Motorkári na fóre....

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
warrior606
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 677
Dátum registrácie: Ut 20. Aug, 2013, 17:55
Bydlisko: Legan, IRL

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa warrior606 »

quicky:
Neviem ako na sk ale tu mi to vychadza ze ktory rok vyroby tolko tisic euro :D 2006 su po 6k, 2005 su po 5k atd... Vela zalezi od stavu a dalsich veci :) ale jednoznecne pri takom rozdieli v peniazoch by som isiel do novej :)
quicky napísal:keby to bolo take jednoduche ,ze utekaj a kup,ze jo :)
Ono jednoduche to je :D Len treba mat zakladnu poziadavku a to peniaze :D Dalsia vec je clovek musi mat motorku v krvi. To nie je len kupim motorku a budem machrovat ale ked o tu motorku fakt stojis tak si ju kupis. Proste si k nej cestu najdes :) ked som si ja kupil motorku tak som mal tichu domacnost 2 tyzdne :D Potom to nejak rozdychala ale somrala furt az kym jej matka nedohovorila :D esteze mam dobru svokru :D
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa quicky »

jazdil som od malicka ,cize sa nebojim mat ci nemat, skorej momentalne nemam priestory kde ju parkovat takze to je taky hlavny peotifakt :) skor ci neskor ju kupim, uz by som si mal aj vodicak spravit a neriskovst stale :D :D
Používateľov profilový obrázok
Thief
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1168
Dátum registrácie: Pi 14. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Dubravka

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa Thief »

No parkovanie je problem. Ja normalne parkujem bud na druhej strane BA, alebo 40km u nasich na chalupe, co ma dost negativny efekt na chut jazdit. Minuly rok som na par mesiacov prenajal garaz, ale ked clovek jazdi len sem tam kavickovanie, je to trosku draha sranda.
CPU: Ryzen 5 5600X, MB: MSI B450 Tomahawk MAX, RAM: 2x16GB Patriot Viper Steel DDR4 3600 Mhz, GPU: XFX Speedster QICK 319 RX6750XT CORE, Monitor: Asus VG278HE, HDD: Seagate Ironwolf Pro 4TB, WDC Green 2TB, M2: Samsung 970 Evo plus 1TB, SSD: Apacer Panther AS350 512GB PSU: Corsair RM650X Gold, Case:Fractal Define S, NET:Orange FiberNet 500Mb, OS: Win 10 pro 64
Používateľov profilový obrázok
warrior606
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 677
Dátum registrácie: Ut 20. Aug, 2013, 17:55
Bydlisko: Legan, IRL

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa warrior606 »

quicky napísal:jazdil som od malicka ,cize sa nebojim mat ci nemat, skorej momentalne nemam priestory kde ju parkovat takze to je taky hlavny peotifakt :) skor ci neskor ju kupim, uz by som si mal aj vodicak spravit a neriskovst stale :D :D
Ja by som ako ten hlavny protifakt bral vodicak no ale dobre :D Ja som tiez lietal bez vodicaka ono na Sk sa to da ale v zahranici bohuzial nie. Tiez som nemal dlho motorku ale potom som sa tak spravne nasral, zobral mesiac dovolenku a na Sk spravil vodicak(je to o dost lacnejsie :D) sice vyzdvihnut mi ho bol otec lebo som uz bol naspat takze vsetko bolo v poriadku a rok nato som kupil motorku. Z parkovanim momentalne problem nemam kedze mam velku dvojgaraz. Auta parkujeme vonku takze pohoda :) ta garaz je skor dielno / posilovna :D
Používateľov profilový obrázok
Martin2195
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 481
Dátum registrácie: Pi 29. Okt, 2010, 18:36
Bydlisko: Trnava, Brno

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa Martin2195 »

Zdravím, rád by som sa stal tiež členom klubu priateľov jednej stopy.

Pôvodne som mal plán, že cez toto leto si urobím papiere na A2, keďže mám 21, a postupne došetrím a kúpim si nejakú motorku a oblečenie. No dnes mi kamarát urobil škrt cez rozpočet, vraj známy jeho otca predáva Apriliu Pegaso ročník 2003 za 40 000CZK. Je to prvý majiteľ a motorka má 4000km, dáva k tomu kufor a dve helmy (je mi jasné, že helmu si tak či tak kúpim svoju).

Čítal som názory, že je vraj lepšie začínať (ak na to už má človek vek, že nemá 16) na niečom väčšom ako je 125-ka. A tak som plánoval, že nejaký čas si kúpim nejakú 600-ku (Hondu CB 600, Apriliu Pegaso Strada 650 a pod. do 35KW).

-Je to podľa Vás dobrý nápad ? Začať na 650-ke ? Samozrejme sa nechystám darovať orgány, čítal som v tomto vlákne, že ak je motorka silná tak sa dobre hovoria reči typu: "aj s litrom sa dá ísť 60....". Preto sa na to pýtam.

