Problém s internetom - Set top box Antik

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
zedolsi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1528
Dátum registrácie: St 25. Jún, 2014, 13:24
Bydlisko: PE+-

Problém s internetom - Set top box Antik

Príspevok od používateľa zedolsi »

Ahojte, mám taký menší problém doma.. Po prerábke bytu som opäť po pol roku zapojil set top box a router, IP TV mi ide normálne no internet ani za toho pána. Zapojené to mám nasledovne: 1. UTP kábel mám zo skrinky (prívod internetu do bytu) do set top boxu (zásuvka WAN/Internet), 2. UTP kábel zo set top boxu (zásuvka LAN 1 zo 4) do routra (zásuvka internet)... takže zapojenie je správne.
Na set top boxe mi kontrolka pri konektore bliká no na routri už nie, skúšal som dať aj druhý router a tam tiež nebliká.. volal som aj technikovi ten pozeral že pripojenie je normálne aktívne u nich chybu nevyhadzuje... Set-top box mám Antik Juice Pro..

rozmýšľam že behnem kúpiť ešte nejaký lacný router ak by boli oba nejakým zázrakom zlé (čo sa mi ale moc nezdá lebo 2. Mikrotik (btw ktorú MAC adresu použiť keď su na ňom zospodu dve?) je takmer nový nepoužívaný)

EDIT: problém vyriešený, 1. router vytvoril klon MAC adresy či čo tak preto to nešlo a 2. router je buď doje..aný alebo trebalo zadať spodnú MAC adresu :D
NTB MacBook Pro 13" Retina 2015 i5 2.7GHz, RAM 8GB, Iris 6100, SSD 256GB PHONE iPhone 13 PRO - 256GB Watch Series 7 (45mm)

Návrat na "Siete"