Motul - kompletná škála produktov

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: Cennik Motul :)

Príspevok od používateľa ZoranICS »

Caute - sorry za delay ale crevna chripka je svina :P

Gear300 75W90 objednavam teraz 20l su a cena tak vychdza na 13,65 za liter - byvame blizko, moze rovno pred tebou otvorit 20l a odliat :)

300V je stale za 14,7 za liter, nie je problem, objednam tri plechovice.

Hadik,

ZF Lifeguard 6 nie je produkt od Motulu takze nemam... Velkoobchod s olejom zas otvarat nechcem :D nemam vstupny kapital :P Viem ti ale ponuknut Multi ATF (klik), ktore splna specifikaciu ZFLG 5 aj 6. cena za liter je 10,8E. Toto viem len v litrovkach lebo dalsi size je az 60l sud a nechcem robit sklad ako som uz pisal :P
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Cennik Motul :)

Príspevok od používateľa Snake »

Pokial sa v tom pohybujes a vies zohnat aj ZF, tak direct to zaplatim ja. Nahrady nechcem, na to mam svoj Tiptronic az moc rad...





.
Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: Cennik Motul :)

Príspevok od používateľa ZoranICS »

opytat sa mozem, ci to vie niekto splasit :)

Kolko litrov ti ide do prevodovky?
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Cennik Motul :)

Príspevok od používateľa Snake »

Predava sa to aj ako Shell ATF M-1375.4 (to je vlastne OEM). Do AT ide 10l, potrebujem 5.





.
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3754
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: Cennik Motul :)

Príspevok od používateľa lezgy »

daco do hondy jazza sa nenajde?
35W40< ci jak to maju....
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: Cennik Motul :)

Príspevok od používateľa ZoranICS »

Ahojte, sorry za odmlku - mam toho celkom dost teraz.

napis presne ktory motor a rok vyroby. Samozrejme sa najde aj do Hondy Jazz ;)

Ospravedlnujem sa vsetkym, dodavatel bol chory a pride az buduci tyzden v piatok. Dufam ze sa to uz neoddiali :facepalm:
okrujko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1449
Dátum registrácie: St 06. Jan, 2010, 19:15
Bydlisko: Sabinov

Re: Cennik Motul :)

Príspevok od používateľa okrujko »

Cau, ja by som potreboval do Astry G 1.4 16V, rv 2000. Podla tabulky by tam mal ist X-clean 5w40, ktory ma certifikaciu Dexos 2, ktory som tam lial doteraz. Kedy by bol mozny odber? Potreboval by som to cim skor.
A este otazka, oplati sa mi davat ten engine clean, ked v tom aute bol vzdy synteticky olej? Je tam nejaky realny prinos? Lebo mechanik mi vravel, ze za tych 15 min, ci kolko to ma bezat so starym olejom, to nejak nema sancu nieco vycistit, ale zasa aby to bol oblb sa mi nezda. A aj ked si dobre pametam, tak tu si asi pisal niekde na fore, ze od toho odchadzali nejake usadeniny, ale neviem ci vznikaju aj pri syntetickych olejoch. Takze aj preto sa pytam.
Vdaka za odpoved.

PS: Astra fici na LPG v sucasnosti...
Dell E5470
Xiaomi Redmi Note 4
Edifier S330D
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7254
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: Cennik Motul :)

Príspevok od používateľa Kyselinka »

Akurat pred troma dnami som menil olej a pritom pred mesiacom som si povedal, ze sa ti ozvem...hlava derava :facepalm:
Zoran co by si odporucil do 1.6TDI CR CAYC? X-Clean+, alebo rovno 300V? Od novoty tam davam Shell Helix Ultra 5W-30 AV-L. Mam taky pocit, ze potrebujem normu 507 00 :?
Dik

P.S: inak co sa tyka z dlhodobeho hladiska pouzivania tohoto oleja, tak mas to nejak overene? Myslim tym, ze ako vyzera motor, napr. po takych 100t km...Osobne som o tomto oleji zatial nic nepocul, preto sa pytam.
Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: Cennik Motul :)

Príspevok od používateľa ZoranICS »

Caute,

Astra - X-Clean 5w40. Dodavatel by mal prist buduci piatok. X-Clean 5w40 budem teraz pravdepodobne brat 20l balenie lebo mam dost objednavok. Ak ale chces 5l origo balenie tak daj vediet - objednam take. Cenovy rozdiel si najdes v cenniku v prvom poste ;)

