Rada: výber ojazdeného auta

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1179
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Rada: výber ojazdeného auta

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Spoiler obsahuje predovšetkým reakciu na príspevok používateľa trojan4x4, jeho prečítanie zaberie asi 4 minúty a obsahuje miernu dávku OT. Adminom sa za toto ospravedňujem, ale nechcel som to tu nechať "zavadziať" celé...
Spoiler: ukázať
trojan4x4 napísal:10km denne ? Choď autobusom
Predstav si, že počas priaznivého počasia chodím bicyklom. Počas nepriaznivého autom. Prečo? Napriek tomu, že je to len 5km, nejde mi nijak použiteľný autobus (ak nechcem 10 minút meškať alebo 30 minút stáť pred zavretou firmou.)
trojan4x4 napísal:ale to zas budeš musieť chytať špinavé peniaze fúúúj :hysterical:
Kde som hovoril niečo o špinavých peniazoch? Áno, sú špinavé, až dosť moc. A? Mne jednoducho a skrátka vadí, ak sa mám niečoho dotýkať mokrými rukami. Kopec ľudí má iné fóbie. Pre mňa nepochopiteľné fóbie. Tak ja mám takúto...
trojan4x4 napísal:vyberať si auto na základe týchto bežných a nebežných bodov ako sú klučky a podobne je trochu divné. :facepalm:
Pre teba je to divné. Pre mňa nie. Ak si rád v lete počas cesty mestom otvorím okno a chcem si vyložiť ruku a pravidelne ma obťažuje kolík na zamykanie - je zlé, ak ho v ďalšom aute nechcem? A že načo mi je potom klíma? No, po zdravotnej stránke sa ja a klíma moc nemusíme, ale ísť 100km/h s otvorenými oknami - to radšej klíma... ...a ani okná, ani klíma - to sa v lete nedá... Niekto nechce motor s objemom menším, ako 5.0l a je normálny*... ...tak ja nechcem kolíky... ....kľúčky som už myslím vysvetlil...(*= ja s tým problém nemám, kto chce, nech chce, prečo by to mne malo vadiť... ...popisujem reakcie určitých ľudí v určitých temách...)
trojan4x4 napísal:Tu vôbec nejde o to, že by si mal blok, ty si proste tak hnilý, že si také auto ani len nevieš sám pohľadať. Na nete je hrozné množstvo bazárov ktoré majú výborné filtre, trebárs autobazar.eu ...
Majú filtre aj na kľučky? Nie...
trojan4x4 napísal:Nemáme my namiesto teba chodiť do bazárov a kontrolovať či nieje hrdzavé poprípade prehnité. Či je motor v dobrom stave a nežere olej, samozrejme skúšobnú jazdu si zaplatíme zo svojich peňazí.
Takéto niečo som kde prosím ťa napísal? Alebo niečo v podobnom zmysle? Kedy som od koho chcel, aby po bazároch kontroloval za mňa stav auta a platil si skúšobnú jazdu môjho budúceho auta? Tento topic vznikol preto, že možnože by si ho prečítal človek, ktorý by na všetky body v duchu povedal "to mám" a možno by sa mu chcelo napísať sem niečo k veci... ...nestačím sa čudovať špeciálne nad touto časťou tvojho príspevku.
trojan4x4 napísal:Mám taký silný pocit, že si z nás robíš srandu. :bye:
1. Nerobím. 2. keby aj - tak čo ako? Ak už si to začal čítať, k čomu ťa nikto nenútil, načo teda reaguješ, ak si usúdil, že si robím srandu?
trojan4x4 napísal:Topic takéhoto typu ma nesmierne vytáča, ba až sere :x
Že prečo, to môj mozog nestačí pochopiť. Kľudne sa obuj aj do tejto vety...
Čítal som už všelikde všeličo. Ale príspevok s obsahom, aký si ty dal by som nikdy nečakal a netuším, čím som si ho zaslúžil... ...či nebodaj ma osobne poznáš a vieš, že na aute šetrím, kde sa dá? Ak áno, je niečo zlé na tom, že auto neumývam šampónom, ale len mydlovou vodou? Alebo na tom, že to čo si myslím, že si opravím sám, tak si spravím sám? Áno, niekedy som bez auta aj niekoľko dní, lebo čo servis spraví za 3 hodiny ja urobím za tri dni.. ...a čo... ...pre toto som zlý? Z tohto máš pocit, že od niekoho tu som žiadal, aby za mňa pobehal bazáre, vyskúšal mi auto a doviezol mi ho pred panelák? Ozaj nechápem... ...ne-chá-pem...
mirjak napísal:taka Dacia Logan vacsinu z toho splna...
maniak napísal:Skus pozriet Hondu Civic 8g (UFO), motor 1.4 DSi alebo 1.8 VTEC
ďakujem za tipy, pozriem...
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5551
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: Rada: výber ojazdeného auta

