Kamery do auta + videa z SK ciest

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2704
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: Kamery do auta + videa z SK ciest

Príspevok od používateľa lepermessiah »

@Roland ano, fotky vedia robit, ale natahuj sa za kamerou a stlacaj to tlacidlo na kamere, ktora je na drziaku, ktory proste povoli pri silnejsom zatlaceni .. DDPai a vela inych znaciek uz ma remote tlacidlo, ktore si nalepis hocikde na palubovku alebo nechas na klucoch od auta .. a preco to porovnavam s cinou? no lebo je to proste tak, tie TrueCam su tiez len cina, pouzivaju rovnake Novatek a Ambarella cipy, obcas Sony snimac .. proste technika je vsade rovnaka a rozhoduju drobnosti ako vyladeny softver (TrueCam A5 urcite nema stabilny soft, menil som kvoli tomu 2x) a odolnost.
Otcovi som uz kupil nahradu za TrueCam a siel som vyslovene po cene a overenej vecicke, tak unho skoncila Viofo A118C, kapacitor, ziadne baterie .. bez problemov s prehriatim v interieri..

a napr. ten TrueCam klon mas aj tu > http://www.gearbest.com/car-dvr/pp_622625.html
Spoiler: ukázať
[Home]
[NAS]
Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]
Lenovo Yoga X1 gen.2 / 20JES0AJ00 + Samsung 970 EVO 1TB
[LCD]
Dell U2913WM
[Peripherals]
Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[Laptop]
Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[LCD]
Dell U4320Q + blink(1)
[Peripherals]
Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
Používateľov profilový obrázok
BigRoland
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 51
Dátum registrácie: St 29. Mar, 2017, 14:44
Bydlisko: Fiľakovo

Re: Kamery do auta + videa z SK ciest

Príspevok od používateľa BigRoland »

Napríklad ja nemám problém sa trošku natiahnuť za tou kamerou a stlačiť jedno tlačítko, ale to je asi na každom jednom. Tak isto problém so softvérom som nemal, čo konkrétne si mal za problém ty s ním ? A teda keď už by som si mal vybrať či to kupovať z číny s tým že možno mi to odchytia na colnici a budem na to čakať ešte naviac nejaké týždne a budem doplácať DPH, alebo si rovno priplatím a budem to mať aj s slovenskou/českou podporou, tak minimálne ja mám jasno, a myslím že aj každý racionálne zmýšľajúci človek.
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2704
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: Kamery do auta + videa z SK ciest

Príspevok od používateľa lepermessiah »

ake problemy ? vypinanie hned po starte (ani nie ze boot loop, lebo obraz naskocil a hned na to sa vypla a tak dookola), vypadavanie GPS, od vyroby zapecateny GPS modul ktory nikdy nebude fungovat tak, ako bolo propagovane, drziak prisavkovy s vadou, drziak nalepovaci ma jasne sivu lepiacu pasku, mohli si dat namahu s ciernou (ok toto nie je vada iba amaterizmus), kontakty na rychlokonektore nedoliehali, vlnil sa obraz, LED na kamere obcas robili lambadu same pre seba, vraj nedostatocne napajanie (original adapter!).

prva kamera sla kvoli drziaku na vymenu, druha kamera mala bootloop, tretia kamera mala vypadky kvoli rychlokonektoru, vzdy to slo do TrueCam a vratila sa mi nazad ta ista kamera (obal, vnutro ine, SN ine) a prislusenstvo rovnake, teda aj to polofunkcne GPS..

