Prenos súborov Android <--> PC

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
Shairachaz
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1858
Dátum registrácie: Ut 11. Mar, 2014, 12:04
Bydlisko: Kráľovský Chlmec

Prenos súborov Android <--> PC

Príspevok od používateľa Shairachaz »

Zdravíčko, posledné mesiace riešim záhadu - už zhruba rok a pol som bez problémov používal wifi na prenos súborov z android zariadení do PC a opačne.
V routeru zapol DHCP server, všetkým zariadeniam rezervoval vlastné IP (10.0.0.60, 10.0.0.61...), v kompu dal zdieľať všetky disky, v androidoch v ES File Exploreru nastavil LAN spojenie (Server IP adresa kompjútru, čiže 10.0.0.60, Užívateľské meno e-mailová adresa na ktorú je registrovaný OS, Heslo jest heslo zmieneného užívateľa a toť vše) a súbory len fičaly hore dole :D V PC som nijak zvlášť neskúmal zda sa dá prehrabávať v pamäti androidov, ale s každým android zariadením som sa bez problémov prehrabával v kompjůtru, či už read alebo write.
A teraz z ničoho nič mi už pomaly 3 mesiace nejde pripojiť k PC. Netuším čo k tomu viedlo, hard resetnul som router, hrabal sa v androidoch, skúšal iné ROMky, hrabal v sieťových nastaveniach PC, ništ... Keď som tu mal na chvíľku známého netbook s W7, skúsil som narýchlo nazdieľať nejakú zložku a voila! Androidy ju videli. Týmpádom chyba by mala byť u mňa v PC... ale kde?!
Jediné čo by s tým mohlo byť spoločné posledné mesiace je NetLimiter, ktorý používam na manažovanie down/uploadu aplikácií, ale ten by predsa na to nemal mať žiadny vplyv. Inak ma nenapadá nič čo by na to mohlo mať vplyv.

Pýtajte sa na čo len chcete, len to už nejak vyriešme, fakt je to otrava :(
Hromy Hněvu podřimují na Severu. Podobny dubu, jehož větve jsou plny hnoje, a hnízd nářků, a pláče, snášených na Zemi které spalují Noc i Den a vyvrhují stáda škorpionů a vypouštějí síru smíchanou s Jedem. To jsou Hromy, které jsou okamžitě připraveny rozeřvat se stovkami mohutných Katastrof a statisíců Pohrom, po kterých nezůstane nic a nikdo zde nic nepozná. Jedna skála porodí tisíce, právě když Srdce Člověka dosáhne jeho Myšlenek.
Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1336
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Re: Prenos súborov Android <--> PC

Príspevok od používateľa Reinok »

Avast, firewall, suborovy stit....
windows firewall...

Poslednu dobu ma avast prá krát krásne nasral....všetobecne anitivirusi, kedy nam nepustali internetove spojenia, (windows sa tvaril krasne, že ma spojenie) ale ping ani za boha....

Predvčerom, thunderbird, hláška furt, nedalo sa dostať k súborom temp atď....hádaj kto ich strážil, a musel dostať výnimku...avast! :)

Odporúčam, vypnúť zistiť, a následne vypnúť len daný problém....ak ho nájdeš...
Moto: Yamaha FZ8 Fazer
Používateľov profilový obrázok
Shairachaz
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1858
Dátum registrácie: Ut 11. Mar, 2014, 12:04
Bydlisko: Kráľovský Chlmec

Re: Prenos súborov Android <--> PC

Príspevok od používateľa Shairachaz »

Prešiel som Windows firewall blokovania i skúšal ho vypnúť, vypol aj MS Defender, a ništ...
Ešte sa mrknem na posledné aktualizácie či niektorá nie je na vine.
OS jest 8.1 Pro



PS: z PC ide bez problémov pingnúť ostatné zariadenia.
Hromy Hněvu podřimují na Severu. Podobny dubu, jehož větve jsou plny hnoje, a hnízd nářků, a pláče, snášených na Zemi které spalují Noc i Den a vyvrhují stáda škorpionů a vypouštějí síru smíchanou s Jedem. To jsou Hromy, které jsou okamžitě připraveny rozeřvat se stovkami mohutných Katastrof a statisíců Pohrom, po kterých nezůstane nic a nikdo zde nic nepozná. Jedna skála porodí tisíce, právě když Srdce Člověka dosáhne jeho Myšlenek.

Návrat na "Siete"