Obrovske auta a ich vodici v meste :-)

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8558
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Obrovske auta a ich vodici v meste :-)

Príspevok od používateľa shiro »

Ak je zaujem, mozeme pokracovat v diskusii tu. Prikladam sem predoslu konverzaciu:
Chapeme sa preco turbo nema problem jazdit v Bratislave 99.9% sam na dvojtonovom sedemmiestnom 5.2metrovom sestvalci s perfektnym zvukom, superrychlym kurenim v zime a fantasticky vyrovnanymi prvymi a druhymi harmonickymi ked otoci 9000km rocne na takomto aute a preco ho spotreba ani trochu netankuje ? Radovy sestvalec je to najprirodzenejsie co pre motorizmus existuje. A tych 350eur co mam rocne vyssiu spotrebu nemusim investovat na prasknute hlavy 1.2htp a preskocene rozvody... a oproti dieslu setrim 2000eur kazdy rok a pol za DPFko lebo to by som okamzite znicil pri mojich jazdach.
ale s radostou tie akoze usetrene prachy vrazis do super drahych dielov a udrzby pri tak obrovskej krave, to mi je vyhra :-)
By som bol zvedavy na porovnanie s obycajnym autom, co ma 1.6 stvorvalec a diely stoja tretinu, ze kto viac usetri :-)

O parkovani s 5.2m kravou ani nehovorim, samy problem, slovenske parkoviska niesu na to navrhovane. Ked vidim ako sa dakto dodrbe do nakupneho centra s L200vkou a zadok mu trci meter do cesty optoti ostatnym autam, tak sa len tukam do cela, ze co za kkta to je...
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8558
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Obrovske auta a ich vodici v meste :-)

Príspevok od používateľa shiro »

Chris napísal:
Shiro: takze automaticky ked si niekto kupi vacsie auto a ide do nakupneho centra je kkt? Zaujimave zmyslanie ... :facepalm:
Naposledy upravil/-a shiro v Ne 30. Mar, 2014, 13:16, upravené celkom 1 krát.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8558
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Obrovske auta a ich vodici v meste :-)

Príspevok od používateľa shiro »

shajek napísal:
shiro napísal: ale s radostou tie akoze usetrene prachy vrazis do super drahych dielov a udrzby pri tak obrovskej krave, to mi je vyhra :-)
By som bol zvedavy na porovnanie s obycajnym autom, co ma 1.6 stvorvalec a diely stoja tretinu, ze kto viac usetri :-)

O parkovani s 5.2m kravou ani nehovorim, samy problem, slovenske parkoviska niesu na to navrhovane. Ked vidim ako sa dakto dodrbe do nakupneho centra s L200vkou a zadok mu trci meter do cesty optoti ostatnym autam, tak sa len tukam do cela, ze co za kkta to je...

nezavid uz konecne alebo aky komplex to mas .... svoje reci o super drahych dielov si najprv over ty vstrekovac z 1.6 tfsibmprsvzf. Samorzjeme ze viac usetri shajek, Chris a mp3turbo ako shiro .... to ti neni jasne z nasich prispevkov ?

pri vete
O parkovani s 5.2m kravou ani nehovorim
si jasne povedal ze nehovoris, preco si pokracoval dalej ? Nemal si hovorit. Je vysostne kazdeho volba ake auto si kupi a s cim bude jazdit a kde bude parkovat, nie tvoja .... a by sa divil ze sa mi na limuzine bawe ovela lepsie parkuje ako so skurv*nou feliciou ktora sa nedokaze otocit na 2prudovke v Prerove bez toho aby som pouzil spiatocku.

a konecne k teme ja som za 2012r2, co som trosku do toho rypal sa mi to zda ako idealne pre teba ...

edit pre chrisa: pre shira je kazdy kok*t co si kupi BMW, resp kto si kupi hocico ine ako vy(o)chafku 1,6mpi
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8558
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Obrovske auta a ich vodici v meste :-)

Príspevok od používateľa shiro »

