Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčania

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2220
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčan

Príspevok od používateľa mirjak »

ktore PZP by ste odporucali dedovi, aby nemal problemy s pripadnym plnenim, ak nahodou sposobi daku skodu? asistencne sluzby mu netreba ziadne a mimo SK s tym autom isto nepojde
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6650
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčania

Príspevok od používateľa stefan222 »

kusa ma prekvapilo ze kooperativa neberie ohlad an to kolko kw ma auto, ale len objem, ze evo s 400konmi je toniste ako 120koni ale ich zaujima len objem motora. a tak platim 430havarijnu za 2l a kebyze mam evo platim rovnako. samozrejme sa pozera aj na obstaravaciu cenu auta ale ta sa da v koop znizit a pri plneni tiez.automat.znizuju. ukazovala mi to cajocka na pc u nich ake supis excely maju, kde len hodnoty vpisuju a cenu auta mozu menit
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2220
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčania

Príspevok od používateľa mirjak »

Co ja viem, tak vykon je jedna z posledných veci, co ovplyvnuju cenu havarijnej poistky.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12219
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčania

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ako pri ktorej poistovni. S tym vykonom to je take ako s vekom vodica - nemusi vzdy a vsade platit ze mladsi vodic je viac rizikovy.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčania

Príspevok od používateľa Snake »

jop, a preto ide allianz do sraciek, nakolko ich model bol postaveny na vykone motora a objeme motora, pricom sa jednalo o sumar a nie nejaky koeficient, takze ani downsizing sa tam neoplatil





.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6650
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčania

Príspevok od používateľa stefan222 »

slianz mi vsade vychadzaj najdrahsi ale ne o paru ale o dost. po mne kw a kone poistovna ani nechela.ale je mozne ze si to vie zistit a dal som im aj kopiu velkeho technicaku ta prinajhorsom to maju tam
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6646
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčania

Príspevok od používateľa molnart »

a kde si nakoniec uzavrel? ja som dal PZP allianz, kedze to prislo len o 5 eur viac ako vsetky tie srackove poistovne typu Uniqa, Kooperativa a pod., ale na havarijne mi tiez pride allianz drahy
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6650
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčania

Príspevok od používateľa stefan222 »

no lancer som mal kooperativa 86kw pzp 100€ a havarijnu 208€, ked som tam dosiel s mazdou 88kw ale nie 1,6 ale 2l ta uz pzp 143€ a havarijna 430€ ale mam tam uz aj kradez atd a kebyze mam totalku traz mi ukazala(vraj tajne info) ze by mi dali 13500€. co nie je zle, kedze somto kupil za 11200€.
inac v koopeeatie s lancerom som riesil krupy a autirizak dal sumu 780€ a ja som neplatil ani cent. dodam ze vsade nemam spoluucast. cize vtedy mi havarijna pokryla tu opravu krasne a to som bol kvazi v zisku. ja si davam stale bez spoluucasti a ked daco nedavam ani cent.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7263
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčania

Príspevok od používateľa Papek »

Ja som teraz rusil Kooperativu, kde som bol 8 rokov ak si dobre spominam. Na moju 1.4 si na dalsi PZP rok vypytali 97. Doteraz o 25 menej, rok predtym tiez zvysovali. Ako vysvetlenie uviedli novu 8% dan. Nech to pocitam akokolvek, k 8% sa to nepriblizuje ani nahodou. Ked som si nechal vyratat poistky u inych poistovni, tak mi vysiel Wustenrot za 94 a este nejake osekane poistky okolo 90. Takze menim v podstate len z principu, ked nevedia dat nejaku lepsiu cenu, kedze som u nich tak dlho a hlavne bez nehody.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2220
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčania

Príspevok od používateľa mirjak »

Dedova Mazda 323 1.5, 65kW, PZP v KOOP na 2017 prislo 103,51e. Neviem, kolko bolo min. rok, ale termin na vypoved je uz asi presvihnuty.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7263
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčania

Príspevok od používateľa Papek »

