Orange optika + Asus RT-AC51U

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Kryha
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 74
Dátum registrácie: Pi 09. Apr, 2010, 19:45
Bydlisko: Nové Zámky

Orange optika + Asus RT-AC51U

Príspevok od používateľa Kryha »

Dobrý deň,
máme doma optiku od orange-u, no ešte so starým konvertorom (Huawei HG 8240) + routrom D-Linkom DIR 600. Router začal zase protestovať, tak som sa už rozhodol ho nahradiť. Dnes som kúpil Asus RT-AC51U. Odpojil som pôvodný D-link, zapojil nový Asus, rozbehol prvé spustenie a nahodil 2 siete (2.4 GHz a 5GHz).
Očakával som nárast rýchlostí po wifi oproti pôvodnému D-Linku, no nič moc sa nestalo. Nech som skúšal akékoľvek nastavenia (šírky pásma a kanály) nedostal som z neho viac ako +- 45Mbps download pri 5Ghz, pri 2.4 ani 20Mbps.
Cez kábel ide +-90Mpbs (tam už bude zrejme limit samotného routra).
Router mám cez jednu stenu + asi 3 metre (panelák), wifi adaptér mám na doske MSI H97i AC Intel® Dual Band Wireless-AC 7260 chip.

Chcel by som Vás poprosiť o radu, je nejaký spôsob, ako zvýšiť dané rýchlosti? Orange by mal poskytovať 250Mbit/s (je mi jasné, že toľko nepôjde), tak by som sa rád dostal k podobnejším číslam.
Môže byť problém, že mi z konvertora ide "málo šťavy" ?

Ospravedlňte môj slovník, v tomto sa ozaj nevyznám.
Ďakujem za rady :)
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Orange optika + Asus RT-AC51U

Príspevok od používateľa quicky »

mne tu dotycny pan poradil program "acrylic wi-fi home"....
skus ho pustit uvidis tam silu signalu,rusenie anteny a hlavne max speed co ti router pusta ... a popri tom sa hraj s nastaveniami :) ja som si takto router vyladil a ide to skvelo, cez 3 panelakove steny stahujem 11MB/s :)
Kryha
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 74
Dátum registrácie: Pi 09. Apr, 2010, 19:45
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Orange optika + Asus RT-AC51U

Príspevok od používateľa Kryha »

No router dnes definitívne vraciam. 5GHz stále padalo, pokles signálu bol neznesitelný, nechce sa mi veriť, že by to pásmo bolo až tak zahltené v tak malom priestore - skúšal som už aj na vzdialenosť cca 0,5m bez steny a stále úplne naprd.
2.4GHz bolo lepšie, no nie o moc.
Odporúčaný program som skúšal, no nárast sa mi podarilo dosiahnuť tak o 5%, aj to len do momentu, kým nespadla zasa sieť.
Možno je problém v konvertore, ozaj neviem.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Orange optika + Asus RT-AC51U

Príspevok od používateľa quicky »

hmmm neviem ,ja mam tiez konvertor z orange brany bol rok 2014... zmenil som router na archer2 a tip top... ked som v miestnosti ten signal je uplne bozsky, bohuzial mam hrube steny v bytovom dome, cize potom to uz ide pomalsie ale vacisnou casu pod 80/100 down up nepadam (speedtest.net)
Kryha
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 74
Dátum registrácie: Pi 09. Apr, 2010, 19:45
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Orange optika + Asus RT-AC51U

Príspevok od používateľa Kryha »

To máš super, ja mám taký čierny Huawei. Keď som zapojil ten router a šupol to cez kábel, išla rýchlosť v pohode 90Mbit+, samotný router má "len" 100Mbit porty takže viac ani nepôjde, no to znamená že konvertor zrejme dodáva dostatočnú rýchlosť do routra. Samotný router ale už wifi nerozchodí na normálnych rýchlostiach. Ako som písal, na 0,5m nemôže byť podľa mňa také rušenie, že by výkon spadol len na nejakých 20%.
Tento asus ide späť a budem rozmýšlať nad iným riešením.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Orange optika + Asus RT-AC51U

