Motorkári na fóre....

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
anonym_a8

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa anonym_a8 »

Respekt je naprd, kedze ho musia mat vsetci naokolo a to sa moc nedeje. Najdi si potom nejaky Moto kurz a chod tam. Naucia, vysvetlia, zoznamis sa so svojim strojom a prezijes prima den. Staci pohladat na nete aj s reakciami. Aspon nechytis zlozvyky typu bezim prec z krizovatky a podobne.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa quicky »

chlopi vcera som narazil na Moto Morini X-Cape 650 @ 80koni (aj A2 verzia), produkcia 3/2021, cena cca 7300e s dph.

veeeeelmi silno nad tym uvazujem (predobjednat), talianske korene a pod ... velmi velmi mi to padlo do oka ako alternativa k takemu versys 650/tracer 700 a pod.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa quicky »

tak ja som sa nakoniec rozhybal :D akurat vybavujem financ (nechcel som nadmerak pri cash platbe) na tenere 700 :)) dlho som zvazoval a vymyslal, do drahsej som ist nechcel lebo presne viem kolko rocne nabeham a toto mi prislo ako skvely kompromis, na endurku od yamahy som vyrastol takze toto bude prijemna "nostalgia" :D

preplatenie za 4roky - 506 eur, to sa ani neoplati kupovat cash...

uz som velmi nateseny, posed a vsetko super ! neviem sa jej dockat, ak vsetko klapne mozno rovno tento vikend na nej vyrazim do chorvatska.

p.s. doma mi to preslo dost v pohode, manzelku som tak 2 tyzdne dobiedzal,ze som uz kupil, idem kupit, nejake tie stranky s oblecenim videla a pod... tak uz nejak tusila a potom som jej oznamil,ze to chcem ist riesit, nejaky ten dialog 15 min a bolo po vsetkom :D sama povedala,ze keby ju donesem domov a len to oznamim asi mi gumy pichne :D takze manzelska kriza zazehnana a ideme dalej ha
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5546
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Gratulace!

U nas inak podobne, tiez si manzelka vazila rozhovot vopred a je vo faze, ze mi hovori ktora je sa jej paci pre mna, tie zeny nam v zivote prosto chcu dobre, len treba ich lubit :D
anonym_a8

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa anonym_a8 »

Gratulujem. Hned na dlhu cestu by som nesiel. Niektori sa stazovali na pohodlie stock sedla, aby si nemal kamenny zadok za 200km :)
Alebo ako ja, kupil som helmu Schuberth R2. Hodinu super a po hodine zacne tlak na celo, po 90min neznesitelne. Helma musi dole na 15 min a potom mozem pokracovat. Cize cele zle. Proste zly tvar od vyrobcu na moju valcovu hlavu, mala veda je to.
Teda ak nebudes extra stastlivec, budes este ladit detaily par tyzdnov...
Mozme dat nejaky session niekde na moto, aspon budem mat doma dovod ist na moto :)
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa quicky »

Diky diky :D helmu som objednal,nejaku atyp hlavu nemam, skorej klasicky globus :D

Oblecko riesim, teztilna adventure bunda musi byt, spodok zatial vidim na kevlar rifle, najma zatial hlavne jazda mesto okolie...

K sedlu som cital ale je to asi vec vkusu a zas nevydrzim ked chcem? Aj na SS predtym som vedel dat 300+denne co si niekto nevie predstavit. Necham sa prekvapit,v kazdom pripade sa moc tesim.

Na vianoce mi jezisko prinesie kit na vysoky predny blatnik :D a polepy camel, nekonecne sa mi to lubi odkedy som to videl
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa quicky »

pondelok idem konecne pre nu, objednal som bocne kufre a horny vak od enduristan :) vsade chvalia... pozeral som aj givi alaska hlinikove kufre plus ramy, ale realne ta moto bola az smiesne siroka, co mi moc na nu nesedelo, do terenu a pod (co isto planujeem), tak som sa rozhodol takto...

nenormalne vela doplnkov k tym moto je, to clovek aby jackpot vyhral... :D

prvé kilometre za nami :) je to ako bicykel, to clovek proste nezabudne. oblecenie uz mam komplet takze uvidime ako spravim nejake prve dlhsie cesty, velmi milo ma prekvapil origo vyfuk! mozno ani tak skoro menit nebudem a ak ano, vybraty mam HP Corse. :D ale to na vianoce.

nuz uz len si robit nasilu vylety :D
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5546
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Tak ako quicky, rozbehol si sezonu? :)

Ja okrem jazdwy na jawe 350 (celkom sranda) som tento rok veru nic nezacal, dnes som odlozil vybavenie do pivnice a ako sa natahuje stavba domu tak aj moto...

Vodicaky ste porobili co ste chceli pocas korony?
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa quicky »

jasne, sak ja som tenerku kupil:) nieco pod 2tis km som uz stihol,nejake veci som doplnil pomenil, kupil som batozinu, tento rok snad dam nejaku ukrajinu rumunsko polsko, uvidime jak sa chalanom bude chciet a hlavne jak tato tragikomicka pandemia dopadne :) este chcem lepsiu helmu kupit,lebo co mam je super tak na dakar alebo u nas 35+stupnov, ale jazdit v nej 5hod a podobne asi by som ohluchol :)

zatial sa mi paci agv ax8/9, scorpion at950.cenovo to na araiku xd nevidim :/
anonym_a8

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa anonym_a8 »

Helmu silno odporucam AGV K6. Skusal som vela heliem, ale tato bola ze super, instant buy co sa tyka vykonu a komfortu.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa quicky »

to nie je zrovna moja predstava enduro helmy...v kazdom pripade agv mozem, kamosovi som vycihol teraz agv pista gp r za 340eur cisto novu :) luxus a tisko mu zavidim!
anonym_a8

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa anonym_a8 »

Poskusal som vela, aj AX9, co vyzera ako super prilba. Len ked som ju dal na hlavu, tak ma taky divny tvar, dost nekomfortny.
Enduro - aj keby si jazdil ciste enduro, tak to mas stale 50/50 road a off, kedze sa tam musis aj nejako dostat. Skusaj nazivo, napriklad v Bonmoto maju dost velky vyber priamo na regali.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa quicky »

ten stit proti slnku je skvely, takze urcite pojdem do dual sport helmy. tazko povedat, ja mam teraz LS mx436 taka cerveno biela,presny typ neviem, ale je super, len ako som pisal velmi velmi vetrana, co na dlhsie vylety bez spuntov atd neni moc idealne :)
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5546
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Zajtra idem volat na prenajom garaze, objavila sa jedna hned pri vchode bytu kam ideme o dva tyzdne byvat (asi na rok minimalne dom potrva...) tak ak je volna beriem a ser*em, bude moto tuto sezonu :)

Jedna svartpilen 401 sa usmieva na mna a ja sa usmievam naspat...
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa quicky »

noo pekne motorecky, len to by som musel byt zena alebo mat 50kg s topankami (od toho som extremne daleko :D cize podobne biky pre mna nehrozia aj ked sa mi pacia), lebo ked som to nazivo videl nebolo to moc mohutnejsie od mojho fatbiku :D ale kvitujem vyber,ze to nebude tuctovka !

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"