ze kazdy racionalne zmyslajuci clovek? lebo namiesto 150 mozes dat za kameru 90 a funkcie budu rovnake, to je racionalne? kameru ti nemusia na colnici zabavit, nie vzdy sa to deje a ak ano, staci jeden mail, jedno pdf z paypalu a o 2 dni to mas doma. na kamery som nikdy necakal dlhsie ako 18 kalendarnych dni (a mas tu shopy ako GearBest, kde to moze byt skladom v EU a clo uz zapocitane).
chces mi teda povedat, ze moje zmyslanie nie je racionalne lebo niesom ochotny priplatit tych 60eur za podporu a spolahlivost, aku som uz mal moznost vyskusat? Viofo A118C, DDPai M6 Plus, Mini 0905, Yi Dashcam, Mobius su vsetko kamery, ktore mam osobne vyskusane, jazdi s nimi X mojich znamych a vsetkym funguju. Ano, par znamych ma aj TrueCam a boli sme len 3 co mali nonstop problemy s TrueCam, ale vzhladom na cenu a to ze je to lokalne predavane, som cakal naozaj inu podporu, nie vymeny suciastok a nasledne ine problemy, ze to vlastne ani u seba neotestovali a bez kamery 20-25 dni
Spoiler: ukázať
[Home]
[NAS]
Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]
Lenovo Yoga X1 gen.2 / 20JES0AJ00 + Samsung 970 EVO 1TB
[LCD]
Dell U2913WM
[Peripherals]
Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[Laptop]
Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[LCD]
Dell U4320Q + blink(1)
[Peripherals]
Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
Používateľov profilový obrázok
BigRoland
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 51
Dátum registrácie: St 29. Mar, 2017, 14:44
Bydlisko: Fiľakovo

Re: Kamery do auta + videa z SK ciest

Príspevok od používateľa BigRoland »

nechápem asi si musel mať brutálne veľké nešťastie ak ja prevda všetko čo píšeš, lebo ako som aj písal mal som už dve a obidve fungujú bez problémov, ale tak u všetkého záleží kus od kusu
Používateľov profilový obrázok
butcher
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Po 17. Jún, 2013, 13:04
Bydlisko: Trebišov

Re: Kamery do auta + videa z SK ciest

Príspevok od používateľa butcher »

chlapi, nejaku kameru (co sa este vyraba :) ), dobru cez den aj v noci aj v tuneloch, napajanie do 12v pripadne USB, nieco s protivibracnym na SK cesty
hlavne nech to ma dobry zaznam, aby sa dala precitat SPZ piratov??
nejako do tych 150 € by sa to mohlo zmestit, nie?
debatu som si presiel, ale mudrejsi moc nesom :)
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5366
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Kamery do auta + videa z SK ciest

Príspevok od používateľa SKiLEX »

A119?
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
Používateľov profilový obrázok
SurrendeR
VIP
VIP
Príspevky: 2722
Dátum registrácie: Ut 28. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Stará Turá - BA

Re: Kamery do auta + videa z SK ciest

Príspevok od používateľa SurrendeR »

to fakt chces kameru na bonzovanie?

tato by mala byt dobra
https://www.cool-mania.eu/auto/auto-kam ... mera-s-gps
Spoiler: ukázať
PC:Asus x99A-USB 3.1 || Intel i7 5820k 4.1GHz || Asus ROG Strux GTX 1080 8GB || 4x16 GB RAM 3200MHz CL14 G.SKILL || NVMe - 1000GB Samsung EVO 970 || RAID0 - 2x3TB WD RED || Cooler Master Centurion Silencio 452 || Seasonic Prime Ultra 750W Gold || 24" EIZO EV2436WFS3-BK EcoView ||
FOTO: Canon EOS 5D MKII || Canon 50mm F1.8II || Tamron 24-70/F2.8 VC || Canon 70-200/F4L IS || Canon EX580 MKII
Mobil: Samsung Galaxy S7
Car: BMW E36 328i Tour
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5179
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Kamery do auta + videa z SK ciest

Príspevok od používateľa Chris »

lepermessiah napísal:ake problemy ? vypinanie hned po starte (ani nie ze boot loop, lebo obraz naskocil a hned na to sa vypla a tak dookola), vypadavanie GPS, od vyroby zapecateny GPS modul ktory nikdy nebude fungovat tak, ako bolo propagovane, drziak prisavkovy s vadou, drziak nalepovaci ma jasne sivu lepiacu pasku, mohli si dat namahu s ciernou (ok toto nie je vada iba amaterizmus), kontakty na rychlokonektore nedoliehali, vlnil sa obraz, LED na kamere obcas robili lambadu same pre seba, vraj nedostatocne napajanie (original adapter!).