6 týždňov pred koncom poistného obdobia, ak je to koniec roka, tak deadline by mal byt tento piatok, čiže ai to prešvihol o dva dni :-D
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5769
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčania

Príspevok od používateľa felipe25 »

mne v allianz vyratali zaujimavu sumu od polky januara 2017...(auto bude mat presne 2roky..)
obstaravacia cena zevraj vobec nehra ulohu /ani ju pani za stolom nezadala.. nepytala - co sa cudujem/.. na skodu rapid, -jedina otazka bola ci mam hlinikove disky -mi vyratala rocne HP cca 270eur so spoluucastou min 150€.. druha moznost-spoluucast myslim 50€ - iba 285€!..tretia,bez spoluucasti uz 370€ s nejakou zapocitanou zlavou ze komunikacia cez emaily.
Je to realne, alebo ked tam zadame obstaravaciu cenu, cena bude ina? Je to divne, ze ju nepytala, sice povedala, ze poistovna ma vlastne tabulky. Cize, ked osoba A kupi rapid za 18 500eur /velmi lahko sa da dostat na taku cenu, pri vybave atd../, a ja za 15 500€ po dajme tomu dva a pol roku a kradezi dostaneme rovnaku sumu?

osobne o inych poistkach ako genertel, onlia a pod neuvazujem. neviem, nemam v nich doveru, a ked mi daju zlavu 10€ to nieje podstatne az tak /pri 100€ uz isto ani../.

Ani PZP by som nemenil,ak ma jedna 101€ a druha 95€..
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6650
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčania

Príspevok od používateľa stefan222 »

nedelu mi niekto poksrabal celne sklo, asi netere, volal som policajtov, ako mi povedali pri nahlasovani udalosti, tak som zavolal, cudovali sa no spisali sme, potom na obhliadku d slovexperta(neviem naco) tak ci tak ma odporucili ako zmluvneho partnera do hornetu,vcera som sa objednal, dnes okno vymenili, no nechal som ho v podzemnej garazi aspon do vecera naj zatuhne. ale fakturka 490e. nemam spoluucast tak ma to netrapi ale pytam sa tetusky a to kebyze enmam havarijnu ta tiez platim 490e? a ona ale nie, to by sme dali zlavu 30%, cize hornet si krasne 30% vie cucnut od poistovne a zarobit. mne je to jedno, len som sa poucil ze rovno s celnym sklom do hornetu, ze zbytocne pojdem do slovexpertu. ale tak pani na telefone z poistovne tvtrdila,ze musim. kooperativa, rocne platim 430e havarijnu, ta som uz teraz v pluse :D
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5769
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčania

Príspevok od používateľa felipe25 »

mne zasa pri nahlasovani poskodeneho celneho skla povedali na bezpl. info koop ze rovno do slovexperty, ze tam robia aj obhliadku.

lenze mne to iba opravili za nejakych +-50€... a bolo to bez spoluucasti /pri vymene by spoluucast bola../..


btw: stefan.koval - mal si skodovu udalost a teda asi ocakavaj znizenie bonusu hav. poistky, nemysli si, ze niekto ti dal 490e a nepremietne to do ceny :) /aj ked si volal policiu, takti to mozno nejako
pomoze - mas papier o neznamom vinnikovi?/
ja som nabral psa(lisku, zajaca??), a zo - 40% bolo -30% a v reale o cca 60€ rocne viac... (a to som mal este aj spoluucast)

aj zato som sa na ponuku od koop /cez znamych, s riaditelskou zlavou/ za +-300€ HP bez spoluucasti vykaslal.. lebo len raz mi ukradnu napr. stierace za 50€, a uz znizia bonus za nie bezskodovy priebeh, a realne tych 50€ skody zaplatim v o +30€ drahsej rocnej poistke .
mimochodom, teraz mam HP wuestenrot, a tam sa zevraj sadzba nijako nemeni ani keby som mal skodovu udalost..
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2220
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčania

Príspevok od používateľa mirjak »

ja mam HP v koop, ziadne plnenie nebolo a j.b zvysili mi teraz rocnu sadzbu o 25E

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"