Ojazdené autá - bazáre, predajcovia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
Tomasjerry
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: St 12. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA (work) Velke Levare (home)

Re: Ojazdené autá - bazáre, predajcovia

Príspevok od používateľa Tomasjerry »

Vsak klasika, ked sme sa tak naucili, tak co sa potom cudujeme. Ked ukazovatelom nepriestrelnosti, kvality a spolahlivosti sme zvolili pocet najazdenych kilometrov.
AMD Ryzen™ 7 3700X, ASROCK X470 Taichi, 16 GB RAM 3200 MHz, ASUS 2080Ti, Samsung SSD 256GB + Samsung Evo SSD 256GB + 2TB HDD,LG DVD +/-rw, Frakcial 600 W Newton R3
To vsetko v LIAN LI PC-X1000 :)
obcanx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 200
Dátum registrácie: Pi 12. Jún, 2015, 22:02

Re: Ojazdené autá - bazáre, predajcovia

Príspevok od používateľa obcanx »

dam z druhej strany.
ja co poctivo a vzdy v mensom intervale ako je predpisane navstevujem origo servis (mimo Sr za ucelom vyssej kvality)..
jazdim dialnice a obchvaty namiesto mesta a ked tak, idem ako brzda aby som sa vyhol vymolom, resp kraterom.
vzdy zahrejem, vychladim motor a cele ustrojenstvo.
lejem tam predpisany oktan a aj to zo zahranicia za ucelom dosiahnutia najvyssej moznej kvality...
nikdy to nevidelo kefy, vzdy len jemne a precizne rucne umyvanie.
jednoducho, ako keby ho chcem mat 10+rokov.
mam teraz po "x" rokoch "y" kilometrov najazd a na trhu by som mal hodnotu "z".
vdaka tomu pokriveniu trhu dostanem menej, ako to auto realne ma.
ale ktovie, mozno najdem kupcu, co to oceni. ale ak nie, oplati sa mi ho nechat, pretoze za to co ho predam, by som nekupil adekvatnu nahradu, prave zo statistickeho strachu, ze schytam bud skladacku, stocenku (co by mi nevadlo), alebo zodrate na ocel..
lebo za nieco kvalitne by som si musel priplatit..
cize, starat sa o auto, a to vdaka retardovanemu majoritnemu trhu, uz nema zmysel (aj vdaka pouzivatelom vozidiel - buchnute dvere na parkovisku a ine pohmozdeniny a rozbitych ciest)

takze zial, nabuduce Fabia + 13" s 85 profilom a ocelovym pridavnym naraznikom a gulou vzdau.. inak to na looovensku nevidim, zial.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7725
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Ojazdené autá - bazáre, predajcovia

Príspevok od používateľa LordKJ »

lejem tam predpisany oktan a aj to zo zahranicia za ucelom dosiahnutia najvyssej moznej kvality...
vazne? :D
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12221
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Ojazdené autá - bazáre, predajcovia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> cize, starat sa o auto, a to vdaka retardovanemu majoritnemu trhu, uz nema zmysel

ty sa nestaras o svoje auto kvoli trhu, majoritnemu alebo minoriťnému, ty sa o svoje auto staras kvoli sebe. Aby ta doviezlo tam kam potrebujes, aby si nemusel platit odtahovku 1700eur na talianskej dialnici do 60km vzdialeneho okresneho mesta, aby si so zenou a detmi nemusel neplanovane chrapat v cudzom hoteli, aby si nemusel somrakovat pri -14 vonkajsej teplote ze kedy uz doriti pride ten zachranca. Bolo to zrovna tento rok co som tahal 1.200km z Talánska domov v tych najteplejsich dnoch a cestou som videl minimalne, fakt minimalne 30 vozov na krajnici. Mlade Pasatty, stare Fiaty, novy Mercededés E, nepytaj sa ma preco, neviem. Ten pohlad bol taky ze mi ritky zoparkrat stiahlo. A vidis, nas 10rocny Krajzlerik to [stovkou a male drobne k tomu] dobojoval az domov. To je pre mna dolezite.

O svoje auto sa staras aj preto, aby ti nezacalo poskakovat ako postreleny kamzik ked zalahnes brzdy - nezabit nahluchlu babku alebo pripeceneho teenagera na prechode je tak dolezite, tak strasne dolezite ze si ani nevies predstavit ako.

Na kazdy trh sa mozes vydlabnut. Jedna sa o tvoj zivot a zivoty tvojich spolucestujucich - samozrejme aj tych ktorych stretnes - nie o zivot trhu.

Ci auto predas po X rokoch o tisic eur drahsie alebo nie, to v zivote predsa vobec o nicom nerozhoduje. Slovensky obcan, prevazne taky co kupuje ojazdene vozy z roku 2005 a to este sa pozbierala cela rodina a leasing z nebankovky, ma tak trochu pomyleny pristup k autam vyplyvajuci VYHRADNE Z NEDOSTATKU PENAZI. Trapi ta to ? Chces byt taky ako "oni" ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
obcanx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 200
Dátum registrácie: Pi 12. Jún, 2015, 22:02

Re: Ojazdené autá - bazáre, predajcovia

Príspevok od používateľa obcanx »

Vidis, to je najlepsi a zaroven najtriezvejsi nazor, az mam chut ho skopirovat zopar ludom v mojom okoli, co mi nanutili "kapitalizmus" a nech predam svoje za cca 10 tisic (3.5roky, 170tisic km, benzin) a kupil nieco lacnejsie (do 7-8 tisic s mensou spotrebou a poklesom hodnoty), lebo kazde euro je dobre..
no ano, blbo som kupil (zbytocne naddimenzovane), ale riskovat vymenu za tie eura mi nestoji, aj ked je fakt, ze treba zit ekonomicky, zas biedou netriem a niekedy je rozumnejsie drzat sa kvality a nie ekonomickeho niecoho ale nestabilneho..
Používateľov profilový obrázok
Tomasjerry
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: St 12. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA (work) Velke Levare (home)

