Ojazdené autá - bazáre, predajcovia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Ojazdené autá - bazáre, predajcovia

Príspevok od používateľa Snake »

Ja to pre ludi robim uz roky, este pred kupou :D. A slovakovi sa zda aj 5e vela :)
WAUZZZ8K5AA000000.pdf
Konkretny vypis velakrat povie viac, nez kilometre, matne si spominam na jednu A7 Spb ktora mala za sebou tri buracky, a celkom solidne, darmo ze mala 90 tisic, proste rovnanie ramu je rovnanie ramu. Uz len najst chudaka co sa na to ulakomi.





.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7263
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Ojazdené autá - bazáre, predajcovia

Príspevok od používateľa Papek »

j.... buracky, hlavne ze mam A7 :D
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Ojazdené autá - bazáre, predajcovia

Príspevok od používateľa quicky »

snake a ked to auto nechodilo do origo servisu tak co zistis? dnes podla mna vacsina starych aut nechodi do origo servisu (vratane mna)... tj asi taky vypis z oprav nespravis,ci ?
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Ojazdené autá - bazáre, predajcovia

Príspevok od používateľa lacika »

ja ked som kupoval moje, tak tiez sa mi nechcelo verit km, ale cebia a zaznami sa zhodovali..
v aute nizsej strednej triedy nebolo nic zosupane, zodrate. Pozeral som zvary v kufry a pod kapotou. To vidis, ze su fabricke.
Dalej podvozok a dobre sa to pozera aj na plastoch podbehov.. lebo plast sa len tak nepodda a na mojom 18 rocnom bez buracky (mali sme od nova, 180K) uz tie plasty nechceli extra licovat.
Pri skusobnej jazde som presiel cez kolajnice s vypnutym radiom.. a nic.. ticho.. som neveril.. Mal som za to, ze tie auta maju vyrzgat uz z fabriky :D
Ja som bol spokojny, kedze auto este smrdelo novotou. A neviem ci niekto staca auta v zaruke.
Používateľov profilový obrázok
Tomasjerry
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: St 12. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA (work) Velke Levare (home)

Re: Ojazdené autá - bazáre, predajcovia

Príspevok od používateľa Tomasjerry »

Z mojej skusenosti auta v zaruke tvz "lahko jazdene" sa nestacaju, otazne je ako sa na nich jazdilo. Kamos ma takto raz zobral na predvadzacom aute domov. Co ten robil, by som mu do ruky ani kolobezku nedal nieto auto.
AMD Ryzen™ 7 3700X, ASROCK X470 Taichi, 16 GB RAM 3200 MHz, ASUS 2080Ti, Samsung SSD 256GB + Samsung Evo SSD 256GB + 2TB HDD,LG DVD +/-rw, Frakcial 600 W Newton R3
To vsetko v LIAN LI PC-X1000 :)
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Ojazdené autá - bazáre, predajcovia

Príspevok od používateľa lacika »

predvadzacka to nebola.
auto bolo po nejakom lepsie zabezpecenom dedovi, lebo ho ako 3 a 1/2 rocne menil za kiu vengu.
Asi sa mu s nim dobre nejazdilo, lebo ma spodky naraznikov osupane od ubrubnikov.. taktiez kolesa zazili od obrubnikov svoje..
Inak to bol az ukazkovy stav. Jedine co som postrehol neskor je chod paky do 5teho rychlostneho stupna.. tam sa asi dost casto opieral o paku.
Na novom aute uz chce jazdit aj zena, tak tiez dostane to auto zabrat :laugh:
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12219
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Ojazdené autá - bazáre, predajcovia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> snake a ked to auto nechodilo do origo servisu tak co zistis ?

spravna otazka, ale ked je autiak novy a v zaruke tak s nim kazdy uteka do origo servisu. Takze ked vidis ze ma vozik 140k km za tri roky novoty a potom za dalsich sest najazdil iba 20k km, tak to proste smrdi. Treba sklbit vsetko co sa len da. Autorizovany urcite zahrnut ked mas tu moznost. Ved preco by aj nie...

Poznamka : castokrat sa stane ze s autom co tri roky v autoterorizovanom servuse nebolo niekdo do niecoho capne - a na poistku to potom necha opravit v origo pretoze ho poistovaci na to nutia. Takze aj to ta moze zachranit pri kupe 6 alebo 8 rocneho auta. Taketo nahodicky... treba urobit vsetko aby si sa ochranil ked si kupujuci.

Ked kupujes Szkodu Ocktavia 1.9td 66kW z roku 1999 za 1900eur, tak uz to mas v rici, ale ked kupujes Land Rower za 30k stvorrocny, tak by si si mal ukrutne rozmysliet aku predkupnu diagnostiku vynechas.

