Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčania

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6701
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčan

Príspevok od používateľa stefan222 »

ja mam kooperativu za 318e havarijna plus pzp na lancera.
celkom pohode cena si myslim.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčan

Príspevok od používateľa scarinko »

ty si v pohode ale ked to do niekoho nasupes a kooperativa mu vyplati velky prd tak urite nebudes rad ked ti bude vyklopkavat na dvere
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7269
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčan

Príspevok od používateľa Papek »

Tebe nema kto preco vyklopkavat. Ty si zo zakona poisteny a tym to u teba hasne. Ak poistovna nechce z nejakeho dovodu plnit, moze sa poskodeny obratit na sud, NBS, kancelariu poistovatelov, facebook, lamparen, media ... moznosti je dost. Ja ako vodic som si splnil zakonom danu povinnost - mat poistene auto, resp. zodpovednost za sposobene skody. To ze sa nejaka poistovna vykruca z plnenia a robi obstrukcie nech riesi ten, kto vydal takejto poistovni licenciu alebo nech to riesi rovno zakon. Preto davam najlacnejsie PZP, resp. take, ktore je vyhodne pre mna. V mojom pripade Kooperativa + krytie zivelnych katastrof ci jak sa tej veci nadava.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčan

Príspevok od používateľa scarinko »

to ale nevadi ze ty si zo zakona kryty ale ked sa to pankovi nebude pacit tak ti da na hubu aj bez zakona
taktiez sa moze s tebou sudit o nahradu skody ktora mu nebola vyplatena co tiez nie je prijemny pocit ked ta niekto vlaci po sudoch
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7729
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčan

Príspevok od používateľa LordKJ »

slovakistan?

nezaplati mi poistovna, pome dat vodicovi na hubu. :facepalm:
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčan

Príspevok od používateľa scarinko »

no sak prave preto si nie som isty ci je v tejto banan republike najlepsie mat najlacnejsiu poistku v mizernej poistovni a mat v pecku
priznam sa ze som este nikdy nikomu skodu autom nesposobil takze neviem ale mne uz dva krat a z toho raz vynnik usiel (parkovisko) a raz som si v poistovni vybavil nadstandardne krytie (znamosti). Ale keby mi niekto rozbije pekne auto ako mamke a poistovna v ktorej je havarka mi povie ze sorry amortizacia tu mate 60% ceny a mozete si kupit v AAA nejaky vrak lebo vychadzame z ponuk na inzercii asi by som bol hodne nasraty a akoze som vtedy aj bol. A to vraj mozem byt rad ze to bola havarka lebo z PZP je este hustejsia amortizacia a dostali by este menej love. Takze ja poistovne osobne nemusim vobec. Vsetko je v poho kym niekto nepovie slovo totalka a vtedy je to v prdeli.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7269
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčan

Príspevok od používateľa Papek »

A ako viem, ktora poistka je lepsia a ktora horsia? Akoze ked platim 100 € rocne za PZP pri 50kW aute, tak je to ok a ked platim 70, tak je to malo ... wtf? Vsetky maju +/- rovnake podmienky, ktore sa vacsinou lisia vyskou krytia pripadne nejakymi bonusmi. A ak je nejaky rozdiel v poistkach, ktore maju rovnake krytie, tak to vacsinou byva v ramci nejakej akcie, kampane, resellera atd, ktory vie este co-to zlavit, pripadne vas zaradi do flotily.
To ze poistovne rataju nejaku amortizaciu a podobne chobotiny a ze si nechate s prepacenim srat na hlavu od poistovni je vas problem. Ak si dobre spominam, tak pred nejakym casom NBS zaujala stanovisko, kde dala za pravdu poskodenemu a amortizaciu zo strany poistovne neuznala, resp. vysvetlila to tak, ze poskodeny si vymenou stareho dielu za novy neprilepsil, kedze si pri opravou daval auto do prevadzkyschopneho stavu.
Cize, ak mi poistovna povie, ze sory, vyplatim ti len 60% sumy, lebo bla bla bla, tak sa s nimi najprv skusim rozumne dohodnut a vysvetlit im, ze vsetky naklady na opravu su opravnene a ked nie, tak sud.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5770
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčan

Príspevok od používateľa felipe25 »

Papek - trepes dve na tri. :)
Nebolo 5pripadov, ktore skoncili na sude kvoli tomu.

