Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčania

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12219
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčan

Príspevok od používateľa mp3turbo »

pre tych menej znalych poviem, ze Ojdi palivovy filter ma stal minuly mesiac skoro 60eur.

Lacnejsie to uz fakt nejde za poskladany papier :) teda aspon majitelia Ojdi si to predstavit nevedia.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčan

Príspevok od používateľa Snake »

parada, ja hovorim o novych modelovych radoch za 27€ :rolleyes:





.
obcanx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 200
Dátum registrácie: Pi 12. Jún, 2015, 22:02

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčan

Príspevok od používateľa obcanx »

mp3turbo napísal: Len strucne : minuly rok kvoli mne vyhodili troch chlapcov z troch rozlicnych autorizakov v Bratislave.

Nebolo to nahodou autopalace panonska ? :D

inak je pravda, ze autorizovany servis ma obrovsku budovu o ploche x m2, a tam y aut a medzi nimi obrovsku plochu dlazieb, ktore neprinasaju ziadny zisk, cize neviem kedy si ludia uvedomia, ze taky servis si pyta peniaze zakamuflovane do faktury za hocico aj za ten nevyuzity priestor vzduchoprazdna v tych obrovskych budovach, to je pravda.. kapitalizmus nepusti
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12219
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčan

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nie, ale aj tam sa k tomu schylovalo. Chlapci odyebavaju svoju robotu. Jedno bola Ocktavia opravovana po lahkej buracke (keby si ju natrel stetcom alebo valcekom bolo by to lepsie), jedno bol nemenovany terenny voz (ked poviem aka znacka tak je jasne kde to bolo, oprava kardanu a dosrany podvozok) a jedno bolo Ojdi kde chlapci utrhli vzduchovy podvozok pretoze hrubo nedodrzali servisne postupy.

V kazdom pripade doslo na slusnu reklamaciu pricom vyhadzol bol sposobeny opakovanym a viacnasobnym porusenim technologickych postupov, pracovnej discipliny atd, proste ti ludia to mali nahnute. Za to im ja nemozem. Ze som prisiel s majitelom vozu aha pozrite toto takto tiez nie je moja vina.


A z Ojdi mam prelicku ba priam az perlisko : pisomny dokument s firemnou peciatkou ze technik pri skusobnej jazde pri rychlosti 60km/h zaradil R na automatickej prevodovke. Nechcite odomna vediet ako sa mu to podarilo. Ano, isteze z prevodovky bol salatik. Tam ale k vyhadzovu neprislo, zato majitel vozu ma novu skrinu.

Vivat !
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
obcanx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 200
Dátum registrácie: Pi 12. Jún, 2015, 22:02

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčan

Príspevok od používateľa obcanx »

toto a taketo pribehy ma nutia naucit sa servisovat vozidlo sam, lebo ktovie co zrobia aj pri beznom garancnom servise napriklad..
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčan

Príspevok od používateľa Snake »

Zaradit Rko moze, prevodovka Rko nezaradi, ani DSG, ani Multitronic, Ani tiptronic.





.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12219
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčan

Príspevok od používateľa mp3turbo »

jedine zeby nieco zlyhalo v elektronike a Ojdina v 60tke na Dolnozemskej so zablokovanymi kolesami a rozbitym nosom o bocne okno.
Este raz ti hovorim ze mam PAPIER s peciatkami firmy co vyviedli a proti tomu sa tazko nieco namieta. A pan ma novu prevodovku nie za svoje naklady, tak preco asi.

Ach ano, podla destinacie uz vieme kto boli ti k0k0ti co to spravili. Na tej ulici vela opravovni na Ojdi nie je, ze ? A vobec sa ma nepytaj z akeho vedeckeho dovodu tam čuráčik chcel zaradit R pocas jazdy, to je mimo mojho vnimania. To ta proste zdravym rozumom napadnut nemoze. Ani vyradovat do N pocas jazdy, ani skusat P, ani skusat R, alebo dvojite tvrde ĎŽ.

