[VYRIESENE] Router spomaluje internet?

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
sm_oOx^
VIP
VIP
Príspevky: 3368
Dátum registrácie: Ut 24. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: nitra

[VYRIESENE] Router spomaluje internet?

Príspevok od používateľa sm_oOx^ »

takze uz som pomene zufaly, skusim stastie tu, mozno mi niekto bude vediet pomoct.

mam asi 5 rocny router linksys E2000. pred par mesiacmi mi z nicoho nic klesli max prenosove rychlosti na cca 5mbit/s (u providera mam zaplateny 18mbit program). v ramci skusania, co by to mohlo sposobovat, som okrem ineho vyskusal aj alternativu priameho pripojenia kabla do pc, cize som by-passol router. okamzite plna rychlost. usudil som teda, ze router odchadza a do siete som namiesto neho zapojil lacny TP-LINK WR740N, ktory som dostal od providera. s tym slo vsetko ok. plna rychlost. spokojnost.

co cert nechcel, TP-LINK odisiel po par mesiacoch a ja som teda zainvestoval do noveho routra - ASUS RT-N18U. nuz a cuduj sa svete, dnes som ho zapojil, nastavil a nech sa paci, idem 5mbit/s a ani za boha viac. kabel zapojim na priamo do pc, sup 18 mbit/s. zapojim cez router, 5mbit/s. vyberem zo skrine "nefunkcny" Linksys - 5mbit.

zacinam mat teda podozrenie, ze aj ten stary Linksys je v poriadku, ale ani za boha neviem prist na to, co mi shapuje rychlost netu na cca 5mbit/s...

nejake napady?
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Router spomaluje internet?

Príspevok od používateľa Snake »

nekup si jeden mesiac kavu a kup si normalny router, nie sracky asus a ja neviem co, Cisco RV320 nezaplatis asi, UniFi security gateway pripadne, alebo Mikrotik.





.
Používateľov profilový obrázok
sm_oOx^
VIP
VIP
Príspevky: 3368
Dátum registrácie: Ut 24. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: nitra

Re: Router spomaluje internet?

Príspevok od používateľa sm_oOx^ »

diky. ak si si nevsimol cisco (linksys) robi to iste. a myslim si, ze akykolvek shit router musi zvadnut 18mbit cez drot... najlacnejsi z nich - tplink - fical v pohode.

nejake ine, rozumne napady...?.
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4577
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Router spomaluje internet?

Príspevok od používateľa killswitch »

nie je mozne, ze ma nieco zle nakonfigurovane provider? nejaky shaping na zaklade mac adresy? aky tam mas setup? nejaky modem a za tym router?
Používateľov profilový obrázok
sm_oOx^
VIP
VIP
Príspevky: 3368
Dátum registrácie: Ut 24. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: nitra

Re: Router spomaluje internet?

Príspevok od používateľa sm_oOx^ »

diky, skusim prezistit v priebehu dna.
Používateľov profilový obrázok
sm_oOx^
VIP
VIP
Príspevky: 3368
Dátum registrácie: Ut 24. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: nitra

Re: Router spomaluje internet?

Príspevok od používateľa sm_oOx^ »

este doplnim.

na streche mam antenu ("mikrovlnka") a vnutri v racku taku malu ciernu "krabicku" o velkosti adaptera k notebooku. neviem, ci to je modem, alebo ako sa to vola. no a z toho ked napojim napriamo do pc, ide to 18mbit, ako ma. ak medzi tu krabicku a pc zapojim router, som oshapovany na cca 5mbit. router TP-LINK od providera (RadioLAN) slape v poriadku.

jediny rozdiel medzi tym TP-LINK a Linksys, resp. ASUS je, ze tie druhe dva maju gigabit LAN. neviem, ci to moze mat nejaky suvis.
Hexaris

Re: Router spomaluje internet?

Príspevok od používateľa Hexaris »

To cierne je POE, tie wifiny ti natuju ? Ci klasika mas ich ako AP mod ? Kolko sa ti linkuje eth. ? To co popisujes vyzera mozno aj 10Mb. Zly kabel smerom hore ? Popraskany a zateka ? ... zle nakrimpovane konektore :) vsetko mozne to moze byt
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4577
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Router spomaluje internet?

Príspevok od používateľa killswitch »

pise, ze s routerom od providera vsetko ide. imo to nebude v infrastrukture. tipujem nejaku neohlasenu zmenu od providera, ktoru treba nakonfigurovat v routeri.
Používateľov profilový obrázok
sm_oOx^
VIP
VIP
Príspevky: 3368
Dátum registrácie: Ut 24. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: nitra

Re: Router spomaluje internet?

Príspevok od používateľa sm_oOx^ »

ano, cez router od nich alebo na priamo ide vsetko ako ma.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5179
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Router spomaluje internet?

Príspevok od používateľa Chris »

skus zavolat providerovi ake ma poziadavky vobec. ALe podla mna skus nahodit do E2000 TomatoUSB a uvidis.
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
sm_oOx^
VIP
VIP
Príspevky: 3368
Dátum registrácie: Ut 24. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: nitra

Re: Router spomaluje internet?

Príspevok od používateľa sm_oOx^ »

volal som, nemaju vraj nic, nemaju ani ziadne obmedzenia na MAC adresy. Posunu to na lokalneho technika.
Pozrem na tie rajciny, co je to zac. :-)
Hexaris

Re: Router spomaluje internet?

Príspevok od používateľa Hexaris »

To vobec nic neznamena, zalezi na eth. aku ma citlivost, odolnost, zazil som sis chipsety ktore nedali nad 10m 100Mb a mohol by som pokracovat. Ak to natujes, dostavas dhcp na wan ? Ci manualne mas IP ? Sry za otazky, ale dnes sa neda verit nicomu :)
Používateľov profilový obrázok
sm_oOx^
VIP
VIP
Príspevky: 3368
Dátum registrácie: Ut 24. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: nitra

Re: Router spomaluje internet?

Príspevok od používateľa sm_oOx^ »

IP je pridelovana automaticky.
vyrazom ako natujes a spol, nerozumiem :-) v sietarine sa moc nehybem.

tych 5mbit je limit na drot aj wifi (ani cez wifi mi tie dva routre viac nedaju).

kabel zo strechy je dlhy mozno 5m. TP-Link za 15EUR nema problem routovat v plnej rychlost 18mbit, 6-10x drahsie routre mi pustaju 5mbit...
Hexaris

Re: Router spomaluje internet?

Príspevok od používateľa Hexaris »

Predpokladam, ze do wifi aj pc si pouzil ten isty patch kabel, ked si to testoval. Bude asi lepsie pockat na technika nech to zmeria. Ak by si mal hore mikrotik, mohol ti tam spustit btest a takto by si z lokalu vedel kolko to da po zariadenie. Ale to uz asi komplikujem ...
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5179
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Router spomaluje internet?

Príspevok od používateľa Chris »

mam Cisco E3200 s TomatoUSB a bezi to uplne v pohode cez limit pripojenia (80Mbit) cize E2000 musi dat 10-20Mbit aj keby neviem co. Skus to flashnut.
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs

Návrat na "Siete"