Motorkári na fóre....

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9990
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa stiv »

Samozrejme. Najskor kupit 4 moto nez sadnes na “supersport” lebo sa zabijes este v garazi. :D
.
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa Leon »

Le_Frog napísal: Pi 24. Apr, 2020, 08:25Jasne, spravim si vodicak a kupim si 160hp supersport.
quicky už má vodičák X rokov.
.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa quicky »

diky lefrog za tip :D preto jazdim hadam od 10r (babeta :D ) - standard fora...

panko je prvy majitel, nesymetria sa mi prave paci,hlavne u prvej RR :) ktovie tie km, 6 rokov /1800km to je extrem...

pan ko s bmw aj 7800 s dph:D 6500 bez...
Používateľov profilový obrázok
warrior606
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 677
Dátum registrácie: Ut 20. Aug, 2013, 17:55
Bydlisko: Legan, IRL

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa warrior606 »

To ze je asymetricka je na nej najkrajsie :) quicky ides :) Super cena ak ti vyhovuie tak nevahaj :) bmw su dobre masiny :)
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa quicky »

skorej na to zas pozeram z hladiska nasledneho predaja, cena je super.. len ten vek, 6 rokov neni malo... ale ako paci sa mi,keby je cierna modra biela,hocijaka ina uz je doma :D ta cervena mi mooc nesedi

strasne mi padla do oka F900XR :O len skoda ceny novej, zvlast ked viem kolko casu na masine travim preto nejak nechcem do toho "vela" investovat... realne ked si vezmem bude to sluzit 99% casu ako presuvadlo do roboty a do obchodu pre monster :D na vylety a pod moc casu nebude skoro ziaden, priorita je strielanie :rofl:
Používateľov profilový obrázok
warrior606
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 677
Dátum registrácie: Ut 20. Aug, 2013, 17:55
Bydlisko: Legan, IRL

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa warrior606 »

lenze pokial chces aby cenu podrzala co najlepsiu tak bmw su idealne. Vek neries, ma to malo nabehane + ty malo nabehas. Ked budes predavat kazdy bude pozerat kolko sa najazdilo a nie ako je stara. Pri garazovanej to mas dalsi plus. Nove bmw su hrozne ceny co ti poviem :D esteze sa mi tie starsie pacia viac. Napriklad tu novu S1000RR spravili symetricku a dojebabrali to vsetko. Starsia je ovela krajsia :)
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa Leon »

Naposledy upravil/-a Leon v St 06. Máj, 2020, 09:57, upravené celkom 1 krát.
.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7281
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa Papek »

Ja si bucham hlavu, ze som si nespravil Acko kym to bolo este za normalne peniaze. Teraz co pozeram tak ceny od 500 vyssie, v BA kludne cez 700. Hlavne ze sprosti pubertaci sme sa vozili na 600-vkach bez papierov :-D teda spravne by tam mal byt asi tento smajlik :facepalm:
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5607
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ale ved toto je super, nemusis chodit na autoskolu na teoriu mas to z domu ja to vidim ako win :D musim im volat kedy zaciname

EDIT:

Druha jazda za mnou predvcerom, hned aj do mesta bola to sranda :laugh: pomaly aj gear naberam, rukavice som samozrejme zobral zlu velkost (ak ma niekto M tak dam za polovicnu cenu, raz nosene :D ), na dalsej jazde vyskusam alpinestar boty celkom fajne sedia.

Ten dvoj valec na yamahe MT07 celkom kope, mam problem s plynulym pridavanim uberanim ale tak verim ze to sa casom upravi, inak super velka radost :)
Používateľov profilový obrázok
Famous
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1490
Dátum registrácie: Ut 14. Sep, 2010, 20:24
Bydlisko: HC

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa Famous »