Nehovorim ze to vzdy a vsade dopadne v autoterorizaku takto, ale uz sa take veci postavali ze tam uz ani rozum nezostane stat. Podla mna si chlapci prevodovku vyfajcili s importerom na nejaku kulehu pardon kulanciu takze zase az tak velmi skodovi na tom neboli.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčan

Príspevok od používateľa Snake »

este raz, nie je mozne zaradit R za behu auta (limit je 10kmph), aj keby zadrbalo tym siestim jednotkam ktore koncia v TCU, tak povedzme ze pri 60kmph ma zaradenu 5ku (nespecifikujes ktory model Audi), tam konkretne pri Tiptronicu su aktivne spojky B a E (druha a tretia spojka su takmer nad sebou) zaradenie spatneho chodu sposobi vyradenie spojky E a zaradenie brzdy D (posledna/vystupna planetarna ravigneauxova sustava), to znamena ze Eckova spojka ktora meni smer otacania primarnej planetarnej (klasickej) sustavy sa zaradenim Rka vyradi a nadalej nemeni smer otacia vystupnej hriadele. Pri tomto type prevodovky, NEEXISTUJE aby prevodovka cez menic, diferak, a tlak oleja zablokovala kolesa, dokonca ani zaradenie P by nesposobilo nic ine, nez zlomenie ozubenia pastorku ktory interne blokuje prevodovku.





.
Používateľov profilový obrázok
Heatman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 820
Dátum registrácie: Št 23. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Humenné okolie

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčan

Príspevok od používateľa Heatman »

mp3turbo napísal:A vobec sa ma nepytaj z akeho vedeckeho dovodu tam čuráčik chcel zaradit R pocas jazdy, to je mimo mojho vnimania.
To je velmy jednoduche, a uz sa to stalo aj mne ked som soferoval automat.
Ked si sadnes do auta tak ti je jasne ze si v aute s automatom takze sa nesnazis stlacat spojku a normalne zaradujes D-cko, rozbehnes sa a uzivas jazdu. Ale moze nastat moment kedy proste zo zvyku ides prehodit rychlost ako na manuale, je to proste pud ktory mas z manualu a ruka ti automaticky saha na paku ze prehadzujes rychlost.
Mne sa to stalo zatial asi dvakrat a aj to iba ked som isiel do zakruty ze idem podradit, nastastie to bolo iba na Jeepe Cherokee co mam hlavne na jazdenie do lesa, takze sekundarne auto.

A spiatocku sa mi podarilo zaradit aj na manualy a to v asi v 100-ke v domeni ze radim siesty kvalt.
Taktiez to auto v pohode prezilo na moje pocudovanie, iba vyleteli otacky a hned na to som zase vytlacil spojku.
Bol to nejaky renault.
Spoiler: ukázať
PC-01:
CPU: Core i5 14600K + (ASUS TUF GAMING LC 240 + 2x Noctua NF-P12)
MB: Gigabyte Z690 UD DDR4
RAM: Kingston FURY Beast DDR4 3600MT/s CL17 2x8GB (KF436C17BBAK2/16)
GPU: ASUS ROG STRIX RTX2080TI OC 11G GAMING
SSD + HDD: (WD BLACK SN850 1TB + JEYI GodFins Heatsink) + (WD10JPLX Black + Scythe QD 2.5)
DVDRW: Sony NEC AD-7200S
PSU: Corsair AX850
Case: Cooler Master Dominator CM 690 II + (butil mats + 9mm foam) + FANs: 2x in CM-120, 1x out NB-BlackSilentFan XL-2
FAN control: Fan Control software
Monitor + stand: Samsung 32" Odyssey Gaming monitor G55T (C32G55TQWR) + MAX MTM4110FM
Keyboard: Corsair K95 RGB MX Brown NA-layout
Mouse + pad: Trust Laser Gamer Mouse Elite GM-4800 + A4Tech X7-500MP

Audio: Audio-gd NFB-11 --> JBL LSR4326P + JBL LSR4312SP
                                                                    --> Beyerdynamic DT880 Edition 600Ω + Antlion ModMic 4.0

HTPC:
CPU: AMD Ryzen 5600G + Scythe Ninja 3
MB: ASRock X570 Phantom Gaming-ITX/TB3
RAM: Kingston HyperX FURY 2x8GB
SSD Adata Ultimate SU800 256
PSU: BeQuiet 300
Case: Fractal Design Node 304

NB-01:
Dell Latitude E6330
CPU: Core i5-3320m
RAM: 2x4096 DDR3
SSD + HDD: Crucial M500 240GB + (WD3200BEKT Black + optical bay caddy)
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčan

Príspevok od používateľa Snake »

Lenze na to aby si zaradil R musis stlacit poistku, nova D4 ti ani nedovoli presunut volic do tej polohy..





.
Používateľov profilový obrázok
Heatman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 820
Dátum registrácie: Št 23. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Humenné okolie

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčan

Príspevok od používateľa Heatman »

Toto chapem a akceptujem, ja som len chcel vysvetlit ze co k moze cloveka viest k tomu aby sa snazil radit na automate.