prva kamera sla kvoli drziaku na vymenu, druha kamera mala bootloop, tretia kamera mala vypadky kvoli rychlokonektoru, vzdy to slo do TrueCam a vratila sa mi nazad ta ista kamera (obal, vnutro ine, SN ine) a prislusenstvo rovnake, teda aj to polofunkcne GPS..

ze kazdy racionalne zmyslajuci clovek? lebo namiesto 150 mozes dat za kameru 90 a funkcie budu rovnake, to je racionalne? kameru ti nemusia na colnici zabavit, nie vzdy sa to deje a ak ano, staci jeden mail, jedno pdf z paypalu a o 2 dni to mas doma. na kamery som nikdy necakal dlhsie ako 18 kalendarnych dni (a mas tu shopy ako GearBest, kde to moze byt skladom v EU a clo uz zapocitane).
chces mi teda povedat, ze moje zmyslanie nie je racionalne lebo niesom ochotny priplatit tych 60eur za podporu a spolahlivost, aku som uz mal moznost vyskusat? Viofo A118C, DDPai M6 Plus, Mini 0905, Yi Dashcam, Mobius su vsetko kamery, ktore mam osobne vyskusane, jazdi s nimi X mojich znamych a vsetkym funguju. Ano, par znamych ma aj TrueCam a boli sme len 3 co mali nonstop problemy s TrueCam, ale vzhladom na cenu a to ze je to lokalne predavane, som cakal naozaj inu podporu, nie vymeny suciastok a nasledne ine problemy, ze to vlastne ani u seba neotestovali a bez kamery 20-25 dni
Yi dashcam mas ake susenosti? Lb po nej som pozeral ...
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2704
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: Kamery do auta + videa z SK ciest

Príspevok od používateľa lepermessiah »

@Chris, na to ako bola ospevovana velke sklamanie. Mal som moznost skusit aj prvy Yi Action Cam do ktorej siel iny firmware aby umoznil pouzitie ako DashCam, par tyzdnov to bolo celkom dobre, potom vysla DashCam, tak som ju skusil a ma jeden dost podstatny problem. Kamera je nainstalovana v Honda Oddyssey (AUS) a zistili sme, ze akonahle sa necha namontovana v aute, tak sa rozostri obraz a to natolko, ze vlastne je zbytocne ho nahravat. Po zapnuti klimy a vychladnuti kamery sa to zlepsi, ale niekdy viac, niekedy menej. Istota je to vyberat zakazdym a uistit sa, ze kamera sa neprehreje, inak je obraz rozostreny. Mozno to uz fixli casom, kedze tato kamera je jedna z mozno 2-3 varky, ale nepresvedcila ma. O tom focuse sa docitas aj na nete, su na to YT videa. Ja by som osobne uprednostnil nieco ine, viac car-friendly, lebo z vonku tu kamerku aj dost vidno.
Spoiler: ukázať
[Home]
[NAS]
Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]
Lenovo Yoga X1 gen.2 / 20JES0AJ00 + Samsung 970 EVO 1TB
[LCD]
Dell U2913WM
[Peripherals]
Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[Laptop]
Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[LCD]
Dell U4320Q + blink(1)
[Peripherals]
Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5179
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Kamery do auta + videa z SK ciest

Príspevok od používateľa Chris »

Resp. je nieco okolo 50-70e, ktora vie celkom fajn obraz nahrad den/noc, wifi na synchronizaciu s mobilom a resp. aj nahraje zaznam pohybu pred autom, ak je zaparkovane v garazi ?
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2704
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: Kamery do auta + videa z SK ciest

Príspevok od používateľa lepermessiah »

zo vsetkych co som skusil to vie len ta moja aktualna DDPai (a to je daleko cez tvoj limit), ale ja ju mam cez Lucas krabicku pripojenu, vypina mi to vzdy ked klesne napatie pod 12.2V, co je u mojho auta vacsinou velmi rychlo :D vsetky kamery s parking mode alebo timelapse musia byt nonstop napajane, niektore zeru aj 1A, cize pozor na tuto ficuru.. co sa obrazu tyka, aj lepsi obraz som uz mal, ale synchronizacia cez wifi a remote button su super. dalsi problem tejto kamery je, ze vie byt fakt horuca a na nete som uz videl aj vybuchnutu tuto kamerku, cize ked je velmi horuco, davam ju dole z okna ked zaparkujem (magneticky drziak, cize otazka sekundy), pri jazde mam klimu takze prehrievanie nie je problem
Spoiler: ukázať
[Home]
[NAS]
Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]
Lenovo Yoga X1 gen.2 / 20JES0AJ00 + Samsung 970 EVO 1TB
[LCD]
Dell U2913WM
[Peripherals]
Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[Laptop]
Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[LCD]
Dell U4320Q + blink(1)
[Peripherals]
Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
Používateľov profilový obrázok
zedolsi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1528
Dátum registrácie: St 25. Jún, 2014, 13:24
Bydlisko: PE+-

