Orange VDSL

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Sanzi
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 95
Dátum registrácie: Ut 19. Aug, 2008, 08:25
Bydlisko: Doma

Re: Orange VDSL

Príspevok od používateľa Sanzi »

skus požiadat o navýšenie profilu, tak to som to mal ja a šlapalo to dobre

Data Rate Down - 20999 kbps
Data Rate Up - 2095 kbps
MB: MSI Z77A-GD65 | CPU: Intel i7 3770k + Noctua NH-D14 | RAM: Corsair 16GB @ 1600MHz |VGA: MSI GTX 1070 GAMING
SSD: Intel 520 - 120GB| SSD: Crucial MX100 - 256GB| CASE: FRACTAL Define R4 | PSU: Corsair TX 750W | Monitor: LG 34GK950G + ASUS MX279H
urna
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2014, 18:07

Re: Orange VDSL

Príspevok od používateľa urna »

urna napísal:Idem sa podelit o moje najnovsie skusenosti. Par mesiacov som nebol doma tak som poziadal o znizenie ryclosti na 20/2 ze nemusim platit 50/5. A tu sa zacali moje problemy s orange. Znizenie rychlosti prebehlo za par dni ale profil bol cca 16,5/1,5 Mb tak som zavolal na orange linku nech mi nastavia profil linky na 21000/2100. Odpoved bola ze mam 60% z linky a ze je to v poriadku. Takato odpoved ma vytocila a ze to nieje v poriadku ze im tiez budem platit 60% z ceny!!! Panko sa stale vyhovaral a ze teraz maju stale taketo odpovede z Telekomu a ze mam ist na pobocku a spisat reklamaciu. Tak som a aj spravil ale odpoved prisla ze je vsetko v poriadku. Tak som to dalej neriesil a odcestoval som.
Ked som sa vratil na slovensko opat som poziadal o zvisenie rychlosti na 50/5. Za par dni zacal ist internet rychlejsie tak som skontroloval router a tam profil 38,5/3,5 Mb. Znova telefonat na linku a opat odpovet typu 60% z linky....
Zaziatkom mesiaca mi skoncila viazanost tak som si povedal kaslem na orange prenesiem internet do Telekomu ze sa budem hadat priamo a nie sprostredkovane.
Prvy sok bol ked mi povedali v Telekome ze linku nevedia preniest ze musim poziadat o nove pripojenie???!!! Tak som v telekome spisal novu zmluvu a hned som v orange poziadal o zrusenie linky. Za tyzden odpoved z telekomu ze linku nevedia zriadit z kapacitnych dovodou.
Tak som hned volal do orange a dal som storno - storna(aby mi ostala linka v orange).

Poradte mi prosim ako postupovat aby mi nastavili profil ktory bude odpovedat objednanej a platenej sluzbe 50/5.
Tak mam od dnes znova profil ako mam mat (52493 kbps / 5247 kbps). Natrafil som na linke na super technika ktory pochopil co od neho chcem a co ma napisat do telekomu!!! Trvalo to par mesiacov ale hadam uz bude klud. yahooo
frenky55
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Št 21. Mar, 2013, 19:06

Re: Orange VDSL

Príspevok od používateľa frenky55 »

Posledny tyzden mam download vo vecernych hodinach 4,3Mbit a po pol noci sa rychlost vrati na 19Mbit.
Co s tym môzem spravit, reklamacie nefunguju po velkom natlaku mi ponukli zlavu z mesacnej faktury a znizenie rychlosti na na 5Mbit stabine :hysterical:

s odôvodnenim ,ze moja linka k ustredni je v poriaku, ale ustredna nema dostatocnu konektivitu nato aby v silnej prevadzke uspokojila vsetkych klientov :-)
najx
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: So 03. Máj, 2014, 12:44

Re: Orange VDSL

Príspevok od používateľa najx »

mam rovnaky problem posledne tyzdne, program 20/2 ale rychlost downloadu 10-13 MBit, upload v pohode, zvyseny ping 35ms, uz 3. reklamacia som zvedavy co poriesia
rado3105
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 499
Dátum registrácie: St 25. Jún, 2008, 09:09
Bydlisko: Žilina, Bratislava

Re: Orange VDSL

Príspevok od používateľa rado3105 »

zistoval som FUP na VDSL u ruzovych a vysledok je takyto:

tu davam zaujimave zistenie znameho...nie je dovod to pisat nanovo:

Kód: Vybrať všetko

Takze telekom má vo veľa prípadoch kontroverzné vysvetlenia.
Nečudujem sa tomu ani, chránia sa tým...kedže majú nedostatočnú konektivitu (a taktiež ani káble v plnej záťaži nestíhajú, nie sú na také rychlosti stavané)
Telekom má tieto veci celkom slušne ošetrené.
O fupe sa v podmienkach nedočítame. Operuju len s výrazom "korektné používanie dátovej služby" a V súvislosti s obmedzením sťahovania dát sa opierajú o spomínaný pojem.
A keď budem interpretovať výklad z úst pracovníčky call centra tak V praxi to ma vraj vyzerať tak že ak sa bude prekracovať hranica 300GB stiahnutých dať viac mesiacov po sebe(podľa Telekomu môže obmedzovať ostatných užívateľov Telekomu vo využívaní služby) tak telekom oznámi účastníkovi zmenu a fup obmedzenie sa jednoducho začne uplatňovať.
Takže vychádza mi Z toho že telekomaci niesu až takí kaperi ako Orange resp nemajú toľko konektu a V prípade že by ľudia začali bláznit a sťahovať ako magori, sú V Telekome pripravení uplatňovať fup.
To že urobia nejaké zmeny V zmluve neznamená že od nej môže účastník odstúpiť, ak sa nejedná o "podstatnú zmenu zmluvných podmienok".  To bol citat.
Takže ak telekom určí že spustenie fup obmedzenia pre účastníka nieje "podstatna zmena zmluvných podmienok" ...
Orange ma lepsiu konektivitu, problemom vsak je, ze Telekom im robi obstrukcie....
Desktop:
http://i43.tinypic.com/25ptov8.png" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
JHUNTED
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 96
Dátum registrácie: Št 08. Nov, 2012, 17:18