Jop, ten motor fajnovo kope, ak ides na nizke otacky. S tou MT-07 skus jazdit vo vyssich otackach, pojde ti lahsie regulovat plyn od povedzme 5K, nez ju dusit okolo 2-3K. Ale akoze to casom dostanes do ruky urcite.
Teda aspon tak predpokladam, ze tipek v motoskole ti povedal, ze viac ako 4K nemas tocit. Lebo neviem preco, ale zvyknu to tak robit u zacinajucich jazdcov, tak asi maju dovod na to.
CPU: R9-5900X Cooler: Kraken X62 MB: x570 TUF PRO (Wi-Fi) GPU: RTX 3080 Ti Suprim X
RAM: GSkill 64GB 3600CL16 SSD OS: Corsair MP600 PRO XT 2TB
SSD: Micron 7400 PRO 3840BG, PNY CS3040 2TB, Kingston KC600 1TB PSU: Corsair HX1000 CASE: Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5607
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Instruktor je super, sam povedal ze naschval ludi uci na dvojvalci a hocico potom kupim budem vediet regulovat lepsie.
Veru nejazdim v otackach ale vyhovuje mi to, tazko na cvicisku... klasika v meste 45kmh na trojke.
Este dam par jazd a zavolam bratovi co ma nejaky supersport pojdem to na dedinu vyskusat, len sa snazim ozaj kontrolovat nechcem to polozit a poznam sa, ked sa rozkekesim robim hluposti :)
Teraz uprsany tyzden tak cakam na dalsie jazdy.

Inak pouzivate v prilbe pinlock? Som si to vlozil a dal aj na druhy den dolu, mal som tam nejake smieta prachu a rusilo ma to.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa quicky »

ak clovek nema moc skusenosti s motorkou netreba velmivymyslat , radsej kludnejsie a pomaly, vela ludi sa vysypalo len za to, ze ich motorka "potiahla" pri zlej manipulacii so spojkou/plynom... zlomit sa mozes aj neskor :D
Používateľov profilový obrázok
warrior606
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 677
Dátum registrácie: Ut 20. Aug, 2013, 17:55
Bydlisko: Legan, IRL

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa warrior606 »

jednouska: ak si zaciatocnik tak si plyn nechytaj celou rukou ale tak ze malicek budes mat vedla na doraze. To ti spravi mierny odpor a lepsie sa ti bude regulovat plyn. Inak toto ti mal poradit instruktor. Je to dobra vec aj ked sadas na inu motorku ako si zvyknuty.
Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1336
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa Reinok »

Ucukaný plyn na Yamahach je bežná vec. Teraz som skúšal Tenerku 700 a má to presne to isté ako moja FZ6, na dvojke nepridáš jemne plyn, keď ideš chvíľku na dvojke napríklad v kolone. Na to si zvykni.

Btw. sedíš na motorke ledva druhý krát a tebe ide niekto požičiať superšport? Na dedinu? Sranduješ dúfam. V živote by som nepožičal motorku niekomu kto má najazdené 30km aj s vodičákom, tie motorky žijú od 150 vyššie. SSká majú jednotku natiahnutú do nejakých 120-150. Ale veď vyskúšaj, len prosím aspoň mimo iných ľudí, na súde potom moc neochodíš keď niekoho zrámuješ. Nieje motorka ako motorka ;)

Pinlock je najúžasnejšia vec čo kto kedy vymyslel, že to ludia nevedia pouzivat nieje problem pinlocku. Nalepil si ho ocividne pomaly, napadal ti tam prach, pinlock je princip folie na mobil, ideálne nechať si ho nalepiť od predajcu. V lete je ti pinlock na dve veci na nič a na....ved vies. Pinlock je na chladnejšie dni, kedy má tendenciu sa ti zahmlievať z dychu plexi. Alebo ked prsi, prilba ti schladne a ty teplym dychom si dychas v prilbe a zahmielva sa ti. A ver ze ked prsi radsej chces mat zavrete plexi s pinlockom ako otvorene aby si videl bez pinlocku ;)

P.S.: Ten ucukaný plyn je väčšia sranda napríklad keď klopíš v zákrute, na vytočenej 2,3 a musíš v apexe začať pridávať, na FZ6 musíš plyn pohladkať jak ženu keď ju chceš zobudiť....novšie motorky to majú lepšie, to dávkovanie plynu, najmä vo vyšších otáčkach.
Moto: Yamaha FZ8 Fazer
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5607
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Jasne ze teraz nejdem nikan jazdit a duplom ne bez vodicaku, na dvore niekde pred garazou by som si ale skusil ten iny posed a tak.

Mne instruktor hovoril ze to cuka hlavne koli dvojvalcu, FZ6 nie stvorvalec? tak ci tak sa tesim z toho velmi aj to cukanie je len dalsia vyzva :)

PInlock, hej nenalepil som to asi idealne. nevadi, dal som to zatial dolu a ked tak to skusim zasa na jesen v pripade potreby. Ja som celkovo nesikovny v tychto veciach a folie na mobiloch tiez nemam rad, vsetko mi to pride ako guma pri sexe, dalsia vrstva medzi mnou a zazitkom :D

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"