Pokuty, pokuty, pokutky :D

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6646
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Pokuty, pokuty, pokutky :D

Príspevok od používateľa molnart »

predpokladam ze je tam klasicky odvolaci proces, musel by tam chodit, pokial by neuspel este aj naklady navyse. pochybujem ze by zabralo poslat list ze mily ujo policajt je mi to luto ale hento tamto...
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12219
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Pokuty, pokuty, pokutky :D

Príspevok od používateľa mp3turbo »

to su teda pekne svičky... ja furt cakam do Bratislavy tu moju 80siatku asi spred mesiaca, zatial ticho.

dockaj chvilku - tebe TERAZ dosla pokuta Z NEDELE ? To akoze za dva dni je u teba na stole ????? Okej snimam bydlisko ze Kitsé, dobre, ale ajtak dofrasa... nejak moc frischko, nein ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Pokuty, pokuty, pokutky :D

Príspevok od používateľa Leon »

Aj naši si dávajú záležať. Pred cca rokom oca namerali pri Bardejove v piatok po obede keď išli s mamou na výlet, a v utorok som už preberal papier :D Aspoň nejaká výhoda tých papierov je, že keď zaplatíš do 15 dní tak 1/3 ceny pokuty dole.
.
Používateľov profilový obrázok
paranoid.asian
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: Št 26. Feb, 2009, 16:37
Bydlisko: Bratislava

Re: Pokuty, pokuty, pokutky :D

Príspevok od používateľa paranoid.asian »

co znamena prazdna dialnica?
10m za tebou pred tebou nikto?
100?
1000m?
ci komplet uzavreta len pre teba?
ako to ma zakon rozlisovat?
Spoiler: ukázať
::: ...
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1926
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Pokuty, pokuty, pokutky :D

Príspevok od používateľa maniak »

turbo, papek, molnart:
Pokuta je zo 7.5., poslane to bolo 18.5. (bydlisko v AT, rakuska SPZ). Je to v tzv. anonymnom procese, takze do 15.6. mam uhradit pokutu a nebudu sa pytat na to, kto to sposobil. Spravne konanie sa zacne, ak pokutu nezaplatim do 15.6. V anonymnom procese sa nie je mozne odvolat. Fotka nie je prilozena.
Podla listu je to najnizsia pokuta, v spravnom konani bude uz iba vyssia. Pokuta dalej popisuje, ze som bezdovodne isiel v 2. pruhu, pricom v 1. pruhu nebola ziadna prekazka, mlaka, neobiehal som ziadne auto, ... proste nebol dovod, aby som siel v 2. pruhu. Potialto ich vsetky argumenty akceptujem. Co neakceptujem je, ze p. policajti sa postavili na zvodku na dialnicu pri Fischamende v nedelu pred obedom a laserovou pistolou si merali vodicov na rychlost a nakolko dialnica bola prazdna, tak mna sledovali, ci sa preradim . Viditelnost od bodu, kde boli, je ca. do vzdialenosti asi 500m, t.j. oni stoja na znacke 18,8-mom km (zaciatok 3-pruhovej dialnice), na 18.6-tom km sa moze zacat clovek preradovat do 1. pruhu a v principe pokial to hned od zaciatku nesignalizuje, tak uz si ta mozu odfotit a poslat pozdrav (este mohli mat kameru hore na moste a videli by tak ca. po 18-ty km dialnice).
Uvidime, co mi povedia pravnici (pravne poistenie mam zaplatene), samotna vyska pokuty je mozno trosku neprimerana, ale relativne prisposobena vyske miezd a v porovnani s hodnotou auta zanedbatelna. Inak je to aj moja prva pokuta v doprave za 12 rokov odkedy mam vodicak.

paranoid.asian: asi podobne prazdna ako D1 v nedelu doobeda na useku BA-Trnava.
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
paranoid.asian
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: Št 26. Feb, 2009, 16:37
Bydlisko: Bratislava

Re: Pokuty, pokuty, pokutky :D

Príspevok od používateľa paranoid.asian »

a ako sa ma ta vyhlaska teda k tomu postavit?
cez tyzden a soboty ma platit inak ako v nedelu? este by sa to dalo vypimpovat, a to tak ze sa to rozdeli 00-06, 06-12, 12-18, 18-24 hod a bude sa teda prihliadat na to, aka je prave hodina?
asi blbost, ze?
cize arugment, ze bola nedela, doobeda a dialnica je prazdna je irelevantny.
predpokladam, ze nahanaju, rsp "prevychovavaju" ludi, ked je miernejsia doprava. Lepsie, ako keby to mali robit za plnej, ked by bol asi problem zastavovat auta, tvorili by sa kolony a celkovo obmedzovali by plynulost premavky.

