biele halogeny

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
embe
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 189
Dátum registrácie: Št 20. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: KE

Re: biele halogeny

Príspevok od používateľa embe »

pytal sa na ziarovky... h4 azzuro -nic lepsie ako tie nesvieti..plus 100w ak mas nastavene svetla tak to svieti ok.. sto krat lepsie ako standard - v H4rke su dve vlakna pokial to nechas na tmenych tak tam ide stale 55.. tak o hid sady su drahe - neoplati sa to... pytal sa co..ja tom mam takto vyse 5 rokov a zatial nik nic nechcel rozdrbavat :D:D:D ja by som svoj hnev skor preorientoval na umelcov s dorabanym dennym svietenim (tie kadeake diody a lampiony co tahaju oci viac a oslepuju viac ako ja s mojimi 100watkami :D )
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7278
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: biele halogeny

Príspevok od používateľa Papek »

To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
embe
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 189
Dátum registrácie: Št 20. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: KE

Re: biele halogeny

Príspevok od používateľa embe »

papek za tu cenu vypohodeny... akurat mne by vadilo, ze to pri vypnutych svetlach vyzera otrasne teda myslim to ked si vykracujes smerom k autu a v parabole sa odraza ta modra farba pri vypnutych svetlach... proste TUZING jak sa patri :D nech vidia :laugh: nech vidia a ZAVIDIA (skor potom dosporit a nightbreaker lebo tie tento "d"efekt nemaju)

a este som zabudol --> stenly k meltingu :D ze roztapanie... roztopilo mi to ten konektor ktory sa dava na ziarovku..tu paticu ..ale tak nova stala 50 centov, potom mi to par krat vyhodilo poistku - kym som pochopil ako mam "nabastlit" relatka (pretoze som amater a robil som si to sam) to co spominal niekto vyssie - je to tak... pri dlhodobom pouzivani 100watov sa ti olupe parabola.. scernie v pripade ze sa v tom casto niekto vrta a svetla sa z vnutornej strany dotyka rukami (asi kvoli mastnote) pripadne kvoli kondenzovaniu ...vlhkosti..spine.. neviem.. v kazdom pripade ak mas neake stare auto s velkymi parabolami tak sa to oplati (favorit mal neznicitelne svetla..ten mal dokonca predok nie z plastu ale zo skla... felicia detto, par krat som to po zime menil lebo mi to prerazil kamen a dalo sa to opravit za par korun..cely ten kryt sa dal kupit ako nahradny diel...) navyse vsetky tie stare masiny s karburatorom maju predimenzovany alternator takze o neakom plytvani energie... okej beriem ale tak nieco za nieco... vidis lepsie a o to tu ide..spotreba o nekych par deci hore za to stoji..to je individualne.. ak sa vozis v noci pripadne po okres cestach tak by som jednoznacne siel do 1OO watov... vyplasi to zver srnu vsetko..FUNGUJE TO AKO FAZER hahaha....pripadne ako RONTGEN ak mas rozstelovane svetla...ale potom ozaj asi niekomu prasknu nervy a skonci to rozbijanim svetiel - hub hahaha :) ale tak nastavit svetla si myslim ze dokaze kazdy sam (staci neaka ciara na protistene v garazi...) pokial je auto OLDSCHOOL ..ale to vacsina aut na H4rky je :)
insomniac
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1092
Dátum registrácie: Ne 17. Júl, 2011, 22:45
Bydlisko: Košice

Re: biele halogeny

Príspevok od používateľa insomniac »

len pokúšaj ... raz si to možno všimne aj nejaká hliadka a budeš to mať dosť drahé.
inak áno, H4, ak sú tlmené, ide tam 55 W, keď sú diaľkové, vypnú sa tlmené a opäť tam ide 55 W.
keď budeš stále násilne svietiť obomi vláknami, teda akoby si blikal len tú páčku budeš držať, verím,
že ak neroztopíš svetlo, tak do pár minút prehorí niektoré z tých dvoch vláken ...
Používateľov profilový obrázok
STENLY
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 10908
Dátum registrácie: So 20. Dec, 2008, 13:44
Bydlisko: RK (34)

Re: biele halogeny

Príspevok od používateľa STENLY »

ak je tá žiarovka 55/100W, tak to určite vyskúšam... dialkovými sa dlho nesvieti, takže by mi to na felde dúfam nemalo narobiť neplechu... chcel som kupovať prídavné, ale toto bude asi lepšie riešenie...
tak isto vyskúšam tie z alzy, majú fajn cenu...
insomniac napísal:inak áno, H4, ak sú tlmené, ide tam 55 W, keď sú diaľkové, vypnú sa tlmené a opäť tam ide 55 W.
dialkové sú 60W :) čiže H4 55/60W
MB: ASUS ROG STRIX Z490-G GAMING (WI-FI) CPU: INTEL Core-i5 10600KF @ 4,1GHz, Boost 4.8GHz RAM: CRUCIAL Ballistix Black 2x8GB 3600MHz CL16
GPU: GIGABYTE GTX 1650 SSD: SAMSUNG 970 EVO 1TB HDD: WD Red 3TB PSU: CORSAIR AX750 CASE: CORSAIR Obsidian 350D W LCD: Dell U2412M 24''
Repro: Logitech Z2300 + Magnat Monitor Supreme 102
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: biele halogeny