Ten volic je tam aj tak tusim elektronicky teda bez prepojenia lankom, ci?
Takze aj keby sa mu podarilo zaradit inu polohu, tak ako si uz pisal v riadiackach by malo byt dostatocne mnoztvo interlockov aby to proste nepustili dalej.
Spoiler: ukázať
PC-01:
CPU: Core i5 14600K + (ASUS TUF GAMING LC 240 + 2x Noctua NF-P12)
MB: Gigabyte Z690 UD DDR4
RAM: Kingston FURY Beast DDR4 3600MT/s CL17 2x8GB (KF436C17BBAK2/16)
GPU: ASUS ROG STRIX RTX2080TI OC 11G GAMING
SSD + HDD: (WD BLACK SN850 1TB + JEYI GodFins Heatsink) + (WD10JPLX Black + Scythe QD 2.5)
DVDRW: Sony NEC AD-7200S
PSU: Corsair AX850
Case: Cooler Master Dominator CM 690 II + (butil mats + 9mm foam) + FANs: 2x in CM-120, 1x out NB-BlackSilentFan XL-2
FAN control: Fan Control software
Monitor + stand: Samsung 32" Odyssey Gaming monitor G55T (C32G55TQWR) + MAX MTM4110FM
Keyboard: Corsair K95 RGB MX Brown NA-layout
Mouse + pad: Trust Laser Gamer Mouse Elite GM-4800 + A4Tech X7-500MP

Audio: Audio-gd NFB-11 --> JBL LSR4326P + JBL LSR4312SP
                                                                    --> Beyerdynamic DT880 Edition 600Ω + Antlion ModMic 4.0

HTPC:
CPU: AMD Ryzen 5600G + Scythe Ninja 3
MB: ASRock X570 Phantom Gaming-ITX/TB3
RAM: Kingston HyperX FURY 2x8GB
SSD Adata Ultimate SU800 256
PSU: BeQuiet 300
Case: Fractal Design Node 304

NB-01:
Dell Latitude E6330
CPU: Core i5-3320m
RAM: 2x4096 DDR3
SSD + HDD: Crucial M500 240GB + (WD3200BEKT Black + optical bay caddy)
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčan

Príspevok od používateľa Snake »

ani nepusti, S-Tronic zacne blikat, Tiptronic bude mat zaradene N ale selector bude mat hodene R, a Multitronic proste nezaradi.





.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12219
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčan

Príspevok od používateľa mp3turbo »

tak tak, veru tak. A to co hovorim sa vlastne nikdy nestalo. Aj novu prevodovku ten clovek dostal len tak z rozkose.

Viem. V plnej miere akceptujem. Nepytajte sa ma ako sa to mohlo podarit - neviem.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
SurrendeR
VIP
VIP
Príspevky: 2722
Dátum registrácie: Ut 28. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Stará Turá - BA

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčan

Príspevok od používateľa SurrendeR »

to je jak ja som sa netrafil na sprintoch do 3ky a tak som v 110tke bez najmensieho problemu zaradil 1tku :laugh: a nechapal som ako lahko tam v tej stovke supla..
chvalabohu pri pusteni spojky na zaodkolke mi len piskli pneu, trosku somnou miklo a v tom momente som dal spojku ze WTF a potom som pochopil ze to tam je 1tka.. samozrejme ze ten sprint som nevyhral :laugh:
btw strasne sa mi paci ako na tom starom polosrote viem zaradit spiatocku zakial idem cca 20kmh dopredu :good:

BTW, mate niekto skusenosti s komunalnou poistovnou? robia problemy jak kooperativa? alebo su ok?
Spoiler: ukázať
PC:Asus x99A-USB 3.1 || Intel i7 5820k 4.1GHz || Asus ROG Strux GTX 1080 8GB || 4x16 GB RAM 3200MHz CL14 G.SKILL || NVMe - 1000GB Samsung EVO 970 || RAID0 - 2x3TB WD RED || Cooler Master Centurion Silencio 452 || Seasonic Prime Ultra 750W Gold || 24" EIZO EV2436WFS3-BK EcoView ||
FOTO: Canon EOS 5D MKII || Canon 50mm F1.8II || Tamron 24-70/F2.8 VC || Canon 70-200/F4L IS || Canon EX580 MKII
Mobil: Samsung Galaxy S7
Car: BMW E36 328i Tour
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4573
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčan

Príspevok od používateľa killswitch »

komunalna je dcera kooperativy, tak mozes hadat :-)

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"