Slovanet - pevný LTE Internet (skúsenosti)

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Užívateľov profilový obrázok
JHUNTED
Nový používateľ
Nový používateľ
Dátum registrácie: Št 08. Nov, 2012, 17:18

Slovanet - pevný LTE Internet (skúsenosti)

Príspevok od užívateľa JHUNTED » Ut 04. Júl, 2017, 22:26

Otváram tému na rady a skúsenosti so Slovanet - pevný LTE Internet..
supportsat.cz - CZ a SK fórum pro fandy satelitního příjmu. CZ and SK forum for fans of satellite tv and satellite boxes.

butcher
Nový používateľ
Nový používateľ
Dátum registrácie: Po 17. Jún, 2013, 13:04
Kontaktovať užívateľa:

Re: Slovanet - pevný LTE Internet (skúsenosti)

Príspevok od užívateľa butcher » Ut 17. Okt, 2017, 12:56

skusim este raz, lebo zjavne prispevok nejako zmizol :)

dnes chlapci odpojili, lebo bol slaby signal
ten problem pretrvaval este z cias WiMaxu, kvoli pokrytiu
kym to slo, tak nebol problem, spokojnost

mozno vo vacsich mestach to pojde lepsie, blizsie k vysielacom

JHUNTED
Nový používateľ
Nový používateľ

Príspevok od užívateľa JHUNTED » Po 25. Dec, 2017, 13:48

Ak môžem vedieť akého regiónu sa to týka ?
supportsat.cz - CZ a SK fórum pro fandy satelitního příjmu. CZ and SK forum for fans of satellite tv and satellite boxes.

JHUNTED
Nový používateľ
Nový používateľ

Príspevok od užívateľa JHUNTED » Ut 26. Dec, 2017, 13:17

U nás v regióne na jeseň spustil SLOVANET novú sieť LTE pevný internet. Môžem potvrdiť, že sa dá v plnej miere porovnať s pevným DSL pripojením. Mám objednaný balík 30/3 za 23,50,-EUR pred tým som mal DSL pripojenie od ORANGE , čo sa týka odozvy a stability, agregácie je to to isté ,niekedy aj prevyšuje parametre VDSL. Dosiahnuté rýchlosti, ktoré som nameral na DSL linke sú niekedy aj nad limit predplateného balíka, cez deň som nameral aj 34/4,2 Mbps..

JHUNTED
Nový používateľ
Nový používateľ

Príspevok od užívateľa JHUNTED » So 06. Okt, 2018, 08:59

Tak páni, SLOVANET navýšil FUP pre horeuvedený produkt na 600GB.

JHUNTED
Nový používateľ
Nový používateľ

Príspevok od užívateľa JHUNTED » Pi 12. Apr, 2019, 16:51

Dobrý deň, chcel by som Vás poprosiť o pomoc s vyriešením problému. Kamarát si zakúpil uvedenú službu K tejto službe mu bol dodaný router TP link 840. Doma ma vlastný server, na ktorom má dôležité dokumenty a potrebuje sa tam vedieť dostať na server aj zvonku, resp. cez server zriadiť vlastnú VPN, mať prístup ku kamerám a pod. Žiaľ z vonku sa domov na server nemôže dostať . Má zakúpenú službu DDNS. ale ani napriek tomu sa na domáci server nevie dostať. Keď si hľadal svoju IP, tak sa mu zobrazujú dve a to: 1.) Adresa v tvare napr. 176.x.x.x, ktorá sa mu zobrazí, keď si ju nechá ukázať napr. cez stránku http://www.moja-ip.sk/ a adresa sa stále mení, je teda dynamická, podľa tejto stránky ale verejná. 2.) Samotný router píše ako IP adresu v časti WAN v tvare napr. 10.1.x.x, a opäť sa stále mení, je teda zasa dynamická. Otázka teda znie: Akú má teda adresu pre prístup zvonku? Je verejná, alebo neverejná? Je dynamická, a ktorá platí? Tá v tvare 176.x.x.x alebo tá v tvare 10.1.x.x?. Stretol ste sa už s tým niekto na uvedenej sieti, prípadne máte nejaké skúsenosti na konkurenčných sieťach poskytujúcich internetové pripojenia na uvedenej technológií ?? Dá sa na uvedených sieťach využívať službu DDNS ?

molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03

Príspevok od užívateľa molnart » Pi 12. Apr, 2019, 20:44

nema verejnu IP adresu.
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Core i5 3570K with Gelid Tranquillo rev.2 MB: Asus P8Z77-M Pro RAM: 2x 4GB Corsair 1600 Mhz DDR3 GPU: Sapphire Pulse Radeon RX580 8 GB HDD: Samsung EVO850 500GB, Western Digital WD7501AALS 750GB; Seagate Barracuda Green 2000DL003 2TB PSU: Seasonic S12-II 520W Bronze Case: Fractal Arc Mini Monitor: Dell U2711 OS: Win 10 64-bit + ArchLinux 64-bit with KDE/Cinnamon

lithrai
Nový používateľ
Nový používateľ
Dátum registrácie: Ut 24. Júl, 2012, 15:40

Príspevok od užívateľa lithrai » So 13. Apr, 2019, 06:07

Ako pise molnart, ak mu router vypisuje IP WAN v tvare 10.x.x.x, tak to nie je verejna adresa.

Napísať odpoveď

Návrat na "Siete"