Príspevok od používateľa Snake »

Veď len skúšaj ;), pár frajerov už o svetlá došlo, najmä tí, ktorí si nedali slušne povedať nech si to dajú nastaviť, reči typu "to si dokáže spraviť každý doma sám" milujem.





.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7278
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: biele halogeny

Príspevok od používateľa Papek »

takovej to byl frajer! :rep: ak to svieti tam kde ma, tak si skusajte pre mna aj 200W ziarovky, lenze vacsina ludi sa na to vysere, alebo ani len netusi, ze sa nastavuje cosi take ako vyska svetiel
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
embe
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 189
Dátum registrácie: Št 20. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: KE

Re: biele halogeny

Príspevok od používateľa embe »

H4rka - no dajme tomu ze to auto je nestastnik a neakym sposobom parabola odide tak ak obetujes kazdy rok 10 eur na nove svetla (turecko - druhovyroba... felicia.. original hella sa uz asi ani nevyraba)a ma ti kto zapojit tie prepatove relatka tak nic lepsie ako tie azzuro nezozenies - svieti to nenormalne (upozornenie ze su urcene len pre rallye a do "lesotraktorov" je len na krabicke) kazdy sam podla seba..mne by to za to stalo..plus fyzicky je ziarovka zhodna s beznou a hliadka ti nema ako odkontrolovat ci je to povolene alebo nie...vravim mne viac vadia "vytunene" tragace s ledkami a stroboskopmi a a kadeakymi dorabanymi dennymi toto oslepuje oslnuje a oprotiiducych ROZZURI ovela viac ako narvy na tlmenych... azzurro predavaju v hociakej mototechne - nie je to ziadna exotika ktoru ked objednas cez ebay cakas pol roka (nokya bulbs, pride ti to a za tyzden ti jedna z paru odide a menis...a zase cakas.... takze u mna ak sa bavime o H4 tak narva azzuro je ziarovka EŇO ŇUŇO secteno podtrzeno..za tie peniaze vela muziky..no a ak si konformny-pohodlny a nechces riesit NIC...potom osram nightbreaker (plus len ak veris ze su ozaj vylepsene - podla mna je rozdiel len v prebale pripadne a je jedno ci plusky alebo klasiku..vydrzia rovnako...asi stvrtinu svietihodin v porovnani s obycajnymi...no a potom su tu este SILVERSTARY a tie vydrzia vsetko.. tie som mal este dost davno v skodile 120 a tam sa o neakom stalom napati nedalo hovori... prebijalo to 14-18 300 a ziarovky nemali problem..proste silverstary su nesmrtelne... apropo azzurro preslo 2 krat na stk a bez problemov...zase rozdiel medzi 100w a 60w nie je az taky do oci bijuci (len v noci :D )
apropo vymena ziarovky :D:D:D ---> raz som menil na cliu a som nechapal :D uplne ze fraska... pripadne neaky ten RENAULT http://klipmania.sk/v/viewvideo/737/aut ... na-iarovky
Používateľov profilový obrázok
STENLY
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 10908
Dátum registrácie: So 20. Dec, 2008, 13:44
Bydlisko: RK (34)

Re: biele halogeny

Príspevok od používateľa STENLY »

zobral som najtbrejkery, od kúlblú ma odhovorili, vraj nič moc oproti klasickým
13€ je fajn cena za NB
ak zdechnú, tak vyskúšam aj tie narvy ;)
svetlo ako píšeš, na feldu stoji menej ako tie žiarovky :D
navyše aj šrotovisko existuje

ešte si pojdem dať nastaviť ku chalanom svetla, na 100% nie sú OK :no:
MB: ASUS ROG STRIX Z490-G GAMING (WI-FI) CPU: INTEL Core-i5 10600KF @ 4,1GHz, Boost 4.8GHz RAM: CRUCIAL Ballistix Black 2x8GB 3600MHz CL16
GPU: GIGABYTE GTX 1650 SSD: SAMSUNG 970 EVO 1TB HDD: WD Red 3TB PSU: CORSAIR AX750 CASE: CORSAIR Obsidian 350D W LCD: Dell U2412M 24''
Repro: Logitech Z2300 + Magnat Monitor Supreme 102
Používateľov profilový obrázok
embe
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 189
Dátum registrácie: Št 20. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: KE

