Rada: výber ojazdeného auta

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
Heatman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 827
Dátum registrácie: Št 23. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Humenné okolie

Re: Rada: výber ojazdeného auta

Príspevok od používateľa Heatman »

Subaru Legacy Wagon, posledne 3 generacie splnaju tvoje poziadavky, samozrejme ze najnovsi bude mat najdrahsie diely a vlastnorucny servis bude dost obmedzeny.
Spoiler: ukázať
PC-01:
CPU: Core i5 14600K + (ASUS TUF GAMING LC 240 + 2x Noctua NF-P12)
MB: Gigabyte Z690 UD DDR4
RAM: Kingston FURY Beast DDR4 3600MT/s CL17 2x8GB (KF436C17BBAK2/16)
GPU: ASUS ROG STRIX RTX2080TI OC 11G GAMING
SSD + HDD: (WD BLACK SN850 1TB + JEYI GodFins Heatsink) + (WD10JPLX Black + Scythe QD 2.5)
DVDRW: Sony NEC AD-7200S
PSU: Corsair AX850
Case: Cooler Master Dominator CM 690 II + (butil mats + 9mm foam) + FANs: 2x in CM-120, 1x out NB-BlackSilentFan XL-2
FAN control: Fan Control software
Monitor + stand: Samsung 32" Odyssey Gaming monitor G55T (C32G55TQWR) + MAX MTM4110FM
Keyboard: Corsair K95 RGB MX Brown NA-layout
Mouse + pad: Trust Laser Gamer Mouse Elite GM-4800 + A4Tech X7-500MP

Audio: Audio-gd NFB-11 --> JBL LSR4326P + JBL LSR4312SP
                                                                    --> Beyerdynamic DT880 Edition 600Ω + Antlion ModMic 4.0

HTPC:
CPU: AMD Ryzen 5600G + Scythe Ninja 3
MB: ASRock X570 Phantom Gaming-ITX/TB3
RAM: Kingston HyperX FURY 2x8GB
SSD: Adata Ultimate SU800 256
PSU: BeQuiet 300
Case: Fractal Design Node 304

NB-01:
Dell Latitude E6330
CPU: Core i5-3320m
RAM: 2x4096 DDR3
SSD + HDD: Crucial M500 240GB + (WD3200BEKT Black + optical bay caddy)
Používateľov profilový obrázok
trojan4x4
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1937
Dátum registrácie: Ne 17. Feb, 2013, 15:55
Bydlisko: Nitra - Vráble (22)

Re: Rada: výber ojazdeného auta

Príspevok od používateľa trojan4x4 »

Sám si úplne nanič chlape, ak by si si sadol na parkovisku pred hocakým hypermarketom, tak máš do 2 minút prieskum vozidiel ktoré splňajú tvoje absurdné požiadavky, narpíklad všetky renaulty od roku 97 až po rok 2002, tak isto niektoré verzie peugeotov do roku 2003, len s tým, že kľučka je viac oblá, preto sa bojím, že či by ti to náhodou nelámalo vietor pod klučkou a skôr by zvetrala ako by uschla od vody :hysterical:
Spoiler: ukázať
CPU ► AMD FX-8320
COL ► Scythe Orochi
MOB ► Gigabyte-990XA-UD3
RAM ► Kingston HyperX Predator 2x4GB 1600Mhz
GPU ► AMD MSi R9 280X OC Edition
SSD ► Crucial M4 128GB
HDD ► Barracuda 1TB
PSU ► Cooler Master RS-700W
CSE ► Zalman Z11+
PHO ► Nokia Lumia 930 32GB WP8.1
I AM FX =
Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1336
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Re: Rada: výber ojazdeného auta

Príspevok od používateľa Reinok »

To sa tu vážne píšu 3 strany o tom ako niekto hľadá aké? Proti daždové kľučky? S prepáčením ale :laugh: :laugh: a to tu píšu serózny ludia z fora...molnart, aj ty? :laugh:

Fakt nechcem byť nejako OT, ale ukáž mi kľučku, ktorá ti pri daždi nezajobe ruku....srandista...a keď ti v zime zamrzne ako písali hore...neotvoríš ani pajzrom...