Ty si povinny mat PZP, ktore ta kryje, voci skode inym. Mas ho, ok. Nahodou poistovna zisti nieco /ci uz pravom alebo nie/, a odmietne vyplatit plnenie. Ty si sposobil skodu, a od Teba si ju bude poskodeny vymahat, a na TEBE BUDE, aby si to riesil. Bohuzial je to tak.
Ked domna narazis /dufajme ze nie :D/, a sposobis mi skodu 2500eur, a tvoja poistovna mi ju nevyplati = ja nebudem mat opravene /alebo budem mat ale nebudem ho chciet vyplatit/ auto, ja pojdem ZA TEBOU, nie do tvojej poistovne. a ked sa odmietnes dohodnut, pojdes na sud.
Precitaj si fore, pravne rady, mas toho na nete x. Minule som cital, ako typek siel, a druhy ho zastavil, ze od neho dostal kamienok do okna. Typek v dobrej viere, ze sak nevadi, viac platit nebudem mu podpisal papier o tom, ze si je vedomy, ze mu sposobil skodu. POistovna tomu co ho zastavil celne sklo nepreplatila a jemu dosiel papier o mimosudnom vyrovnani za sposobenu skodu, pretoze mu podpisal spravu o nehode!
Takze jedna vec je mat velke usta tu,a druha realne to zazit.

A neviem jak vy, ale ja cas na chodenie po sudoch kvoli usetreniu 20eur na lacnej poistovni co sa vykruca nemam, a nepotrebujem tym stravit pri nasom sudnictve polroka svojho casu, aby som riesil, komu mam zaplatit za skodu ked to poistovna neurobila..

poistovna je len medziclanok ktory vas kryje, a ked vas kryt odmietne, je vina na vas a od vas si bude poskodeny vymahat skodu.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčan

Príspevok od používateľa scarinko »

Asi tak len mne sa to nechcelo pisat, velke reci tu ma vela ludi kym im nepride predvolanie. Ale kazdy je strojcom svojho stastia :)
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6701
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčan

Príspevok od používateľa stefan222 »

toto tiez sa tu ohanaju ludia vetami, co nikto nezazil a cital som to a to a tak a tak, uplne prekrutene fakty. to ze poistovna zisti a da dovod preco neda cez pzp tak idem za nou a opytam sa preco a co sa nevyplaca a to iste by som aj na vasom sude teda tym argumentoval, mal som mensiu skodu a kooperativa pohode hned po nahlaseni uz volal technik na obhlaidku atd. nemam spoluucast. to je dalsia vec co som si dal aby som nemal neake sarapaty ale platit 320e kooperative alebo alianz 500 ako mi nukali, nie dakujem.
hry- ps5
doma-HP probook
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčan

Príspevok od používateľa mp3turbo »

poistovna sa nemoze vykrucat len tak - vzdy je to na zaklade niecoho. Uvediem krasne priklady a ruky na bradavky kto ich mate :

a) NELEGALNE (a koniec diskusie) dorabane HID, xenony, led macacie oci. VSETKY prestavbove sady su nelegalne. Ziadna diskusia.
b) akekolvek blikatka, podsvietenia, supersportove ledky do zadnych svetiel [!!!!!!!], zatmavene / sportove / vymenene zadne svetla cele
c) spojlery, prahy, kridla vzadku vpredku, vytiahnute blatniky, cokolvek co NIE JE homologizovane a na aute jednoducho NEMA BYT
d) tmave okna nad ramec tmavosti karticky - pripadne s falosnymi kartickami. Nejeden pripad som osobne zazil ze isli folie na meranie a poaknovany pošuk mal potom trosicku hlavicku v smutku lebo zostrelil Ojdi alebo Bímera za 15000 !!
e) rozmer pneumatik nezapisany v technickej preukážke
f) akykolvek zasah na voze ktory ho minimalne administrativne robi ciastocne alebo uplne nesposobilym na pozemnych... viete com
g) samozrejme neuhradena zakonna poistka

plus zopar dalsich veci, samozrejme ani nehovorime o alkohole, zadrzanom vodicaku, neplatnej STK (vies kolko DESIATOK TISIC aut chodi po cestach bez platnej stk? Ked som to minule pocul v telke normalne mi primrzlo medzi ritnymi polkami) a podobne. Moj foter ked mal buracku (v zmysle "ja som jediny zastal na tej posratej zladovatelej dialnici, vsetkych ostatnych 51 k0k0tkov sa rozbilo a ako si tak krasne tri sekundy stojim, napalilo do mna pancierove bmw7 z uradu nasej najmudrejsej vlady") a kamarade TYZDNOVA oktavia este bez znaciek isla na specialnu previerku a kontrolu technickeho stavu. Pritom bol absolutne jasne nevinny bez debaty, ale KEBY mu nieco nasli...