Re: Kamery do auta + videa z SK ciest

Príspevok od používateľa zedolsi »

včera sa mi stala takáto "srandička" len tak tak som sa tomu kolesu vyhol :) (strihnuté narýchlo prvým free programom ktorý som našiel, preto taká kvalita, viete poradiť nejaký jednoduchý len čisto na vystrihnutie časti a vloženia hudby napr.?)

NTB MacBook Pro 13" Retina 2015 i5 2.7GHz, RAM 8GB, Iris 6100, SSD 256GB PHONE iPhone 13 PRO - 256GB Watch Series 7 (45mm)
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2704
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: Kamery do auta + videa z SK ciest

Príspevok od používateľa lepermessiah »

Spoiler: ukázať
[Home]
[NAS]
Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]
Lenovo Yoga X1 gen.2 / 20JES0AJ00 + Samsung 970 EVO 1TB
[LCD]
Dell U2913WM
[Peripherals]
Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[Laptop]
Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[LCD]
Dell U4320Q + blink(1)
[Peripherals]
Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2083
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Kamery do auta + videa z SK ciest

Príspevok od používateľa zoom »

Ja nemám nič také kritické, ale akurát dnes večer som šiel do obchodu po práci, a teda videl som už mnoho áut (hlavne francúzskych), ktorým kdejako blikala brzda spolu so smerovkou a podobne. Ale čo je veľa, to je príliš...

Naposledy upravil/-a zoom v Pi 12. Apr, 2019, 00:36, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2704
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: Kamery do auta + videa z SK ciest

Príspevok od používateľa lepermessiah »

tak dnes objednana nahrada za otcovu Truecam A5 v podobe Mini 0906 (dualna kamera) .. dlho sa rozhodovalo, ze co, lebo v danej cenovej skupine okolo 100e (viac nedam, aj tak do 2-3 rokov sa to vymeni) je vela zaujimavych kuskov..

Ak by ste niektori rozmyslali nad beznymi kamerkami do auta mimo SK obchodov, tu je moj zoznam s poznamkami :)
  • Mini 0906 - je to relativne cerstva kamera, cize uvidime aka bude spolahlivost, denne video super, nocne lepsi priemer, nataca vpredu aj vzadu FullHD, v cene aj CPL filter pre prednu kameru, GPS drziak a remote button (vnimam ju ako Truecam A6 killer)
  • Viofo A119v2 a Viofo A119s - aktualizovane kamery A119, ktore som uz parkrat spominal, A119v2 ma 2K rozlisenie, A119s zas lepsie video v noci, su aj s GPS (keby mali remote button, beriem A119s)
  • A118C2 - budget kamera, najnovsia revizia A118/B40 ktora je malicka a nataca slusne video (asi pojde svokre do auta)
  • Blueskysea B1W - budget kamera cigaroveho typu, ma Wifi a slusny obraz ale tiez je to relativne nove (budem sledovat spolahlivost, asi pojde mame to auta  :D )
@Chris, ked tak pozeram na tvoje poziadavky, B1W by ich mala splnat (poslali mi link na manual k nej, mozes pozriet co to vie a nevie https://www.sendspace.com/file/o8b2vi)
Spoiler: ukázať
[Home]
[NAS]
Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]
Lenovo Yoga X1 gen.2 / 20JES0AJ00 + Samsung 970 EVO 1TB
[LCD]
Dell U2913WM
[Peripherals]
Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[Laptop]
Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[LCD]
Dell U4320Q + blink(1)
[Peripherals]
Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"