Ruku z okna? :D :D :D koľko máš rokov? Že sa riadiš týmto....

Ty si čistý MONK :cool: aj ten je menej citlivý...skús sa zamyslieť...či tu tých ďalších 8 strán bude stáť zato, že aj tak skončíš na bicykli, čo aj mne príde ako naj rada...

Tebe sa ani pordiť nedá, pretože sám nemáš výber, a nehávaš tu ludi hladat za teba...pozri príspevok hore, choď von (to je tam za oknom, ked dás hore roletu) a pokukaj si auta, ktore ti vyhovuje...BTW...tie stupliky ti budu zaadzat v 99% autách, pokial niesi zena a nemas sedadlo nalepene na volante, pretoze pri posunutom sedadle dozadu mam ja osobne plece na urovni B stlpika... :facepalm:

Good luck chlape...neber to v zlom, ale vidis ze ludia ako ty niesu z vacsiny, cim je aj patrna reakcia ostatných....
Moto: Yamaha FZ8 Fazer
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1179
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Rada: výber ojazdeného auta

Príspevok od používateľa undertaker007 »

@Reinok
Spoiler: ukázať
Reinok napísal:Fakt nechcem byť nejako OT, ale ukáž mi kľučku, ktorá ti pri daždi nezajobe ruku....srandista...a keď ti v zime zamrzne ako písali hore...neotvoríš ani pajzrom...
Predstav si, že teraz mám, ako ste to tu viacerí nazvali, protidažďové kľučky. A predstav si, že mi "nezajobe" ruku. Taktiež za dve zimy čo to auto mám mi ani raz nejak vážnejšie ani jedna z tých štyroch kľučiek nezamrzla. A ak by mala zamrznúť táto "protidažďová kľučka", prečo by nemohla zamrznúť aj tá druhá...
Reinok napísal:Ruku z okna? :D :D :D koľko máš rokov? Že sa riadiš týmto....
20. Prečo? Je niečo zlé, alebo divné na tom, keď si v kolóne vyložím ruku z okna? Áno, vy si nájdete niečo zlé aj na tomto... ...ale pokračujem... ...ak mi tam ten kolík zakaždým vadí a sú aj autá bez neho, prečo by som si kúpil auto s kolíkom?
Reinok napísal:Skús sa zamyslieť...či tu tých ďalších 8 strán bude stáť zato, že aj tak skončíš na bicykli, čo aj mne príde ako naj rada...
Áno, skončím, pretože je krásny slnečný deň, bicyklovanie milujem... ...ale nie každé ráno o piatej do práce sa mi chce ísť bicyklom. Niekedy mi to nedovolí počasie (ako skoro celý minulý týždeň) a niekedy totálna nechuť... ...preto niekedy volím alternatívu skúter, alebo auto...
K tým stranám - myslel som si, že človek, ktorý by si prečítal môj prvý post by buďto šiel fórom ďalej, alebo by mu ťuklo, že sakra veď moje auto toto všetko/väčšinu spĺňa a napísal by sem, že čo za auto to má...
Nie. Vy tu namiesto toho na troch stranách riešite, aký som divný, že čo to chcem za sprostosti a podobne...
Fajčíte? Ak áno, podľa mňa ste zasa divní vy...
Reinok napísal:Tebe sa ani pordiť nedá, pretože sám nemáš výber, a nehávaš tu ludi hladat za teba
Hmm, dokonca nechávam ľudí hľadať za seba... ....kokos, čo sa ešte nedozviem...
Reinok napísal:pozri príspevok hore, choď von (to je tam za oknom, ked dás hore roletu) a pokukaj si auta, ktore ti vyhovuje
Nemám rolety. Von vidím stále. Dokonca som vonku dosť často. Áno, je pravda, že ak chcem pozerať autá, musím ísť tam, kde autá sú, pretože moje "von" nie je vaše do krčmy, na cigu a podobne. Moje von sú kopce/lesy, bicykel...
Reinok napísal:BTW...tie stupliky ti budu zaadzat v 99% autách, pokial niesi zena a nemas sedadlo nalepene na volante, pretoze pri posunutom sedadle dozadu mam ja osobne plece na urovni B stlpika... :facepalm:
Mám dlhé nohy. V takmer každom aute si musím dať sedačku úplne dozadu a aj to mi niekedy nestačí. Napriek tomu sa aktívne stretávam s dvoma autami (moje Daewoo Lanos a rodičovksé Fiat Idea) a ani v jednom z nich mi štuplíky na zamykanie nevadia. Daewoo ich má totiž na mieste, kde nevadia a Fiat nemá vôbec (iba pri riadiacej páke tlačítko).
Reinok napísal:Good luck chlape...neber to v zlom, ale vidis ze ludia ako ty niesu z vacsiny, cim je aj patrna reakcia ostatných....
Patrná reakcia? Vážne? Keď myslíte... ...potom asi ozaj nie som z väčšiny (a uvedomujem si to a nie je to len výberom auta) a vieš čo? Vôbec mi to nechýba... ...stačí mi môj malý svet, kde nie sú väčšiny, ale kde sú skutočné hodnoty...

