SWAN - TO.doma (skusenosti)

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
p55p
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 119
Dátum registrácie: Pi 10. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra/Senec

Re: SWAN - TO.doma (skusenosti)

Príspevok od používateľa p55p »

ja este dodam k tomu upravenemu FUP.. navysenie na 150GB/week je podla mna pre vacsinu ludi uz dostatocne.. stream ide fajn.. odskusane na horeuvedenom viedeu z youtube v 4k to ide hladko :) .. P2P siete su stale s rovnakym limitom 6/1Mb/s..
a este link na tlacovu spravu..
tomaash
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 38
Dátum registrácie: So 26. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Re: SWAN - TO.doma (skusenosti)

Príspevok od používateľa tomaash »

Ake IP adresy dava Swan pre to.doma? Verejne routovatelne, alebo to niekde dalej este NATuju?

Vdaka
flemo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Po 03. Apr, 2017, 12:05

Re: SWAN - TO.doma (skusenosti)

Príspevok od používateľa flemo »

Ja mam 100.76....., privatna siet
misenko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Ne 15. Okt, 2017, 20:37

Re: SWAN - TO.doma (skusenosti)

Príspevok od používateľa misenko »

Nepostrehli ste v poslednej dobe ako uvolnili FUP politiku a streamovanie vyrazny pokles rychlosti? Hlavne vo vecernych hodinach. Celkovo to skace ako na hojdacke ale kludne to ide aj 10 mbit (program L 70/5). Max. som videl 50 mbit ale to je skor vynimka. Vacsinou to ide tak do 25 mbit. Zaciatkom roka to islo podstatne lepsie. Myslim ze dovodom je prave uvolnenie FUP a s rastucim poctom klientov to infrastruktura uz nezvlada. Bojim sa ze to bude horsie a horsie, ake su vase skusenosti ?
bobz312svk
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Po 23. Okt, 2017, 07:43

Re: SWAN - TO.doma (skusenosti)

Príspevok od používateľa bobz312svk »

Zdravím.
Mám nahodený SWAN To. Doma L.
Speedmeter na PC cez FTP mi meria hodnoty 63mbit/5mbit. To je v pohode.
Obmedzuje SWAN filehosting servery typu webshare, fastshare, bitster a spol, kedže tam mi ide realne download 700kb - 1000kb? (v nedeľu na obed), viac som nestušal. Rovnako to je aj zo serveru stahuj.cz (skušobne nejaký pc program)

Edit: po komunikácii s technickou podporou obmedzujú P2P na 6/1 kde ale zaraďujú aj filehosting servery typu uloz.to. Ak je nejaký o ktorom neviem, že je obmedzený pls názov
Stream a YT neobmedzený, rovnako ako aj herné aplikácie STEAM, PSSTORE a pod.
Verejná ip 5.99€/mesiac .
Kaper

Re: SWAN - TO.doma (skusenosti)

Príspevok od používateľa Kaper »

Najskôr píš rýchlosti správne, myslím že 700 - 1000kbit si naozaj nemyslel. Ak by to bolo 700 - 1000kB/s (5,6Mbit - 8Mbit) tak to je reálne.
Je rozdiel medzi kb a kB. Ak už chceš riešiť rýchlosti, základy by si mohol ovládať :).

Aj keď myslím že, filehostingy by nemali obmedzovať, skôr si myslím, že sťahuješ obmedzene preto, lebo ti to filehostingový server viac nedovolí (Vip účet atp).
Máš premium účet napr. na webshare.cz?
bobz312svk
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Po 23. Okt, 2017, 07:43

Re: SWAN - TO.doma (skusenosti)

Príspevok od používateľa bobz312svk »

No dobre 700-1000 kB = čiže je to zhruba obmedzenie na 6Mbit/1Mbit ako udávajú na P2P

Sťahujem cez premium učet a filehosting (uloz.to) obmedzujú...čo mi napokon aj sami napísali z technickej podpory.
Kaper

Re: SWAN - TO.doma (skusenosti)

Príspevok od používateľa Kaper »

To potom môže byť. Ale nemyslím si, že to budú všetky filesharingy. Čím viac ľudí sa nato bude pýtať, tým viac o tom budú opovedomení a budú to obmedzovať na konkréte domény. To je teda môj odhad
flemo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Po 03. Apr, 2017, 12:05

Re: SWAN - TO.doma (skusenosti)

Príspevok od používateľa flemo »

Podla mojej skusenosti uloz.to, hellshare (stiahnito) a pod. neobmedzuju. Aspon nie na 6mbit. Obcas z tychto serverov nieco stahujem, obvykle mi to taha 2-3MB/s (speedtest mi ukazuje takmer vzdy 45/5.5). Ked taham viac suborov naraz, suhrnna rychlost je vyssia ako ked taham jeden.
Pukar
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Št 02. Nov, 2017, 13:42

Re: SWAN - TO.doma (skusenosti)

Príspevok od používateľa Pukar »

Takže obmedzujú uložto a webshare ? Ide mi hlavne o kodi a stream cinema ... Používate to niekto mate reálne skúsenosti s bufferovanim v stream cinema ?
Kaper

Re: SWAN - TO.doma (skusenosti)

Príspevok od používateľa Kaper »

Aj keby to bolo limitované na 6Mbit pri webshare tak nie je problém pozerať aspoň v HD niektoré kúsky aj v FHD. Záleží od veľkosti. Nevidím tam problém.
Pukar
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Št 02. Nov, 2017, 13:42

Re: SWAN - TO.doma (skusenosti)

Príspevok od používateľa Pukar »

Mám net od lokálneho providera a vacsinou cez víkend vecer mám z 10 Mb len jeden a to mi uz aj SD seká ... Končí mi zmluva a chcem prejsť k takému dodávateľovi aby som si mohol v pohode kedykoľvek pozrieť full hd
Kennysvk
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 17
Dátum registrácie: So 23. Feb, 2013, 21:41
Bydlisko: Bratislava 2

Re: SWAN - TO.doma (skusenosti)

Príspevok od používateľa Kennysvk »

To fakt nieje lepsi internet ako ten Swan? Mam konkretne zaujem o TO.doma L

https://www.swan.sk/domacnosti/bratisla ... pokracovat

Internet potrebujem hlavne na torrenty, fps hry a youtube.

Ak mi vie niekto poradit lepsi internet ako tento, sem s tym. Opticky v mojej oblasti zatial nieje...
flemo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Po 03. Apr, 2017, 12:05

Re: SWAN - TO.doma (skusenosti)

Príspevok od používateľa flemo »

Pukar napísal: Št 02. Nov, 2017, 13:46 Takže obmedzujú uložto a webshare ? Ide mi hlavne o kodi a stream cinema ... Používate to niekto mate reálne skúsenosti s bufferovanim v stream cinema ?
Prave taham z uloz.to 4.5MB/s a zaroven este pozeram cez Magio NHL vo vysokom rozliseni. Minimalne teraz rano to urcite limitovane nie je.
misenko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Ne 15. Okt, 2017, 20:37

Re: SWAN - TO.doma (skusenosti)

Príspevok od používateľa misenko »

Ak to nemaju obmedzene, tak by to obmedzit mali (minimalne vo vecernych hodinach) lebo vecer je ten net nepouzitelny. Aspon co sa tyka anteny v Devinskej Novej Vsi. 21.00 a ide mi to 8Mbps pritom mam L-ko. Naco mi je rychly internet cez den ked som v praci ? Toto zacalo robit presne po tom, co zrusili limity na streamovacie sluzby. Asi vedeli preco to maju...

Návrat na "Siete"