Pokuty, pokuty, pokutky :D

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1928
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Pokuty, pokuty, pokutky :D

Príspevok od používateľa Miso122 »

130 je pohoda, hodis sa do ľavého a na všetkých pred sebou budeš blikať
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9949
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Pokuty, pokuty, pokutky :D

Príspevok od používateľa stiv »

Potom sa ti uhnu, prejdes a zaradi sa spat a zacne blikat on tebe. To sa len zlaknes a zabrzdis.
.
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2220
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Pokuty, pokuty, pokutky :D

Príspevok od používateľa mirjak »

Drobny komentar k tej 130km/h na dialnici v obci... dovolim si upozornit, ze momentalne este nic take ako zrusenie max. rychlosti 90km/h na
dialnici v obci ucinne nie je, to len v Bratislave "vydrbali" s aktualne platnym zakonom tak, ze poposuvali dopravne znacenie so zaciatkom
a koncom obce na vjazdoch a vyjazdoch z dialnice a tym padom tie useky dialnice uz "akoze" nie su v obci.

Este stale je aktualne platne znenie odsek 4 § 16 zakona c. 8/2009 Z. z. nasledovne:

"(4) Vodič smie v obci jazdiť rýchlosťou najviac 50 km h-1, a ak ide po diaľnici v obci najviac 90 km h-1."

Zmeny toho § 16 ods.4 kvoli zjednoteniu legislativy v ramci EU aj u nas budu, ale este nie su ucinne. Niektore zjednodusujuce novinarske
clanky mozu cloveka lahko zmiast (mnohi nevhodne spajali odsuhlasenie zrusenia 90tky v obci vladou SR z 05/2021 s uvedenymi augustovymi
zmenami na D1/D2 v Bratislave) a potom napr. jazda po dialnici v BB ho moze vyjst dost draho ...ale aspon bude mat dovod prispiet do tejto temy :D
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1928
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Pokuty, pokuty, pokutky :D

Príspevok od používateľa Miso122 »

D1 cez ba nie je "akoze" mimo obce, ona je naozaj mimo obce, vid dopravne znacenie.
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6646
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Pokuty, pokuty, pokutky :D

Príspevok od používateľa molnart »

pri vyjazde z D1 napr. na gagarinku mas znacku zaciatok obce? naposledy ked som sa pozeral tak aj pri zlatych pieskoch aj pri lamaci su normalne znacky zaciatok/konec mesta (chapem ze lamac je D2, tam na novinka tiez plati?)
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1928
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Pokuty, pokuty, pokutky :D

Príspevok od používateľa Miso122 »

hej, na kazdom zjazde z d1 do mesta je znacka zaciatok obce, rovnako aj na kazdom najazde je znacka koniec obce

na d2 to zatial neplati, ale v blizkej dobe planuju zaviest aj tam (na viacerych najazdoch a zjazdoch su uz osadene znacky, zatial prelepene igelitom)
ITX >>> ATX
janaf
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 24
Dátum registrácie: So 28. Aug, 2021, 17:04

Re: Pokuty, pokuty, pokutky :D

Príspevok od používateľa janaf »

Na tie elektroauta, ktore nam nutia, bude 130kmh vela..
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9949
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Pokuty, pokuty, pokutky :D

Príspevok od používateľa stiv »

20€ za 67 na 50.

Meranie z auta. Neskoro som si vsimol (resp. nedalo sa to uplne vsimnut) tak som uz ani nebrzdil a pokracoval v jazde. Potom ma dobehli. Vedel som ze co to bude, ale vedel som ze som siel max 70 takze som bol kludny ze tentokrat to nebude 100+. Taky kludny ze doniesol dreger. :D

Ani doklady od auta nechcel. Naposledy chcel aj poistku a nove auto. :hysterical:
.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6651
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Pokuty, pokuty, pokutky :D

Príspevok od používateľa stefan222 »

mne dali mestki v KE asi 2t dozadu papucu na fabiu, stala 4dni za jumbom v rez. zone(kde byva mama) a mili dosli ze vidia ze fabia a ze trebisov znacka ta ale musia dat 15e minimum. ja som nemal problem ziaden a nechcel soms a hadat ze tam aprkujem viac rokov jak ich policia funguje ale aj oni pohode boli ale ked mi na druhy den dali na karoq zas papucu a pozvali ma na centralu ku divadli thalia ta uz som mily nebol a aj tak sme sa nepochopili a ze si musim kupit rezidencnu kartu a ja ok a 15e som platil., a den na to zas mame dali papucu na fabiu a ze 3 dni tri papuce ta uz mama tam sla nastartovana a zrazu sa dalo len napomenutie a 0e. ale stale ti lduia boli mili kvazi.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4410
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Pokuty, pokuty, pokutky :D

Príspevok od používateľa scream »

Ta sak a je problem vybavit rezidensku kartu, ci co? Sak cele je to o tom aby mali rezidenti kde parkovat, nie 26 aut s trbisovskymi znackami lebo prisli za rodinou
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6651
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Pokuty, pokuty, pokutky :D

Príspevok od používateľa stefan222 »

to hej ale spravca nam vravel ze eei stale cosi riesis s ke, ze nemusime tam aprking riesit ale jasne ze uz mama ma za 20e kartu len ja som v riti :D
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3415
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Pokuty, pokuty, pokutky :D

Príspevok od používateľa stanomx »

Treboišovčan ti tam naschval chodi parkovat pod blok, aby mohol ist pešo naspäť do Trebišova...
RAMMSTEIN
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9949
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Pokuty, pokuty, pokutky :D

Príspevok od používateľa stiv »

Najskor ukradne parkovacie miesto a potom aj pracu.
.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6651
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Pokuty, pokuty, pokutky :D

Príspevok od používateľa stefan222 »

mama stale ma TV znacku na fobii a este ked ja pridem s PO znacku ta tam seniorov ide roztarhnut od nervov. ale dakomu daju 15€. a mne raz dali pri vojenskej nemocnici 60€ bo som zastal na vozickaroch. a mame zas nemuseli nic a len dala podpis na ich prehlasenie ze neurobi uz ten priestupok tak skuste toto ziadat od mestkacov. ale zrejme len dochodcom to budu ponukat
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4410
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Pokuty, pokuty, pokutky :D

Príspevok od používateľa scream »

Sorry ale ja mam problem aj v sirsom centre zaparkovat za peniaze. Takze ked uz su raz tie miesta pre rezidentov a bol by som rezident a nemam vecer kde zaparkovat, tak do minuty volam policajtov na vsetky cezpolne znacky.

Celkom som ale nepochopil tie znacky, ze parkovanie max 4hod. To mi akoze 2x denne pridu skontrolovat auto? Alebo ked preparkujem vedla na miesto, tak je to ok? :)
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"