Majte sa :bye:
ďakujem za tip, to Subaru sa mi dokonca aj vcelku páči... :)
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Rada: výber ojazdeného auta

Príspevok od používateľa Snake »

ja mám oboje typy kľučiek, tá čo chceš sa mi zdá ako väčšia blbosť, nemám ich rád, idú síce ľahko, ale že by to robilo nejaký špeci rozdiel keď prší povedať nemôžem.

Najviac sa mi ale páčia kľučky na GT-Rku :)





.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Rada: výber ojazdeného auta

Príspevok od používateľa Snake »

Ešte na margo toho čo som zmazal, ešte jeden tupý výkvet inteligencie, a začnem banovať, pokiaľ nemáte konštruktívnu radu pre zakladatela, nevyjadrujte sa!





.
Používateľov profilový obrázok
trojan4x4
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1937
Dátum registrácie: Ne 17. Feb, 2013, 15:55
Bydlisko: Nitra - Vráble (22)

Re: Rada: výber ojazdeného auta

Príspevok od používateľa trojan4x4 »

Snake, skús mi objasniť, čo je konštruktívna rada pre autora témy ? Tá pred tvojimi, alebo tá moja.... tu nieje čo radiť, jedine, nech si dá karimatku pred hypermarket a sleduje autá :) Občas vstane, pozre sa, či jeho typ má pipík na dverách aby mu to netlačilo paprču keď ju bude mať vycapenú von oknom a v 50tke si bude mastiť ruku Fastum Gelom lebo ho budú bolieť kĺby... konštruktívne, dobrý fór :hysterical:
Spoiler: ukázať
CPU ► AMD FX-8320
COL ► Scythe Orochi
MOB ► Gigabyte-990XA-UD3
RAM ► Kingston HyperX Predator 2x4GB 1600Mhz
GPU ► AMD MSi R9 280X OC Edition
SSD ► Crucial M4 128GB
HDD ► Barracuda 1TB
PSU ► Cooler Master RS-700W
CSE ► Zalman Z11+
PHO ► Nokia Lumia 930 32GB WP8.1
I AM FX =
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7281
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Rada: výber ojazdeného auta

Príspevok od používateľa Papek »

a ty skus objasnit toto ...
trojan4x4 napísal:Topic takéhoto typu ma nesmierne vytáča, ba až sere :x
Naco si vsimas temu, ktora ta teda sere a nemas zaujem poradit, iba tu pises cely cas hovadiny typu chod von, chod do autobazaru a pod. A to nevravim len o tejto teme, skus sa trochu uvedomit a ked nemas zaujem poradit, tak nekomentuj. Nikomu tym nepomozes.
Evidentne mas ku vsetkemu co povedat, az sa cudujem, ze si ten fastum gel nepotreboval ty na nieco ine ... Ale za pc je kazdy hrdina. Ja chcem napr. auto, co toci 9000 rpm. Preco? Neviem, proste to tak chcem. Som preto k... ?
Naposledy upravil/-a Papek v Št 23. Máj, 2013, 12:56, upravené celkom 1 krát.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5552
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: Rada: výber ojazdeného auta

Príspevok od používateľa Odar »

trojan4x4 --> :good:
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
Používateľov profilový obrázok
trojan4x4
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1937
Dátum registrácie: Ne 17. Feb, 2013, 15:55
Bydlisko: Nitra - Vráble (22)

