: Slovanet - pevný LTE Internet (skúsenosti)

Príspevok od používateľa JHUNTED »

Tak páni, SLOVANET navýšil FUP pre horeuvedený produkt na 600GB.
supportsat.cz - CZ a SK fórum pro fandy satelitního příjmu. CZ and SK forum for fans of satellite tv and satellite boxes.
Používateľov profilový obrázok
JHUNTED
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 96
Dátum registrácie: Št 08. Nov, 2012, 17:18

Re: Slovanet - pevný LTE Internet (skúsenosti)

Príspevok od používateľa JHUNTED »

Dobrý deň, chcel by som Vás poprosiť o pomoc s vyriešením problému. Kamarát si zakúpil uvedenú službu K tejto službe mu bol dodaný router TP link 840. Doma ma vlastný server, na ktorom má dôležité dokumenty a potrebuje sa tam vedieť dostať na server aj zvonku, resp. cez server zriadiť vlastnú VPN, mať prístup ku kamerám a pod. Žiaľ z vonku sa domov na server nemôže dostať . Má zakúpenú službu DDNS. ale ani napriek tomu sa na domáci server nevie dostať. Keď si hľadal svoju IP, tak sa mu zobrazujú dve a to: 1.) Adresa v tvare napr. 176.x.x.x, ktorá sa mu zobrazí, keď si ju nechá ukázať napr. cez stránku http://www.moja-ip.sk/ a adresa sa stále mení, je teda dynamická, podľa tejto stránky ale verejná. 2.) Samotný router píše ako IP adresu v časti WAN v tvare napr. 10.1.x.x, a opäť sa stále mení, je teda zasa dynamická. Otázka teda znie: Akú má teda adresu pre prístup zvonku? Je verejná, alebo neverejná? Je dynamická, a ktorá platí? Tá v tvare 176.x.x.x alebo tá v tvare 10.1.x.x?. Stretol ste sa už s tým niekto na uvedenej sieti, prípadne máte nejaké skúsenosti na konkurenčných sieťach poskytujúcich internetové pripojenia na uvedenej technológií ?? Dá sa na uvedených sieťach využívať službu DDNS ?
supportsat.cz - CZ a SK fórum pro fandy satelitního příjmu. CZ and SK forum for fans of satellite tv and satellite boxes.
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6646
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Slovanet - pevný LTE Internet (skúsenosti)

Príspevok od používateľa molnart »

nema verejnu IP adresu.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
lithrai
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 287
Dátum registrácie: Ut 24. Júl, 2012, 15:40
Bydlisko: Nová Dubnica

Re: Slovanet - pevný LTE Internet (skúsenosti)

Príspevok od používateľa lithrai »

Ako pise molnart, ak mu router vypisuje IP WAN v tvare 10.x.x.x, tak to nie je verejna adresa.
Používateľov profilový obrázok
CL4P-TP
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1137
Dátum registrácie: Ut 30. Dec, 2014, 15:56
Bydlisko: Kezmarok

Re: Slovanet - pevný LTE Internet (skúsenosti)

Príspevok od používateľa CL4P-TP »

Trochu oprasim temu

vyuziva niekto sluzby tohoto providera ? idealne ten ich nadstandardny neobmedzeny lte net do 100mbit ( stale je tam fupko 600gb ale tak kazdy chape neobmedzene inac :D )

Zajima ma skor podpora a celkovo riesenie problemov, pristup, rozne tahaky na zakaznika a pod. Planujem skusit ich sluzby ale po Swane som ostal dost otraveny a na lte-cko som zanevrel.
CPU: i7 10700KF @stock Cooler: Arctic Freezer 34 Esports Duo MOBO: MSi MEG Z490i Unify RAM: 2x32GB HyperX Fury @ 3200 CL16 GPU: GAINWARD RTX 4070Ti Phoenix, SSD: 2x Samsung 970 Evo 1TB nvme HDD: 3TB WD Blue PSU: Corsair SF750 CASE: CoolerMaster NR200P MONITOR: AOC 34" CU34G2/BK, PERIF: Corsair K65 LUX RGB, Logi MX Master 3S AUDIO: Beyerdynamics DT990
Používateľov profilový obrázok
JHUNTED
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 96
Dátum registrácie: Št 08. Nov, 2012, 17:18