Príspevok od používateľa Odar »

Hlavne si nekupuj na 10 km dochadzanie diesel, lebo ho za 2 roky suverenne odrovnas. Aj benzin bude pri hentakom dochadzani trpiet.
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5770
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Rada: výber ojazdeného auta

Príspevok od používateľa felipe25 »

Odar, v meste su tisicky ludi, co dochadzaju este aj menej ako 10km a maju aj diesle, aj benziny... Mozno s tymi dieslami chodi aj dalej cez vikend, ale 5dni ide auto 7km tam, a 7km nazad, zima nezima, teplo neteplo.

Keby boli auta takto haklive na to, zeby si ich za 2roky odrovnal, v mestach by ludia nejazdili do prace autom. Nehovorim ze diesel sa podakuje za kratke trasy, ale, tak citlivy na to urcite nieje. Ja mam benzin, a v tom ze robim kratke trasy dennodenne nevidim problem. Znamy v rodine ma diesel, teda sorry, roky dozadu len diesle mal - Passat 1,9TDI, Astra 1,7CDTi, Octavia 1,6Tdi, dochadza dennodenne 14km, a nikdy nepocitil nejaky velky problem s dieslom.
To mi pride ako ja a moj strach o nove SSD aby som nanho nezapisoval :) Staci ze parkrat za rok pojde na diesli dlhu trasu, niekde do Talianska, Spanielska, a auto sa pekne odmeni dost nizkou spotrebou. JE x ludi co maju diesel len na dochadzanie a neodrovnaju si auto. Ale zasa neradim diesel, len pisem, ze urcite to nieje a nemoze byt take strasne ako pises.
Mozno nove diesle s DPF uz maju problem, lebo ked sa zacne spalovanie a clovek je 1km pred cielom a teraz musi kruzit pokym auto nenapise proces ukonceny tak to je big fail.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5551
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: Rada: výber ojazdeného auta

Príspevok od používateľa Odar »

Diesel je na hentake dochadzanie blbost. To ti povie kazdy seriozny opravar aut, ktory nema zaujem z teba tahat peniaze. Ale nech si kupi co chce - ja len pisem odporucania a skusenosti ludi, na ktorych sa mozem spolahnut a dam si od nich poradit.
felipe25 napísal:Staci ze parkrat za rok pojde na diesli dlhu trasu, niekde do Talianska, Spanielska, a auto sa pekne odmeni dost nizkou spotrebou.
Ano, toto je presne modelova situacia, na co vacsina ludi naleti.
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6696
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Rada: výber ojazdeného auta

Príspevok od používateľa molnart »

dneska som si dal namahu a popozeral po ulici po autach co maju tie antidazdove klucky, a fakt okrem peugotovo a jedneej starej hondy som na ziadnych inych nenasiel. predpokladam ze op ani tu namahu si nedal, kedze sa na to pyta. kazdopadne dost to obmedzuje vyber, mozno by ta mali kamarati opit a dobre ti namocit ruky :D
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
trojan4x4
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1937
Dátum registrácie: Ne 17. Feb, 2013, 15:55
Bydlisko: Nitra - Vráble (22)

Re: Rada: výber ojazdeného auta

Príspevok od používateľa trojan4x4 »

