Motorkári na fóre....

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5546
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ja som utlucky tak ma to laka,zaroven vysoke sedlo opat super na mojich 189 cm. Hold ale to je papiery tak yvidime, garaz je uz nasa tak po stahovani to ked tak pojdem kuk...
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa quicky »

na 190cm by som tu moto vobec nevidel... toto moj nazor ale zhodnotit si to musis sam, hovorim to ako skrina co mal ninju 636 :D v kazdom pripade musis sa citit dobre na tom,to je zaklad... mne tenerka uplne sadla, jedine mi vadi taka "opticka fuga" medzi blatnikom predneho kolesa a spodkom svetla(kapotaze), ciastocne to eliminoval ochranny ram, tj rozmyslal som nad vysokym blatnikom nieco ako ktm 790 adventure R....neviem sa uz dockat na sezonu, s kamosom sme sa dohodli,ze piatky budeme jazdit cely den, tak trosku si reorganizujěm kancelariu :)
anonym_a8

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa anonym_a8 »

Dnes mi prisli Grip puppies a nove Touring plexi na F850GS, uz sa tesim na jar. Dame potom stretko a jazdu? 🙂
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5546
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Prave ta 401 je zevraj najvhodnejsia moto pre vysokeho cloveka (v ramci triedy) a vykonovo by bola super :) uvidime, sadbem, skusim, dam vediet.

Ze na tom budem vyzerat smiesne nevadi :D
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa quicky »

vies co nebudem ti klamat, pri praci mi jedna stala tak jak som siel okolo som si ju obkukal plus na nete, cize vyslovene nejako extra casu som nemal moznost jej venovat, cize take prve dojmy.. ale napr oproti tenerke aj Z900 sa mi zda malicka, proste je to iny posed a vsetko proste. po tenerke si teraz neviem predstavit jazdi Z900 uplne nieco ine, ci by som sa nevyrafal na prvej zakrute :)

lefrog jasne mozme nejake jazdy dat, tento rok by som chcel behat ako sa bude dat,aj ked pri dvoch detoch atd, to neni ziadny spas... ja este nejake drobnosti do jary pojdem objednat, ale len vizualne cacky :) rozmyslam,ze gumy vymenim za viac offroadove... len mi je luto za par supov predat resp. do garaze odlozit povodne gumy s par km...
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5546
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ja som to nazivo ani nevidel, pride cas a skusim. Je mi jasne, ze to bude uplne ine, ved je to moto nizsej kategorie vo vsetkych smeroch ale mne okolo kosic a na dochadzanie na stavbu (ktora sa snad tento rok rozbehne) mi to pride ako to velmi vhodne kombo :)

Ale postupne, prestahovat, pockat asi aj na zakaz vychadzania a potom....
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5546
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Och, tak garaz je ready (ehm, ready znamena ze som raz dal do nej auto a nevedel som vystupit aka je malicka, co som logicky argumentoval zene ako dalsi dovod na motorku :D ).

Ten svartpilen pri KE sa predal :( skoda. jeden je v BA a hned by som aj siel skusit ale po snehu to veru nedam ako prvu jazdu, musim pockat na dobre pocasie....

Inak beriem vazne ten posed, ale co pozeram recky tak je to najvyssie sedlo z malych moto, 190cm clovek (teda ja) je na to mzevraj ozaj komfortny (styl bokom).

Kedy inak zacinate sezonu? Alebo, kedy by ste mi odporucili ze mozem ist po moto najskor? :D
Používateľov profilový obrázok
MoQwai
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 852
Dátum registrácie: St 12. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Plešivec

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa MoQwai »

Ja zvyknem sezónu začať keď úž je stálych tých 15-20 stupňov
CPU AMD Ryzen 5 3600 4,25 GHz Vcore 1,35V MB Asrock B450m Pro 4 RAM ADATA XPG SPECTRIX D80 16GB DDR4 3200MHz CL16 GPU GIGABYTE RX 5700 XT GAMING OC 8G @ Core 2GHz + Mem 875MHz 1,08V + 50PL PSU Fortron Hyper M 700 HDD ADATA SX8200 Pro 512GB CASE Fortron CMT 510 Monitor LG 29UM68 Ultrawide Mouse Roccat Kiro Keyboard Razer BlackWidow ultimate
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5546
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa Jednoduska »

To je daleko :smutny:

Koncom Aprila cakame druhe babo a rad by som to vyriesil dovtedy, potom budem rad ak bude cas na nejaku jazdu nie to behat kupovat :-D
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa quicky »

sak pre moto mozes aj teraz ist s vozikom :) neni problem... bezne takto kamosi kupovali, akurat sa vopred nepovozis, ale sak zas ked to je kvazi nova masina tak nemas co moc riesit, vacsina ti aj tak neda odviezt.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5546
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Hej, uz som aj volal do predajne ci vedia novu husquarnu objednat, ale ze nie. Tu v KE. Chcem si na to aspon sadnut pred kupou ked nie jazdit. Ved dam vediet ci som kupil a ci novu alebo sa nasla jazdena.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa quicky »

no drzim palec nech najdes co hladaaas :)) uz sa neviem dockat na sezonu
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5546
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Dik Dik, uz som sa zmieril ze kupim novu, tie ceny jazdeniek su tak blizke novej ze to je jedno. akurat dumem ci sa stat platcom DPH, ci nie, ale asi zbytocne koli moto, kym este nemusim...to je uz ale na inu temu i guess.

Uvidime co odpisu z ofico shopu ktory je v BA, aku maju cenu a dovoz a financ (ako si sam pisal, ak je financ vyhodny preco nie, inak hotovost, je to predsa lacna moto okolo 5k).
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa quicky »

ono to zalezi od biznisu aky robis a pod... lebo zas pokial ti ma stat kupna cena motorky v banke za nulovy urok, tak ju kupim cash a nema zmysel preplacat hocico na urokoch za poskytnutie uveru/leasingu/pozicky... na druhej strane, ak vies, ze tie prachy este otocis do plusu kym vysplacas motorku, tak ma zmysel to leasovat. Resp. nastavit kvoli optimalizacii dane ci ti je lepsie naraz/ leasovat a pod. Je to velmi individualne.

Inak ako vravis, ja ked som pozeral jazdene moto tak to je uplny nezmysel... Kupim novu, odpisem dph, naklady, uroky a predam ju za 4 roky jazdenu este lepsie ako ficia jazdenky, tj som sa vozil kvazi zadarmo... co som usetril by som zaplatil "aj tak" statu.

cize u mna to vyzera na novu moto kazde 4 roky :) keby si chcel niekto dopredu rezervovat tenerku sprava haha

ps na jar budem musiet par kilo zhodit nech sa do moto oblecenia zmestim, tato karantena na mna nevhodne vplyva :laugh:

p.s. stale som helmu nedoriesil, nejak sa neviem rozhodnut...
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5546
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ano ved to prave riesim, ze aspon ju napisat na firmu, cash a odpisovat naklady ked nic ine. Investovaniu sa velmi nevenujem a peniaze vo firme nepotrebujem na jej rozvoj kedze 1 osobova IT sro.

Akurat pokial viem, motorku odpisujes 6 a nie 4 roky ze? chapem ze ta nic nenuti drzat ju 6 just sayin.

Pozeram aj po vacsich kubaturach, dumem, ved viete ako, kazda moznost ma svoje pre a proti a vzdy si clvoek iba hlada logiku v minuti viac $ :D

Odpisali z BA ze budu za par dni nove modely (svartpilen 401) za 5600, dufal som este v nejaku vypredajovu za rovnu 5.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"