Chris napísal: Shiro: takze automaticky ked si niekto kupi vacsie auto a ide do nakupneho centra je kkt? Zaujimave zmyslanie ... :facepalm:
neviem preco vsetci povazujete za normalne chodit na nakupy s hovadom ktoremu trci zadok meter do cesty a ktore ma 2.5 TDI...kazdy normalny clovek predsa vie, ze do dnesnych autami preplnenych miest je najlepsie daco krpate, s cim zaparkujes vsade a nie 5 metrova krava. Ked ma dakto 50 tisic na 5m hovado, preco uz nema 10 tisic na krpate auticko do mesta? Aha, typicka slovac, kupim si obrovske hovado, aby som sa ukazal, a potom nemam na chleba, lebo splatky skoro polozili rodinny rozpocet...ale hlavne ze mam obrovsku karu, heh.
shajek napísal: nezavid uz konecne alebo aky komplex to mas .... svoje reci o super drahych dielov si najprv over ty vstrekovac z 1.6 tfsibmprsvzf. Samorzjeme ze viac usetri shajek, Chris a mp3turbo ako shiro .... to ti neni jasne z nasich prispevkov ?
nemam ziadny komplex, matika nepusti.
Kolko na tvoju drahu karu stoji rozvodova sada? Kolko stoja brzdove kotuce? Chces to porovnavat s dielmi na moj pezot 307? nehrozi ze budes lacnejsi :-) tak o com tu vsetci tocite. Pekne som vam zahryzol do prdeli a viete ze sa nemate cim obhajovat, pretoze na vsetky vase obrovske auta su drahe diely a udrzba, tak len kopete okolo seba a prehlasujete ma za zakomplexovaneho :-)
Na rozdiel od vas mi netrci zadok pri parkovani :-)

Ano, mam ojazdenu francuzsku sracku (monohi ho tak nazyvaju) - no mne to bohate staci, prachy radsej dam do rodiny ako do predrazeneho auta.
A vobec sa mi nekazi tak, ako sa pise na nete.
shajek napísal:pri vete
O parkovani s 5.2m kravou ani nehovorim
si jasne povedal ze nehovoris, preco si pokracoval dalej ? Nemal si hovorit. Je vysostne kazdeho volba ake auto si kupi a s cim bude jazdit a kde bude parkovat, nie tvoja .... a by sa divil ze sa mi na limuzine bawe ovela lepsie parkuje ako so skurv*nou feliciou ktora sa nedokaze otocit na 2prudovke v Prerove bez toho aby som pouzil spiatocku.
ako keby si to na bmw vedel, ze? Mas to odskusane? skus si vypnut park. senzory, ako bude vyskakovat vonku stale pozerat, ze kolko mas este miesta, lebo za tie dva metre kapoty (obrazne povedane) vzadu poriadne nevidis :-)
shajek napísal:edit pre chrisa: pre shira je kazdy kok*t co si kupi BMW, resp kto si kupi hocico ine ako vy(o)chafku 1,6mpi
kkti su ludia, ktori s takou kravou chodia do preplnenych parkovisk, a inde, kde je beztak malo miesta. Taketo auta niesu na behanie po nakupoch, na to su male mestske vozitka. Za chvilu s takymto zmyslanim budes chodit na nakupy v Tatre 815, lebo mozes a chces, ze? Nechapem taketo uletene arogantne pristupy a je sranda, ze ich vidim prave u majitelov obrovskych aut.

Zrovna minule som videl jednu arogantnu odhadujem 25r cubicku, ktora si prisla na nakupy sama v obrovskom 5dv. panamere a este hodne liznutym nejakym karbon tuningom. No naco je zenskej sliepke take auto? Ved to nema logiku. Kludne by jej stacil smart, alebo daco male pre zensku, nie toto hovado. Ja byt jej chlapom, co jej na to auto dal, tak sa asi hodim z mosta. Toko vyhodenych penazi na uplnu blbost.