Re: biele halogeny

Príspevok od používateľa embe »

nightbreaker su super - od toho su lepsie uz len tie 100watky.. potom napis aky to bol upgrade po vymene :good:
insomniac
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1092
Dátum registrácie: Ne 17. Júl, 2011, 22:45
Bydlisko: Košice

Re: biele halogeny

Príspevok od používateľa insomniac »

vďaka stenly za opravu. inak 55/100 W existujú? viem akurát o 90/100 W, prípadne 100/130 W

ale aj tak, príslušník (policajt) by ti podľa mňa veľmi jednoducho dokázal, že máš nesprávne nastavené
svetlá. postavil by tú svoju kiu k tvojmu autu, zapol stretávačky a 10 metrov pred autom by ste si obaja
čupli. a že niečo svieti 2x tak intenzívne ako má to už spozná hádam aj imbecil

koniec koncov ťa nemusia pokutovať za nesprávne žiarovky ale za zle nastavené svetlá - majú na to právo, či nie?

a tie nightbreakery za tú cenu sú veľmi dobré. ale tie philipsky x-treme vision sú o máličko lepšie.
akurát stoja o 50% viac. inak oba druhy sú veľmi vydarené, osram vraj odíde skôr, tak sa to cenovo
s philipskami nakoniec vyrovná. mne zatiaľ neodišli ani NB ani x-treme vision, ale mal som oba

trochu ma serie, že kdesi v austrálii ponúka narva klasické 55/60 W halogénové žiarovky z úplne inej rady
ako u nás alebo v európe. majú tam napr. blue plus 90, čo je +90% svetla ako napr. NB, ale teplota 4k K.
majú tam napr. aj +120% či model s 4,5k K. je to dokonca u nich aj normované. u nás sú od narvy najlepšie
asi tie range power (+50%). kuknem ešte tungsram, tie svietili tiež celkom dobre

inak pohľadal som trochu nejaké belšie halogény a asi najlepšie čo teraz dostať sú philips blue vision ultra.
stoja síce priemerne 20-22 €, no v balení je okrem dvoch H4-iek aj 2x W5W, teda biele obrysové

aj osram má inak pre ameriku tiež niečo iné. silverstar je tam tuším +90%, u nás len +50% alebo +60% (v2).
a v amerike sa to predáva ako sylvania, ale je to osram vlastne.

a k tým svetlám ... no áno, na feldu či favoriť možno stojí nové svetlo do 10 €, ale na takú oktávku tam vychádza
originál jeden kus na 200 € a neoriginál (DEPO) na 65-70 €. tie stowattovky mi nestoja za to, aby som tie svetlá
zničil. a ani za tie pokuty samozrejme ...
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7278
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: biele halogeny

Príspevok od používateľa Papek »

insomniac napísal:postavil by tú svoju kiu k tvojmu autu, zapol stretávačky a 10 metrov pred autom by ste si obaja
čupli. a že niečo svieti 2x tak intenzívne ako má to už spozná hádam aj imbecil
Kia nie je urcene uradne meradlo ;) To, ze to svieti silnejsie je jedno, to by ta mohli pokutovat aj za nightbreakery. Treba tie svetla mat jednoducho spravne nastavene a teda svetelny kuzel musi kreslit spravne ciary po stene. Iny problem tu v podstate nie je, aspon nie taky ako je u dobastlenych xenonov.
Problem HID xenonov je ten, ze narozdiel od halogenov v nich nesvieti rozzeravene vlakno, ale samotny plyn, cez ktory prechadza vyboj. Teda xenon nema pred vlaknom tienitko, ktore by spravne smerovalo kuzel.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
embe
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 189
Dátum registrácie: Št 20. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: KE

Re: biele halogeny

Príspevok od používateľa embe »

