Dva routre vedľa seba nefugujú

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
Jaccobinho
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 143
Dátum registrácie: Ut 31. Aug, 2010, 16:38
Bydlisko: Zlaté Moravce

Dva routre vedľa seba nefugujú

Príspevok od používateľa Jaccobinho »

Mám ADSL2+ router Vigor 2700VGST (192.168.1.1), do ktorého LAN portov chcem mať zapojedné 2 routre súčasne. S jedným problém nebol (ASUS RT-N10U 192.168.2.1), ale keď som chcel rozšíriť pokrytie zapojením druého routra do Vigora, tak cez druhý router (ASUS WL-500gP V2) nebol prístup na internet. Potrebujem to mať takto kvôli káblovaniu v dome - linka ide do Vigora a z neho majú ísť dva routre, každý s nezávislou sieťou s prístupom na internet.
Keď som WL-500gP pripojil až za RT-N10U (ako 3. router v rade), tak išli obidve siete, aj s internetom. Na druhom ostala IP ako bola (192.168.2.1), do administrácie prvého som sa dostal cez 192.168.1.1 (ako som sa predtým dostával do Vigora).
Ďakujem za pomoc
HP Pavilion dv6-2170ec
CPU: Intel Core i5-430M RAM: Kingston 8GB KIT DDR3 1600MHz HyperX VGA: nVidia GeForce GT 320M 1GB DDR3 HDD: WESTERN DIGITAL Scorpio Black 750GB 16MB cache @ 7200 rpm PAD: Logitech Cooling Pad N120 OS: Windows 7 Home Premium SK
Skinzone.sk customized skin
Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1336
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Re: Dva routre vedľa seba nefugujú

Príspevok od používateľa Reinok »

Načo to dávaš cez router, použi ich ako Switch s wifi....čiže prepoj LAN - LAN na Vigore aj s tými routrami, samozrejme, vypni dhcp, a zmeň si IPčky, ani jeden router by nemal mať rovnakú IP ako žiaden iný....

Ak nevypneš DHCP, a nezmeníš IPčky, máš na svete konflikty a problém...

Predpokladám že si prepájal LAN vigoru s WAN na routroch....
Moto: Yamaha FZ8 Fazer
Používateľov profilový obrázok
Jaccobinho
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 143
Dátum registrácie: Ut 31. Aug, 2010, 16:38
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: Dva routre vedľa seba nefugujú

Príspevok od používateľa Jaccobinho »

Výborne výborne, funguje tak ako má! Jeden som musel nechať ako router, pretože má USB s tlačiarňou, aj keď síce možno by to fungovalo aj v AP móde. Ten čo nešiel som nastavil ako Access Point a fičí to ako má. Ďakujem :good:
HP Pavilion dv6-2170ec
CPU: Intel Core i5-430M RAM: Kingston 8GB KIT DDR3 1600MHz HyperX VGA: nVidia GeForce GT 320M 1GB DDR3 HDD: WESTERN DIGITAL Scorpio Black 750GB 16MB cache @ 7200 rpm PAD: Logitech Cooling Pad N120 OS: Windows 7 Home Premium SK
Skinzone.sk customized skin

Návrat na "Siete"