Ver mi, nepotrebujes trojlitrovy V6 motor, nepotrebujes auto za 60tisic eur...si len rozmaznany. Ked si to moze clovek dovolit, to je jedna vec, ale treba prihliadat aj na fyzicku a logicku vyuzitelnost takeho auta, ked si to uz kupim. Pretoze mozem byt akokolvek bohaty, ale ked budem pre zvysok mesta za kkta, tak mozem mat X milionov penazi, ale nic to nezmeni.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Obrovske auta a ich vodici v meste :-)

Príspevok od používateľa Snake »

ach, bože...

na margo buzerácie - teším sa z toho keď trčím von, aspoň si nájdem ľahko auto

5,1m ;)





.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8558
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Obrovske auta a ich vodici v meste :-)

Príspevok od používateľa shiro »

:-)
viem ze si tiez milovnik velkych aut
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5607
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Obrovske auta a ich vodici v meste :-)

Príspevok od používateľa Jednoduska »

No hold, male ego velke ego (penis), kazdy nech si jazdi na com chce.

Ale nesnazte sa silou mocou presviedcat ze 5 metrove 6-valce su lepsie do mesta, proste niesu a basta :)

Slovac nema na dve auta a miesto jedneho praktickeho (kedze na 2 nema) si kupi jednu kravu a potom to tak vyzera ze chodi do roboty elektrickou, zabalene dva chleby miesto obeda lebo nema na benzin (kazdy pripad je iny, ja hovorim z osobnej skusenosti).

Auto nerobi cloveka co v nom sedi, iba poskytuje luxus medzi bodom A a bodom B, niekto peniaze na tel luxus ma, niekto tak len vyzerat chce a niekto nema a je s tym v pohode (ja, <> Twingo).

Snazi sa pan v Q7 zaparkovat v podzemi v auparku?(tam je miesta akurat na to moje twingo naozaj malo proste...).

Tak nech, trapi sa on, nie ja, tolko pockam a usmejem sa na blondinu na vedlajsom sedadle, o zlatokopku v obehu menej, pre mna dalsie plus :good:

Hockto z vas ma riadnu masinu tak mu gratulujem, ked na to budem mat kupim si aj ja :) ale twingaca si necham, preco by som po meste chodil s kravou? ;)
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Obrovske auta a ich vodici v meste :-)

Príspevok od používateľa Snake »






.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Obrovske auta a ich vodici v meste :-)

Príspevok od používateľa mp3turbo »

vyborne, Hadik, pochvala. Aby sme sa rozumeli hned od zaciatku : OBROVSKE AUTA DNES NEEXISTUJU.

Ozval sa majitel - to ako ja - 5.1m GrandVoyageru a 5.2m novy-model GrandVoyageru. To su prosim MINIvany. Zdoraznujem MINI. Chapete vyznam slova MINI ?


To co si vy myslite ze je OBROVSKE auto, je absolutna spodina, absolutne minimum a jednoducho obraz dnesnej srackovej doby. Na rozdiel od 99.99% z vas co toto citate, pretoze nemate taketo "velke" auta, tak na rozdiel od skoro vsetkych vas viem ze SEST METROV DLZKY JE NA NORMALNE AUTO TAKE LAHKE OPTIMUM a skutocne auto by malo mat sedem metrov. A teraz si myslite co chcete.

Moja stara s tymto jazdi po Bratislave, ako si cital v starej teme. Bez cuvacich senzorov, predstav si... nikdy v zivote som ziadne cuvacie senzory na ziadnom aute NEMAL. Jedinykrat do nicoho nestuchla ani moja stara ani ja. Parkuje sa s tym DALEKO LEPSIE AKO S OCTAVIOU1 - mali sme 5.5 roka takze na rozdiel od teba viem co hovorim - a octaviou2 co som mal polroka firemnu az ju kolega roztrieskal. Ani ona ani ja nechceme ani z cudzej galaxie pocut ze by sme kupili nieco v style octavia combi, superb combi - to su pre nas sracky. Jedine nieco taketo zdvihnute. Sused vedla parkuje Navaru cab, takuto : http://auto.pravda.sk/testy/clanok/438- ... an-navara/ a nevie si vynachvalit.