-Oplatí sa podľa vás kúpiť tá Aprilia od toho týpka ? Čo si o tom myslíte ? Cena, rok výroby, typ tej motorky. Budem rád za každý názor.

-Ako je to s kúpou motorky z Česka ? Sú tam nejaké problémy ? Niečo čo by som mal vedieť ? Viem, že budem musieť robiť kontrolu originality, asi technickú a emisnú. Niekde na nete som čítal, že to vychádza okolo 250€ ak ide o prepis z Česka. Ak sa v tomto vyznáte, budem rád ak mi to objasníte viac.

Prevoz by nebol problém na Slovensko, kamarát by mi ju doviezol. Samozrejme by som sa ňu išiel pozrieť.

Asi som to napísal všetko. Naozaj budem rád ak sa mi k tomu vyjadríte :)
Spoiler: ukázať
Zostava1: CPU: Intel Core i5 760 3.88Ghz --Doska: Gigabyte P55-UD3 -- RAM: 3x2GB kit DDR3 1660Mhz -- Grafická karta:nVidia GTX480 -- Zdroj: Corsair HX750 -- Chladenie: Corsair Air Series A70 -- Skriňa: CoolerMaster HAF 922 --
Sound:
NuForce μDAC2 -->Sennheiser HD 595 + Logitech Z-2300


Zostava2: CPU:Intel Core i5 6600K 4,3Ghz --Doska:ASUS Z170 Pro Gaming -- RAM:2x4GB kit DDR4 2133Mhz --Grafická karta:nVidia GTX950 -- Zdroj:Corsair CX650M -- SSD:Samsung 850 EVO 250GB -- Chladenie:Cooler Master Hyper 212X -- Skriňa: Cooler Master Centurion Silencio 452 --
Sound:
geek out 450 -->Sennheiser HD 595 + Mackie CR4


Notebook:
Lenovo Y50-70 - Intel i7 4710HQ, nVidia GTX 860M 4GB, 8GB RAM, SSD 256GB, Windows 7
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa quicky »

ja som za mlada jazdil babety ,potom tie vselijake obdoby,okolo 15tich som mal yamahu DT125, to bolo radosti a vozenia :) potom som dlho nejazdil kupil "baby" supersport ninju 636,rv. 2005...samozrejme to bola "raketa",clovek si hlavne musi uvedomit,ze kazdy jeho rozhodnutie na moto moze mat diametralne odlisny dopad ako v aute, proste vyrypat sa da velmi jednoducho (nie raz som jak sef dobrzdoval do zatacky po dlhej rovinke a v zakrute napadane listie, cez ritku by lentilka nepresla...), takze naozaj je to o tom zvyknut si na moto, ist na to pomaly, nechciet hned jazdit 500kmh jak rossi :) ale hovorim to je o tom zdravom rozume

fakt ma ta moto za 13 rokov len 4000km ? nebol to preklep a 40tis?

evidentne ides na tu entry financnu metu, tj to,ze mas moznost kupit nevylagrovanu motorku od prveho majitela, je TOP volba... lebo uprimne za 40t cz ekvivalent svk kupit moto co mala uz 25majitelov, boh mi je svedkom,ze urcite sa kazdy o nu nestaral prikladne --vo vysledku v tej cenovke mas proste omnoho vacsiu sancu ,ze majitel sa o nu staral riadne :)

sice sa mi ta pegaso nepaci,klamat nebudem,pride mi to ako vtakopysk,ale tak kolko ludi tolko chuti, nic ti nebrani na nej zacat,neni az tak ultra vykonna na zabitie, tj privyknes si,rok dva pojazdis a prejdes na inu - neni to manzelstvo na cely zivot :) jedine,ze sa moc do nej zalubis,ale kedze je skaredsieho charakteru to hadam nie,ale zas laska je slepa :cool:

celkovo som pocul ,ze su aprilie neni zle masinky, obrovsky bonus je prvy majitel, pravdepodobne dobra starostlivost a servis (samozrejme nutne prezistit)... takze ja by som kludne do toho isiel.

prihlasenie je cca tych 250e (stk ek tusim 60, originalita nevim ci nie 80, poplatok je na moto 33- ak si dobre spominam) plus samozrejme rataj zabity cas :)
Používateľov profilový obrázok
Martin2195
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 481
Dátum registrácie: Pi 29. Okt, 2010, 18:36
Bydlisko: Trnava, Brno

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa Martin2195 »

quicky ďakujem za názor. Motorka má 4470km, vraj na nej ten človek skoro vôbec nejazdil. Kúpil si ju a väčšinu času mu stála v garáži. Preto si myslím, že za tú cenu je to naozaj veľmi slušná ponuka.