Príspevok od používateľa quicky »

skus kvalitnejsi router co to povie , ked nie vratis do 14dni, aspon budes vidiet kde je problem,pripadne reklamuj konvertor u poskytovatela optiky.
Kryha
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 74
Dátum registrácie: Pi 09. Apr, 2010, 19:45
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Orange optika + Asus RT-AC51U

Príspevok od používateľa Kryha »

No nahneval som sa a kúpil som ten Archer C2. Prídem domov, zapojím a uvidíme, keď nepôjde ako má, aspoň viem že bude problém v konvertore, resp. v neskutočnej zahltenosti pásiem.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Orange optika + Asus RT-AC51U

Príspevok od používateľa quicky »

daj vediet,ked tak ti odfotim nastavenia ake mam ja na nom + pofotim cez ten acrylic:)

inak je to "sranda"...

5ghz pasmo : mam signal 1-2 palicky z 5tich (rychlosti aj stabilitu signalu mam najlepsiu -vyuzivam na hranie)
2.4ghz pasmo: signal mam 4/5 (hranie ide "horsie" tj ping cca o 5-10 vyssie, ale zas stahovanie ide 11MB/s , tj lepsie ako cez 5ghz)...

v kazdom pripade som predtym mal powerline ktore realne viac jak 5MB/s nevytiahli neviem z akeho dovodu.
Kryha
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 74
Dátum registrácie: Pi 09. Apr, 2010, 19:45
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Orange optika + Asus RT-AC51U

Príspevok od používateľa Kryha »

No zapojil som aj ten archer. Zmena tam je, ale čakal som podstatne väčšiu menu :D namiesto +-40Mbps ide +-45Mbps... Poslal by si mi predsa len tie tvoje nastavenia? Vyskúšam, a keď nepôjde, aspoô si budem istý kde je problém. Vopred dík moc.

Je prípadne nejaké nastavenie, čo zmeniť priamo v pc? Dosku mám MSI H97I AC, ďakujem.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Orange optika + Asus RT-AC51U

Príspevok od používateľa quicky »

otazka je samozrejme aky mas prijem na pc :) tj aky signal si schopny chytit :) je zbytocne mat 10000mbs router ked ti pc signal chyti 40... chapes pointu.

v kazdom pripade vecer uploadnem moje nastavenia atd... (aj ked nemyslim,ze vyslovene neico super by som mal nastavene) -ak dobre pametam...

idealne este by bolo keby si tam kde mas pocitac ,skusil zmerat rychlost na mobile,notase, tablete ktore vyuzije 5ghz aj 2.4. a porovnat s prijmom na pc :)

p.s. skus pozriet ten acrylic a postni sem foto ako to u teba vyzera :) hned budeme mat jasnejsie!! :cool:
4040
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1283
Dátum registrácie: Št 30. Okt, 2014, 23:27
Bydlisko: KE-okolie

Re: Orange optika + Asus RT-AC51U

Príspevok od používateľa 4040 »

Skúsil si na tom Asus RT-AC51U aktualizovať firmware na najnovší ? Prijímač na tých 5GHz je aká wifi karta...
Vybehal som si k svojej optike Archer C2.Teraz je už možno aj novší firmware, ako som mal ja ale 2 týždne skúšania s tým routrom mi stačilo.Doporučovať ho nebudem nikomu.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Orange optika + Asus RT-AC51U

Príspevok od používateľa quicky »

ja aj ludia na internete vacsinou velmi chvalia hlavne rYchlosti za cenu nizsej triedy :)
4040
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1283
Dátum registrácie: Št 30. Okt, 2014, 23:27
Bydlisko: KE-okolie

Re: Orange optika + Asus RT-AC51U

Príspevok od používateľa 4040 »

Som rád že ho chvália.Aj ja ho budem používať, ako druhý router.
Veď som ho kúpil za 9,90€ , tak za tú cenu má naozaj dobré parametre.

Návrat na "Siete"