To ze pre vas je fabia combi rodinne turbo a ze Kia Venga je rodinne MPV, to ma strasne rozosmieva. Ze vas moderna doba zmasiruje a pokruti a roztrha akukolvek dostojnost a zmysel pre usudok. Nezarabam tolko ako Rezes ale 5 metrove auto NIE JE obrovske. Nemam na ruke hodinky za 200eur alebo viac, nemam telefon za 500eur alebo viac (pouzivam Dell Streak 5 ktory som kupil za 199 pouzity v stave noveho, je tam Android 2.2), nikdy v zivote som nic nemal od Applu lebo tie ich cenovky su drbnuto uletene, nemam nove auta ale jazdim na 14rocnom a 10rocnom, nebyvam v dome ale v obycajnom petrzalskom panelaciku tak ako 150.000 inych sráčov. Ano som sráč, som úplne obyčajný priemerný bratislavský sráč... ale obrovske auto vyzera uplne inak ako si dnesny cloviecik predstavuje. To len vy vsetci mate pokrutene vnimanie z tych sraciek co sa dnes robia - ze pre cloveka je dnes obrovske auto co ma styri metre aj stvrt je totalna hanba a vysmech doby.

A ludi samotnych. Nie si sam sebe na smiech ked sa ti vzadu v rodinnej oktavii combi krcia dvaja s kolenami vrazenymi do nosu ? Taketo hovno povazujes za obrovske auto ?

Pozri si ake velke boli napriklad Chevrolet Impala. To je auto s PRIMERANOU velkostou. A pozor, nie posledne generacie lebo tie sa zmensovali a zmensovali :) http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... Impala.jpg

Dnes je pre cloviecika obrovsky monitor 30". Sracka. To je uplny standard a nic mensie by nemalo byt. Mam doma AKOZEOBROVSKY 39" palcovy monitor 4K, co stal 499$ (seiki se39 model, hladaj na amazone). Kazdy kto ku mne pride ma pocit ze je to obrovske. Sracka. Je to absolutne taka velkost ako by KAZDY mal mat. 39" monitor. Dobre vidis. Sedem rokov dozadu som kupil 50" plazmu do petrzalskeho bytu, vsetci si tukali na celo ze je to sialene velike a ze budem tocit krkom a ze neviemjake sprostosti. Potom sa u mna boli pozriet... a kazdy z nich si kupil 50tky. Vtedy este stali 40.000 korun bez dph... dnes stoja 500eur a je to STANDARD. Dnes si kupujeme 60tky do bytov [!] lebo stoja menej ako tisic eur bez dph NIC MENSIE NEMA ABSOLUTNE ZIADNY ZMYSEL a ti co maju viac penazi si VESELO kupia sedemdesiatku. Do bytu. Ano, viem ze sa ti to zda sialene ale o 5 rokov to bude standard.

Ano, som srac. Priemerny obycajny bratislavsky srac co zdaleka nezaraba milion korun v cistom rocne a rozhodne tvrdim ze 5.2metrove auto nie je obrovske. 5 metrov je psychologicky spodna hranica velkosti, mensie auta by sa vobec nemali vyrabat a mali by ich ustavou zakazat.

Ked som ja pred takmer siestimi rokmi "zacal s Voyagermi na nasej ulici", zopar ludi a kamaratov odtialto sa pristavilo a ze len tak kuknu. Dnes maju siesti z nich Grand Voyagera a traja dalsi "kratkeho" 4.7metroveho. V okoli sto metrov. Z troch vchodov co sme 5vchodovy barak mame tri dlhe Voyagery. Pokial si aj ty osobne nekupis nieco taketo a nebudes mat dva-tri roky, nemas pravo sa do podobnej debaty zapajat LEBO ABSOLUTNE NEROZUMIES O COM TREPES.

Poslednu vetu si poriadne precita kazdy kto sa chce zapojit do tejto diskusie. Este raz slovensky : kto nema aspon 5metrove auto a chce nieco negativne napisat o obrovskych autach, jednoducho drzte hubu :)



edit : 25rocne paničky s čivavou v kabelečke a Q7 je iná diskusia.

