Motul - kompletná škála produktov

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Kaper
Používateľ
Používateľ
Dátum registrácie: Po 09. Nov, 2015, 15:31

Re: Motul - kompletná škála produktov

Príspevok od užívateľa Kaper » Št 04. Jan, 2018, 18:32

Tak podľa mňa je to aspoň nejaká ukážka toho ako možno testovať motorový olej a jeho vlastnosti v domácich podmienkach, resp. vpliv trenia a ochrana kov na kov.

Ale hej, ty asi nie si typ človeka, čo by takéto niečo dokázal oceniť, možno prídeš s niečim lepším :) good luck.

A neviem kde si prišiel nato, že olej o 10k je lepší ako nový, skús si pozrieť tu tabuľku lepšie a nie len prvý riadok "after.."

Užívateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Papek » Št 04. Jan, 2018, 18:41

Lenze si porovnaj velkost trecej plochy a pritlak v tom jeho zariadeni a aky je medzi piestom a stenou. Nechcem vsetko hned hejtovat, ale mne ten test nepride moc vypovedny.
flylo... you gotta help me man.

Snake
Administrátor
Administrátor
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Snake » Št 04. Jan, 2018, 18:42

Preco by som mal ocenovat nejaky domaci bullshit ked uz len vidim ze niektore oleje od OEM maju uplne ine vysledky nez ich neOEM ekvivalenty pritom to je ten isty produkt, a ano, oci este mam, paci sa:

Liqui Moly 4600 top tec 5W30 0,08
Liqui Moly 4600 top tec 5W30 after 10.000km 0,07

Novy olej zozral viac materialu nez zabehnuty, isteze. Ja veci viem ocenit, poznam sa s ludmi co riesia tribotechniku a rozhodne to neni masina s krutiacim sa motorom a jednym kusom tycky, skus si najst ked uz si taky youtuber prispevky od ETCG alebo EngineeringExplained kde boli oni priamo vo fabrikach a presne ukazovali ako sa riesi vyvoj oleja a kontrola jeho opotrebenia, a najma ako sa motor rozobere do pucu a meria pri sialenych nabehoch (20-30 tisic mil).

Takze hej, mna naozaj nejaky pjotr tester nezaujima, zapalovat olej a riesit ako sa sfarbi na cierno po X tepelnych variaciach dva a pol nasobku jeho prevadzkovej teploty mi pride ano ako priyebanost.

Skus sa zamysliet nad sebou - nevyzeras ako hlupy clovek, ale je zaujimave ze taketo sprostosti vies riesit a nechas sa nimi oklamat, ty si vlastne zil v tom ze 0W-20 je stanka ktora motor neochrani, ale to ze zvysok motora a jeho materialov je na to nastavene si nejak pominul, a to som ti presne pisal aj v SS, pozeras sa na to bohuzial ocami ked tu este lietali favority a mineralne oleje, ale bohuzial to uz tak nefunguje. Moderny synteticky olej v domacich podmienkach neotestujes, ba co viac, dokonca ani v laboratornych, stacilo sa pozret na Shell 5W30 AV-L pre VW 507 00 ktoremu po 10 rokoch dosli na to ze nesplna normu pre popol na DPF, tak ho vyradili a "nahradili" 0W-30, fasa co? A ty to chces testovat doma... tebe good luck

Nezabudni si po tych testoch pridavat do oleja ZDDP, ktore ma super ucinok na trenie ale fatalny ucinok na kat, sice piesty budes mat jak nove (resp o 0,1% menej zodrane), ale vyvalis liter a pol za kat, tomu hovorim setrenie
#rollerman

Monster1
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Dátum registrácie: Ut 20. Jan, 2009, 21:27

Príspevok od užívateľa Monster1 » St 04. Apr, 2018, 19:15

Ahoj, Motul 8100 X-Clean 5W-40 5 l cena aka?
Intel i7 4790K @ 4700 MHz + Msi Z97 MPOWER+ Kingston HyperX Fury 4x4GB 2133MHz CL14 + Gainward GTX 1080 Phoenix GLH@2025/11000MHz + Crucial MX 200 500GB + Crucial BX100 250GB + Enermax Platimax D.F. 600W + Fractal Define R4 + 2xPhobya Noisebuster insulating mats + Noctua NH-D14 + 3xNF-A14 FLX
Acer Predator XB271HU @165Hz

Napísať odpoveď

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"