Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčania

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7263
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčania

Príspevok od používateľa Papek »

Som veľmi zvedavý ako to dopadne a či sa budeš musieť brániť, alebo teda ako to oni vysvetlia a obhája. Ja som mal poistku vo Wustenrote a mne pri škodovej udalosti (nedobrzdil som) poslali hlásenie o škodovej udalosti aj so všetkými výdavkami. Toto bude nejaký odrb
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2220
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčania

Príspevok od používateľa mirjak »

parada... snad len daky omyl ci preklep... alebo pekny namet na film, ako si likvidator vymysla poistne udalosti a plnenie posiela kamosom na ucet :) pri nahlasovani treba trosku viac udajov nez ECV, aj o vodicovi... a poistovna sa obvykle aj slamky chyta, aby neplatila, co nemusi. Pri najblizsom kontakte a naznaku neochoty im naznac, ze uz Ti ostava len poslat podnet do NBS a pripadne aj do noveho casu ;)
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5546
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčania

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Urcite daj vediet, toto su tie detaily co robia rozdiel v poistke. Uz viaceri sme dospeli do veku ze priplatime par eur ale nechceme riesit prave taketo chobocoviny...
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3415
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčania

Príspevok od používateľa stanomx »

v podstate mi odpisali toto
upravil som to aby tam neboli osobne údaje
moje auto je vw passat ke_moje
Spoiler: ukázať
Dobrý deň p. Stanislav XXXXXXX

bola nám nahlásená škoda našim likvidačným zástupcom v zahraniči, ktorá mala byť podľa polície spôsobená
motorovým vozidlo s EVČ RS____0. Podľa záznamu SKP (príloha) pri zisťovaní poisťovateľa podľa EVČ RS____0
k dátumu dopravnej nehody nám vyhodilo vozidlo s EVČ KE_moja, poistná zmluva vo WP číslom moje_číslo_zmluvy.

NA základe nášho dožiadania sme vyžiadali doklady, ktorý mali potvrdzovať účasť u nás poisteného vozidla v zahraničí.
Bol nám zaslaný policajný spis, kde svedkovia uviedli EVČ RS____0 ako EVČ vinníka dopravnej nehody.K dopravnej nehode
malo dôjsť dňa 11.3.2020 v Grevenmarschstrasse 4, miesto Lemgo na parkovisku, keď vozidlo s EVČ RS____0 pri cúvaní z
parkoviska malo ťuknúť do oprosti zastavného motorového vozidla Seat Ibiza LIP xOxOxO. EVČ vozidla potvrdili svedkovia počas výsluchu na políci

Polícia začala šetrenie pre nedovolené opustenie z miesta nehody a zistila že držitelom vozidla mal byť p. Zoltán XoXoXo, rok 1002.

Policajný spis v nemčine Vám môžeme poslať.

Z našej strany zatiaľ nedošlo k odškodneniu vzhľadom na to, že svedok tvrdil, že vozidlo RS____0 malo byť Škoda OCtavia, u nás je poistený Volkswagen Passat (moje vozidlo samozrejme). Zatiaľ poistnú udalosť evidujeme ako otvorenú

Neviem prečo SKP nám pri vozidle RS____0 uviedlo u nás poistené MV KE_moja značka, Ani podĽa registra MV kde je vidieť ako sa mení EVČ nie je pri EVČ VAšom KE_moje uvedené EVČ RS____0.

Môžete nám povedať, či ste v tom čase sa zdržiavali na danom mieste, alenbo či poznáte p. Zoltán Molnár ? Ak nie vybavíme PU ako bezpredmetnú a je možná samozrejme korekcia dokladu o škodovom priebehu.

Ďakujem za informáciu !
tak som im napisal ze samozrejme to je hlupost... hadam to je tymto vybavene, teda asi nejaky omyl
RAMMSTEIN
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5546
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčania

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Seat Ibiza, to Broslo na teba vymyslel.

uf ale tak celkom fajn, nakoniec ok pristup poistovne, aj ked mohli ta proaktivnejsie kontaktovat...
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčania

Príspevok od používateľa CageJ »

TO len tak napíšeš, že si na mieste nehody nebol a cajk? Tomu neverím!
Používateľov profilový obrázok
Tomasjerry
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: St 12. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA (work) Velke Levare (home)

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčania

Príspevok od používateľa Tomasjerry »

Hej to staci,
Podla nasich zakonov musi byt jednoznace dokazane, ze si tam bol. Vypoved svedka nestaci. Teba naopak staci akykolvek dokaz, ze si nepresiel cez hranice, napriklad si telefonoval pocas tej doby tak si z obliga u operatora bude zaznam aj BTS cez ktoru to islo + taktiez ak si presiel hranice bude zaznam o doruceni SMS alebo zapnuti roumingu, samozrejme toto ti treba ak by bola zaloba na teba o urceni skody. Toto ale preistotu priprav uz teraz (zisti si ako dokazat, ze si bol na Slovensku). V rakusku su taketo sudy bezne. Ale samozrejme ako u nas je to vysetrovanie pomale, v klude sa ti moze stat, ze ta zavolaju o 3 roky na pojednavanie.
AMD Ryzen™ 7 3700X, ASROCK X470 Taichi, 16 GB RAM 3200 MHz, ASUS 2080Ti, Samsung SSD 256GB + Samsung Evo SSD 256GB + 2TB HDD,LG DVD +/-rw, Frakcial 600 W Newton R3
To vsetko v LIAN LI PC-X1000 :)
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3246
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčania

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Chlapi kam si dať Havarijné pre nové auto (Toyota Corolla)? Je dobré si to dať rovno s PZP alebo ich rozdeliť?