>> Slovac nema na dve auta a miesto jedneho praktickeho (kedze na 2 nema) si kupi jednu kravu a
ale ma, mam ja, ma moj brat, ma moj otec, ma kazdy u mna v rodine. Ma aj Snake ako vidis. Moje viac ako 5metrove auta stali 6000,- eur bez dph pred 5timi rokmi a 5500,-eur bez dph pred mesiacom. Vidis, za tu cenovku nekupis ani jednu posratu novu Octaviu a ani Szkodu Raprd a ani Szkodu Fóbia v nejakej "lepsej vybave". Kto nema na 5metrove auta ? Ved vsetci kupuju nove Raprdy a Okktavie. Takze maju aj na 5metrove auta, neboj nic.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Obrovske auta a ich vodici v meste :-)

Príspevok od používateľa Snake »

ja som 22 ročný sedlák, mňa neberte ako merítko :-). Hodinky od babky a rifle po bratovi ;)





.
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6965
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Obrovske auta a ich vodici v meste :-)

Príspevok od používateľa landrower »

jeden pritiahnutejsi nazor ako druhy.
suhlasim relativne s vyrokom "ideal je mat dve auta, z coho jedneho krpca do mesta a jednu kravu", aj ja to tak vnimam.
pretoze, pre moje potreby, na 95% mi staci ta mala kravina, a ako clovek co chodi na SjF STU Vam vsetkym tvrdim, ze z mojej praxe male auta do mesta vedu. s nicim sa mi tak dobre neparkuje ako s firemnym suzuki splash. tam kde by som sa aj s vlastnym oplom (astra G) musel otocit a ist hladat dalej, hentu malu marhu natlacim jak nic. na druhej strane, na dlhe cesty to auto stoji za kravsky prd - maly motor, male rozmery ktore vedu k nizsej stabilite... na dlhe trasy z toho kratkeho zoznamu aut ktore som soferoval sa mi najviac pacil novy Outlander, no aj to by som prijal este kusok vacsi, a hlavne viac vykonu....
Moj sen je nieco ako toyota tundra alebo sequoia, no pri tom si urcite udrzim nieco mensie, lebo na prdkanie sa po blave to nieje, minimalne nie po centre a nakupnych strediskach, kde su miesta dimenzovane na S120, bohuzial dokonca u nas su stale platne normy urcujuce velkost parkovacich boxov podla S120.. co je chore IMHO....
Warface nick: landrower | Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display iiyama ProLite X2377HDS (IPS), Philips 226 21,5" (TN)
Audio Behringer MS16
Headphones Denon AH-D301
Keyboard Logitech G105
Mouse Razer Copperhead (ASUS ROG verzia)
Mouse pad CONNECT IT CI-236 Biohazard Pad
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Phone HTC One Mini
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Obrovske auta a ich vodici v meste :-)

Príspevok od používateľa mp3turbo »

preco su to pritiahnutejsie nazory ? Kazdy z nas ma pravo na vlastny nazor, ci uz je to volba do narodnej rady alebo za prezidenta. Neskusaj vysvetlit preco v Bratislave dostal jeden kandidat 3x viac hlasov ako ten porazeny a neskusaj vysvetlit preco to cele Slovensko vidi inak - v Bratislave ti ludia vedia nieco co ostatni nevedia.

Ja napriklad jazdim poslednych 6 rokov po hlavnej dedine slovenskej na Sharane, mensie auto som nepotreboval. Naco by mi dofrasa bolo ? Moj nazor. Ten nazor je uleteny len pre teba (a pre 95% dalsich NEVEDOMYCH vsimni si ze nepisem HLUPYCH co toto citaju) lebo take auto ste nikdy nemali a nepoznate. To je cele. Pre teba je méta a démon priestoru Peogeutot 307 kkombi, pre mna je minimum Sharanoidny autobusik.

