Motorkári na fóre....

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1336
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa Reinok »

Hej hej FZ6 je stvorvalec, ale to je cele o elektronike a o dávkovaní plynu a čudoval by si sa a aj kvoli normam EU. Minule som niekde cital clanok ze aj nove masiny maju take cudne spravanie plynu, kvoli eletronike atd.

Tiež snívam o tom že raz pridám plyn a moto sa plynule rozbehne....na 2-3 ( na 6ke sa mi aj fazer rozbehne plynulo, pomalšie :D )
Moto: Yamaha FZ8 Fazer
anonym_a8

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa anonym_a8 »

Chce to ride by wire. F850GS krasa, ziadne cuknutie.
Ani na starsich moto som s tym nemal zasadny problem, je to len zvyk.
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa Leon »

Jednoduska ako stojíte v kuzelke s vodičakmi ? Mám tam kamoša ktorý začal minuleho roku ale už dosť neskoro - v septembri (jeho chyba :D), nestihol už jazdy a potom boli tie korona opatrenia. Keď v máji skončili tak za týždeň spravil jazdy a už len čakať. No a skúšky mu dali policajti až teraz na polovicu augusta. Tak, že ako ste tam na tom vy? :D By mi preplo keby robím/čakám tak dlho a už všetko mám porobené :D Mne tiež vychádza že budem mať až niekedy začiatok septembra.
.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa quicky »

motorka predobjednana ?

ten novy tracer 700 sa mi neskutocne paci !
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5565
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Leon ahoj,

neviem preco to tak kamos ma, ja som zacal niekedy tesne pred koronou a dnes mam za sebou kondicnu jazdu zajtra 7:30 rano skusky :)
Mozno to je tym ze mam rychlokurz, ktory je vlastne rovnaky ako standardny kurz, no nestal 450 ale 500 (co mi uz prislo skoro bez rozdielu).

Takze tolko, akurat ze testy som vobec neskusal tak snad vobec prejdem ku jazdam :D
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa Leon »

Tak to GZ, drzim palce :)
.
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa shajek »

tak som si kupil PCX125 (2019 model, s digitalnymi budikmi) na dochadzacky do roboty, kedze sa mi nechcelo momentalne hrotit velky vodicak. Zatial najazdenych 1500km a vsetko easy peasy :) celkom podareny stroj
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5565
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Myslim ze po meste az az, nech sluzi! :)

A diki leon, idem par testov v appke aspon preklikat heh.
Používateľov profilový obrázok
warrior606
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 677
Dátum registrácie: Ut 20. Aug, 2013, 17:55
Bydlisko: Legan, IRL

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa warrior606 »

Nech sluzi shajek :) mal to aj brat len uz chvalabohu presiel na velku motorku :)
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5565
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Som aj zabudol spomenut, vodicak za nami, vsetko na poriadku :)
Uz len sa zmierit s tym ze bemam kde parkovat, tento rok nema zmysel nic kupovat, ked tak pozicat... :( o dovod viac dom postavit cim skor
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa Leon »

Gratulujem :good: A jazda ti prebiehala ako?
.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5565
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Od slovnaftky za kruhacom smer optima, doprava pri kauflande, trochu okolo terasy, naspat na kruhac a pumpa. cca 10 minut jazda, pohodicka jazz.

ozaj ze najlahsia jazda aku som mal doposial.

Medzi nami dievcatami sa vobec necitim ako pripraveny motorkar, ale tak zaklad tam je som dost s pokojny s Petom (instruktor) v kuzelke, naucil ma logickemu pristupu.
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa Leon »

Tak, nejak to doženieš sám :P Aj keď sú veci ktoré treba ukázať. Ja som tam veľmi spokojný. Je to autoškola hlavne na motorky, sú tam 3 inštruktori čo majú dlhoročné skúsenosti s moto. Vysvetlil a učili sme aj také veci ako trail braking, brzdenie so zadnou brzdou, uhýbanie na poslednú chvíľu alebo rev matching. Nelutujem, že som to ešte na rýchlo zmenil.
.
Používateľov profilový obrázok
MoQwai
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 852
Dátum registrácie: St 12. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Plešivec

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa MoQwai »

Jednoduska napísal: So 25. Júl, 2020, 19:37
Medzi nami dievcatami sa vobec necitim ako pripraveny motorkar, ale tak zaklad tam je som dost s pokojny s Petom (instruktor) v kuzelke, naucil ma logickemu pristupu.
Tiez som citil rovnako, na vodicak som siel rovno na najvacsiu kategoriu, este predtym ako by som doskusoval , som si zaobstaral jednu krasnu sivu 2005 yamahu FZ6 (aj na prepis som siel pekne naobliekany bez vodicaku) :D , podotykam predtym som ani raz nesedel na motorke len na 4kolke, a nebol ziadny problem, mam pred motorkou respekt ale ide to pekne :) a to cukanie mam tiez ked pridavam plyn ale ked sa velmi na to sustredim da sa to aj bez toho :)
CPU AMD Ryzen 5 3600 4,25 GHz Vcore 1,35V MB Asrock B450m Pro 4 RAM ADATA XPG SPECTRIX D80 16GB DDR4 3200MHz CL16 GPU GIGABYTE RX 5700 XT GAMING OC 8G @ Core 2GHz + Mem 875MHz 1,08V + 50PL PSU Fortron Hyper M 700 HDD ADATA SX8200 Pro 512GB CASE Fortron CMT 510 Monitor LG 29UM68 Ultrawide Mouse Roccat Kiro Keyboard Razer BlackWidow ultimate
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5565
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Presne rovnako, v zivote som nesedel na moto ale tak nie kazdy ma moznosti na dedine ze? :) diki za podporu, verim ze to tiez s respektom pojde v pohode a bezpecne.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"