Internet Prešov

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
milosnow
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Ne 03. Júl, 2016, 11:57

Internet Prešov

Príspevok od používateľa milosnow »

Zdravím, Momentálne mam internet od Condornetu na optike s TV a rýchlosťou do 30Mbit. Keďže už nie som s Condornetom zmluvne viazany, rozmýšľam o inej ponuke, keďže existujú lepšie ponuky čo sa týka rýchlosti na optickej sieti. Zaujala ma napríklad ponuka od Telekomu s internetom do 300Mbit a TV. Chcem Vás poprosiť o akékoľvek rady, skúsenosti a postrehy či už s Telekomom alebo inými poskytovateľmi. Ide mi hlavne o skúsenosti so stabilitou internetu, resp. výpadkami. Ako som napísal v názve, ide o internet v Prešove.Vďaka.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8560
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Internet Prešov

Príspevok od používateľa shiro »

v prvom rade si ocekuj pokrytie na tvojej ulici aby si zbytocne nesnival o nejakom ISP, ked tam nebude.
a potom hladaj podla operatorov, ktorych tam mas.
"presov" je nic nehovoriaci popis.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
milosnow
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Ne 03. Júl, 2016, 11:57

Re: Internet Prešov

Príspevok od používateľa milosnow »

Pokrytie som si samozrejme overoval u všetkých dostupných providerov. A ide o to, že Telekom tu ma "najvýhodnejší" internet čo sas týka rýchlosti a viac-menej aj tv. Čo som len tak čítal niektore skúsenosti, hoci aj na facebookovej stránke Telekomu, je tam dosť sťažnosti na výpadky internetu. So súčasným internetom nemám problém a veľmi nerad by som riešil výpadky internetu v buducnosti
Marfy
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 155
Dátum registrácie: So 24. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Zlaté Moravce, Bratislava

Re: Internet Prešov

Príspevok od používateľa Marfy »

A si si istý, že sa jedná o názory na optiku od nich? DSL od nich padá častejšie než wifi od dedinských poskytovateľov. Optika je na tom určite lepšie. Aj keď neviem nakoľko lepšie. Najlepšie spravíš, ak overíš ako sú spokojní susedia vrámci tvojej bytovky, prípadne aj vrámci tvojho sídliska. To ti pomôže asi najviac.
Kaper

Re: Internet Prešov

Príspevok od používateľa Kaper »

Marfy: Prosím, aspoň nepíš bludy, mám DSL už rok a 2x bol globálny výpadok na pár hodín. DSL Je druhé najstabilnejšie pripojenie po optike.
Používateľov profilový obrázok
DankoPR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 561
Dátum registrácie: Št 07. Feb, 2013, 20:25
Bydlisko: TN

Re: Internet Prešov

Príspevok od používateľa DankoPR »

Kaper, to máš asi šťastie na lokalitu, lebo s týmto názorom tu zostaneš asi sám :D
Marfy
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 155
Dátum registrácie: So 24. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Zlaté Moravce, Bratislava

Re: Internet Prešov

Príspevok od používateľa Marfy »

Kaper: si výnimka, pozri na fóre telekomu, zive, pcfora,... DSL od telekomu som mal cca od roku 2007. Linka bola stabilná vždy až kým neprišlo k zvýšeniu zo 6Mbit na 10Mbit kedy boli večer vždy výpadky (podľa mojich meraní každých cca 30 sekúnd, CRC chyby sa počítali v desaťtisícoch). Povedali mi, že stav kabeláže nedovoľuje viac a dali mi 5mbit, výpadky boli o niečo menej časté, ale stále prítomné každých pár minút a ping som večer nikdy nevidel ísť po 400ms. Je to moja skúsenosť, zbytočne ma osočuješ. Káblové pripojenie je veľmi stabilné, pokiaľ je kvalitná kabeláž a tá na slovensku je vekom na hranici svojich možností. Možno si v lokalite kde máte zakopané nové káble, ja mám káble na drevených stĺpoch.
Kaper

Re: Internet Prešov

Príspevok od používateľa Kaper »

Tak to je zaujimave, samozrejme nemam nove kable, a ani mne nejdu kable po zlatych stlpoch, som 5.5km od ustredne, a vsetko je otazka viacerych faktorov, ako nastavenie linky, pouzity modem atd. Ak ti linka chybuje, je nieco zle, ak su pingy 400, tiez je nieco zle...a treba to riesit.
URcite nie som sam, kto ma DSL (Lebo inu moznost jednoducho nema) a je s nim v ramci moznosti spokojni. Samozrejme sa to lisi od lokality, to nie je o com. Ale DSL nemoze ist permanetne zle, lebo vela ludi ma cez to IPTV (Mago...).Cize je to ako som povedal, po optike 2. najstabilnejsie pripojenie a najdostupnejsie. Ale to je uz na inu temu. Nie som ani zastanca DSL, tiez by som mal najradsej doma natiahnute vlakno s aspon 100/100... Ale urcite nebudem podporovat lokalnych ISP, ktory tahaju connect do dediny WiFi 10km cez 8x hopov cez 50€ antenky :)... Papa
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8560
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Internet Prešov

Príspevok od používateľa shiro »

Neboj, velmi rychlo by si zmenil nazor :-)
Radsej lokalneho wifistu na 10Mbit s 8-mimi hopmi ale stabilne, ako DSL s 30Mbit ale s 300 vypadkami denne.
Pri DSL v niektorych lokalitach sa divim ze to vobec nejak rozumne ludom chodi, kedze tamojsie tel. kable pamataju este Husaka.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Marfy
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 155
Dátum registrácie: So 24. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Zlaté Moravce, Bratislava

Re: Internet Prešov

Príspevok od používateľa Marfy »

Neboj, neschopných technikov bolo u mňa viac než dosť. Vyhovárali sa na vzdialenosť a kvalitu kabeláže. Najhoršie bolo vedieť, že som od ústredne 200m, ale káble si ešte mohli pamätať aj husáka. Ja som s nimi riešil problémy viac ako rok. Nemal som čas ani nervy. Vyhovárali sa na môj router (2641r od telekomu) aj na moje zariadenia. Samozrejme na zariadení technika to nebolo iné. Niekoľko krát mi vymenili aj router. Rozhodne nie som výnimka minimálne čo sa týka mojej štvrte. To, že je niekde chyba je jasné. Je preukázateľne u telekomu.

Návrat na "Siete"