Proste pre teba je to akurat NEZVYK ale to neznamena ze moj nazor je nespravny. Pre moju zenu napriklad nie je tento nazor uleteny a do mesta chodi o polmetra vacsim autom ako je moj Sharan a netrapi ju to. A zdoraznujem ze nie je ziadna polusova cicka, ani blaváčka, pochadza z velmi chudobnej dedinky, ani nema reťázky hodzinky či auták od bohatého pána podnikateľa, sama si na neho zarobila (ja som akurat pomohol s odpoctom dph ked som ho napisal na firmu). Cenovku auta si hore videl takze nie sme ziadny zbohatlici. Urcite poznas sialene vela ludi co si kupili auto atakujuce 20.000covu hranicu, a to je viac penazi ako som ja dal za STYRI auta a ich servis DOHROMADY za poslednych 10 rokov. Bez srandy. Pred tymto som mal spominanu Okktaviu 1.6i kupenu za 120.000 korun lebo to este boli koruny, mali sme ju viac ako 5 rokov, predana za 90.000 korun v casoch najvacsej krizy. Skus nieco taketo s novym autom co si kupis za 18.000eur po 5 rokoch :)

Kto prerobi viac, ja na servise alebo ty s novym autickom na strate hodnoty ? Aky je rozdiel v dlzke medzi tebou vysnivanym Outlanderom a Sharanom ? Dva centimetre ? No a ?





>> Kolko na tvoju drahu karu stoji rozvodova sada? Kolko stoja brzdove kotuce? Chces to porovnavat s dielmi na moj pezot 307?

jasne ze chcem, zacnem ja s obrovskou karou kedze sa nikto nechyta (uhm lebo vela ludi co toto cita proste take auto nema, to uz sa ale opakujem). Chrysler VelkyVoyager, 5 metre 20 centimetrov (takmer).

Z autorizaku aj s cenovkou :
http://77.247.224.52/chrysler/IMG_3497.JPG

Pytal si sa na rozvody, tu ich mas :
http://77.247.224.52/chrysler/SAM_0910.JPG
http://77.247.224.52/chrysler/SAM_0911.JPG
dufam ze proti Boschu, Grafu a INAe nemas nejake velke namietky.

Predne kotuce : 75eur vratane dph. Delphi znacka, neviem kolko stoja Bosche a Peterson je teraz v nedelu vecer zavrety tak to nemam ako overit. Spojkove lozisko 70,-eur v autorizaku v Bratislave ktory je o 30% drahsi ako rakusky.

Mohol by som poprosit tretinove ceny na tvoj Pežítok ? Sorry, Pežoťík... Ak mas diesel, vies mi napisat kolko stoji dvojhmota lebo ja napriklad ziadnu nemam na spojke ? Kompletna spojka na moj obrovsky tragač stoji 340,-eur na Slovensku, na nemeckom ebayi zozenies za 150,-eur neoriginal v neviem akej kvalite ale nie cinsky a so zarukou, pripominam ze v Nemecku funguju spotrebitelske prava trosicku inak ako u nas. Znovu : uplne kompletna sada. Kolko stoji na Pezotik ? Na Mondeo 2.0tdci stoji spojka 580,-eur, bavime sa mimo autorizaku pretoze v autorizaku stoji len dvojhmota 600,-eur.

Kontrolna otazka pre majitelov Pežítoka 307 : mali ste niekedy 5metrové alebo vacsie auto ? Kedze nemali, odkial doriti potom viete kolko na take obrovske auta stoja suciastky a preco si myslite ze su 3x drahsie ako vase ?


PS: a to si este nevidel tie suciastky. Spojkova lamela po 180.000km v takom stave a hrubke ze este MINIMALNE dalsich 200.000km odkruti. Skus to na pežítoku alebo raprde...
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Obrovske auta a ich vodici v meste :-)

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ked si uz zacal o tych brzdovych kotucoch : ako pisem mame prvy Voyager viac ako 5 rokov, za tu dobu som jedinykrat kupoval brzdove kotuce a to ked som auto kupoval, bolo ojazdene so 150.000km cize tam rozhodne kotuce v stave novych neboli. Otocenych mame odvtedy 70.000km, skoro kazdy v Bratislave teda sa brzdi hodne.