Predavajucich co by dolozili servisne historie ako je to zvykom v civilnych krajinach, teda kopie faktur za poslednych X rokov, je u nas tak sialene malo ze az. A ked sa nejaky vyskytne tak 99% slovakov nebude ochotnych zaplatit cenu ktoru pozaduje, pretoze nebude najlacnejsi ani zdaleka.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6646
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Ojazdené autá - bazáre, predajcovia

Príspevok od používateľa molnart »

mp3turbo napísal:Takze ked vidis ze ma vozik 140k km za tri roky novoty a potom za dalsich sest najazdil iba 20k km, tak to proste smrdi.
toto je praveze velmi realny scenar a nemusi hned znamenat podvod. auto sa kupi ako primarne hlave rodiny (alebo ako sluzobne), po par rokoch ho povodny majitel vymeni a posunie niekomu kto jazdi menej. napr. na mojom aute, v roku 2006 som ho prebral s 100k a dnes po 9 rokoch ma 184
mp3turbo napísal:Predavajucich co by dolozili servisne historie ako je to zvykom v civilnych krajinach, teda kopie faktur za poslednych X rokov, je u nas tak sialene malo ze az.
. ale to mas preto lebo u nas faktura so servisu vo vacsina pripadov nikdy ani neexistovala
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
STENLY
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 10908
Dátum registrácie: So 20. Dec, 2008, 13:44
Bydlisko: RK (34)

Re: Ojazdené autá - bazáre, predajcovia

Príspevok od používateľa STENLY »

toto sú fakt extremne čísla, aspon z môjho pohladu...
ja jazdím do práce 35km (17,5x2) a kedže chodíme autom traja, tak chodím každý tretí den, lebo sa striedame...
sem tam sa stane, že odbehnem do BA, prípadne inde na SK, no to je tak jeden, dva krát za rok...
ak dobre počítam, tak za 10 rokov najazdím 40 tisíc km :OO=
MB: ASUS ROG STRIX Z490-G GAMING (WI-FI) CPU: INTEL Core-i5 10600KF @ 4,1GHz, Boost 4.8GHz RAM: CRUCIAL Ballistix Black 2x8GB 3600MHz CL16
GPU: GIGABYTE GTX 1650 SSD: SAMSUNG 970 EVO 1TB HDD: WD Red 3TB PSU: CORSAIR AX750 CASE: CORSAIR Obsidian 350D W LCD: Dell U2412M 24''
Repro: Logitech Z2300 + Magnat Monitor Supreme 102
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Ojazdené autá - bazáre, predajcovia

Príspevok od používateľa lacika »

potom mi napis, ked budes predavat vitaru :D

ja momentalne tiez malo najzdim, lebo ma do roboty vozi firemny autobus.
Ale aj tak to vychadza 1500 mesacne. Cize 18K rocne.
Ak nam zrusia busy, tak to bude uz ine cislo :laugh:
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Ojazdené autá - bazáre, predajcovia

Príspevok od používateľa Snake »

quicky napísal:snake a ked to auto nechodilo do origo servisu tak co zistis? dnes podla mna vacsina starych aut nechodi do origo servisu (vratane mna)... tj asi taky vypis z oprav nespravis,ci ?
Audi davalo 3 roky gratis servis (po novom 5), bol by si idiot keby si sa tam neukazal. Auta co overujem su okolo 150-190tkm.





.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Ojazdené autá - bazáre, predajcovia

Príspevok od používateľa quicky »

servis gratis ako gratus,na druhej strane ak to tam neservisujes tak zaruka v prdeli (vo vacsine pripadov)...
samozrejme ak sa bavime o autach do 4-5rokov tak je velikaaa pravdepodobnost historie,ovsek pri starsich to zacne byt problem,proste ak aj niekto kupi starsi highend tak vacsinu ludi velmi zaboli origo servis :)
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Ojazdené autá - bazáre, predajcovia

Príspevok od používateľa Snake »

to su uvahy, co stretavam je situacia ina. A robim s tym denne.





.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7263
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Ojazdené autá - bazáre, predajcovia

Príspevok od používateľa Papek »

Kde je napísane, že sa auto nedá stočiť vždy pred návštevou ofiko servisu? Tým pádom su všetky záručné úkony dodržané a vozik má po 4 rokoch na odometri 120kkm aj s opečiatkovanou knižkou.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12219
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Ojazdené autá - bazáre, predajcovia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

jasneze da, ale kolko ludi to robi ?

Ale neboj, ich doba uz prisla. Ked sa tie auta budu o dva-tri roky predavat, to bude paradicka. 5rocne XYZ vyssej triedy nepriestrelne s 80.000km, posvatene origo servismi a peciatkami, mnamotka. Uz sa v tom vlaku veeeeela ludi vezie. Vela.

Dva Pasatty taketo poznam, tri Ocktavie. Oleje si menia mimo autoterorizaku.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"