Ked sa jedna o velke skody, poistovne okamzite siahaju po kyslom usmeve a nie su tu pre to aby si ty mohol stastne, frekventovane a nerusene burat. Pouziju kazdu jednu moznu aj nemoznu vec na to aby sa vykrutili z plnenia.

A mozes ist aj na tridsat sudov, zaplatis to sam. Na zaciatok to zatiahne SKP ak nespolupracujes ale okamzite exekucia na teba.

PS : trosku som pracoval aj v poistovni, nebudem hovorit na akom oddeleni.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7269
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčan

Príspevok od používateľa Papek »

felipe25 napísal:Papek - trepes dve na tri. :)
Ja ale pisem o pripade, ze auto mam v tip-top stave, nemam ziadne nedostatky, ktore by poistovnu opravnovali kratit plnenie atd. Ked porobim hluposti ako pise turbo, tak mozem mat PZP aj za 500€ a poistovna ma posle kade lahsie...
Vyssie som len chcel povedat to, ze cena za rocne PZP nie je smerodajna a uz vobec nezarucuje bezproblemove plnenie. Ked si niekto uzatvori superlacnu poistku s krytim do 100k, tak je to jeho vec a samozrejme nad tuto sumu si vsetko cvaka sam.

Osobne, ak si platim PZP, tak ma zaujima v podstate vyska krytia skod na zdravi a majetku, spoluucast (teda aby ziadna nebola) a rozsah krytia. A potom samozrejme nejake tie bonusy navyse. Ja mam v mojej 70 € poistke aj krupobitie a podobne katastrofy.
Zabudol som na nieco?
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčan

Príspevok od používateľa scarinko »

bohuzial mam tiez rovnake info ako turbo a tiez z poistovni a poistovne su obchodne spolocnosti a vzdy budu hladat cokolvek aby nemuseli platit alebo len co najmenej. Nastastie su poistovne zle a uplne zle a rozdiel je v tom ze v niektorych sa nesnazia rypat az tolko ako v inych.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčan

Príspevok od používateľa mp3turbo »

pri tych pneu som este zopar drobnosti zabudol, napriklad:

a) nepouzite zimne pneu ked je na cesticke sniezik
b) dezen pod hranicou zakona, zima/leto
c) zabudnite na to ze na beznej 1.6tdi oktavii mate 18" elektrony aj ked su zapisane v TP. Poistovna si vyziada spravu automobilky, hotovo. Take kolieska na danom aute NIKDY nemali co robit, vyvinene z plnenia (fakt sa to tak vola, poistovna sa "vyviní"), koniec.

je toho faaaaaaaaakt vela. Proste majte auta take ake mate mat a nebudte dvadsatrocni kretenikovia. Jednoduche.

Vobec, ale vobec neriesime ze mas brzdnu drahu sto metrov a potom do niekoho capnes. Inak povedane rychlost. Akonahle poistovna co len trosku zanucha nadmernu rychlost, ide po nej ako pes po klobase.

Jeden pripad z Bratislavy : pan nemal prave spatne zrkadlo (spolujazdcove). Preradoval sa zlava doprava, buchol, samozrejme tvrdil ze mu zrkadielko odletelo blablabla, nenaslo sa na mieste nehody, odmietnute plnenie. Sud, prehral. Odvolanie, prehral. Zaplatil aj sudne trovy ktore boli trosicku vyssie ako skoda na jeho aute. Karoseriu v mieste pripojenia zrkadla mal ciastocne skorodovanu na zaklade coho experti vystavovali posudky ze tam zrkadlo jednoducho DLHODOBO nemohlo byt namontovane. Fajront.

Vcera bol na obhliadke P406 so znackami DS. Asi 20rocny panko v monterkach, zrejme murar, bol taky pofrkany a nebolo to od zubnej pasty. Ja som neveril vlastnym ociam co ten clovek hral aku hru... normalne by si zasluzil zlozit francuzskym klucikom po tej sprostej hlave, polny sud, vybavene. Aj jeho masina zjavne chodila vzdy vyhradne do autorizovaneho servisu a teraz dosiel ze ma pokriveny blatnicek a naraznicek aspon za 900eur. K0k0t sprachniveny.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6701
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčan

Príspevok od používateľa stefan222 »

tak suhlasim s papekom, to co pise turbo je zbytocne asi vraviet bo tie deti si just daju daco na auto. kolega sa vytrepal a samozrejme vzal jedno auto so sebou na ladovej vozovke, dosli fizli, videli, aha folie, pekne pan vodic, poistka pojde pekne papa a tak aj bolo. pre folie? zladovatela vozovka? dava to logiku? ne.
:good:
hry- ps5
doma-HP probook

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"