undertaker007 napísal:Spoiler obsahuje predovšetkým reakciu na príspevok používateľa trojan4x4, jeho prečítanie zaberie asi 4 minúty a obsahuje miernu dávku OT. Adminom sa za toto ospravedňujem, ale nechcel som to tu nechať "zavadziať" celé...
Spoiler: ukázať
trojan4x4 napísal:10km denne ? Choď autobusom
Predstav si, že počas priaznivého počasia chodím bicyklom. Počas nepriaznivého autom. Prečo? Napriek tomu, že je to len 5km, nejde mi nijak použiteľný autobus (ak nechcem 10 minút meškať alebo 30 minút stáť pred zavretou firmou.)
trojan4x4 napísal:ale to zas budeš musieť chytať špinavé peniaze fúúúj :hysterical:
Kde som hovoril niečo o špinavých peniazoch? Áno, sú špinavé, až dosť moc. A? Mne jednoducho a skrátka vadí, ak sa mám niečoho dotýkať mokrými rukami. Kopec ľudí má iné fóbie. Pre mňa nepochopiteľné fóbie. Tak ja mám takúto...
trojan4x4 napísal:vyberať si auto na základe týchto bežných a nebežných bodov ako sú klučky a podobne je trochu divné. :facepalm:
Pre teba je to divné. Pre mňa nie. Ak si rád v lete počas cesty mestom otvorím okno a chcem si vyložiť ruku a pravidelne ma obťažuje kolík na zamykanie - je zlé, ak ho v ďalšom aute nechcem? A že načo mi je potom klíma? No, po zdravotnej stránke sa ja a klíma moc nemusíme, ale ísť 100km/h s otvorenými oknami - to radšej klíma... ...a ani okná, ani klíma - to sa v lete nedá... Niekto nechce motor s objemom menším, ako 5.0l a je normálny*... ...tak ja nechcem kolíky... ....kľúčky som už myslím vysvetlil...(*= ja s tým problém nemám, kto chce, nech chce, prečo by to mne malo vadiť... ...popisujem reakcie určitých ľudí v určitých temách...)
trojan4x4 napísal:Tu vôbec nejde o to, že by si mal blok, ty si proste tak hnilý, že si také auto ani len nevieš sám pohľadať. Na nete je hrozné množstvo bazárov ktoré majú výborné filtre, trebárs autobazar.eu ...
Majú filtre aj na kľučky? Nie...
trojan4x4 napísal:Nemáme my namiesto teba chodiť do bazárov a kontrolovať či nieje hrdzavé poprípade prehnité. Či je motor v dobrom stave a nežere olej, samozrejme skúšobnú jazdu si zaplatíme zo svojich peňazí.
Takéto niečo som kde prosím ťa napísal? Alebo niečo v podobnom zmysle? Kedy som od koho chcel, aby po bazároch kontroloval za mňa stav auta a platil si skúšobnú jazdu môjho budúceho auta? Tento topic vznikol preto, že možnože by si ho prečítal človek, ktorý by na všetky body v duchu povedal "to mám" a možno by sa mu chcelo napísať sem niečo k veci... ...nestačím sa čudovať špeciálne nad touto časťou tvojho príspevku.
trojan4x4 napísal:Mám taký silný pocit, že si z nás robíš srandu. :bye:
1. Nerobím. 2. keby aj - tak čo ako? Ak už si to začal čítať, k čomu ťa nikto nenútil, načo teda reaguješ, ak si usúdil, že si robím srandu?
trojan4x4 napísal:Topic takéhoto typu ma nesmierne vytáča, ba až sere :x
Že prečo, to môj mozog nestačí pochopiť. Kľudne sa obuj aj do tejto vety...
Čítal som už všelikde všeličo. Ale príspevok s obsahom, aký si ty dal by som nikdy nečakal a netuším, čím som si ho zaslúžil... ...či nebodaj ma osobne poznáš a vieš, že na aute šetrím, kde sa dá? Ak áno, je niečo zlé na tom, že auto neumývam šampónom, ale len mydlovou vodou? Alebo na tom, že to čo si myslím, že si opravím sám, tak si spravím sám? Áno, niekedy som bez auta aj niekoľko dní, lebo čo servis spraví za 3 hodiny ja urobím za tri dni.. ...a čo... ...pre toto som zlý? Z tohto máš pocit, že od niekoho tu som žiadal, aby za mňa pobehal bazáre, vyskúšal mi auto a doviezol mi ho pred panelák? Ozaj nechápem... ...ne-chá-pem...
mirjak napísal:taka Dacia Logan vacsinu z toho splna...
maniak napísal:Skus pozriet Hondu Civic 8g (UFO), motor 1.4 DSi alebo 1.8 VTEC
ďakujem za tipy, pozriem...
Ja len toľko, dvihni sa, a choď do autobazáru. Tam si to môžeš odsledovať v priamom prenose. Ja len dúfam, že nemáš nejakú fóbiu čo sa bazárov týka. Narovinu, nebol by som prekvapený :rolleyes:
Spoiler: ukázať
CPU ► AMD FX-8320
COL ► Scythe Orochi
MOB ► Gigabyte-990XA-UD3
RAM ► Kingston HyperX Predator 2x4GB 1600Mhz
GPU ► AMD MSi R9 280X OC Edition
SSD ► Crucial M4 128GB
HDD ► Barracuda 1TB
PSU ► Cooler Master RS-700W
CSE ► Zalman Z11+
PHO ► Nokia Lumia 930 32GB WP8.1
I AM FX =
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5551
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: Rada: výber ojazdeného auta