oktavia uz nema H4rky ale h3 a H7 tusim..sa bavime o klasike... o patici H4 a tam su svetla ako nahradny diel lacne lebo ide o auta 10r a viac....(navyse vrakace su plne fel,fab..atd atd) . H4rka - jedine 100wat :D .. ze kia nie je uradne meradlo.. ono pokial nemas adaptivne svetla (neviem presne ako sa to vola..myslim ze koncern to vola tak...) ktore sa "vyvazuju" sami tak je to stale len "bajocko" staci ze do kufra nalozis par veci a rozhodi to tak ze moze robit atest na hociakom aute vedla tej jeho kii a nebude to v "norme" pokial sa bavime o klasickych ziarovkach.. tie mozes stelovat kolko chces - viem ze to tlacidlo - naklon svetiel na favoritoch, feldach, 1cke octavii odchadzalo ako prve ..a nefunguje to tak v 90%aut..ja som to na aute mal takto vyriesene 100watkou velmi dlho cca 6 rokov a nikdy ma za to nikto neriesil...(a nemenil som ani paraboly...) a od tej H4rky azzuro svieti lepsie uz len bixenon :) na audi mam nieco take..mam ten pocit ze je tam vodovaha alebo co..neviem ako to funguje ale vie to rozoznat ked sedim v aute sam (a naklopi sa po mojom nasadnuti - rozumej sto kg len na prednu sedacku ..tak mi to ten lavy reflektor "natoci"... vyrovna svetlo...alebo ked nalozim do kufra kufre a prispendli to zadok tak to tiez potom to svetlo "sklopi" nadol :D :laugh: - proste skusenosti su take ze 100watky policajti neriesia a pokial by to nahodou riesili tak si myslim ze by to koncilo debatou a pokial by neobsahovala vulgarizmy ale argumenty o tom ze kedy konecne budu riesit to preco sa vozime po r-----ch cestach + preco polovica poulicnych lamp v mestach je vypnuta pripadne ide na 30 % tak ze ani nie je vidiet tie kratery... (apropo KE su v tomto specificke -kazda jedna lampa poulicneho osvetlenia ak ma dve vetvy tak jedna je "demontovana" cize ani nevidis jamu nic...neosvetlene prechody pre chodcov su uz uplne ina kapitola a uplne co je total sila tak uz setria aj na farbe..kedysi davali pri amfiteatri tu reflexnu ...teraz tie prechody vylievaju asi primalexom ... )a potom by som pridal vycitky ze najprv nech davaju pokuty tym co vysvecuju hmlovymi (podla mna 90 percent tych debilkov co ma dorabane "denne" systemom ze mu to zopne predne hmlove oslnuje ovela viac ako 100wecky...) tak by sa to maximalne riesilo ked tak dohovorom :D:D - a mam ten pocit ze tym by som asi aj uspel pokial by prislusnik nebol vyslovene ze TROUBLEMAKER ... nightbreaker su homologizovane - tym padom ti nemoze nikto nic :D
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7278
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: biele halogeny

Príspevok od používateľa Papek »

embe napísal:o patici H4 a tam su svetla ako nahradny diel lacne lebo ide o auta 10r a viac
tak zrovna na tu moju poondiatu hondu nekupim jazdene svetla pod 100 €, nevraviac o tom, ze po jednom ich nepreda takmer nikto. Druhovyroba stoji cca rovnako, len tam je to s kvalitou castokrat velmi biedne.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2079
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: biele halogeny

Príspevok od používateľa zoom »

Aj ja sa pridam trosku do diskusie, nakolko som pri vybere ziaroviek do auta tuto problematiku trosku studoval.

Vec cislo 1: Vsetky ziarovky zafarbene do modra s roznymi marketingovymi nazvami ako Cool, Blue, Extra White a podobne su uplne somariny. Maju mensi svetelny tok nez bezne "zlte" ziarovky a aj mensiu zivotnost. To, ze sa nejakemu tuzerovi zda, ako to super svieti, nie je ziadne hodnotne meranie. Fyzika nepusti a vsetky horiace wolframove vlakna v halogenke na istej teplote budu mat okolo 3xxx K teplotu, takze nikde sa neda kupit biela halogenova ziarovka.

Vec cislo 2: Pre najlepsie osvetlenie treba xenony. Maju same vyhody a snad ziadne nevyhody. Samozrejme nemam na mysli ziadne HID kity z Ciny, ale regulerne xenony, prisposobene reflektory, sosovku, auto-leveling, atd. Strkat HID ziarovku s uplne inym typom a bodom vyzarovania do paraboly od halogenu je na cezdrzku.

Vec cislo 3: Montovat 100W ziarovku do elektrickeho obvodu dimenzovanom na 55W je zverstvo (len sa mi tuto roztopila objimka a obcas prepalilo poistku... WTF?). Odporucam potom aj prenosny hasiaci pristroj pod sedacku. Pribehy ako dedkov otcovho brata syn pes stryko to mal a fungovalo to, neberiem.

Odporucania na konkretne vysokosvietive (oproti normalu) halogeny:
Philips Xtreme Power (teraz uz tusim nahradene Philips Xtreme Vision)
Osram Night Breaker
Philips VisionPlus
Osram Silverstar

Vyhnut sa marketingovym chujinam ako Osram CoolBlue, Philips BlueVision atd. Na papieri to moze mat napisane co len chce, realita je ina.

Ja jazdim teraz s Philips Xtreme Vision. Po vymene ziaroviek som siel na preskusanie svetiel na STK (cca 2 mesiace dozadu). Svietim dobre.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"