Celkom sa mi pozdáva Generali za cca. 430€. Allianz už je okolo 700€, čo sa mi už zdá dosť. Ešte by pripadala do úvahy Uniqa za cca. 500€. Všetko čisto za havarijné bez PZP.

Ďakujem
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9949
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčania

Príspevok od používateľa stiv »

Je to jedno. Mam radsej spolu lebo potom sa to miesa a treba mysliet na 3 poistky/auto. S gene mam ok skusenosti aj s allianzom.
.
Používateľov profilový obrázok
ArAsHiT
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: St 07. Sep, 2011, 15:06
Bydlisko: Bratislava

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčania

Príspevok od používateľa ArAsHiT »

Na staré auto som mal Uniqu a preplatili aj veci čo som ani nečakal, že preplatia. Na novom mám Allianz, dali lepšiu cenu. Zatiaľ som našťastie nemusel nič riešiť.
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3246
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčania

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Allianz si riešil cez niekoho či priamo na pobočke?

PZP mi ponúka najlepšiu cenu ČSOB za 70€.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
Používateľov profilový obrázok
ArAsHiT
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: St 07. Sep, 2011, 15:06
Bydlisko: Bratislava

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčania

Príspevok od používateľa ArAsHiT »

Cez sprostredkovateľa pri kúpe nového auta. Cenu ale spravil o dosť lepšiu ako priamo cez Allianz.
Používateľov profilový obrázok
Fullesh
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5199
Dátum registrácie: So 05. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Nitra

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčania

Príspevok od používateľa Fullesh »

Zdar. Chcem prejst z allianz do union, skrz moznost "jazdi malo plat menej" ma stym niekto skusenosti ? Je to pre moju RX8, kedze tento rok kvoli korone som dokonca najazdil do 1000km a nechcelo sa mi odovzdavat znacky do depozitu. Ma stym niekto skusenosti, resp. s Unionom ? Cely zivot som v allianzi a podla mojich skodovych udalosti, nikdy nesposobenych mojou vinou, nemam chut prechadzat.
|MB| MSI B450I Gaming Plus |CPU| AMD Ryzen 5 5600G |CPU's Cooler| AIO 140mm
|RAM| G-Skill 2x8GB DDR4 3200MHz Trident-Z |GPU| AMD Vega 7
|SSD| Intel 660p 1024GB M.2 NVMe |PSU| NZXT 650W 80Plus Gold |Case| NZXT H1 V1
|LCD| BenQ BL3200PT |Mouse| Logitech G603 |Pad| Razer Goliathus Speed |OS| Microsoft Windows 10 Pro x64 SK
|OC| Celeron D 330 E0 / Pentium E2160 M0 / Pentium E5200 M0 / Pentium E5200 R0 / Phenom II X3 720 C2 / Core i5 2500K / Core i5 6600K
.
Používateľov profilový obrázok
sh4d0wko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1354
Dátum registrácie: Ut 08. Dec, 2009, 17:21
Bydlisko: Košice- Darg. Hrdinov

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčania

Príspevok od používateľa sh4d0wko »

heloute,

v januari mi na parkovisku naparkovala do auta pani - poistena vo wustenrote

dnes mi prisiel list

"vazeny klient ...... bla bla ... v sucastnosti nie je mozne vysporiadat vami uplatnene naroky na nahradu skody z dodovu ze nebol dolozeny original faktury za opravu a doklad potvrdzujuci ze ste fakturu uhradili ..." datum 7.4.2021

problem je ten, ze dnes 12.4. som auto este len odniesol do servisu :D

na liste je moje meno a adresa /kedze to prislo mne/ ale pise sa tam dalej ako Vazeny klient (ale ja som poskodeny, nie ich klient) plus je tam Poisteny, EVC: meno a adresa pani...


hned rano tam budem volat, ale pre istotu ci nemate niekto podobnu skusenost - zeby pani si skusala preplatit aj jej skodu a list poslali aj mne ako poskodenemu? dufam ze to tak bude, lebo aj po telefone tam spravim vietor :D
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2554
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25
Bydlisko: il

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčania

Príspevok od používateľa Pietro sk »

to sice neviem ale pocul som ze kooperativa su zmrdi. neradi platia.
pri udalosti skusia dat trochu, ak sa neozves tak prd dostanes.
Spoiler: ukázať
5800x ..b550aorus_pro 180€...6800xt stock 670€..nh-u12 am4...viper steel 32GB 4400... R.A.T. 6+
3600-16 1T 32GB#1800IF# curve per core -28max #PBO-175# <95W <65°c
ag241qx; seagate 600pro; firecuda520..

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"