Do TDIciek odporucam rozhodne Specific 504 00 / 507 00 - odskusane a spokojnost. Kulturnejsi a tichsi chod a nizsia spotreba o 0,3~0,6l/100. 300V je zbytocne do toho motora a nemusi sa mat rad s DPF! ;)

Engine Clean sa odporuca pri kazdej druhej vymene oleja - nezavisle od toho ci je to syntetika alebo nie. Pri zmene typu oleja odporucam rozhodne. Ak to zavazi, tak ja ho lejem pri kazdej vymene - zatial pouzite v mojom aute 2x. Najma pri diesloch je vidno zasadny rozdiel vo farbe oleja po naliati noveho. Kto menil olej v diesli vie ze je novy olej takmer hned po prvnom nastartovani cierny od karbonu ktory tam ostal. Po engine cleane je rozhodne podstatne cistejsi. Samozrejme - ako si pisal za 15 minut sa neda vsetko rozpustit - toto nikto ocakavat nemoze. Preto to treba pouzivat pravidelne ;)

Rozobraty motor po pouzivani vylucne Motulu som osobne este nevidel - takze info z prvej ruky dat neviem, ale dodavatel nosi 300V ceskemu Subaru racing teamu a ti su nadmieru spokojny a vraj je motor cistucky a nevyzaduje cistenie pri rozoberani/servise. Ak budu tohto roku peniazky tak budem robit mensiu generalku na mojom a dam vediet ako to vyzeralo po roku a pol s 300V.

Honda Jazz - potrebujem vediet presne aky objem/vykon/rok vyroby ;)

EDIT: Hadik, takmer som na teba zabudol. Nepodarilo sa mi najst nikoho kto by mi vedel dodat ZFLG 6. Browsil som ale trochu po nete a nasiel som aj celkom dost negativne nazory na OEM napln. Ta je vraj jedna z tych horsich - orientovana skor na emisie a spotrebu ako na ochranu samotnej prevodovky. treba vediet ze pre Shell sa olej vyraba v asi 6 fabrikach a jedna z nich je aj v polsku. Ja osobne mam dost vyhraneny nazor na kombinaciu Polska vyroba a kvalita... ;)
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3263
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Cennik Motul :)

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Caute,

včera som bol vymeniť olej a môžem odporučiť preplach motora pred výmenou oleja najmä na dieseloch. Ja som síce použil prípravok od firmy BG, ale to je teraz jedno.
Sám mechanik a aj pár zákazníkov čo tam bolo, bolo prekvapených z toho ako vyzerá nový olej po zahriatí.

Takže ja môžem len a len odporučiť :good:
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Cennik Motul :)

Príspevok od používateľa Snake »

ZoranICS napísal:EDIT: Hadik, takmer som na teba zabudol. Nepodarilo sa mi najst nikoho kto by mi vedel dodat ZFLG 6. Browsil som ale trochu po nete a nasiel som aj celkom dost negativne nazory na OEM napln. Ta je vraj jedna z tych horsich - orientovana skor na emisie a spotrebu ako na ochranu samotnej prevodovky. treba vediet ze pre Shell sa olej vyraba v asi 6 fabrikach a jedna z nich je aj v polsku. Ja osobne mam dost vyhraneny nazor na kombinaciu Polska vyroba a kvalita... ;)
no cement :-)





.
Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: Cennik Motul :)

Príspevok od používateľa ZoranICS »

Cement tam, ako furt, nebol :D
Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: Cennik Motul :)

Príspevok od používateľa ZoranICS »

Pani, v piatok dorazi dodavka. Ak by este niekto nieco chcel, dajte vediet teraz.
Používateľov profilový obrázok
Cyanide_Power
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 199
Dátum registrácie: Po 14. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Košice

Re: Cennik Motul :)

Príspevok od používateľa Cyanide_Power »

Ahoj, budem potrebovať nejaký ten olejík a iné kvapaliny do Mitsubishi Lancer 2009 1.8 MIVEC 105kw cY0. Máš nejaké doporučenia? Nemám problém si doplatiť za kvalitu. Premýšľam nad 5w30.
Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: Cennik Motul :)

Príspevok od používateľa ZoranICS »

Ako s nim jazdis? Odporucania sa lisia v zavislosti od zataze/nabehanych km a intervalu vymeny.

Zajtra pride dodavka, tak ak by si chcel tak to vieme zajtra aj poriesit :)

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"