Sieť ide, Internet nejde

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
vulu
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 136
Dátum registrácie: Ne 09. Sep, 2012, 03:46
Bydlisko: Žilina

Sieť ide, Internet nejde

Príspevok od používateľa vulu »

Ahoj, mam 3 PC zapojene na internet od UPC. Včera mi na 2och PC nešiel net, riesil som to roznymi nastaveniami,ovladačmi,reinstal WIN7 64 a nič nepomohlo.
Nakoniec som zmenil MAC adresu na tu istú čo ma PC na ktorom je všetko v poriadku.A internet ide len su v konflikte 2 PC.Neviem si vysveltiť v čom je chyba, napada ma len že UPC blokuje MAC adresy, alebo povolil len jednu MAC adresu?
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: Sieť ide, Internet nejde

Príspevok od používateľa valistar »

pravdepodobne to spravne chapes, zavolaj providerovi a spytaj sa ake mas moznosti.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8556
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Sieť ide, Internet nejde

Príspevok od používateľa shiro »

pokial viem tak UPC musis nahlasit ze mas viac PC, pripadne ich MAC adresy aby ti to povolili.
Doteraz si fungoval s viacerycmi pc?
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
vulu
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 136
Dátum registrácie: Ne 09. Sep, 2012, 03:46
Bydlisko: Žilina

Re: Sieť ide, Internet nejde

Príspevok od používateľa vulu »

Ano, s 3mi PC fungujem na UPC uz 3 roky.
4040
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1283
Dátum registrácie: Št 30. Okt, 2014, 23:27
Bydlisko: KE-okolie

Re: Sieť ide, Internet nejde

Príspevok od používateľa 4040 »

Máš nastavené získať IP adresu na auto?Ak áno , skús zadať adresy sám.
Používateľov profilový obrázok
vulu
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 136
Dátum registrácie: Ne 09. Sep, 2012, 03:46
Bydlisko: Žilina

Re: Sieť ide, Internet nejde

Príspevok od používateľa vulu »

Ano mam na auto, skusal som sam nastavit a zas spojaznil som net ale nesiel zas 2hy. Aj ked neviem ci som to zadaval spravne v tych IP sa nevyznam co a ako napisat. Od UPC mam udaje len DNS serveru .
UPC nereaguje na maily, takze skusim konkurenciu Tesatel. Mate s niekto skusenosti? funguju len v Žiline.
Mumaq
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2806
Dátum registrácie: Št 21. Aug, 2008, 17:34
Bydlisko: Sp.Nová Ves

Re: Sieť ide, Internet nejde

Príspevok od používateľa Mumaq »

urcite ti budu odpovedat na maily, ked nemusia stihat dvihat telefony. Hlasit problem mailom je najvacsia chujovina. Ak mas problem, dvihni telefon a volaj. za minutu hovoru sa dozvies viac, ako za tyzden vymeny mailom. Nerozumiem tejto ludskej politike.
Asus TUF B650+, AMD Ryzen 7800X3D @ NZXT Kraken 360, G.Skill 32GB 6200 CL28, Sapphire RX 7900XTX Nitro+, Samsung 980PRO 2TB & 990PRO 4TB, Asus Strix Aura 850W, NZXT H6i Flow + 7x Noctua A12X25 + 2x NF-A14, Acer Predator Z35, Repro Mission M32 @ SB Z @ Marantz NR1710, Logitech G15, Roccat KoneAir @ HyperX Fury Ultra. Samsung Note24 Ultra & Galaxy Watch6 Classic LTE
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6708
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Sieť ide, Internet nejde

Príspevok od používateľa molnart »

ako to mas cele zapojene?
ja mam net od UPC, za ich modemom moj router a za tym pripojene cez LAN PC, telku, receiver a net radio + mobily, tablet apod cez wifi. to blokovanie MAC adries je podla mna chujovina, platilo to pred 5 rokomi, ale dnes ked ma kazdy plnu domacnost smart tv, smart fonov a neviem coho este tak by to moc nefungovalo.

v minulosti sa mi ale stavalo ze po vymene routra sa mi tazsie rozbiehal net (musel som restartovat UPC modem), ale zrovna teraz cez vikend som skusal iny router co som kupoval rodine na vianoce, po spusteni som tam nastavil maskovanie MAC adreasy na adresu WAN mojho povodneho routra a islo to bez problemov. neviem ako to je ak mas od UPC len ich modem a za tym riesis nejake rozvody switchom, ale uprimne ani nechcem to moc vediet, podla mna to neni dobre riesenie.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
vulu
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 136
Dátum registrácie: Ne 09. Sep, 2012, 03:46
Bydlisko: Žilina

Re: Sieť ide, Internet nejde

Príspevok od používateľa vulu »

Mumaq:
Preto lebo nedvihaju telefon.
Uz mi odpisali: vidím že využívate káblový modem, tento modem vie poskytnúť iba jednu IP adresu preto ide iba jeden PC v sieti, ak máte pripojené pc cez switch je potrebné ho vymeniť za router alebo zariadenie ktoré ma funkciu DHCP pridelovanie adries.

molnart:
Ano mam UPC modem a za tym switch. Doteraz to 3 roky islo bez problemov, preto mi to nejde do hlavy preco zrazu treba router a nestaci switch.
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6708
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Sieť ide, Internet nejde

Príspevok od používateľa molnart »

to sa da s tym modemom normalne fungovat? vsak tam nic nenastavis. mohli robit na dialku nejaky upgrade alebo nieco.

bud si kup nejaky nomalny router (mikrotik alebo Asus RT-18U ked nejsi az taky hardcore), alebo zavolaj do UPC nech ti daju ten wifimodem - pred casom mi ponukali vymenu, ale chceli nejaky poplatok za to tak som ich poslal prec, lebo aj tak mam vlastny router. ten novy by okrem wifi mal mat aj lan porty a snad aj nejaky interface kde si nastavit DHCP a podobne zakladne veci.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
vulu
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 136
Dátum registrácie: Ne 09. Sep, 2012, 03:46
Bydlisko: Žilina

Re: Sieť ide, Internet nejde

Príspevok od používateľa vulu »

Bol som osobne v UPC a povedali mi ze ma zablokovali a dali mi novy modem (bez poplatku). Uz idu vsetky 3 PC.
Skoda ze mi to neodpisali v maily, aj ked som sa ich konkretne na blokovanie pytal.Mohol som vediet hned v piatok na com som.

Návrat na "Siete"