sry sa hnidopichstvo, ale vyslovene ma vytacaju ludia, ignoranti, co si to napr. sinu strednym pruhom (aj na prazdnej ceste).
tvoja smola, ze ta vychytali po par metroch. je to rovnaka "sikovnost" ako stat 50m za tabulou vstupu do mesta a merat rychlost.
cize, chapem nasratost.
Spoiler: ukázať
::: ...
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7263
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Pokuty, pokuty, pokutky :D

Príspevok od používateľa Papek »

Podla mna je to zo strany fizlov zmrdstvo. Viem ze nemozu byt vsade a sledovat kazdeho, kedy urobi taky priestupok ktory niekoho obmedzi alebo ohrozi, ale ako pises, je to podobne ako merat v obci hned za tabulou. V CR existuje materialna stranka priestupku (ci jak to volaju, presne neviem ...) a tam nestaci len namerat 5 cm za tabulou obce, ale treba poukazat z ich strany, ze sa na tom useku nachadza chodnik, domy - proste opodstatnenost daneho obmedzenia. Takze tam oblubene posuvanie tabuli so zaciatkom/koncom obce kilometer za dedinu nema velmi zmysel.
Samozrejme, su ludia ktori si nechaju kadit na hlavu a uklonia sa panovi policajtovi. Olutuju svoju sialenu jazdu a pokorne zaplatia pokutu. A este aj pekne podakuju.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1926
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Pokuty, pokuty, pokutky :D

Príspevok od používateľa maniak »

paranoid: ale oni nikoho nezastavovali, oni len poslali domov Liebesbrief so sekom. Prave si myslim, ze by sa tam mohla kludne hliadka tocit (Fischamend-Letisko a spat) kludne aj viac krat denne, vzdy by niekoho zachytili. Ako vravim, ja uznavam, ze v principe maju pravdu, len mi pride chumajina, ze to pokutuju hned na zaciatku toho useku.
FVE 12.45 kWp V/Z
XYZ.HELP
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 326
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 19:26
Bydlisko: Bratislava

Re: Pokuty, pokuty, pokutky :D

Príspevok od používateľa XYZ.HELP »

Na parkovisku 5 minutovom pred novym terminalom na letisku schwechat. Isiel som iba vykopnut jeden par na podanie batozin, slecna isla este na WC, tak som pockal s chalanom, kym dosla z wc, potom som sa rozlucil a vratil k autu. Cele to mohlo trvat tak 7 minut, nastartoval som auto, vycuval a po asi 50 metroch si vidim papierik za stieracom... 20 euro :). Napisany cas 8:22-8:27, ja som nasiel papierik o 8:29, teda tak asi o minutku som nestihol policajta :)

Vedel som, ze tam je 5 minutove parkovanie, vzdy stojim bezne na 15 minutovom, tam som nikdy nemal problem.
i7 9700k 4.8GHz, NH-D14, GB Aorus Z390 PRO, GB 1080 Ti Aorus, G.SKILL 32 GB 3200MHz TridentZ RGB CL 16, SSD: 970 EVO PLUS 1TB, 3x Noctua NF-A14 PWM Chromax, 3x Enermax T.B. Silence 120mm, Seasonic X-660, Fractal Design R2, Dell AW3418DW, Acer Predator Z35P, MB Pro 13 2017, iPhone 11 Pro Max, CS:GO Global Elite
ANONYM_a7

Re: Pokuty, pokuty, pokutky :D

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Zeby prva? V kezmarku som si neustrazil plyn ked som sa chcel zbavit bezohladneho vodica nakladneho automobilu a pravdepodobne preletel 70 cez kameru. No som zvedaf ci poslu daco.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7725
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Pokuty, pokuty, pokutky :D

Príspevok od používateľa LordKJ »

kde v KK? :D
ANONYM_a7

Re: Pokuty, pokuty, pokutky :D

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Uz ani neviem len mi navi zrazu zaručala ze som preletel cez speedkameru. Snazil som sa skôr spravit slusne obehnutie v meste ale vede ten retard este pridal (uz ma asi 3x zablokoval a raz dupacky na brdzy bezdôvodne na zelenej tak som ho chcel mat z oci.. ) tak som musel zrýchliť az na 70.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7725
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Pokuty, pokuty, pokutky :D

Príspevok od používateľa LordKJ »

neviem o tom, ze by bol niekde radar co posiela pokuty, viem len o informacnych tabulach co pisu rychlost pri vstupe do mesta
ANONYM_a7

Re: Pokuty, pokuty, pokutky :D

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Diki za info
:)
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6650
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Pokuty, pokuty, pokutky :D

Príspevok od používateľa stefan222 »

dufam, ze si bol ucesany a ze si sa usmieval :D
hry- ps5
doma-HP probook

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"