Ešte by som sa rád opýtal ako je to s prihlásením. Do kedy ju musím prihlásiť ? Zdá sa mi, že je tam myslím 30 dní. Pretože ak to majiteľ v Česku predá, tak mu na to dajú prevozné České značky, na tých mi to príde na Slovensko. A tie sú myslím na 30 dní. Keďže v tom období budem mať práve skúškové, tak nebudem mať čas sa tomuto venovať. Navyše aj keby som čas mal tak nemám papiere aby som to s tou motorkou vôbec obehal.

Ako to je teda ak prešvihnem tých 30 dní ?

EDIT: môžem poslať fotky do SS, nechcem to sem dávať verejne.

EDIT2: bohužiaľ to padlo, motorka má 36kW. Takže by mi na to nestačil A2 vodičák.
Spoiler: ukázať
Zostava1: CPU: Intel Core i5 760 3.88Ghz --Doska: Gigabyte P55-UD3 -- RAM: 3x2GB kit DDR3 1660Mhz -- Grafická karta:nVidia GTX480 -- Zdroj: Corsair HX750 -- Chladenie: Corsair Air Series A70 -- Skriňa: CoolerMaster HAF 922 --
Sound:
NuForce μDAC2 -->Sennheiser HD 595 + Logitech Z-2300


Zostava2: CPU:Intel Core i5 6600K 4,3Ghz --Doska:ASUS Z170 Pro Gaming -- RAM:2x4GB kit DDR4 2133Mhz --Grafická karta:nVidia GTX950 -- Zdroj:Corsair CX650M -- SSD:Samsung 850 EVO 250GB -- Chladenie:Cooler Master Hyper 212X -- Skriňa: Cooler Master Centurion Silencio 452 --
Sound:
geek out 450 -->Sennheiser HD 595 + Mackie CR4


Notebook:
Lenovo Y50-70 - Intel i7 4710HQ, nVidia GTX 860M 4GB, 8GB RAM, SSD 256GB, Windows 7
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa quicky »

idem dnes pozriet Intrudera C800 resp VL (volusia)... :D ako minuly rok tak aj tento rok stale nemam garaz, takze to je provizorne a budem obkukavat az kym mi neprepne a nekupim :)
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4575
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa killswitch »

dnes sa stalo nieco neuveritelne. motorkar obiehal kolonu a ked isli oproti auta, tak sa zaradil do svojho pruhu a pockal :O mali motorkari nejake skolenie ako pouzivat rozum alebo co sa to deje?
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa quicky »

skorej zistili ,ze vacsina vodicov v autach rozum nema a teda pud sebazachovy :)
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4575
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa killswitch »

tak to som rad, konecne bude na cestach bezpecno :)
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9986
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa stiv »

Asi sa este bal po zime. Ja som nastastie este tento rok motorkara nevidel (nepocitajuc 4 kolesa). :laugh:
.
Používateľov profilový obrázok
warrior606
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 677
Dátum registrácie: Ut 20. Aug, 2013, 17:55
Bydlisko: Legan, IRL

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa warrior606 »

killswitch:
Nemozes hadzat vsetkych motorkarov do jedneho vreca. Aj medzi vodicmi osobnych aut sa najdu debili tak ako aj medzi motorkarmi. Tu situaciu co popisujes tak to robim uplne bezne bez akehokolvek skolenia a tak isto nepredbieham ked ide nieco oproti. Pomaly nechodim ale svojou jazdou neohrozujem hlavne seba ale ani ostatnych ucastnikov a vzdy sa snazim predvidat co sa moze stat. Je jasne ze vsetkemu zabranit nemozem ale aspon spravim vsetko preto aby som minimalizoval nebezpecenstvo. To ze niektory chodia ako debili stym normalny motorkari nespravia bohuzial nic.

quicky:
tak hadam nieco kupis ;) na leto sa zide :)
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa quicky »

snazim sa :D koruny ma svrbia, dieta na ceste, frajerka ja o mna boji, nemam to kde parkovat moc :D ale ked srdce pistiiii a 30tka klope na dvere, skoda si nesplnil sen o "chromovej" masine....
Používateľov profilový obrázok
warrior606
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 677
Dátum registrácie: Ut 20. Aug, 2013, 17:55
Bydlisko: Legan, IRL

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa warrior606 »

Ja mam tiez dieta a dalsie na ceste. Zena sa o mna tiez boji ale ja mam trosku mocnejsiu masinu ako intruder a hlavne intruder je iny styl jazdenia. Ja ti poviem tak: chod do toho lebo potom budes lutovat a ver ze ked pride dieta tak sa uz k tomu nedokopes pretoze budes ine veci riesit. Ja som si stihol masinu pred dietatom zaobstarat a poviem ti ze keby som ju nemal tak uz ju nemam min. do 50tky. Parkovanie sa uz da potom poriesit. Kamosi parkovali aj u mna kedze mam velku garaz alebo vo vchode. Vsetko sa da len sa treba nakopnut :)

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"