Ojazdené autá - bazáre, predajcovia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5169
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Ojazdené autá - bazáre, predajcovia

Príspevok od používateľa Chris »

jedna vec ze ako to polepi ako to vyzera a ako sa v tom citi , druha ze ako to vyzera po rokoch ako to zacne hnit, resp. pri havarke ako sa to pokrci...
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5546
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Ojazdené autá - bazáre, predajcovia

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Zvar bude vzdy najslabsim bodom v danom kuse, hociako dobre urobeny. a zedolsi vyberas si passaty z nemecka, pytas si aby si bol ojekabateny o vela veci :D ozaj take auto ked pozeras tak len cez ludi ktorym veris na 100% ale tot moj nazor, sme dost OT na vyber auta inu temu asi otvorit.

v skratke - Krska autobazar ked ma same negativne recenzie asi to ma hodnotu, ides udriet 10 litrov do niecoho ja osobne by som neriskoval, popriade supol do vrecka mechanikovi peniaz a zobral to auto dvihnut do jeho servisu, ak ti to nedovoli predajca je jasny potom.
Používateľov profilový obrázok
Kimif123
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1576
Dátum registrácie: Pi 13. Máj, 2016, 15:35
Bydlisko: Nitra

Re: Ojazdené autá - bazáre, predajcovia

Príspevok od používateľa Kimif123 »

Páni, niekto reálne skúsenosti s AAAuto? Na nete toho je toho dosť, len sa mi to zdá divné, že predajú toľko áut, keď sú natom až tak zle.
CPU: i5 12400f Cooler: NOCTUA NH-U12A Chromax Black MB: ASUS ROG STRIX B660-A GAMING D4 RAM: G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600 MHz CL16 Trident Z RGB GPU: ASUS TUF GeForce RTX 3060 Ti O8G SSD: Samsung 980 PRO 1TB + Kingston KC3000 NVMe 1TB + Crucial MX500 2TB SSD PSU: Corsair RM750x white CASE: Fractal Design Define 7 Compact White TG Mouse: Logitech G403 Prodigy HS: HyperX Cloud I + Microlab FC50 Monitor: Dell S2721DGFA OS: Win 10 64bit
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1796
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Ojazdené autá - bazáre, predajcovia

Príspevok od používateľa Ivko »

Predajú ako predajú.
Ked zúfalec potrebuje groše tak Áčka to zoberú aj ked dotyčný stratí
Alebo ti ponúknu lepšiu výkupnú cenu ak vezmeš auto od nich, ktoré zasa len výhodne vykúpili
Alebo ti predajú auto lacno na ich úver a zasa majú svoje peniaze čo chcú

Ak na niečom náhodou prerobia tak to vedia dohnať na dalších autách
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8523
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Ojazdené autá - bazáre, predajcovia

Príspevok od používateľa shiro »

Do AAA len predavat, nikdy stade nekupovat.
Svagor kupil Forda 1.8TDCi, tak sa h priebezne pytam ze ako je na tom to auto casom...cisto pre vlastny vyskum. Ano, najdu sa aj dobre kusy, ale co so pocul/cital ohladom AAA, tak 90% je pozliepanych nepodarkov po burackach.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Tomasjerry
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: St 12. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA (work) Velke Levare (home)

Re: Ojazdené autá - bazáre, predajcovia

Príspevok od používateľa Tomasjerry »

Polozme si otazku kolko ludi realne checkne internet ked ide kupovat auto? Akurat moj sused kupil v AAA auto samozrejme na uver. No sme poculi, ze to alebo ono, ale aj tak sme kupili.
Takze slovac je slovac, pokial tam kupovat budeme, dovtedy budu praktizovat svoje praktiky.
AMD Ryzen™ 7 3700X, ASROCK X470 Taichi, 16 GB RAM 3200 MHz, ASUS 2080Ti, Samsung SSD 256GB + Samsung Evo SSD 256GB + 2TB HDD,LG DVD +/-rw, Frakcial 600 W Newton R3
To vsetko v LIAN LI PC-X1000 :)
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Ojazdené autá - bazáre, predajcovia

Príspevok od používateľa lacika »

na druhu stranu.. kto dava na internet pozitivne reakcie? kazdy sa na internet ide len stazovat :)
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1796
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Ojazdené autá - bazáre, predajcovia

Príspevok od používateľa Ivko »

shiro napísal: Ne 10. Feb, 2019, 18:37ale co so pocul/cital ohladom AAA, tak 90% je pozliepanych nepodarkov po burackach.
To isté máš aj inde - "dobrá cena" nie je len tak pre nič
A slovák presne tak aj kupuje, za svoje peniaze chce čo najnovšie, najkrajšie a presne aj také dostane = vydojené, ale naleštené
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8523
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Ojazdené autá - bazáre, predajcovia

Príspevok od používateľa shiro »