Re: Slovanet - pevný LTE Internet (skúsenosti)

Príspevok od používateľa JHUNTED »

CL4P-TP napísal: Po 31. Máj, 2021, 21:51 Trochu oprasim temu

vyuziva niekto sluzby tohoto providera ? idealne ten ich nadstandardny neobmedzeny lte net do 100mbit ( stale je tam fupko 600gb ale tak kazdy chape neobmedzene inac :D )

Zajima ma skor podpora a celkovo riesenie problemov, pristup, rozne tahaky na zakaznika a pod. Planujem skusit ich sluzby ale po Swane som ostal dost otraveny a na lte-cko som zanevrel.
1.Najprv skúsim odpovedať na 1 otázku:

Neobmedzene to celkom nie je, je tam FUP 600 GB, ak to prečerpáš tak zavoláš na ich zákaznickú podporu 0220828208 a za poplatok 5,- Eur Ti to zas "nabijú" nemusíš čakať do nového mesiaca.https://www.slovanet.net/sk/podpora/nas ... kacie.html
https://www.slovanet.net/files/podpora/ ... ternet.pdf
Rýchlosť sťahovania závisí od toho, ako si vzdialený od ich BTS a či je tam priama viditeľnosť na ich BTS, samozrejme ovplyvňuje to ešte viacero faktorov, ale podobne je to aj u ďalších operátoroch poskytujúcich pripojenie LTE.
Najlepšie je zájsť za najbližším predajcom, najlepšie by bolo ak je aj inštalačný partner a informovať sa od neho aká je stabilita a rýchlosť DW/UL na tvojej adrese. Požiadaj technika , aby Ti odmeral parametre príjmu na tvojej adrese, (väčšinou každý z nich má u seba merací set), presne Ti povie , aké budeš mať stabilné a rýchle pripojenie na uvedenej adrese. Skús sa ho opýtať , ako je daná BTS v tvojom regióne vyťažené. Veľa záleží aj od toho..

2.Odpoveď na tvoju 2 otázku: Majú dobrý a promtný prístup pri riešení problémov ..
supportsat.cz - CZ a SK fórum pro fandy satelitního příjmu. CZ and SK forum for fans of satellite tv and satellite boxes.
Používateľov profilový obrázok
CL4P-TP
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1137
Dátum registrácie: Ut 30. Dec, 2014, 15:56
Bydlisko: Kezmarok

Re: Slovanet - pevný LTE Internet (skúsenosti)

Príspevok od používateľa CL4P-TP »

Dik, objednal som technika, ak namera neaku vtipnu hodnotu, zmluva pada, tak uvidime.

Preto tie otazky ohladom supportu, lebo co sa tyka swanu, tak to bol kriz :D od kedy ma pripojili som riesil problem s neustalym vypadavanim p2p pripojenia, docasne riesenie bolo az resetovanie hlavneho primaca. Technik mi na to povedal ze oni mi p2p neblokuju a ze si to mam vygooglit co to moze robit. :hysterical: To ma dopalilo a zrusil som zmluvu nakolko som platil premium za nekompletnu sluzbu - obratom swan nahodil utocny rezim, musel som zaplatit pokutu a radu dalsich poplatkov a odmontovat zariadenie a poslat na vlastne naklady ( to posledne je vraj vsade tak to neriesim :D )
CPU: i7 10700KF @stock Cooler: Arctic Freezer 34 Esports Duo MOBO: MSi MEG Z490i Unify RAM: 2x32GB HyperX Fury @ 3200 CL16 GPU: GAINWARD RTX 4070Ti Phoenix, SSD: 2x Samsung 970 Evo 1TB nvme HDD: 3TB WD Blue PSU: Corsair SF750 CASE: CoolerMaster NR200P MONITOR: AOC 34" CU34G2/BK, PERIF: Corsair K65 LUX RGB, Logi MX Master 3S AUDIO: Beyerdynamics DT990

Návrat na "Siete"