Re: Ojazdené autá - bazáre, predajcovia

Príspevok od používateľa Tomasjerry »

Vies pre mna je problem akceptovat taketo taranini. Kupil si si auto s rezervou, ak si to tak citil tak to teraz nezpochybnuj. Aj ja som sa ulakomil a kupil som si stary vehykel, ktory je teraz uz skor vrak ako auto nakolko nemam cas zhanat diely. Tak co, plachta, 2 auto ktore aj tak stale soferuje moja zena. Mne ostal bicykel + vlak. Zijem, prezijem, mozno sa mi podari nieco poplasit + pomenit, ked si na to zarobim na vedlajsaku. Chcem si strasne nechat moje vysnivane auto, skoda je, ze zdroj ktory bol vyschol, zena doma 2 male deti + hypoteka, tak mam 2 moznosti. Bud to predam, alebo si to necham stat na dvore. Je to take dementne ciernobiele. Co uz mozno sa dozijem toho, ze to bude zase OK, ako za davnych mojich slobodnych casoch. A mozno sa to nedozije, lebo ho zrecyklujem ;) Kazdopadne za 500 e si ho necham hnit na dvore. Nakolko je takyto trh, aky je, tak som to prestal riesit. Viem aku ma cenu, ostatny to tak nevidia. Tak som to nechal tak. Mam o zabavku pre mojho chlapca postarane, mozno mi bude pomahat a nebude ako ovecka cucat do dementneho faceblbu alebo twetera a podobnych hluposti, co cloveka oberaju o cas, ich pridana hodnota je otazna.
AMD Ryzen™ 7 3700X, ASROCK X470 Taichi, 16 GB RAM 3200 MHz, ASUS 2080Ti, Samsung SSD 256GB + Samsung Evo SSD 256GB + 2TB HDD,LG DVD +/-rw, Frakcial 600 W Newton R3
To vsetko v LIAN LI PC-X1000 :)
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Ojazdené autá - bazáre, predajcovia

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

Dnes mi predajca v bazáre povedal že rozvody na Škoda Octavia Combi II 1.6 TDI CR DPF Ambition sa menia len po 200000km. Bl ostt nie?
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1796
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Ojazdené autá - bazáre, predajcovia

Príspevok od používateľa Ivko »

Nie je to blbosť, taký interval dal výrobca (tuším 210tkm), ale je to podla konkrétneho kodu motora. Snád to nechceš kúpiť?
Prv jak bude tých 200tkm to ukradnú

Za druhé je to zdochlina, kúpou potrestáš akurát sám seba. To je tak pre skromnejšieho vodiča čo jazdí najčastejšie sám
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Ojazdené autá - bazáre, predajcovia

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

O čom točíš ? o.O
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1796
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Ojazdené autá - bazáre, predajcovia

Príspevok od používateľa Ivko »

O tom že tam môže byť interval pre rozvody 200tkm a o tom že ten motor je slabučký na auto typu Octavia kombi a že sám sebe by som to nekúpil z viacerých dôvodov
Používateľov profilový obrázok
Tomasjerry
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: St 12. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA (work) Velke Levare (home)

Re: Ojazdené autá - bazáre, predajcovia

Príspevok od používateľa Tomasjerry »

Mozem potvrdit, kolega sa "ulakomil" a zobral to na tusim na tretinky, ci ako sa to teraz plati a viezol nas 5 ludi na obed. No bieda, plny kotol tocil to do 3300 len aby to neako slo. Spotreba nic moc.
AMD Ryzen™ 7 3700X, ASROCK X470 Taichi, 16 GB RAM 3200 MHz, ASUS 2080Ti, Samsung SSD 256GB + Samsung Evo SSD 256GB + 2TB HDD,LG DVD +/-rw, Frakcial 600 W Newton R3
To vsetko v LIAN LI PC-X1000 :)
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Ojazdené autá - bazáre, predajcovia

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

Nie,ja som myslel ze ako myslis ze to ukradnu skor ako bude tych 200k ? To ze ma slaby vykon ma netrapi..mozno aj preto je tak lacna
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2220
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Ojazdené autá - bazáre, predajcovia

Príspevok od používateľa mirjak »

Prve mali rozvody na 180tis, potom a aktualne 210tis, to iste v golfe VI. Vykon je len trosku (pocitovo) horsi nez drziak 1.9TDI 77kW (mozno svoje robi aj DPF), ale uplne normalne sa s tym da jazdit. Slabucky motor v Octavii bol skor 1.9SDI.
Používateľov profilový obrázok
Tomasjerry
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: St 12. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA (work) Velke Levare (home)

Re: Ojazdené autá - bazáre, predajcovia

Príspevok od používateľa Tomasjerry »

Alebo este lespie 1,4 MPi :D
AMD Ryzen™ 7 3700X, ASROCK X470 Taichi, 16 GB RAM 3200 MHz, ASUS 2080Ti, Samsung SSD 256GB + Samsung Evo SSD 256GB + 2TB HDD,LG DVD +/-rw, Frakcial 600 W Newton R3
To vsetko v LIAN LI PC-X1000 :)
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6646
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Ojazdené autá - bazáre, predajcovia

Príspevok od používateľa molnart »

tiez nemam pocit ze 1.6 tdi by bolo nejake slabucke. v golfe, octavii, plny kufor, deti so sedackami a dvaja dospeli, cez certovicu, donovaly, predbiehanie, nevidim problem. ano, dalo by sa aj silnejsie, ale nie je to ziadna tragedia
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"