Samozrejme.
Co sa recenzii tyka...ano, pozitivnu napise malokto. Ale preco vobec ist dakam, skade je kvantum negativnych recenzii?
Slovaci u v tomto hlupi, moze im clovek rozpravat...vidia len kupnu cenu. Ale vydavaky, ktore zopakuju este X krat (olej, udrzba, opravy) uz neriesia...taki si zasluzia byt obabrani, kvoli vlastnej hluposti. Snad sapotom preberu. A ked ani tak nie, uz im niet pomoci.
Niesme tak bohati, aby sme si mohli dovolit kupovat lacne veci...obzvlast v pripade aut.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Kimif123
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1576
Dátum registrácie: Pi 13. Máj, 2016, 15:35
Bydlisko: Nitra

Re: Ojazdené autá - bazáre, predajcovia

Príspevok od používateľa Kimif123 »

Pýtam sa preto, lebo ja som bol jednoznačne proti, zaujali ma hlavne tým, že majú autá (prípadne motorizácie), ktoré inde proste nenájdem, ja s nimi nemám žiadnu skúsenosť. Bavíme sa teraz o autách max 3 ročných s nájazdom max 50k KM. Ja už nejaký čas zháňam auto, ale je to pre mňa problém. Všeobecne čo sa týka bazárov, tak je vidno, že si krásne pridajú bez problémov aj na aute za 5000€ ešte 1500€ maržu..
CPU: i5 12400f Cooler: NOCTUA NH-U12A Chromax Black MB: ASUS ROG STRIX B660-A GAMING D4 RAM: G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600 MHz CL16 Trident Z RGB GPU: ASUS TUF GeForce RTX 3060 Ti O8G SSD: Samsung 980 PRO 1TB + Kingston KC3000 NVMe 1TB + Crucial MX500 2TB SSD PSU: Corsair RM750x white CASE: Fractal Design Define 7 Compact White TG Mouse: Logitech G403 Prodigy HS: HyperX Cloud I + Microlab FC50 Monitor: Dell S2721DGFA OS: Win 10 64bit
Používateľov profilový obrázok
yesper
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3006
Dátum registrácie: Ut 10. Jún, 2008, 20:41
Bydlisko: VT & BA

Re: Ojazdené autá - bazáre, predajcovia

Príspevok od používateľa yesper »

pred par rokmi, ked som kupoval prve auto, som tam volal ohladom dvoch modelov, super rocnik, malo km.. operatorka ma hned zastavila, ze bohuzial obe auta su uz predane a ponukla lacnejsie vybehane auto. Tie inzertaty mali nahodene este dlhsiu dobu po mojom telenate. Rovnaka skusenost u kolegu pred par mesiacmi, vela aut z inzeratov ani nemaju.. samozrejme lacnym trikom ta skusia nahovorit na starsiu sopu
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1796
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Ojazdené autá - bazáre, predajcovia

Príspevok od používateľa Ivko »

Asi tak, vela ponúk je už neaktuálnych, ale lákajú na ne zákazníkov. Na základe tvojich požiadaviek ti ponúkajú alternatívu, ked sa krútiš že ty len to jedno tak hned aj nejakú zlavu...

Ono to funguje aj tak že ti povedia že vidia "totožné" auto, ale zatial nie je nafotené a zaradené v ponuke a hned obratom hladajú niečo čo by tvoje požiadavky splnilo, výhodne to vykúpili + predali so ziskom.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5546
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Ojazdené autá - bazáre, predajcovia

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Toto suhlasi, oni maju vsetky modely nahodene online :D ale realne predavaju polovicu.

No podla mna kupis aj tam dobre, lebo taky otec rodiny v strednom veku jednoducho necha auto v AAA, on nebude riesit bazos. to auto je dobre, nic mu nie je, oni to predaju dalej. da sa si myslim, moj kolega tak nechal auto u nich za 70% trhovej ceny lebo "oni vybavia vsetky papiere tak sa mi to oplati". som mu chcel strelit za ucho ze mal mne dat auto radsej.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4410
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Ojazdené autá - bazáre, predajcovia

Príspevok od používateľa scream »

Da sa tam najst urcite aj dobre auto. Zalezi kto tam co necha. Ak tam necha niekto auto, ktore sa zacne prehrievat nezistia to ani oni a predaju ti ho ako top stav. Ak zerie 1l oleja na 1000km tiez to nezistia.

Treba si auto poriadne preverit, vyhnut sa ich predajnym praktikam ( dlhe cakanie, natlak, tu mi podpiste) a hlavne nebrat ho na uver, lebo ten je vsetko len nie vyhodny :) A na zaruku zabudni, pokial sa ti nechce na sud.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7263
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Ojazdené autá - bazáre, predajcovia

Príspevok od používateľa Papek »

Len tie ceny co maju na nete platia iba ak vezmes na splatky cez nich. Znamy berie pravidelne cez nich auto a on je zatial spokojny. Pojazdi 3-4 roky a vymeni za ine. Vzdy skodovku, pod 50t km a ked sa tomu blizi stovka, tak to u nich necha na protihodnotu a berie ine.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"