Re: Orange VDSL

Príspevok od používateľa JHUNTED »

rene.55555 napísal:Čauko. Potreboval by som poradiť - nemám v tom veľmi prehľad ako je na tom moja linka. Mám VDSL od Orange s rýchlosťou 20/2. Reálne mi to nesťahuje až takou rýchlosťou, aj keď mi to postačuje, no chcel by som využiť "zaplatený potenciál" mojej linky. Vďaka za pomoc a info...
SNR 32 33,2 db = kvalita linky - uspokojivá
Line Attenuation 16.5 14.5 db = máš celkom krátke vedenie
Max Rate kbps = Maximalna priepustnost linky/vedenia -
supportsat.cz - CZ a SK fórum pro fandy satelitního příjmu. CZ and SK forum for fans of satellite tv and satellite boxes.
Používateľov profilový obrázok
MACHiS
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 61
Dátum registrácie: Ut 16. Júl, 2013, 00:01

Re: Orange VDSL

Príspevok od používateľa MACHiS »

Ahojte, tak ja sa vám zverím opäť s mojou novou skúsenosťou. Na mojej adrese sa nejakou záhadnou udalosťou dalo navýšiť program na 50Mbit VDSL pričom predtým som mal maximálne možné 20Mbit VDSL. Povedal som si, že sa na to teda pôjdem spýtať priamo na pobočku. Tak som aj urobil, prišiel som na pobočku, personál ma vypočul a ochotne odpovedal na moje otázky a žiadosť o navýšenie profilu linky. Po zadaní do systému bolo všetko v poriadku a spokojný som odchádzal domov. Na druhý deň som už mal zmenený profil linky, avšak len na 38xxxkbps/38xxkbps. Okamžite som volal na zákaznícku linku a riešil som to, nech to dajú na preverenie technikovi. O dva dni prišiel technik, premeral zásuvku, zavolal pravdepodobne nejakemu kolegovi asi na centrále a výsledok sa dostavil. Za necelý týždeň mám úspešne zmenený profil linky a naozaj to ide tak ako má. Takže ja som zatiaľ maximálne spokojný. Neviem či mám len náhodu, alebo bývam v dobrej lokalite, v každom prípade asi môžem byť rád.
Obrázok
rado3105
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 499
Dátum registrácie: St 25. Jún, 2008, 09:09
Bydlisko: Žilina, Bratislava

Re: Orange VDSL

Príspevok od používateľa rado3105 »

Neviete či je možný prechod na VDSL na profil 20/2 s takýmito parametrami?

vdsl je v danej oblasti udajne dostupne....
Desktop:
http://i43.tinypic.com/25ptov8.png" onclick="window.open(this.href);return false;
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Orange VDSL

Príspevok od používateľa CageJ »

skor nie, ale skusit mozes
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Orange VDSL

Príspevok od používateľa CageJ »

skor nie, ale skusit mozes
Používateľov profilový obrázok
QuaDko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1331
Dátum registrácie: Po 11. Jan, 2010, 17:16
Bydlisko: Trstín-Trnava-Bratislava

Re: Orange VDSL

Príspevok od používateľa QuaDko »

Rieším problém. mám DSLko od orangu 5mb/s a mám neskutočné pingy, hlavne večer. Niekedy mi dokonca vypíše konflikt IP adresy, ale nie cez Windowsové upozorňovacie okno ale idem otvoriť web stránku a zrazu vyskočí upozornenie od routra že je niečo s IPčkou. Router som už nadstavil asi 3x. Do orangu som volal a povedali mi že je všetko v poriadku. Ako mám postupovať ďalej ? Zavolať znova a vyžiadať technika ? som z toho už zúfalý večer nemôžem skoro nič robiť kedže mi to každých 5 minú vypadáva

Test DSL linky na mojom routri. Inak je to Zyxel p-2812hnu-f3

noise margin upstream: 20 db
output power downstream: 14 db
attenuation upstream: 6 db
noise margin downstream: 19 db
output power upstream: 0 db
attenuation downstream: 14 db
Working on
rene.55555
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Št 30. Okt, 2014, 17:44

Re: Orange VDSL

Príspevok od používateľa rene.55555 »

Čauko. Myslíte, že by mohlo byť pripojenie OK, ak by som to dal na 50/5? Dik
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Orange VDSL

Príspevok od používateľa CageJ »

uplne
Ing.King
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 18
Dátum registrácie: Ne 17. Nov, 2013, 09:44

Re: Orange VDSL

Príspevok od používateľa Ing.King »

Hm, pozerám na mojom routeri že :

Downstream Line Measured ValuesNoise Margin:
12.3 dB
Downstream Line Measured ValuesLine Attenuation:
13.5 dB
Upstream Line Measured ValuesNoise Margin:
17.6 dB
Upstream Line Measured ValuesLine Attenuation:
6.4 dB

Sú to dobré hodnoty ? VDSL mi nechcú dať, podľa prepočtu som 1km od ústredne.
najx
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: So 03. Máj, 2014, 12:44

Re: Orange VDSL

Príspevok od používateľa najx »

SNR Down 11.8 dB
SNR Up 16.3 dB
Line Attenuation Down 19.4 dB
Line Attenuation Up 7.4 dB

orange vdsl 20/2 a fungujem v pohode

Návrat na "Siete"