Re: Rada: výber ojazdeného auta

Príspevok od používateľa trojan4x4 »

Papek napísal:a ty skus objasnit toto ...
trojan4x4 napísal:Topic takéhoto typu ma nesmierne vytáča, ba až sere :x
Naco si vsimas temu, ktora ta teda sere a nemas zaujem poradit, iba tu pises cely cas hovadiny typu chod von, chod do autobazaru a pod. A to nevravim len o tejto teme, skus sa trochu uvedomit a ked nemas zaujem poradit, tak nekomentuj. Nikomu tym nepomozes.
Evidentne mas ku vsetkemu co povedat, az sa cudujem, ze si ten fastum gel nepotreboval ty na nieco ine ... Ale za pc je kazdy hrdina. Ja chcem napr. auto, co toci 9000 rpm. Preco? Neviem, proste to tak chcem. Som preto k... ?

Zložitá otázka, jednoduchá odpoveď. Hej, si.

Ak chceš auto ktoré točí 9000x, tak si nájdeš a nebudeš si stanovovať či má mať ten motor rozdelovač alebo full elektriku. Nebudeš hladieť na predné svetlá ktoré lepšie svietia keď si líška prebehne cez cestu. Výfuk nemusí mať na pravej strane.
BL BOS TI

Hej, Colombo, keď si tak všímaš moje príspevky, tak mi postuj každý tvoj poznatok do PM....

Máš pravdu, za kompom je každý frajer :) Zväčša tí, ktorí ich zo seba robia majú v gaťách cihly, aby ich neodfúklo ... No ja ho zo seba robiť nemusím, pretože tu vykladám fakty, ktoré niekto nedokáže zhltnúť bez semena a moču. Sekaj dobrotu. :rep:
Spoiler: ukázať
CPU ► AMD FX-8320
COL ► Scythe Orochi
MOB ► Gigabyte-990XA-UD3
RAM ► Kingston HyperX Predator 2x4GB 1600Mhz
GPU ► AMD MSi R9 280X OC Edition
SSD ► Crucial M4 128GB
HDD ► Barracuda 1TB
PSU ► Cooler Master RS-700W
CSE ► Zalman Z11+
PHO ► Nokia Lumia 930 32GB WP8.1
I AM FX =
Používateľov profilový obrázok
Gudas
VIP
VIP
Príspevky: 6514
Dátum registrácie: Po 09. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Rudina (27)

Re: Rada: výber ojazdeného auta

Príspevok od používateľa Gudas »

Venujte sa téme.
Akékoľvek poznámky mimo budem mazať a prispievajúci dostane body...
Spoiler: ukázať
Desktop| ASRock Z68 Pro3-M | Core i3 3220 @ 3,4GHz + Phanteks PH-TC14PE (pasívne) | 12GiB DDR3 1333MHz | MSI GTX760 Gaming | SuperFlower Golden King 550W 80+ Platinum | Crucial m4 256GB + WD 1TB Red 2,5" 5400rpm @ Scythe Quiet Drive| Fractal Design Define Mini + Nexus D12SL-12 + Noiseblocker PK-1 + Scythe Gentle Typhoon | LG IPS235 + LG L225WT | Creative Inspire T2900 + Beyerdynamic DT990 Pro + Creative X-Fi HD | Logitech MX1100 + QcK Steel mini
Laptop| Acer Aspire One 753 | Celeron U3400 (1,06GHz) | 2x2GiB DDR3 | A-DATA S599 128GB
PC.sk IRC kanál PC.sk
Práve testujem: - Next: -
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3426
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Rada: výber ojazdeného auta

Príspevok od používateľa stanomx »

Myslíš že ti nejako extra pomôžu tie kľučky? Ja v tom nevidím rozdiel keď prší aj tak aj tak mám mokrú ruku (na 206ke). Neobmedzoval by som výber auta na takúto vec, pretože na výber už veľmi nemáš a jediné sympatické auto sa mi zdá asi ten civic. Inak tie zamykacie štuple si vieš vybrať a dať tam záslepku, samozrejme pokiaľ budeš mať central :D.
RAMMSTEIN

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"