Mohol by si mi, prosim, hodit tvoj protokol z STKcky ? Ja ti odfotim moj, kde je brzdna sila 4.5kN a 4.41kN. Kolko mas ty ? Dva cela kolko ?

Tak len aby si pochopil ze o akych suciastkach sa bavime, cize ich cenovku musis trosicku pomerovat aj k tomuto faktoru. A napriek tomu ze ty mas brzdy asi 14cm velke a moje su 32ky, napriek tomu ze mam 2x taku silu, napriek tomu nestoja 3x viac. Brzdy na Snejkovu A8 a Vojajáger mojej starej su totiz trosicku inaksie ako brzdičky co mas na Pežítoku. Pežotíku.

Tu som nedavno pisal jednemu co ma moderny Renauaoltik daleko mladsi ako moje tragače s daleko mensim motorom a daleko prepracovanejsou technikou : http://forum.autobazar.eu/megane-ii-vys ... 58173.html
precitaj si, to je tiez zaujimave z hladiska suciastok i ked sa ich priamo netyka.



Velke auta maju svoje vyhody. Aj male auta maju nejake vyhody, vraj - ja neviem :) Pre kazdeho z nas je dobre nieco ine a tak je to spravne. Kazdy si vyberie co mu staci, na co ma peniaze, dispoziciu... v pohode. Niekto rad blondiny, ja nie.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Obrovske auta a ich vodici v meste :-)

Príspevok od používateľa Snake »

Mňa len vždy prekvapilo, jak majitelia <1,5L hovoria po presadnuti na 3,0L> jak to dobre ide, jak sa s tým lahko predbieha, ale nikdy to nebolo naopak...

Paradox čo?


//edit:
mp3turbo napísal:Mohol by si mi, prosim, hodit tvoj protokol z STKcky ? Ja ti odfotim moj, kde je brzdna sila 4.5kN a 4.41kN. Kolko mas ty ? Dva cela kolko ?
:hysterical: :hysterical: :rofl: top! :D





.
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6714
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Obrovske auta a ich vodici v meste :-)

Príspevok od používateľa molnart »

nie kazdy na aute potrebuje predbiehat. napr. moja fabia 1.4 ma idealnu rychlost niekde medzi 70-80 a pri stovke uz to zacina byt na ten motor moc. ale vadi mi to? nie. 80% casu v aute travim v zapchach, ked sa dostanem k zaradeniu 4-5 je uz zazrak. auto ktore sa vlecie 50-kou predbehnem bez problemov, a ked niekto ide 70-80 tak vacsinou na trasach kde jazdim je predbiehanie nerealne - ok pri riskantnej jazde s velkym motorom nie, ale ja sa vacsinou nikam neponahlam. jasne, nie je to auto na dialnicu, ale na to to ani nepouzivam, do mesta je to tak akurat.

velke auta v meste ako take mi nevadia, keby som jazdil denne 200 km po dialnici asi tiez si take kupim a predsa nebudem nechavat na benzinke na vstupe do BA odstavenu fabiu aby som si presadol ked do mesta pojdem. skorej mi vadi, ked idem po meste tak na dvoch prstoch nartaam auta v ktorych sedi 2 a viac ludi, a kazdy nadava na zapchu

jeden maly priklad:
Obrázok

problem je, ze benzin je stale prilis lacny, trebalo by navysit spotrebnu dan pre osobne auta o 50-100%, zaviest pruhy pre auta na viac pasazierov a ludia by si hned viacej rozmysleli ci si nasadnu do auta. neskutocne ma serie ked u nas v samorine (kde som sa vratil preto aby som mohol byt vsade pesi a nemusel tahat auto ked napr. treba ist s detmi k lekarovi| vidim ludi ktory startuju auto aby sa presli na kavu cca. 400 m. (btw, kaviarne a restauracie su dalsia vec ktore by mali byt zatazene vyraznou danou)
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"