Príspevok od používateľa Odar »

Antidazdove klucky ma este Ford Mondeo MK I a napr. aj Ziguli :D
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7280
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Rada: výber ojazdeného auta

Príspevok od používateľa Papek »

aj Skoda 120 alebo Dodge Charger (prijemne vozitko, odporucam, bohuzial ma stupliky) :)
To s tymi antidazdovymi kluckami som si nikdy neuvedomil, ze to mam aj ja na svojom aute. Ale v zime, ked sa snazim otvorit auto pokryte ladovou skrupinou, z nich nemam az taky dobry pocit.
Pripaden odporucam coupe alebo trojdverak, tie maju vacsinou tak dlhe dvere, ze tie stupliky nezavadzaju.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
okrujko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1449
Dátum registrácie: St 06. Jan, 2010, 19:15
Bydlisko: Sabinov

Re: Rada: výber ojazdeného auta

Príspevok od používateľa okrujko »

Aj Opel Astra G ma tie plne klucky, ale stupliky na nespravnom mieste...
Dell E5470
Xiaomi Redmi Note 4
Edifier S330D
Používateľov profilový obrázok
trojan4x4
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1937
Dátum registrácie: Ne 17. Feb, 2013, 15:55
Bydlisko: Nitra - Vráble (22)

Re: Rada: výber ojazdeného auta

Príspevok od používateľa trojan4x4 »

Proste neexistuje preňho auto aké by chcel, začni jazdiť bicyklom...
Spoiler: ukázať
CPU ► AMD FX-8320
COL ► Scythe Orochi
MOB ► Gigabyte-990XA-UD3
RAM ► Kingston HyperX Predator 2x4GB 1600Mhz
GPU ► AMD MSi R9 280X OC Edition
SSD ► Crucial M4 128GB
HDD ► Barracuda 1TB
PSU ► Cooler Master RS-700W
CSE ► Zalman Z11+
PHO ► Nokia Lumia 930 32GB WP8.1
I AM FX =
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6696
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Rada: výber ojazdeného auta

Príspevok od používateľa molnart »

este som si vsimol tie antidazdove klucky na suzuki ignis. to s tymi stuplikmi velmi nechapem, ved tie su na konci dveri a ruka sa vyklada zhruba v tretine
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7280
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Rada: výber ojazdeného auta

Príspevok od používateľa Papek »

Ruka sa vyklada podla dlzky dveri. V tomto maju 3 dveraky a coupe vyhodu, lebo spravidla maju dvere dlhsie. Lenze v 4/5 dverovych autach tie stupliky zavadzaju vzdy, este som sa nestretol s takym, kde by nezavadzali (ak su) a to si pamatam aj z vacsich aut ako Mercedes E220 alebo Charger. Nove Acko detto, aj ked tu sa bavime skor o velkosti Golfu. Btw ked sme uz pri Golfe, tak MK6 nema stupliky, ale ma tie premokajuce klucky :D

No a Ignis ... Do toho by som nesiel. Kamos to ma a volame to trestna lavica. Hadam netreba dalej opisovat
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6696
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Rada: výber ojazdeného auta

Príspevok od používateľa molnart »

neviem, fabia je naozaj male auto, ruky si casto vykladam, ale nidky sa mi nestalo ze by mi zavadzali tie dzindziky
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5551
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: Rada: výber ojazdeného auta

Príspevok od používateľa Odar »

Takze uz tomu rozumiem - antidazdove klucky, lebo potom si frajersky vylozi ruku do okna, aby si nezamazal zmacanou rukou interier :P
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1179
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Rada: výber ojazdeného auta

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Poprosím všetkých, aby prispievali iba konštruktívne. Buďto dajte tip na nejaké auto, s ktorým máte (najlepšie) osobnú skúsenosť, alebo dajte nejaký iný zmyselný tip. Príspevky štýlu trojan4x4 a Odar sú úplne nanič... :rolleyes:

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"